Полезные материалы

Арахісове масло: користь і шкода. Як зробити в домашніх умовах?

  1. характеристика
  2. Де виробляють і як вибрати?
  3. Як зробити самому?
  4. застосування
  5. В медицині
  6. У кулінарії
  7. Використання в спорті
  8. Для схуднення
  9. Протипоказання

Де виріс перший арахіс (земляний горіх) невідомо. Продукт переробки плодів цього чагарнику користується попитом в Сполучених Штатах Америки. Практично в будь-якому американському фільмі на хліб намазують арахісову пасту, зроблену з масла. Тому сьогодні мова піде про смак, корисні властивості, використання і приготуванні саме арахісового масла.

Перше арахісове масло отримали в кінці 19-го століття. Стояло завдання - знайти дієтичний замінник сиру, м'яса і яєць. Але такий, який міг би обігнати їх за енергетичною цінністю і поживності. Що ж в ньому цінного?

характеристика

Смачне і корисне арахісове масло, корисні властивості залежать від компонентів, що входять до складу.

Склад.

Продукт містить жири, які легко засвоюються (тому після поїдання немає відчуття тяжкості), амінокислоти - пальмітинова, арахінова, стеаринова, Лігноцеринова; поліненасичені кислоти, такі як Омега-9 (60%) і Омега-6 (30%) - вони відповідають за імунітет, збереження нашої нервової системи, безперебійну роботу статевої системи і за збалансований рівень гормонів.

Вітаміни.

Великий вміст антиоксидантних вітамінів А і Е пояснює дію масла на шкіру, зір. Воно знімає запалення і загоює ранки, зміцнює стінки судин крові.

Група вітамінів В представлена ​​практично усіма складовими від В1 до В9. Від них залежить обмін речовин, співвідношення білків, вуглеводів і жирів в організмі, міцні нерви, витривале серце, робота травної системи і м'язів. Великий вплив і на волосся, шкіру, нігті, імунітет і гостроту зору.

Вітамін D все педіатри прописують діткам для профілактики рахіту і кращого розвитку малюків. Дорослим він теж корисний - допомагає засвоїтися кальцію, зміцнює кістки, перешкоджає розвитку різних захворювань серця, щитовидної залози, онкозахворювань.

Речовини бетаїн, резвератрол, фітостероли, фосфоліпіди, поліфеноли захищають печінку, серце, нормалізують травну систему, засвоюваність білків, підвищують імунітет, борються з пухлинами, холестерином і шкідливими радикалами, тримають в номер жіночі гормони естрогени і активізують виробництво організмом колагену.

Калорії.

Як і всі рослинні масла, арахісове також калорійно. У 100 грамах продукту міститься майже 900 ккал. Так що за один присід не варто з'їдати всю банку, та ще й з хлібом.

Де виробляють і як вибрати?

Арахісове масло виробляють в США і країнах Латинської Америки, в Азії і Європі. І у кожної країни свої переваги.

Де купити?

Купити можна в супермаркеті або привезти як кулінарний сувенір з туристичної поїздки. А далі застосовувати за призначенням.

Як вибрати?

У кожній країні свої еталони у виробництві арахісового масла. Воно буває рафінованим, нерафінованою, і дезодорованим.

Так, Азіатське - темного кольору з коричневим відтінком, з насиченим смаком, нерафінована. В Америці і Європі вважають за краще дезодорована продукт - у нього легкий аромат, смак, колір світло-жовтий.

Краще використовувати чистий рослинний жир, який пройшов процедуру холодного віджиму - він корисніше і для здоров'я, і ​​для приготування страв.

Як зробити самому?

Якщо ви хочете отримати натуральний продукт, купите арахіс і зробіть пасту в домашніх умовах. Скористайтеся рецептом.

На 0,5 кг склянки арахісу знадобиться 7 грам цукру, 10 мл рослинного масла, 2 ч.л. меду або патоки, сіль.

  • Спочатку промити і підсушити земляний горіх. Якщо він у вас неочищений, то, спочатку очистити.
  • У миску з горіхом налити рослинне масло і перемішати все.
  • У розігрітому до 175 градусів духовці підсмажити горіх, виклавши на деко в один шар. Час підсмажування 10-12 хвилин. За цей час вони стануть маслянистими і золотистими.
  • Готовий горіх подрібнити в кавомолці або кухонному комбайні до пастоподібного стану.

Тепер додати мед, цукор і сіль, перекласти в баночку і намазати на хліб. Так, ваша арахісова паста не схожа на куплену. Так ви ж і не додавали барвників і консервантів. Але, зроблена своїми руками, вона неймовірно смачна.

застосування

У косметології

У косметології використовують нерафіновану основу, оскільки в ній збережені вітаміни, що відповідають за молодість шкіри і красу (А і Е).

Для волосся.

Користь арахісового масла для волосся криється у впливі на них вітамінів групи В. Пофарбовані волосся виглядає доглянутим, так як вітаміни живлять і відновлюють структуру волосся по всій довжині.

  • Позбавлення від лупи.
  • Захист шкіри голови.
  • Харчування шкіри голови і волосся.
  • Живлення волосяних цибулин.
  • Пом'якшення сухого волосся.
  • Захист від шкідливої ​​дії навколишнього середовища.
  • Харчування і закупорка посічених кінчиків.

Для волосся використовує маски, в яких базою служить іменне арахісове масло. Але важливо врахувати, що воно повинні бути теплим, щоб «розкрити» всі компоненти. Термін дії від півгодини до години, після чого вона змивається шампунем. Не забудьте нанести на волосся бальзам.

