Полезные материалы

Чим вивести гнид: огляд лікарських препаратів і народні засоби

  1. Що це за паразити?
  2. Класифікація
  3. причини
  4. симптоми
  5. способи боротьби
  6. аптечні засоби
  7. Народні засоби від гнид
  8. чемерічний вода
  9. вичісування
  10. Як запобігти повторному зараженню?

здоров'я

Сезон літніх канікул добігає кінця. Діти повертаються з таборів не одні, а з «гостями» в волоссі. Ім'я у них найстрашніше для батьків - воші. Висловлюючись медичною мовою, діти заразилися педикульозом. Незважаючи на прогрес в сучасному суспільстві, небезпека поселити цих непроханих «гостей» у себе на голові висока. «Підчепити» їх можна де завгодно. А ось чим вивести гнид і вошей - завдання непросте. Більш того, ці дрібні паразити плідні. Однак паніці піддаватися не варто, прощатися зі своєю шевелюрою теж. Існує досить багато цивілізованих способів боротьби з цими паразитами. Чим вивести гнид і вошей самостійно раз і назавжди?

Що це за паразити?

Воші - це паразити, які харчуються кров'ю іншої живої особини. Вони відносяться до класу Комахи. Їх розмір варіюється від 0,4 мм до 7 мм.

Завдяки добре розвиненим трьом парам кінцівок комаха чіпко закріплюється на волоссі людини.

здоров'я   Сезон літніх канікул добігає кінця

Воша, проколюючи шкіру голови, виділяє слину, вона викликає скорочення рівня згортання крові. Саме з цієї причини людина відчуває слабку біль, яка супроводжується свербінням і палінням шкірного покриву.

Воші котрий не паразитує на тваринах. Єдине джерело зараження - людина, що страждає на педикульоз або його особисті речі. Воші не літають, але вміло стрибають. За рахунок чого відбувається зараження іншої людини.

Класифікація

Педикульоз викликають комахи, які паразитують на людині. Поділяють три види вошей, які тимчасово можуть «проживати» на людину:

  • головні;
  • лобкові;
  • платтяні.

Головні воші «живуть» на волосяній частині голови.

Лобкові, отже, паразитують на лобку, промежині, волосяному покриві пахв, віях, бровах.

Платтяні (білизняні) воші «поселяються» на одязі, постільній і контактують з тілом людини кілька разів за добу.

причини

Основна причина зараження педикульозом - тісний контакт із зараженою людиною.

Педикульоз можна підхопити в таких місцях:

  • в громадському транспорті;
  • в дитячому садку і школі;
  • в дитячих таборах і санаторіях;
  • в місцях загального користування.

Воші можуть «перестрибнути» на голову до іншої людини при носінні чужого головного убору, використанні гребінця, рушники та інших предметів особистого користування.

симптоми

Якщо ваша дитина приїхав з табору і часто чухає голову, то це тривожний дзвіночок. Розглянемо основні симптоми педикульозу:

  • Інтенсивний свербіж в волосяної частини голови: з часом на поверхні шкіри голови може утворитися невелика припухлість, яка перетворюється у відкриті виразки.
  • Якщо уважно розглянути голову, то можна побачити сліди укусів вошей. Зовні укуси нагадують проколи голкою, навколо яких почервоніння. Також можуть з'являтися дрібні плями сіруватого кольору або з блакитним відтінком.
  • На потилиці і на скронях формуються бляшки, які лущаться і починають мокреть.

Найнадійніші ознаки, які дозволяють діагностувати педикульоз самостійно вдома:

  • Наявність гнид - це яйця головний воші, вони прикріплюються до стрижня волосся.
  • Наявність самих вошей - це дрібні комахи, які швидко переміщаються по всій шкірі голови.

Воші живуть близько місяця. А з моменту вилуплення самки і до першої кладки зазвичай проходить 2-3 тижні.

Курс лікування можна вважати ефективним і завершеним, якщо він проводився місяць, а після закінчення 30 днів знову не з'явились воші і гниди.

