Полезные материалы

Питання по лінз

  1. вул. 40 років Перемоги, буд.65, т.507282
  2. Чи безпечно носіння контактних лінз?
  3. Чи можуть кольорові контактні лінзи завдати шкоди здоров'ю очей?
  4. Чи можна носити кольорові лінзи людям без порушень зору?
  5. Протягом якого періоду часу можна носити кольорові лінзи?
  6. Який догляд необхідний кольоровим лінзам?
  7. Як можна дізнатися, який колір лінз підходить саме мені?
  8. За тривалістю використання
  9. По режиму носіння
  10. Захист від ультрафіолету
  11. Зміна кольору очей
  12. Надягаємо лінзи за допомогою однієї руки
  13. Надягаємо лінзи двома руками
  14. У контактних лінзах допускається
  15. Щоденний догляд за контактними лінзамі

Радіус кривизни рогівки або базова кривизна (BС) - це кривизна внутрішньої поверхні контактної лінзи

Радіус кривизни рогівки або базова кривизна (BС) - це кривизна внутрішньої поверхні контактної лінзи. Одне з головних умов безпечного носіння КЛ-це правильний підбір, тобто відповідність Вашої кривизни рогівки і параметра обраної лінзи. Це може визначити тільки лікар-офтальмолог, провівши необхідні вимірювання (авторефрактометрія) і ГОЛОВНЕ, оцінивши посадку контактної лінзи на оці.

Коли радіус контактної лінзи більш плоский (великий), ніж потрібно, то лінза сверхподвижность і може викликати дискомфорт при носінні, пошкоджувати поверхневий шар рогівки, викликати нестабільність зору.

Якщо базова кривизна лінзи менше, то рухливість лінзи на оці обмежена і це призводить до здавлення кровоносних судин, погіршення харчування очі, порушення сльозообмін під лінзою і як наслідок, підвищується ризик запальних захворювань. Але носії контактних лінз якраз «тугу» посадку не відчувають, їм комфортно! А наслідки ... см. Вище :(

Ще один параметр - розташування контактної лінзи на оці. Правильно - лінза центрована, тобто вся рогівка повністю закрита лінзою? Інакше - дистрофічні зміни краю рогівки :(

На допомогу визначення радіуса кривизни лінзи, яка підходить Вам, існує авторефрактометрія, метод дає лікаря уявлення про кривизну центральній частині рогівки. І тільки по сукупності даних досліджень і посадки лінзи, лікар визначає лінзу оптимально підходить Вам.

Дуже часто Ви маючи на руках роздруківку "комп'ютерного дослідження зору", а саме авторекфрактометріі, де позначено радіус Вашої рогівки як цифри 7,6, 8,1 і т.д., можете помилково вирішити, що саме такий в точності розмір повинен бути і у лінзи, яку Ви повинні носити.

АЛЕ тут якраз і криється весь секрет! Він може не збігатися з розміром базової кривизни лінзи, яка найкраще Вам підійде, оскільки прямої кореляції немає. До речі крім радіусу у лінзи є ще маса інших параметрів, які потрібно врахувати. Деякі з них, наприклад, діаметр. І це зовсім не радіус помножений за законами математики на 2! :) Оскільки лінза має складну опукло увігнуту форму з декількома поверхнями кривизни.

Фірми виробники контактних лінз маркують лінзи різними цифрами радіусу. Наприклад, у однієї і тієї ж фірми радіуси: 8.3 і 8.7; 8.5 та 9.0; 8.4 - як середній; 8.3 - як середній. При презентації нової контактної лінзи, фірми проводять семінари з лікарями, розповідаючи про особливості лінзи і її посадки на оці. Тому самостійно підбирати собі контактну лінзу - це небезпечно і важко!

Бережіть свій зір. Приходьте до нас!

вул. 40 років Перемоги, буд.65, т.507282

507282

1. 1 Бачення предметів через скельця окулярів практично завжди є спотвореним - всі навколишні речі постають перед Вами дещо іншими, як за розміром, так і за формою. Носіння контактних лінз зводить цей ефект до мінімуму.

