Полезные материалы

Вся правда про ботокс: незалежне розслідування

Clostridium Botulinum - торгові назви: Ботокс, Диспорт, Ксеомін

Препарат ботокс, застосовуваний для «підтяжки шкіри» на обличчі, може завдати шкоди здоров'ю. Згідно з останніми дослідженнями, його використання небезпечно для зору і головного мозку. Виявляється, в 2012 році від ботокса осліпли як мінімум 32 людини, повідомляє Daily Mail.
Один з найвідоміших британських пластичних хірургів Джуліан де Сілва каже, що ускладнення при використанні ботокса виникають, коли дане гелевидний речовина випадково потрапляє в лицьову артерію. «Якщо ботокс потрапить в артерію, яка постачає киснем задню частину очей, це може привести до втрати зору, а також до інсульту. Існує небезпека, що речовина заблокує надходження кисню до мозку », - заявив авторитетний британський лікар.
Відповідно до одного з досліджень на тему шкоди ботокса, в 2012 році в Британії 32 людини осліпли після його застосування. Як мінімум у чотирьох пацієнтів даний препарат для омолодження викликав інсульт і пошкодження мозку. Цікаво, що це далеко не перші дані про побічні ефекти, які може викликати ботокс.
Раніше повідомлялося, що популярний препарат знижує чутливість людини. Іншими словами, обмеження можливості виражати емоції на обличчі, що неминуче відбувається після ін'єкції ботокса, послаблюють зв'язок нервів з мозком. Це неодмінно позначається на спектрі відчуттів, які може мати людина. Крім того, з цієї ж причини ботокс заважає людині відчувати себе щасливіше, адже можливість посміхатися безпосередньо пов'язана з нашим настроєм.
Лікарі нарікають, що виробники ботокса замовчують про побічні ефекти, які можуть виникнути після ін'єкції препарату.

Багато лікарів-косметологи підтверджують що те, що існують негативні наслідки Ботокса - це факт, але це зовсім не означає, що кожен пацієнт рано чи пізно зіткнеться з такою проблемою.

Тільки в поодиноких випадках виникають побічні явища, які проходять самостійно протягом 1-2 днів після процедури (набряки, почервоніння, грипоподібний синдром, головний біль та ін.) І не вимагають медичного втручання.

Але поряд з такими дріб'язковими проблемами існують і більш серйозні наслідки (асиметрія особи, опущення верхньої повіки). Вони прямо залежать від компетентності лікаря і виконання всіх рекомендацій фахівця після маніпуляцій.

«Такі ускладнення, на щастя, швидше за заважають, вони не є небезпечними для життя і здоров'я. Після закінчення дії препарату в організмі (3-5 місяців), всі небажані ефекти проходять самі по собі. АЛЕ! Не варто чекати 3-6 місяців, якщо була допущена помилка. Спеціаліст зобов'язаний вирішити проблему ЗА СВІЙ РАХУНОК. На жаль цього майже ніхто не робить ... », - коментує Марія Ізотова, лікар-косметолог, консультант з питань науки компанії АРТ-Косметик Україна, тренер-технолог компанії SOTHYS Україна ..

У медичну практику Ботокс увійшов, як ліки для лікування блефароспазму (хворобливий спазм століття). Лікарі відзначили, що шкіра навколо введення препарату розгладилася і позбулася від зморшок. Тоді-то даний "побічний ефект" і почали застосовувати в косметології з метою розгладження мімічних зморшок.

Основу препарату становить ботулінічний токсин типу А, який отримують з бактерій Clostridium botulinum- спороутворююча паличка, продукує ботулізм - одне з найбільш токсичних створінь на Землі. У природі ці мікроорганізми живуть в анаеробних (без кисню) умовах, наприклад, в консервних банках з їжею, і при попаданні в організм викликають важке і небезпечне інфекційне захворювання - ботулізм.

Бактерії виробляють ботулотоксин, який відносять до самим сильнодіючим токсинів. Дана речовина порушує нервово-м'язову провідність, ніж викликає параліч гладкої і скелетної мускулатури. Така дія призводить до паралічу різних груп м'язів, в тому числі і дихальних, що може стати причиною смерті хворого на ботулізм. Однією чайної ложки цієї отрути досить, щоб убити всі населення Сполучених Штатів Америки, а 4-х кілограм - всього людства. Паличка ботулізму викликає параліч діафрагми, розриває зв'язок між мозком і м'язами, призводить до асфіксії.

Виділяють 3 групи побічних ефектів ін'єкцій Ботокса

1. Вина лікаря.
2. Вина пацієнта.
3. Вина препарату.