А ось перш ніж вивести гнид і вошей самостійно, необхідно знати, що ці вони істотно відрізняються один від одного. Ті лікарські препарати та засоби, які діють на вошей, можуть виявитися неефективними проти гнид. І навпаки.

способи боротьби

Радикальний, надійний і швидкий спосіб боротьби з вошами і гнидами - це стрижка наголо. Однак мало хто зважиться на таку процедуру. Особливо дівчина, у якої шикарна шевелюра.

Розглянемо менш радикальні способи боротьби з педикульозом:

  • Механічний спосіб: вичісування гребенем.
  • Хімічний спосіб: спеціальні засоби, столовий оцет, гас, чемерічний вода.
  • Змішаний спосіб (використання перших двох методів).

Перш ніж підбирати ліки від гнид, необхідно знати і дотримуватися певних правил:

  1. Якщо воші і гниди розташовуються на віях і бровах, щось не застосовуйте загальні поширені препарати.
  2. Заборонено використання лікарських препаратів з хімічним компонентом дітям до 2 років.
  3. Якщо після першого використання препарату воші не загинули, то замініть засіб.
  4. Вичісування - обов'язкова процедура після кожного застосування засобу від вошей.
  5. Після використання Протипаразитні препарати не сушіть волосся феном.
  6. Забороняється під час виведення вошей користуватися масками для волосся, кондиціонерами.
  7. Після того як обробили волосяну частину голови антипаразитною засобом, не потрібно мити голову протягом двох-п'яти днів.

Кращий засіб від гнид - використання змішаного способу боротьби з паразитами. Іншими словами, краще комбінувати механічний і хімічний методи.

аптечні засоби

Багато аптечні засоби ефективні в боротьбі з дорослими вошами, але не приносять користі проти гнид. Оскільки багато препаратів з методи вражати всередині щільної оболонки кокона.

Ідеальний метод умертвіння гнид - застосування препаратів на основі фосфорорганічних сполук. Що це таке? Це потужні інсектициди, які діють на паразитів. Найвідоміший - «Дихлофос». Він знищує комах ще на стадії їх розвитку. Основний недолік - висока токсичність, яка позначається не тільки на самих комах, але і на організмі людини. Розпилення по шкірі може викликати роздратування, алергію і навіть отруєння. «Дихлофос» можна використовувати в якості обробки приміщення і речей. Ціна його досить прийнятна - 60-160 рублів.

Ще один бюджетний і ефективний метод - мазь на основі ртуті, сірки, бору. Її склад розрахований на роз'їдання хітинового панцира паразита і захисної оболонки його яйця. Загибель вошей проходить досить швидко. А ось ліквідувати гнид буде складно. Мазь розмазується по волоссю після миття і сушки. Після закінчення двадцяти хвилин шевелюру потрібно промити шампунем. Можна придбати в аптеці тубу (10-20 г) за тридцять рублів. Слід звернути увагу на обсяг волосся. Для однієї процедури може знадобитися кілька тюбиків.

Шампунь «Педілін», ціна якого більш ніж прийнятна для ефективного лікування педикульозу, є препаратом, заснованим на фосфорорганічні сполуки карбафосе. Цей компонент відмінно справляється з коконом комахи, впливаючи прямо на личинку. Препарат досить зручний в застосуванні. Необхідно помити волосся «Педілін» і потримати кілька хвилин на голові. Найчастіше достатньо одного разу миття голови цим засобом, щоб позбутися від комах. Однак потрібно в якості профілактики повторити обробку голови через тиждень. Ціна «Педілін» демократична. За 100 мл кошти доведеться віддати близько 100 рублів.

Ще один ефективний шампунь - «Хігія» для позбавлення від гнид. Крім базового речовини перметрина препарат доповнений оцтовою кислотою. Цей елемент сприяє розчиненню кріплення яєць. Кокони залишаються нерухомими, тому їх легше буде знімати і вичісувати. Шампунь «Хігія» необхідно нанести на волосся, потримати 20 хвилин, а після змити. Після використання необхідно вичісувати локони гребенем для механічної обробки волосяної частини голови, оскільки без гребеня ефективність позбавлення від личинок досить слабка. 120 мл шампуню буде коштувати приблизно 300-350 рублів.