2. При носінні окулярів їх оправа неминуче скорочує природні можливості бокового зору. У випадку з контактними лінзами такої проблеми не виникає.

3. Контактні лінзи переміщаються разом з очима, а значить, зір залишається максимально природним під будь-яким кутом і не виникає спотворень, які виникають під час використання очок.

4. Контактні лінзи ніяк не реагують на погоду та інші зовнішні умови. Вони, на відміну від окулярів, не можуть замерзнути взимку, покритися конденсатом при вході з морозу в приміщення, а також не будуть заліплені снігом або залиті водою в дощову погоду.

5. Контактні лінзи - кращий варіант для корекції зору в тих випадках, коли слабкість зору в різному ступені виражена на кожному оці. Контактні лінзи підходять оптичних характеристик наблизять зір до ідеального і дозволять очам функціонувати максимально злагоджено.

6. При заняттях будь-якими видами спорту або танцями, людям, які ведуть активний спосіб життя, контактні лінзи нададуть необхідну свободу і впевненість рухів.

7. Контактні лінзи не дадуть розвинутися комплексам у дітей, які потребують корекції зору окулярами.

Чи безпечно носіння контактних лінз?

Більше половини всіх людей на планеті, які потребують щоденної корекції зору, вибирають для себе носіння лінз. Матеріали, використовувані сьогодні для їх виробництва, абсолютно нешкідливі в усіх відношеннях, а також максимально комфортні у використанні.

Чи можуть кольорові контактні лінзи завдати шкоди здоров'ю очей?

Контактні лінзи будь-яких видів, у тому числі володіють кольором, абсолютно безпечні, якщо дотримуватися наступних простих правил:

  • ретельно доглядати за лінзами;
  • не застосовувати контактні лінзи з вичерпаним терміном придатності;
  • дотримуватися режиму носіння - знімати лінзи тоді, коли це необхідно для даного типу.

Чи можна носити кольорові лінзи людям без порушень зору?

Можна, можливо. Такі лінзи можуть не володіти коректує здатністю, а бути просто модним аксесуаром для всіх, хто бажає в більшій чи меншій мірі змінити колір своїх очей. У той же час кольорові лінзи можуть бути і коректують.

Протягом якого періоду часу можна носити кольорові лінзи?

Термін використання кольорових контактних лінз (так само, як і звичайних) в залежності від обраного типу може варіюватися від двох тижнів до року. Лінзи з коротким терміном носіння дозволять Вам частіше міняти колір очей, а також витрачати менше зусиль і часу для догляду. Лінзи з великим терміном носіння виявляються дешевше. Вибір того чи іншого типу залишається за Вами. Однак, при будь-якому типі лінз за ними необхідно правильно доглядати, знімати перед сном і не використовувати довше, ніж це рекомендує їх виробник.

Який догляд необхідний кольоровим лінзам?

Кольорові або відтінків контактні лінзи потребують того ж самому догляді, що і звичайні, прозорі. Перед сном лінзи потрібно знімати і обробляти спеціальним розчином. Більш докладно про правила догляду - тут . Сьогодні існують одноденні кольорові лінзи FreshLook One Day, які дуже зручні у використанні. Кожен день Ви одягаєте нову чисту пару, а ввечері просто викидаєте її. Це особливо зручно для тих, хто використовує лінзи лише від випадку до випадку.

Як можна дізнатися, який колір лінз підходить саме мені?

На сьогодні є два види лінз, здатних змінювати відтінок очей. По-перше, лінзи кольорові, які можуть радикально змінити колір очей. По-друге, лінзи відтінків, здатні посилювати природний колір або трохи змінювати природний відтінок. Підбір типу лінз, а також їх кольору в основному залежить від того, яким є природний колір Ваших очей.

Темним очам (коричневим, чорним, темно-синім) підійдуть виключно кольорові лінзи, які можуть радикально змінювати колір на будь-який бажаний за рахунок непрозорої забарвлення.

Для володарів світлих очей (сірих, блакитних, зелених та ін.) Підійдуть лінзи і кольорові, і відтінків. Кольорові - радикально змінять Ваш образ. Засоби відтінків - посилять Ваш природний колір очей, злегка змінять відтінок (з зеленуватого на блакитний і ін.), Додадуть погляду глибину і яскравість.