вина фахівця

  • Найчастіше шкоду від Ботокса розвивається при неправильному його введенні, що повністю залежить від фахівця і його компетентності.
  • При роботі з ботоксом фахівець повинен знати про таке явище, як дифузія (міграція речовини з місця введення в сусідні тканини). Наприклад, при роботі в області зовнішнього куточка ока недосвідчений косметолог може не знати про дифузії і ввести більше ботулотоксину, ніж необхідно. Це може призвести до поширення препарату на верхню повіку, що призводить до птоз (опущення). Це досить часта помилка для лікаря і наслідки від уколу Ботокса. Але при вмілому поводженні з препаратом, дифузія в деяких випадках стає плюсом, а не мінусом.
    «Безпосередньо після ін'єкції ботокса РЕКОМЕНДОВАНО« гримасувати »протягом дня, якраз для кращої дифузії препарату. А якщо вона (дифузія) небажана, то лікар при введенні використовує пальцеве притиснення і дуже повільно виймає голку з тканин щоб не «тягнути» за голкою препарат », - коментує Марія Ізотова.

Три головних лікарських помилки:

  • недотримання пропорцій при розведенні препарату - недостатній ефект або, навпаки, надмірне блокування мімічних м'язів, що призводить до "ефекту маски";
  • неправильний підбір дози препарату для певної ділянки - при передозуванні тканини можуть опускатися і провисати;
  • шкода Ботокса часто проявляється при введенні препарату в зону, яка для цього не призначена.

Некомпетентність лікаря може привести до таких наслідків:

  • набряки навколо очей, які можуть бути присутніми протягом 2-3 місяців;
  • асиметрія особи;
  • сухість очей, порушення миготіння;
  • птоз верхньої повіки;
  • порушення артикуляції;
  • труднощі при прийомі їжі після введення ботулотоксину в область навколо рота.

На щастя всі ці ускладнення проходять після закінчення дії ліки (3-5 місяців). Вони доставляють тільки косметичний і психологічний дискомфорт пацієнту. При сухості слизової очі рекомендують користуватися штучної сльозою для профілактики кератиту. Крім того, існують методики введення препаратів, які нівелюють дію Ботокса.

вина пацієнта

  • Часто до вище описаним побічних явищ може привести недотримання пацієнтом рекомендацій лікаря з раннього реабілітаційного періоду.

По-перше, перед введенням дози препарату необхідно повідомити фахівця про всі ліки, які ви приймаєте, косметологічних та інших процедурах, які ви регулярно відвідуєте, про захворювання, якими страждаєте, наявності алергічних реакцій та ін.

Основні заборони після введення Ботокса:

  • не можна надовго нахиляти голову (мити підлогу, відвідувати масаж, спати обличчям вниз і ін.);
  • не вживати спиртні напої;
  • виключити всі теплові і стимулюючі процедури в найближчі дні;
  • не брати таких медикаментів, як антибіотики аминогликозидного ряду, лінкозаміди, поліміксини, хінідин, сульфат магнію та антихолінестеразні засоби;
  • не можна протягом 24 годин активно терти обличчя, щоб препарат не поширився на сусідні тканини.

);   не вживати спиртні напої;   виключити всі теплові і стимулюючі процедури в найближчі дні;   не брати таких медикаментів, як антибіотики аминогликозидного ряду, лінкозаміди, поліміксини, хінідин, сульфат магнію та антихолінестеразні засоби;   не можна протягом 24 годин активно терти обличчя, щоб препарат не поширився на сусідні тканини

Марія Ізотова - лікар-косметолог, консультант з питань науки компанії АРТ-Косметик Україна, тренер-технолог компанії SOTHYS Україна. Має вищу медичну освіту, а також різноманітні дипломи (в тому числі і французькі) підвищення кваліфікації серед яких: дипломи за класичною і апаратної косметології, мезотерапії, біоревіталізації, контурній пластиці, трихолог, апаратним методикам по обличчю і тілу, лазерної терапії. Загальний стаж роботи косметологом - більше 7 років.

Марія Ізотова: «Ботокс-це нейротоксин. Він впливає на нервові закінчення поперечно-смугастої мускулатури блокуючи сигнал. М'яз перестає скорочуватися, проте всі інші процеси в ній відбуваються. Чудовий препарат для корекції вікових змін. Важливий момент: клієнт перед процедурою повинен гранично чесно відповісти на питання лікаря - адже протипоказання до застосування ботокса є, і досить серйозні. Серцево-судинні захворювання, вагітність, прийом деяких лікарських препаратів - все це може стати перешкодою до застосування препарату. Необхідно виконувати безліч обмежень безпосередньо після процедури: не відвідувати баню, сауну, солярій, не брати гарячу ванну, не займатися спортом, не вживати алкоголь. Все це розширює судини, прискорює потік крові і збільшує дифузію - швидкість і площа поширення препарату, через що ефект може мати непередбачуваний. В цілому, як я вже сказала, ботокс - прекрасний препарат для усунення зовнішніх проявів фізіологічного старіння шкіри і надмірне активної міміки. Також за допомогою ботокса можна «заморозити апокріновие залози, наприклад, потові і зовсім не пітніти. З застережень: ботокс не рекомендують жінкам після 50-ти, так як це може викликати обвисання шкіри і інші небажані наслідки. Також варто пам'ятати, що міміка-це частина нашої індивідуальності. Якщо позбутися від неї зовсім, можна виглядати неприродно, безглуздо або навіть смішно. На жаль, ефект маски ми часто можемо спостерігати у багатьох селебріті. Особа змінюється до невпізнання і з'являється ефект «пластмасовою ляльки» ».

джерело

Схожі статті