Полезные материалы

Який загар краще

  1. Користь і шкода засмаги
  2. за
  3. проти
  4. Правила засмаги
  5. Сонцезахисні засоби
  6. солярій
  7. Правила засмаги
  8. автозагар

Природна реакція організму на вплив променів сонця - це засмага. Ультрафіолетове випромінювання використовують для лікування деяких захворювань, але в основному роль засмаги зводиться до косметичного впливу. А чи корисний загар? Може, автозагар або відвідування солярію менш шкідливі, ніж звичний загар на пляжі?

Користь і шкода засмаги

Сонячна засмага - варіант найдоступніший. Це дуже приємне доповнення до відпочинку на морському узбережжі і обов'язковий «бонус» дачного сезону. Про шкоду засмаги жінкам відомо, і вони намагаються всіма способами уникати опромінення. Однак у засмаги крім мінусів є і плюси. Чи корисний загар і коли?

за

При шкірних запаленнях і довго не загоюються ранках ультрафіолет є підсушують засобом і чудовою дезінфекцією. У деяких випадках він необхідний. При прийомі сонячної ванни вміст вітаміну D в організму підвищується, а, значить, успішніше йде боротьба з депресіями і поганим імунітетом.

Нарешті, самооцінка жінки з рівним красивим загаром набагато вище, з'являється впевненість у собі, так як дрібні вади шкіри під засмагою стають непомітними. Це безперечні плюси.

Це безперечні плюси

проти

А тепер про мінуси. Надлишок сонця сприяє розвитку онкологічних захворювань. Через стан екології під дією сонячних променів активізуються процеси ділення деяких клітин, викликаючи навіть зростання пухлин. З цієї причини після сорока лікарі рекомендують жінкам якомога менше перебувати на сонці.

Такий гарну засмагу «дарує» шкірі експрес-старіння. Вона висушується, втрачає пружність або обгорає зовсім. Тривале перебування на сонці залишає коричневі і зовсім некрасиві плями. Позбавити від них домашніми засобами майже нереально, непросто зробити це і за допомогою косметики.

Правила засмаги

Так чи корисний загар? Щоб уникнути раннього старіння до засмаги під сонечком ставитися слід серйозно і дотримуватися деяких правил. На початку сезону перебувати на сонечку краще не довше десяти хвилин, а в самому розпалі - не більше п'ятдесяти.

Існують правила засмаги. Кращий час для відвідування пляжу - з восьми до одинадцяти ранку і з чотирьох і семи після полудня. В інший час сонячна активність дуже висока, і в обідній час краще утриматися від походів за шоколадним відтінком шкіри. Правильний час і не дуже довге перебування на сонці - ось складові ідеального засмаги.

У перший день проводити більше двадцяти хвилин на сонечку нераціонально: засмагнути все одно не вдасться, а ось згоріти ... Краще додавати по двадцять хвилинок щодня до досягнення годинникової позначки. Довше залишатися під променями сонця небажано. Без шкоди для шкіри можна засмагати і в тіні.

Одяг краще носити вільну, добре пропускає повітря. Сонцезахисні окуляри - атрибут обов'язковий. Захиститися від полуденного сонця допоможе головний убір, крислатий капелюх - варіант ідеальний.

Особливу небезпеку становить активне сонце високо в горах і в місцях з озоновим дірами, тому важливо пам'ятати про те, що на таких територіях краще не захоплюватися перебування під променями ультрафіолету.

Під час засмаги наносити на тіло воду не можна, як і загоряти відразу після купання. Крапельки води, немов лінзи, фокусують промені, викликаючи мікроожогі.Больше свіжих фруктів і овочів, більше рідини, зеленого чаю - це допоможе впоратися з шкідливим впливом променів сонця, так як такі продукти містять антиоксиданти.

Больше свіжих фруктів і овочів, більше рідини, зеленого чаю - це допоможе впоратися з шкідливим впливом променів сонця, так як такі продукти містять антиоксиданти

Для приведення в норму гідробалансу після пляжу слід прийняття душу і нанесення на шкіру лосьйону з вітаміном Е. Справитися від втратою вологи допоможе рясне пиття чистої води.

Сонцезахисні засоби

Сонцезахисні креми допоможуть захистити шкіру від шкідливого ультрафіолету. Важливо переконатися, від якого саме спектра променів обраний засіб. Тільки від впливу працюють UVA, перешкоджають утворення зморшок - UVB. А якісне засіб універсально, об'єднуючи і перше, і втричі впливу. У складі обов'язкові оксид цинку, авобензон, діоксид титану і Ecamule Mexoryl SM.

Показник на засобі SPF 100 не означає подвійну ефективність. Воно захистить від 99 відсотків шкідливого випромінювання. У той час як SPF 15 - від 93 відсотків. Показники розраховуються за логарифмам.

Показники розраховуються за логарифмам

Жодне сонцезахисний засіб не захищене від води. Тому після купання креми необхідний наносити знову і оновлювати кожні пару годин. Наносять засоби на відкриті ділянки товстим шаром і не втирають.

Довше сезону УФ-крем не «живе». Захисні властивості засіб втрачає через перебування на сонці і невірного зберігання. Для зони навколо очей випускають спеціальні засоби. Користуватися для даної області звичайними засобами не можна.

Косметика з сонцезахисним дією укупі з кремом ефект підсумовування рівнів захисту не дає. Пудра з показником 30 і крем з показником 50 не забезпечать рівень безпеки 80. Зате нанесене в два шари засіб з показником 15 буде більш ефективно ніж один шар 30. Наносити крем можна і поверх косметики. Ефективність від цього не знижується.