Чим вивести гнид ще? Розглянемо перелік недорогих і результативних засобів від гнид:

  • Препарат «Ниттифор» зазвичай випускається у вигляді лосьйону або крему.
  • «Нюда» - найефективніший сучасний препарат в боротьбі з вошами і гнидами, в основі якого міститься диметикон. Засіб проникає в дихальні шляхи паразита, викликаючи миттєву загибель його від задухи.
  • «Пара плюс» - спрей від гнид - найбільш прийнятний спосіб боротьби з гнидами. У його складі - інсектициди, перметрин, карбофос. Перший компонент відмінно справляється з дорослими вошами. Інші складові ефективно вражають кокони. Препарат завдяки розпилювача зручно наносити на волосся. Досить розпорошити спрей по всій довжині волосся. А через десять хвилин прополоскати шевелюру теплою водою з шампунем. Однак такий ефективний засіб від гнид обійдеться недешево. За 116 г доведеться віддати близько 500 рублів.
  • Лак для волосся «Прелесть». Їм необхідно обробити голову після миття. Бажано робити це на свіжому повітрі. Після чого обмотати голову рушником або надіти поліетиленову шапочку. Залишити на ніч. Лак для волосся діє аналогічно препарату «Нюда». Єдина різниця - це ціна. «Нюда» значно дорожче лаку для волосся.

У багатьох протипедикульозних засобів є ряд протипоказань. З ними потрібно обов'язково ознайомитися до початку застосування препарату. Засіб від вошей і гнид для дітей та вагітних жінок має складатися тільки з натуральних продуктів. Наприклад, журавлинний сік або чемерічний вода. Такий категорії страждають тільки механічне видалення гнид.

Народні засоби від гнид

Крім традиційних протипедикульозних засобів позбутися вошей і гнид можна в домашніх умовах. Народні засоби нешкідливі і практично не поступаються за ступенем ефективності аптечним препаратів.

Розглянемо безпечні недорогі кошти від гнид і вошей:

  • Найчастіше використовують соняшникову, кукурудзяну олію. А можна застосовувати масло з насіння гарбуза і кісточок винограду. Суміш акуратно потрібно розподілити по всій шкірі голови. Замотати пергаментним папером або поліетиленом. Обов'язково зверху утеплити косинкою і залишити на ніч. Вранці промити голову дігтярним милом. Після чого почати вичісувати загиблих вошей і гнид за допомогою гребеня. Його попередньо потрібно змочити в столовому оцті, щоб добре знімалися яйця зі стрижнів.
  • Журавлинний, лимонний або гранатовий сік - ці види соків містять в собі достатньо кислоти, яка згубно впливає на паразитів. Сік необхідно нанести на всю довжину волосся і тримати близько 15 хвилин. Після чого змити і почати вичісувати гниди і загиблих вошей.
  • Відмінний засіб від вошей і гнид для дітей - журавлина. Для приготування соку зі свіжої журавлини знадобиться три жмені. Сік потрібно втирати в коріння волосся, а залишки від вичавки нанести на всю довжину. Волосся покрити поліетиленовою шапочкою і замотати зверху рушником. Залишити «компрес» на голові на 3 години. Після чого змити і почати вичісування.
  • Столовий оцет для полоскання і протирання. Як полоскання необхідно взяти 70% розчин оцту, змішати з водою в пропорції 1:10. Голову ретельно вимити розчином один раз в день протягом трьох днів. Для протирання підходить столовий оцет. Попередньо потрібно його розвести з водою в пропорції 1: 1. Суміш нанести на голову за допомогою ватного диска. По закінченню п'ятнадцять хвилин ретельно вимити голову холодною водою.
  • Дігтярне мило. Дьоготь - безпечний для здоров'я людини в боротьбі з паразитами.

Гас від гнид - ефективне, але небезпечний засіб. Якщо його невміло використовувати, то можна викликати сильний опік шкіри голови і обличчя. Його необхідно розвести з рослинним маслом в пропорції 1:10.

