Полезные материалы

Користь гарбузового масла

  1. Користь гарбузового масла для здоров'я
  2. Користь гарбузового масла для схуднення
  3. Шкода гарбузової олії
  4. Калорійність і хімічний склад гарбузового масла
  5. Відео про користь гарбузового масла

Зазвичай користь гарбузового масла навіть не заперечується Зазвичай користь гарбузового масла навіть не заперечується. Адже його продають в аптеках. Всі бачили капсули «Тиквеол», але майже ніхто не замислюється, що безліч корисних властивостей продукту можна отримати і просто якщо регулярно вживати гарбузове масло в їжу. Продукт має специфічний «горіховим» смаком, приємним тонким ароматом і екзотичним зеленим кольором. Він трохи нагадує смажені гарбузове насіння , І трохи - дорожчі горіхові масла. Застосовується в кулінарії дуже давно, причому не тільки для приготування салатних заправок. Гарбузова олія використовують для обсмажування овочів, і навіть для консервування на зиму. Знайти в продажу масло гарбуза можна в магазинах здорового харчування і аптеках, а також відділах масел у великих супермаркетах.

Зміст статті:

Користь гарбузового масла для здоров'я

Гарбузова олія - ​​досить потужний антисептик. Вживання його в їжу здатне не тільки покращувати стан мікрофлори шлунково-кишкового тракту, а й допомагати в боротьбі з вірусними інфекціями. Тому ложку гарбузової олії має сенс додати в зелений салат, коли насувається епідемія «простудних» захворювань. Можна пити по ложці олії вранці, якщо вже заразилися, це дасть загальнозміцнюючий ефект. Іноді гарбузовим маслом промивають пазухи носа, процедура нагадує спринцювання морською водою, проводиться звичайним шприцом, і, незважаючи на неприємний характер, допомагає знайти вільне дихання.

Іноді ложку гарбузової олії натще радять пити як протипаразитарного кошти. Доведено, що деякі види паразитів людини і тварин буквально «не уживаються» з гарбузовим насінням, якщо масло холодного віджиму, можливо, воно також вплине на них. Однак перед серйозним лікуванням паразитарної інфекції народними засобами краще, все-таки, проконсультуватися і з лікарем теж.

Однак перед серйозним лікуванням паразитарної інфекції народними засобами краще, все-таки, проконсультуватися і з лікарем теж

Гарбузова олія є джерелом ненасичених жирних кислот, а значить, має комплексним впливом на організм:

  • дозволяє знизити рівень «Поганого» холестерину;
  • забезпечує профілактику серцево-судинних захворювань;
  • корисно при гіпертонії;
  • допомагає підвищити еластичність судин і поліпшити кровообіг;
  • сприяє нормалізації роботи гормональної системи;
  • сприяє зниженню ваги при правильній дієті і регулярні фізичні навантаження;
  • дозволяє зменшити згубний вплив вільних радикалів на тканини і органи людського організму, має антиоксидантну дію.

Гарбузова олія багата на вітаміни А, Е і С, що дозволяє йому вважатися одним з омолоджуючих і прискорюють відновлення продуктів. Вважається, що цей комплекс вітамінів не тільки допомагає зберегти молодий зовнішній вигляд, але і дозволяє прискорити утворення нових клітин. Як би там не було, вітаміни А, Е і С - потужні антиоксиданти, і їх призначають не тільки в цілях омолодження, але і для того, щоб забезпечити регенеративні процеси при пошкодженнях - опіки, операції тощо

На відміну від багатьох інших рослинних масел, багате на вітаміни В1 і В2, що надають певний вплив на здоров'я нервової системи і метаболічні процеси.

Гарбузова олія застосовується для створення різних косметичних продуктів, воно сприяє зволоженню і живленню шкіри, часто застосовується в косметиці, що омолоджує. У домашніх рецептах краси його також використовують для виготовлення масляних масок для поліпшення росту волосся (просто втирають в коріння волосся на 15 хвилин перед миттям), і масляних компресів від грубої шкіри, мозолів і натоптишів.

