Полезные материалы

Льняна мука - користь і шкода для організму

  1. Склад льняної муки
  2. Корисні властивості льняної муки
  3. Худнемо за допомогою льняної муки
  4. Протипоказання до вживання льняної муки
  5. Смачні та корисні страви з лляної борошном

Льон з давніх часів знаходиться у людей у ​​великій пошані. Основне його застосування полягало у виготовленні ниток, з яких пряли екологічно-чисту і комфортний одяг. Трохи пізніше з льону стали готувати борошно, а також масло. За своїми властивостями лляна мука, користь і шкода якої незрівнянні ні з яким іншим продуктом, унікальна. Якщо включати лляну борошно регулярно в раціон, то можна не тільки оздоровити повністю весь організм, але і посприяти лікуванню навіть найсерйозніших захворювань.

В наші дні лляна мука не настільки популярна, наприклад, як пшеничне. Але справжнім знавцями корисних властивостей цього продукту відомо, що лляна мука є чудовим продуктом для дієтичного харчування. Крім дієтичних якостей, борошно з льону застосовується і в лікувально-оздоровчих цілях, і в косметології.

Щоб отримати лляну борошно, необхідно перемолоти насіння льону. Важливо пам'ятати, що для того, щоб отримати борошно, перемолотим насінню льону слід пройти через процес знежирення. Якщо насіння льону не наражати даному процесу, то виходить зовсім інший продукт, яких по своєму зберігання значно поступається лляної борошні.

Склад льняної муки

Завдяки своєму багатому хімічному складу борошно з льону стає унікальною за своїми властивостями. Який же склад даного продукту?

  • Мінеральні компоненти в складі магнію, цинку, міді, калію, натрію, хрому, селену, фолієвої кислоти.
  • Вітамінізовані складові - вся підгрупа вітамінів В і вітаміни А, Е.
  • До складу продукту входять корисні вуглеводи, що не роблять згубного впливу на організм людини, що страждає на цукровий діабет.
  • Білок, що входить до складу такого продукту, за своїм обсягом в рази перевершує складову частину білка бобових культур.
  • Клітковина несе особливу роль для організму, вона сприяє очищенню всього організму від шкідливих компонентів і токсинів. Більш того, цей компонент в складі лляної муки допомагає налагодити працездатність травного тракту, позбавити людину від закрепів і різних шлункових захворювань.
  • Антиоксиданти, а також жирні кислоти (Омега-3, а також Омега-6) мають омолоджують для організму властивостями.

Калорійність продукту на 100 грам дорівнює 270 калорій.

Застосування льняної муки масштабно. Багато господині змішують в різних пропорціях пшеничне і лляну борошно, а потім печуть з отриманої суміші пироги, хліб, здобні булочки. Можна використовувати лляну борошно і як однорідний продукт.

Корисні властивості льняної муки

Багатий за своєю різноманітністю хімічний склад льняної муки несе особливу цінність для оздоровлення, а також лікування організму від різних недуг. Чим корисна лляна мука?

  • Рослинні білки, що знаходяться в складі лляної муки, легко і швидко засвоюються організмом, вони насичують всі внутрішні системи життєво необхідними компонентами.
  • У складі льняної муки повністю відсутній холестерин, що вказує на повноцінність, а також і нешкідливість цього продукту.
  • Насіння льону мають протигрибковими і протизапальними властивостями. Показано включати продукт в раціон тим людям, які страждають слабкістю імунітету. Крім цього продукт рекомендований до вживання в період атаки вірусних і респіраторних інфекцій.
  • Продукт показаний до вживання жінками. У лляної борошні містяться компоненти, які стабілізують гормональний фон дам, а також стабілізують працездатність головного мозку.
  • Продукти, що містять лляну борошно, рекомендовані в харчуванні людям, які займаються важкою розумовою працею. Продукт благотворно впливає на пам'ять і покращує кровотік головного мозку.
  • Сердечникам також показана в раціоні лляна мука. Цей продукт знижує ризик розвитку серцевих захворювань і нормалізує роботу серцевого м'яза. Продукти з льняної муки допомагають зберегти і відновити еластичність кровоносних судин.
  • Людям, що страждають хворобами жовчного міхура, рекомендовано регулярне вживання продуктів з льняної муки, так як вона виявляє легку жовчогінну властивість.
  • Льняна мука обов'язкове в раціоні людей, які піддаються впливам радіації або хімічних реагентів.
  • Борошно з насіння льону допомагає швидко боротися з фурункульоз. У цьому варіанті показано зовнішнє використання продукту. З льняної муки готують примочки, які накладаються на фурункул. Вже після одного застосування помітні позитивні результати лікування.

Худнемо за допомогою льняної муки

Худнемо за допомогою льняної муки

Доведено, що лляна мука є корисним дієтичним продуктом, який ефективно нормалізує вагу. Продукт активно сприяє налагодженню роботи обміну речовин і виводить з усього організму непотрібні речовини. Льняна мука для схуднення - це продукт, який дуже легко засвоюється організмом, в той же час якісно насичуючи його.