За тривалістю використання

  • Лінзи одноденні - їх необхідно міняти щодня;
  • Лінзи планової заміни. Через період, що становить від 2 тижнів до 3-х місяців, потрібно замінити лінзи на нові
  • Традиційні контактні лінзи, призначені для використання протягом 6-12 місяців.
  • Одноденні лінзи дуже зручні. За ними не потрібно доглядати, кожен день Ви використовуєте нову пару, а ввечері просто їх викидаєте.

Лінзи планової заміни міняють частіше, ніж традиційні. Залежно від типу вони можуть бути призначені для використання протягом 1 тижня, 2-х тижнів, 1 місяця або 3-х місяців. Одноденні лінзи по суті також є лінзами планової заміни, тільки термін їх експлуатації складає всього 1 день.

Будь-які лінзи планової заміни, звичайно ж, виходять більш дорогими у використанні в порівнянні з традиційними (якщо взяти вартість за певний період). Однак, саме лінзи планової заміни вибирає більшість споживачів. Традиційні лінзи можуть використовуватися протягом тривалого періоду, але вимагають обов'язкового догляду - як щоденного очищення, так і регулярної, більш ретельної обробки.

По режиму носіння

  • Лінзи денного носіння, які необхідно знімати перед сном.
  • Контактні лінзи продовженого носіння. Їх можна безперервно носити протягом певного періоду - від кількох днів до одного місяця.
  • Лінзи гнучкого носіння. Такі лінзи іноді можна не знімати перед сном.

корекція астигматизму

Навіть виражений астигматизм (до 20 діоптрій) успішно коригується за допомогою контактних лінз. У цьому випадку застосовуються спеціальні лінзи - торичні, з призматичним противагою, геометрія яких дозволяє лінзам зберігати необхідне положення. Якщо така лінза випадково зміститься, то при моргання негайно повернеться на місце.

Захист від ультрафіолету

Лінзи можуть мати здатність захищати очі від ультрафіолетового випромінювання, яке може завдати зору значної шкоди. Але навіть лінзи, що володіють подібними захисними функціями, не захищають око і область навколо нього повністю і не позбавляють від необхідності носіння хороших сонцезахисних окулярів.

Зміна кольору очей

Ті, хто бажає посилити природний відтінок своїх очей або радикально змінити їх колір, можуть скористатися тонованим або кольоровими лінзами. Подібні лінзи можуть бути як без діоптрій - для людей без проблем із зором, - так і з діоптріями. Кольоровий шар в таких лінзах не стикається з оком, так як знаходиться всередині лінзи. Відповідний відтінок або колір підбирається по шаблонах. За допомогою засобів відтінків лінз можна зробити яскравішим власний колір очей або злегка змінити їх відтінок - подібні перетворення будуть помітні в разі, якщо Ваші очі досить світлі. Для темних очей використовуються тільки кольорові лінзи, засоби відтінків не зможуть помітно змінити їх колір.

Засоби відтінків і кольорові лінзи дуже прості у догляді, що робить їх використання прийнятним для всіх, хто бажає здивувати оточуючих умов, що змінилися кольором очей. За тривалістю носіння кольорові і відтінків лінзи, так само, як і звичайні, можуть бути (термін експлуатації від 2-х тижнів до 1 місяця).

Краще звикнути завжди надягати контактні лінзи, починаючи з правого ока. Таким чином Ви не будете плутати лінзи - праву з лівої. Лінзу необхідно помістити на подушечку вказівного пальця правої руки. Огляньте лінзу і переконайтеся, що вона не вивернула - краю "дивляться" вгору, а по формі лінза схожа на чашку. Коли лінза вивернула навиворіт, її краю спрямовані назовні і за формою вона схожа на тарілку. Деякі нові лінзи мають особливі мітки, за якими просто визначити, що лінза не вивернула.

