Полезные материалы

Сир косичка: рецепт в домашніх умовах

  1. Як зробити сир косичку в домашніх умовах
  2. складові
  3. Приготування сиру «Косичка» ( «Чечіль») в домашніх умовах
  4. Як приготувати копчений сир «Косичка» в домашніх умовах
  5. Особливості та секрети домашнього сиру «Косичка»

Цей популярний молочний продукт є національним блюдом в Вірменії, а й у нас його часто готують, в основному, вручну Цей популярний молочний продукт є національним блюдом в Вірменії, а й у нас його часто готують, в основному, вручну.

Не так просто самому зробити сир «Косичка», рецепт в домашніх умовах не стільки складний в кулінарних кроках, скільки вимагає посидючості, а головне - часу. Якщо тим і іншим ви володієте, то, безумовно, приготуйте смачне виріб з молока своїми руками, задоволення отримаєте, як від смаку, так і від процесу.

до змісту ↑

Як зробити сир косичку в домашніх умовах

Як зробити сир косичку в домашніх умовах

складові

Продукти для розсолу

Додати все

до списку покупок Видалити все зі списку покупок Список покупок

Приготування сиру «Косичка» ( «Чечіль») в домашніх умовах

Таку назву улюблений молочний продукт має не випадково, своє кулінарне ім'я він отримав, завдяки технології виробництва і відповідного зовнішнього вигляду. Справа в тому, що формують сир (іменований так само, як Чечіль) з сирних волокон, сплітаючи їх в своєрідну еластичну «косу».

Саме так виріб і виглядає в результаті. Але щоб ці самі сирні «нитки» отримати - потрібно готувати продукт з молока з закваскою строго за рецептом (покроково), тоді національне вірменське блюдо вдасться на славу.

  • Нагріваємо молоко до 35 градусів, потім всипаємо в нього пепсин, ретельно інгредієнти перемішуємо. Далі прибираємо молочну суміш для згортання на 1 годину (обов'язково в тепле місце).
  • За 60 хвилин маса стане грудкуватої. Ці самі грудочки потрібно буде відкинути на друшляк, попередньо застеливши його дно багатошарової марлею, щоб стекла зайва рідина.
  • Опускаємо наш сир в гарячу воду: якщо він тягнеться легко і, при цьому, не рветься - значить, нам вдалося отримати правильну консистенцію.

У разі, якщо сир при розтягуванні почне рватися - поверніть його в гарячу воду, нехай він там полежить ще якийсь час.

  • Сир косичку правильної консистенції ріжемо невеликими шматочками і заливаємо їх на 20 хвилин холодною водою.

Сир косичку правильної консистенції ріжемо невеликими шматочками і заливаємо їх на 20 хвилин холодною водою

  • Після - перекладаємо «Чечіль» в алюмінієву каструлю і знову заливаємо його гарячою водою (градус води ̴ 65 ° С).
  • Заважаємо масу до тих пір, поки вона не стане повністю однорідною та еластичною.
  • З гарячої води перекладаємо продукт в воронку (її заздалегідь вішаємо над каструлею з розсолом).
  • У підвішеному стані сир буде розтягуватися, утворюючи тонкі сирні «ниточки».
  • Витягнуті сирні волокна залишаємо на 5-6 годин в розсолі, потім плетемо з них красиву «косичку» середньої товщини і прибираємо її в холодильник на зберігання. На цьому приготування домашнього сиру «Чечіль» закінчено - можна пробувати.

Подається сир «Косичка» в домашніх умовах, як самостійна закуска, також його можна подати як доповнення до бутербродів, сирим овочам, зелені. Нерідко його додають до складу салату, запіканок, піци або просто подають з вином і пивом до святкового столу.

При бажанні, ропні сир ( «Чечіль») можна закоптити в домашній коптильні, так смак ніжного молочного вироби вийде більш вишуканим і незвичайним.

до змісту ↑

Як приготувати копчений сир «Косичка» в домашніх умовах

Про приготуванні розсолу сиру «Чечіль» ми докладно поговорили вище. Якщо ви хочете отримати з молока свіжий сир «Косичка» - рецепт в домашніх умовах без копчення вам в цьому обов'язково допоможе.

Але якщо ви хочете продукт подкоптіть, надавши йому легкий пікантний аромат і красивий жовто-коричневий відтінок, то покроковий рецепт копчення сиру «Чечіль» вам обов'язково стане в нагоді. Від правильності дій повністю залежить остаточний результат.

Від правильності дій повністю залежить остаточний результат

Технологія копчення домашнього сиру «Косичка»:

  1. Обертаємо сирні «косички» натуральною тканиною або пергаментом, після чого поміщаємо їх в мішечки, виготовлені з будь-якого щільного матеріалу.
  2. Підвішуємо мішки з молочним продуктом в коптильні і чекаємо кілька хвилин. Цього часу достатньо, щоб в повній мірі прокоптить сир косичку.

Намагайтеся вони не перекоптіть (не перетримати), інакше серйозно постраждають смакові якості.

до змісту ↑

Особливості та секрети домашнього сиру «Косичка»

  • Робити сир «Чечіль» потрібно зі свіжого коров'ячого молока, але можна також використовувати молоко кози або вівці.
  • Сквашувати молоко необхідно природним шляхом: спочатку воно повинно нагрітися на вогні, потім його треба змішати з сичуговим ферментом або спеціальною закваскою.
  • Якщо ви збираєтеся після приготування сиру його закоптити, то для початку переконайтеся, що у вас немає протипоказань до вживання такого продукту.

Адже копчений сир «Косичка» небезпечний для здоров'я, він може завдати шкоди організму, особливо, якщо ви маєте індивідуальну непереносимість до речовин, що утворюються при копченні
Адже копчений сир «Косичка» небезпечний для здоров'я, він може завдати шкоди організму, особливо, якщо ви маєте індивідуальну непереносимість до речовин, що утворюються при копченні. Істотної шкоди завдає в основному рідкий дим, яким сирний продукт обробляється в коптильні.

Також варто враховувати, що копчений сир «Чечіль» має високу калорійність і жирність - 5-10%. Такі показники прямо говорять про те, що молочний продукт домашнього копчення шкідливий для фігури, особливо для тих людей, хто і так вже має проблеми із зайвою вагою.

Зберігатися сир «Косичка» в домашніх умовах повинен не довше 75 днів. Це максимальний термін для збереження його споживчої свіжості.

Тепер ви знаєте все про те, як правильно робити сир «Косичка». Рецепт в домашніх умовах, можливо, не такий простий, як рецепт приготування грецької фети або сиру з кислого молока, але, тим не менше, впоратися з ним, при бажанні, зможе будь-хто.

Достатньо лише строго слідувати кроків рецепта, а також, перед приготуванням даного сорти сиру, набратися досвіду в приготуванні простіших сирів. З «набитою» рукою і необхідними знаннями ви завжди впораєтеся з «Чечілія».

Вдалого сироваріння!