Його необхідно розвести з рослинним маслом в пропорції 1:10

Народні засоби від позбавлення вошей і гнид досить ефективні. Однак їх необхідно використовувати обережно і знати, що:

  • Оцет сильно висушує волосся.
  • Концентрований розчин оцту може спалити шкіру вашої голови.
  • Після застосування гасу волосся тривалий час не зможуть прийти в порядок. Оскільки гас досить жирний, тому довго змивається і псує волосся.

Після нанесення будь-якого народного кошти необхідно надягати на локони поліетиленову шапочку і обмотати голову мохеровим рушником.

чемерічний вода

Досить часто застосовується чемерічний вода від вошей і гнид. За відгуками, саме цей засіб досить результативно справляється з паразитами.

Перед використанням необхідно ретельно вимити голову звичайним шампунем. Після чого нанести на волосся по всій довжині воду чемериці. Зручно використовувати для нанесення ватний диск.

Важливо, щоб розчин ретельно розподілявся по волоссю. Після нанесення чемерицеву води потрібно надіти поліетиленову шапочку або пакет на голову. Обов'язково зверху пов'язати хустку. Залишити засіб на волоссі на півгодини.

Через цей час добре вимити волосся під проточною водою, а потім знову вимити волосся звичайним шампунем.

Вичісування - обов'язковий завершальний етап.

Пам'ятайте, що чемерічний вода вважається небезпечною речовиною. Тому що потрапляння в травний тракт навіть 1 мл цієї води може призвести до серйозного отруєння, а якщо у великій кількості, то це смертельно небезпечно для людини.

Однак воду чемериці активно використовують проти вошей і гнид. Головне, щоб на шкірі голови не було ран і подряпин.

Якщо після нанесення чемерицеву води з'являється сильний свербіж, то засіб потрібно відразу вимити. Терпіти в цьому випадку не можна.

вичісування

Це один з найбільш лояльних механічних методів у боротьбі з паразитами.

Спочатку необхідно помити голову спеціальним шампунем, а після вичісувати паразитів, використовуючи гребінь від вошей і гнид. Його можна придбати в аптеці.

Продаються спеціальні гребені з нержавіючої сталі. Зверніть увагу на такі торгові марки: AntiV, LiceGuard, RobiComb. У користуванні ці гребені досить прості і зручні.

У користуванні ці гребені досить прості і зручні

Після миття волосся спеціальним засобом необхідно водити «інструментом» по окремій пасма волосся. Починати слід від коріння. Гниди і воші застряють в гребені. Їх потрібно знімати, витираючи про рушник. Щоб відокремлювати вошей від волосся було простіше, можна перед вичісуванням змастити волосся оливковою або анісовим олією.

Шампунь, мазь або інше Протипедикульозний засіб повністю не позбавляє від вошей і гнид. Ці препарати лише полегшують процес вичісування.

Як запобігти повторному зараженню?

Всі речі дитини і власні простягає в гарячій воді. Краще прокип'ятіть. Добре пропрасуйте постільна білизна і обробіть шви паром. Саме в швах найчастіше залишаються гниди.

Якщо речі не можна випрати в окропі, то покладіть їх в пакет і щільно закрийте на 4 дні. Без харчування від людини паразити за цей час самі загинуть.

Щоб мінімізувати ймовірність нового зараження поза домом, можна слідувати таким рекомендаціям:

  • обмежте близькі контакти з сторонніми людьми, особливо якщо вони відносяться до малозабезпеченій типу населення;
  • обережно поводьтеся в громадському місці;
  • не використовуйте чужі речі (гребінця, одяг);
  • ретельно оглядайте голову при перших ознаках підозри на педикульоз.

Обов'язково огляньте голови всіх членів сім'ї, оскільки педикульоз швидко передається.

Пам'ятайте, що воші і гниди - небезпечні, але способів для їх знищення багато. Головне - не впадати в паніку і не втрачати часу, а швидко використовувати ефективний метод лікування.

джерело: fb.ru

Що це за паразити?
Чим вивести гнид і вошей самостійно раз і назавжди?
Що це за паразити?
Що це таке?
Чим вивести гнид ще?
Як запобігти повторному зараженню?