Лінза повинна бути абсолютно чистою. Якщо виникають будь-які сумніви в її стерильності, то обов'язково промийте її розчином

Надягаємо лінзи за допомогою однієї руки

Нижню повіку потрібно відтягнути за допомогою середнього пальця руки, на вказівному пальці якої лежить лінза Нижню повіку потрібно відтягнути за допомогою середнього пальця руки, на вказівному пальці якої лежить лінза. Очі підійміть наверх і вказівним пальцем накладіть контактну лінзу нижче зіниці - на білу частину ока. Тепер приберіть вказівний палець, опустіть вниз очі - лінза займе правильне положення. Після цього заберіть середній палець, який відсуває нижню повіку. Ненадовго прикрийте очі, щоб лінза прийняла оптимальне положення. Потім повторіть всі дії на іншому оці.

Надягаємо лінзи двома руками

Лінза поміщається на подушечку правого вказівного пальця Лінза поміщається на подушечку правого вказівного пальця. Лівою рукою - середнім пальцем - необхідно зрушити до брови верхню повіку. Середнім пальцем правої руки, розташованим поблизу лінії росту вій на нижньому столітті, потрібно потягнути повіку вниз. Вказівним пальцем накладіть лінзу на око. Не відпускаючи решта пальців, очі опустіть вниз, щоб лінза зайняла правильне положення. Після цього повіки можна відпустити і повторити всі дії на іншому оці.

Знімайте першої завжди ту лінзу, яку першої надягали, щоб не плутати праву і ліву. Вимийте руки з милом і насухо витріть. Очі підійміть наверх і середнім пальцем потягніть нижню повіку вниз. Для правого ока використовуйте палець правої руки, для лівого - лівої. Подушечку вказівного пальця накладіть на нижній край знімається лінзи і посуньте її в сторону або вниз. Злегка затисніть лінзу між вказівним і великим пальцем, після чого витягніть з ока. Повторіть дії на другому

Як правило, під час надягання контактна лінза сама собою розташовується на оці посередині рогівки. Зсув її в сторону відбувається дуже рідко. У разі, коли лінза все ж змістилася, можна застосувати один з наведених тут способів:

  • Закрийте очі і м'якими масажними рухами по прикритого століття перемістіть лінзу у напрямку до центру.
  • Не закриваючи очей, обережно натискаючи на нижню або верхню повіку, перемістіть змістилася лінзу на місце - до середини рогівки ока.

Нечітке зір після надягання контактних лінз може бути пов'язано з тим, що контактна лінза розташована не по центру очі. Перемістіть її за допомогою наведених вище прийомів. Якщо лінза знаходиться в правильному положенні, а зір залишається нечітким, то її необхідно зняти і перевірити на наявність таких обставин:

  • На лінзі є забруднення, наприклад, косметичні засоби. Обробіть лінзу розчином.
  • Якщо у Вас різні діоптрії, що характеризують зір на лівому і правому оці, то, можливо, нечіткість бачення виникла через те, що праву і ліву лінзу переплутали. Зніміть обидві лінзи і надіньте правильно.
  • Контактна лінза вивернула і надіта не тим боком.

1. Перед тим як торкатися до лінз - надягати їх або знімати, - добре мийте руки.

2. Не використовуйте слину для очищення Ваших лінз і не беріть їх в рот.

3. Не мийте контактні лінзи водопровідною водою.

4. Не носіть лінзи довше, ніж це рекомендовано виробником або лікарем для даного типу контактних лінз.

5. Не надягайте лінзи під час таких захворювань як ГРВІ, ГРЗ, грип.

6. Контактні лінзи необхідно надягати до того, як наносити декоративну косметику на обличчя. Перед зняттям макіяжу знімайте з очей контактні лінзи.

7. Не мийте голову із застосуванням шампуню, якщо на очах лінзи. В крайньому випадку, щільно закрийте повіки і не відкривайте, поки повністю не закінчите процедуру.

8. Не передавайте іншим людям для носіння або примірки свої лінзи - це грубе порушення правил гігієни.

9. Не застосовуйте розчин, термін придатності якого минув. А також не використовуйте один і той же розчин повторно.

10. У контактних лінзах не рекомендується купатися у водоймах, якщо Ви не використовуєте маску для пірнання або щільно прилягають до обличчя окуляри для плавання.