У народній медицині гарбузове масло застосовують для лікування різних захворювань передміхурової залози. Часто цей продукт називають і засобом від жіночого безпліддя, але єдиної думки щодо справедливості подібних заяв, звичайно ж, немає. Технічно, все джерела вітаміну Е вважаються корисними для репродуктивної системи, але інформація, що вітамінами лікують захворювання, звичайно ж, не підтверджується.

Часто гарбузова олія вживають в капсулах, так як не всім людям подобаються страви з ним. Однак в кулінарії гарбузова олія теж широко використовується. Його «горіховий» смак зазвичай відтіняють лимонним соком, і вважають продукт відповідним для всіх видів зелених салатів. На гарбузовому маслі іноді смажать, воно вважається придатним і для цієї мети, однак корисним даний спосіб вживання назвати не можна, вітамінна складова масла втрачається.

Користь гарбузового масла для схуднення

Користь гарбузового масла для схуднення

Коли людина сідає на дієту, або просто обмежує калорійність свого раціону, виникає велика ймовірність того, що його раціон буде незбалансованим по жирах. Зазвичай це відбувається в силу банального бажання зменшити енергетичну цінність своєї їжі, не зменшуючи обсяг порцій. Однак «урізання» жирів погано позначається на здоров'ї - в умовах їх відсутності неможливе повноцінне функціонування нервової і репродуктивної систем. Вони важливі для організму, тому що сидять на незбалансованої знежиреної дієті часто стикаються з неконтрольованим голодом, який і приводить їх до зривів.

Добавка гарбузової олії дозволяє позбутися і від «нападів голоду», і від ризиків, які несе в собі незбалансоване харчування. Але вона не є чарівної «таблеткою» від жиру. Зазвичай гарбузова олія п'ють заради того, щоб «воно якось само» спрацювало. Звичайно ж, воно так не працює. Всім бажаючим вжити маслечка замість збалансованої дієти не зайвим буде знати і те, що продукт сам по собі має високу калорійність. А якщо скласти гарбузове калорії і енергію, яку людина отримує з звичайним раціоном, вийде, до речі, відповідь на одвічне питання: «Чому ж я не худну». А все тому, що ніхто ще не зміг схуднути на тій кількості калорій, яке перевищує потребу організму в них. І справа тут зовсім не в «чарівному продукті Х», а в простому перевищенні норми.

Тому «масляні» калорії теж варто враховувати, особливо якщо мова йде про спроби схуднути

Шкода гарбузової олії

Гарбузова олія може шкодити, якщо вживається в надлишку. Пиття масла, капсул з ним і надлишок жирів в раціоні можуть негативно впливати на печінку. Жовчогінний ефект, який чинить масло, прийняте натщесерце, здатний викликати загострення деяких захворювань. Продукт не може вважатися одним з тих які можна вживати у великій кількості.

Пиття олії натще може провокувати діарею. Як і інші джерела рослинного характеру, гарбузова олія здатне викликати алергічні реакції.

Самостійне лікування маслом часто не вдається через те, що у людини просто немає «шуканого захворювання». Так, останнім часом стало модно «позбавлятися від паразитів», «чистити печінку» і т.д. Не дивно, що людина не відчуває ніякого ефекту, якщо паразитів у нього немає, а печінку і без додаткових маніпуляцій працює нормально. Але це, скоріше, можна віднести не тільки до шкоди олії гарбуза, але і до шкоди безконтрольного застосування народних рецептів в цілому.

Калорійність і хімічний склад гарбузового масла

Зазвичай калорійність гарбузової олії називають низькою, але це не так. Як і інші рослинні жири, продукт містить 899 ккал, переважно з насичених і ненасичених жирів. Білків і вуглеводів даний вид масла не містить. Продукт є багатим джерелом омега-три і омега-шість жирів, містить вітаміни А, Е, С, В1 і В2. Найкраще гарбузова олія - ​​холодного віджиму, або знаходиться в препаратах типу «Тиквеол». Для потреб додаткового харчування дуже зручна форма масла в капсулах.

Дієтичні рецепти з гарбузом:

Швидке варення з гарбуза
Запечена гарбуз з медом
Котлети з гарбуза з цвітною капустою
Макарони з гарбузом і цибулею
Салат з гарбузом, яблуком і селерою

Відео про користь гарбузового масла

Спеціально для Your-Diet.ru - фітнес-тренер Олена Селіванова