Ефективно використовується лляна мука для схуднення з кефіром. На основі даних продуктів навіть винайдена відповідними фахівцями дієта, яка сприяє очищенню всього організму від зашлакованості і токсинів, тим самим провокуючи на активність роботу обміну речовин.

Для бажаючих схуднути необхідно щодня протягом необхідної кількості часу (3 або 7 діб) пити суміш з 1 ст. ложки борошна мул з льону і склянки кефіру . Бажано цю суміш приймати замість вечері. Спільно з цим важливо стежити за збалансованим раціонів, а також питним режимом.

Льняна мука при онкології

Вченими доведено, що при щоденному включенні в раціон льняної муки можна активно протистояти розвитку або появи онкологічних захворювань. Для отримання надійного ефекту потрібно щодоби їсти по 30 грам борошна з льону.

Дана властивість доведено тим, що до складу льняної муки входять компоненти - лігніни, які є тими, що знищують ракових клітин. Ще один компонент в складі продукту - це селен, він допомагає протистояти розвитку ракових пухлин.

Допомога льняної муки при чищенні кишечника

Активно використовується лляна мука для очищення кишечника. У складі продукту є компоненти, які активно очищають організм від шкідливих речовин, шлаків, токсинів. Продукт показаний при хронічних запорах, а також для нормалізації мікрофлори кишечника. Завдяки харчовим волокнам, що входять до складу льняної муки, можна ефективно лікувати такі неприємні шлункові захворювання, як гастрит, виразка.

Для очищення кишечника використовується наступний рецепт: необхідно на протязі 3-х місяців замість вечері їсти суміш з 1 ст. кефіру і по 1 ст. ложки льняної муки.

Ефективно очищення кишечника лляної борошном з кефіром. Даний метод очищення кишечника рекомендований навіть фахівцями по здоровому харчуванню. Чудодійний рецепт містить наступні рекомендації:

  • Протягом 3-х тривалих тижнів здійснюється очищення кишечника, потім, протягом пари місяців важливо слідувати основам підтримуючої терапії;
  • Перший тиждень очищення - щодня замість сніданку їсти суміш зі склянки кефіру і 1 ч. Ложки льняної муки;
  • Другий тиждень - рекомендації ті ж, але в кефір додається вже 2 ч. Ложки льняної муки;
  • Третій тиждень - в стакан кефіру на сніданок необхідно замість уже 3 ч. Ложки льняної муки;
  • В основі підтримуючої терапії входить включення в раціон продуктів з льняної муки. Ідеально, якщо в щоденному раціоні буде присутній або йогурт або кефір з лляної борошном, або омлет з цим же продуктом, або каша.

Використання льняної муки в косметології

Знайшла своє застосування лляна мука і в сучасній косметології. На основі цього продукту активно готуються маски для обличчя, які мають омолоджуючий, протизапальну, регенеруючу і відновлює властивостями. Після використання подібних масок шкіра обличчя розгладжується від дрібних зморшок, зникають нерівності, шкірний покрив набуває бархатистість, ніжне сяйво і здоровий вигляд.

Косметологи призначають використовувати маски на основі лляної муки і в якості легкого домашнього пілінгу. Такий засіб ефективно очищає пори, позбавляє покрив шкіри від відмерлих клітин і сприяє активному розвитку молодих клітин шкіри.

Протипоказання до вживання льняної муки

Навіть такий дивовижний продукт, як лляна мука, користь і шкода якої повністю вивчені, володіє певним набором протипоказань. Тому перед тим, як використовувати продукт в якості оздоровлюючого або лікувального засобу, важливо отримати ділову консультацію у свого лікаря.

Має лляна мука протипоказання наступного характеру:

  • Якщо в жовчному міхурі діагностовано камені, то вживання продукт може посприяти їх активності, результатом чого стане закупорка жовчних проток;
  • У рідкісних випадках, але і льняна борошно, може не переноситься людським організмом. При алергічних реакціях на продукт його використання в раціоні строго заборонено.

Смачні та корисні страви з лляної борошном

Смачні та корисні страви з лляної борошном

Що приготувати з льняної муки? Варіантів рецептом може бути безліч, але найбільш затребуваними корисними і смачними рецептами є:

  • Лляна каша. Для приготування корисної та поживної каші потрібно розмішати в певній кількості теплого або молока, або води невелику пропорцію льняної муки. Для поліпшення смакових якостей готового блюда можна використовувати мед , Цукор, варення або сироп.
  • Лляної кисіль. Даний напій має специфічний смак, але користь його унікальна. Для приготування киселю потрібно в 1 літр гарячої води вмішати 2-3 ст. ложки борошна з льону. Цю суміш до свого кипіння, потім додати або цедру апельсина , Або мед, або цукор.
  • Лляні млинці. У півлітрі молока розмішати 1 куряче яйце, цукор, сіль, корицю , Додати льняної муки до отримання підлозі густий суміші. Пекти млинці, як зазвичай.

Кулінари рекомендують при приготуванні випічки замість пшеничного борошна використовувати суміш пшеничного і льняної муки в рівних пропорціях. В результаті виходять смачні, корисні і не шкодять фігурі булочки або пироги.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Який же склад даного продукту?
Чим корисна лляна мука?