11. При появі будь-яких подразнень або почервоніння на оці, а також при погіршенні зору необхідно якомога швидше піти на прийом до лікаря-офтальмолога.

У контактних лінзах допускається

  • Приймати душ і вмиватися. Під час водних процедур під душем не потрібно піднімати відкриті очі вгору - таким чином лінзи можуть бути змиті водою.
  • Займатися будь-якими активними видами спорту, в тому числі грати в хокей, кататися на велосипеді, стрибати з парашутом і ін.
  • Використовувати косметику і парфумерію.

Основне правило - перш за все одягаєте лінзи, а лише потім наносите макіяж Основне правило - перш за все одягаєте лінзи, а лише потім наносите макіяж.

Намагайтеся підбирати косметичні засоби на водній основі або ж ті, де на упаковці є знак VA Можна при виборі керуватися написом про те, що косметична продукція пройшла офтальмологічний контроль і придатна до використання тими, хто носить лінзи.

При виборі засобів макіяжу неодмінно зверніть свою увагу на наступні факти:

1. Така декоративна косметика, як тіні, рум'яна, пудра, по структурі неодмінно повинна бути дрібнодисперсного.

2. Макіяж очей не повинен обсипатися або розпливатися, щоб не потрапляти в очі і на контактні лінзи.

3. У туші, що подовжує можуть міститися спеціально додані волоски. Для використовують контактні лінзи більше підійде туш з додаванням штучних (нейлонових) волокон. Волоски норки, які також використовуються для виробництва туші, що подовжує, можуть доставити чимало неприємних хвилин, якщо випадково потраплять в очі.

Засоби для укладання волосся в формі аерозолів, а також всілякі парфумерні спреї (духи, дезодоранти та ін.) Розпилюйте тільки після установки контактних лінз на очі. При розбризкуванні будь-яких засобів обов'язково щільно прикривайте повіки, не допускаючи попадання речовин на лінзи.

Догляд за м'якими лінзами. Оскільки лінзи здебільшого складаються з води, вони можуть піддатися мікробного забруднення; крім того, на поверхні лінз можуть утворитися відкладення. Тому м'які контактні лінзи слід піддати обережною очищення, а після цього -ретельний дезінфекції.

Щоденний догляд за контактними лінзамі

  • Механічне очищення Лінз. Покладіть лінзи на Розкрити долоні и нанесіть кілька крапель розчин для очищення Лінз. Вказівнім пальцем акуратно потріть поверхню Лінз.
  • Промівання Лінз. После очищення промійте їх розчини.
  • Дезінфекція Помістіть шкірних лінзу в відповідному полі контейнера. Залійте туди свіжий розчин. Він повинен повністю покривати лінзу. Ні в якому разі не використовуйте двічі один і той же розчин. Ретельно закрийте кришки футлярів і залиште лінзи в ньому мінімум на 4 години.
  • Зберігання Багато розчини дозволяють зберігати в ньому лінзи протягом 30 днів, не змінюючи розчин

Щотижнева ензимну очищення

Якщо ви використовуєте контактні лінзи більше трьох місяців, то до відходу рекомендується додати додаткову ензимна очищення. Випускаються спеціальні таблетки протеїнового очищувача, які використовуються раз в тиждень.

  • Промийте обидві комірки контейнера для зберігання лінз розчином.
  • Наповніть осередку свіжим розчином.
  • Розчиніть в кожного осередку одну таблетку протеїнового очищувача.
  • Зніміть, очистіть і промийте лінзи звичайним способом, після чого покладіть їх в осередки контейнера.
  • Закрийте обидві кришки, струсіть контейнер і потримайте лінзи в розчині протягом 15 хвилин. Сильно забруднені лінзи можна потримати протягом більш тривалого часу, але не більше двох годин.
  • вийміть лінзи з контейнера і промийте їх розчином
  • Вилийте використаний розчин. Ретельно промийте контейнер і заповніть його свіжим розчином.
  • Помістіть лінзи для дезінфекції та зберігання. Після дезінфекції лінзи можна одягати на очі.