Для шкіри.

Поживна і пом'якшувальну дію масла дозволили застосовувати для масажу. Для цього варто додати в масажний крем, гель або використовувати в чистому вигляді.

Не забуваємо і про його ароматичних властивості. Запах земляного горіха розслабляє, піднімає настрій, відпускає м'язову усталость.Для щоденного використання додавайте його в лосьйони для тіла, гель для душу.

Для щоденного використання додавайте його в лосьйони для тіла, гель для душу

Для обличчя.

Використовуйте компоненти масла для підтяжки обличчя, позбавлення від зморшок. Воно синтезує власний колаген, надає шкірі м'якість і пружність, згладжує мімічні зморшки, захищає шкіру від шкідливого ультрафіолету.

Використовуйте разом з амарантового маслом , Користь якого складається в зволоженні шкіри і захисту від пересихання і обмерзання.

Рецепт.

У 20 грам масла земляного горіха додаємо 4-7 крапель ефірного масла троянди, ромашки, герані або лаванди. Наносите маску на ніч, а вранці вмивайтеся тоніком і нанесіть щоденний крем.

В медицині

Якщо пальмова олія шкідливо , То про арахісове таке сказати не можна.

Воно здатне на багато чого.

  • Знижувати м'язову втому.
  • Відновлювати внутрішній резерв сили.
  • Відновлювати організм після хвороби.
  • Протистояти розвитку цукрового діабету і онкологічних захворювань, інфаркту та інсульту.
  • Очищати кров від радикалів і холестерину.
  • Загоювати ранки і порізи, навіть гнійні.
  • Очищати печінку.
  • Лікує шкірні захворювання.
  • Допомагати роботі серця і судин, знижувати тиск.
  • Позбавляти від депресії, безсоння, апатії, анемії.
  • У чоловіків спостерігається стабілізація еректильної функції, у жінок - вироблення естрогену.
  • Виліковувати гастрит, коліт, виразку шлунка і 12-палої кишки.

У лікувальних і профілактичних заходах беруть масло арахісу всередину тричі на день по чайній ложечці.

У кулінарії

В їжі масло знайшло застосування: від салатів і холодних закусок до смажених страв. Починає диміти при дуже високій температурі, тому на ньому можна смажити стейки, млинці, рибу.

Що таке? З салатами і овочевими стравами, з супами і м'ясом, додають в випічку і десерти, в страви з сиром і фруктами. Використовують переважно нерафінований продукт, щоб передати горіховий смак і аромат страви. Так, каші, гарніри з круп, пюре з картоплі стає смачнішою, а випічка з тіста з додаванням арахісового масла - ніжна, ароматна.

На арахісове олії можна смажити, використовувати у фритюрі - страви виходить ароматними і смачними.

Наведемо пару рецептів.

Простий рецепт - це намазати арахісову пасту на хліб і з'їсти з трав'яним чаєм або какао.

Закуска з печерицями.

Змішати в мисці ложку масла земляного горіха, ложку томатної пасти, чверть кілограма порізаних печериць (або візьміть дрібні грибочки), 50-60 г бекону, дрібно порізаного і 6 великих ложок кип'яченої води.

Все перемішайте і поставте в СВЧ піч. Режим - максимальний. Час 1,5 хвилини. Дістаємо, перемішуємо і знову на 1,5-2 хвилини.

Готову суміш розкладають в тарталетки або загортають у лаваш.

Соус з масла і імбиру.

У мисці збити 6 ложок води, 4 ложки нашого масла, ложку ароматного оцту, чайну ложечку соєвого соусу, 1,5 чайні ложки цукру, стільки ж подрібненого імбиру. Видавіть пару зубчиків чеснока.Поставьте на середній вогонь і доведіть до кипіння. Соус готовий. Поливайте їм гарнір м'ясо, рибу, плов.

Десерт з арахісовим маслом.

Змішуємо арахісову пасту з подрібненим шоколадом і цукровою пудрою. Формуємо кульки або розкладаємо отриману масу в цукеркові формочкі.По бажанням додайте в суміш мед, кокосову стружку, сухе молоко, подрібнені пластівці, горіхи.

Використання в спорті

Через високу живильну цінність масла його наполегливо рекомендують для спортсменів. Поліпшується обмін речовин, з'являється витривалість, м'язи не так швидко втомлюються. Чи можна його використовувати для набору маси - відповідь «Так». Можна проробляти м'язи, і довго не відчувати втоми і болю. А після тренувань обов'язковий масаж з арахісовим маслом.

Для схуднення

Земляний горіх - продукт калорійний. Через те, що масло насичує, його можна вважати дієтичним.

Включайте пасту арахісову в щоденний раціон - тільки не поглинає ложками. Компоненти масла (резвератрол і кислоти), стимулюють обмінні процеси в організмі і допомагають боротися із зайвою вагою. Не дарма моделі воліють його, а не тваринні жири.

Протипоказання

Відмовитися від масла доведеться тим, у кого виявилася на нього алергія, хто страждає від суглобових захворювань і астми, артриту і ревматизму, у кого густа кров і рідкісне захворювання гемофілія.

Ви вже знаєте, чим корисно арахісове масло. А як вам воно на смак? Сподобалося?

Як зробити самому?
Що ж в ньому цінного?
Де виробляють і як вибрати?
Де купити?
Як вибрати?
Як зробити самому?
Що таке?
А як вам воно на смак?
Сподобалося?