Ц ветние лінзи виробляють з того ж матеріалу, що і звичайні. М'які і тонкі лінзи дуже комфортні в носінні, а кольоровий шар, розташований в середині такої лінзи, не стосується рогівки ока, в зв'язку з чим є абсолютно безпечним для здоров'я. Результати численних опитувань стверджують, що більше половини жителів земної кулі незадоволені кольором своїх очей або хотіли б іноді зраджувати їм інший відтінок. Тепер це стало можливим завдяки появі на ринку забарвлених або кольорових контактних лінз.

До онтактние лінзи кольорові допоможуть Вам створити абсолютно новий образ. Засоби відтінків лінзи допоможуть посилити колір або змінити відтінок світлих очей, підсилюючи природний колір, надаючи надзвичайну виразність. Кольорові лінзи дозволять Вам кардинально змінити колір очей. Навіть якщо Ви не маєте потребу в корекції зору, то можете носити кольорові лінзи без діоптрій або plano як модний аксесуар. Зазвичай кожна модельна серія включає від 5 до 15 колірних варіацій - від банальних карих, блакитних, сірих, зелених і т.п. до екзотичних бірюзових, медових, горіхових, аметистових, фіалкових, сапфірових.

І значально кольорові (косметичні) контактні лінзи виготовлялися виключно за медичними показаннями для виправлення деяких дефектів очей, таких як відсутність райдужної оболонки, частини райдужки або кришталика, зіниці різного розміру, очі різного кольору, більмо і деякі інші захворювання. Пізніше переваги кольорових лінз відкрили для себе і люди, які не страждають такими захворюваннями очей. Сьогодні - це модно, дає масу можливостей для творчості і самовдосконалення.

Ц ветние контактні лінзи, такі як Soflens Natural Colors (Bausch & Lomb), Acuvue 2 Colours Opaques (Jonson & Jonson), FreshLook ColorBlends (Ciba Vision), Focus Softcolor monthly (Ciba Vision) повністю або в значній мірі блокують світло, що падає на лінзу. Для повного блокування в таких лінзах застосовується спеціальний відображає шар, поверх якого наноситься зображення райдужної оболонки. Зважаючи на значний поглинання світла барвниками лінзи зона зіниці лінзи для забезпечення нормального зору залишається прозорою. Найбільш природний вигляд виходить, коли райдужку частково видно крізь малюнок, нанесений на лінзу. Такі лінзи роблять очі найбільш привабливими Всі без винятку кольорові (косметичні) контактні лінзи - м'які. Влагосодержание у них зазвичай невелика (38% або 42%, рідше 55%), бо занадто "пухкий" (гідрофільний) пластик слабо стійкий при фарбуванні. Тому носити кольорові лінзи довго не рекомендується. Зазвичай їх змінюють раз в три місяці, іноді частіше. Спати в них, зрозуміло, ні в якому разі не можна.

Про фарба косметичних лінз буває двох типів: рівна, тональна, чуть-чуть "лялькова" (Fresh Look ColorBlends (Ciba Vision)), або імітує натуральний колір райдужної оболонки (Soflens Natural Colors (Bausch & Lomb), Acuvue 2 Colours Opaques (Jonson & Jonson ), Focus Softcolor monthly (Ciba Vision)). Адже природна забарвлення очі не однотонна, а структурована, з найтоншим малюнком. Саме цей малюнок і відтворений на контактній лінзі. Ви можете надати Вашим очам яскравий колір або ніжний відтінок, в будь-якому випадку вони будуть виглядати натурально.

Чи безпечно носіння контактних лінз?
Чи можуть кольорові контактні лінзи завдати шкоди здоров'ю очей?
Чи можна носити кольорові лінзи людям без порушень зору?
Протягом якого періоду часу можна носити кольорові лінзи?
Який догляд необхідний кольоровим лінзам?
Як можна дізнатися, який колір лінз підходить саме мені?
Правильно - лінза центрована, тобто вся рогівка повністю закрита лінзою?
Чи безпечно носіння контактних лінз?
Чи можуть кольорові контактні лінзи завдати шкоди здоров'ю очей?
Чи можна носити кольорові лінзи людям без порушень зору?