Ефективність від цього не знижується

Купувати кошти важливо в перевірених місцях і підбирати марки відомих виробників. При правильному підході і ретельному виконанні всіх рекомендацій загар принесе користь, а не шкоду.

Сонячна ванна під палючими прямими променями - це загострення хронічних хвороб, особливо, пов'язаних з гормональним фоном. Так може, корисніше зіграти в солярії? І тут є плюси і мінуси.

солярій

Чи корисний загар в солярії? У солярії зручніше отримати гарну засмагу людям зайнятим, вільного часу для відвідування пляжу не мають. Взимку схильним до депресії людям солярій дає такий же заряд вітаміну D як і перебування під природним сонечком, так само допоможе вилікувати такі шкірні проблеми як дрібні висипання.

Ще один безперечний плюс - не потрібно перебувати на спеці тривалий час, адже максимум - чверть години для горизонтального і всього десять хвилин для вертикального солярію. Шкоди організму наноситься набагато менший, адже сучасні солярії шкідливі для шкіри промені не виділяють, а сонячні фільтрувати неможливо.

Але ніхто не гарантує, що після відвідування солярію не виникне проблема веснянок, фотостаріння і небезпеки ракових захворювань. Ще одна проблема в тому, що бажання виглядати, немов після відвідування Середземноморського курорту, призводить до ненормованого перебуванню в солярії. І тут наслідки зовсім не веселі. І не тільки раннє старіння.

І не тільки раннє старіння

Лампи солярію направляють на тіло концентровані пучки ультрафіолету. Під шкіру вони проникають набагато глибше, ніж звичні промені сонця. Руйнування колагену і еластину проходить набагато швидше, і забезпечення зморшками і всім набором ознак старіння любителям длітелнього перебування в солярії гарантований.

Який загар краще? Вчені довели, що при частих відвідинах солярію небезпека отримання раку шкіри багаторазово зростає. Відвідування солярію мінімум раз на місяць здатне вдвічі збільшити ймовірність розвитку меланоми.

Діяльність соляріїв, які працюють буквально на кожному кроці, не регулюється ніким. Лампи власники можуть не міняти роками. А робити це потрібно було через певний час. Але і найдешевші лампи в якості зміни користі ніякої не несуть. Тим більше, що про якість їх клієнт нічого не знає.

Тим більше, що про якість їх клієнт нічого не знає

А як раз дуже багато залежить саме від ламп: якість і безпеку засмаги - ось за що вони відповідають. Всього один сеанс в солярії з поганими лампами дорівнює одному дню, проведеному на спекотному пляжі під палючим сонцем. Це величезний стрес для шкіри.

І ще одна проблема. При несумлінному ставленні співробітниками солярію до виконання обов'язку виконувати санітарні вимоги, є ризик заразитися яким-небудь шкірним захворюванням. Всього за один день в горизонтальному солярії накопичується більше мільйона бактерій і мікробів. Так що ніякого сорому при питанні, чим і як обробляється солярій після попереднього клієнта виникати не повинно.

На питання чи корисний загар в солярії однозначно відповісти складно. При великій кількості на тілі родимок відвідування солярію протипоказано. Особливо небезпечно, якщо родимки починають свербіти, червоніти і збільшуються в розмірі. Це вірна ознака того, що обов'язково потрібно вирушати до дерматолога, а походи в солярій терміново припинити.

Це вірна ознака того, що обов'язково потрібно вирушати до дерматолога, а походи в солярій терміново припинити

Підвищена пігментація після походу в солярій також імовірна. Кожне відвідування додає і додає родимки? Про солярії доведеться забути! Діабет, гіпертонія, збої в роботі щитовидної залози - ось далеко не повний перелік протипоказань до відвідування соляріїв.

Але обходити його за тридев'ять земель теж не потрібно. Все не так вже й страшно. При помірності небезпека набагато нижче. Два-три сеанси по п'ять хвилинок для поліпшення зовнішності в зв'язку зі знаменною подією прикрасять, і ніякої шкоди не буде. Давши і позбавлення від деяких захворювань також є саме в солярії.

Виходить, що, якщо відвідування солярію не укладається в доданні собі виду курки-гриль, а необхідно домогтися легкої засмаги, перетворює зовнішність в кращу сторону, то шкода зводиться до мінімуму.

Виходить, що, якщо відвідування солярію не укладається в доданні собі виду курки-гриль, а необхідно домогтися легкої засмаги, перетворює зовнішність в кращу сторону, то шкода зводиться до мінімуму

Вугрі, прищі, розширені пори - все це лікується в солярії. І завжди потрібно пам'ятати, що правильна підготовка, нормування часу перебування і правильний догляд за шкірою після солярію - це задоволення для здоров'я, а не шкоду від відвідування. Важливо дотримуватися і правила засмаги в солярії.

Правила засмаги

При першому відвідуванні солярію засмагати більше трьох хвилин не можна: шкіра до ультрафіолету тільки звикає. Додавати час потрібно поступово, по парі хвилинок. Але за один сеанс більше десятка хвилин перебувати всередині капсули не варто.

Краще ходити на загар шкіри через день мінімум, а ще краще - раз в три дні. Легкий гарну засмагу - це всього шість відвідувань за вісім хвилинок. Щоб результат зберігся довше, підтримують сеанси проводять раз на тиждень-два по десять хвилин максимум.

Щоб результат зберігся довше, підтримують сеанси проводять раз на тиждень-два по десять хвилин максимум

Використання спеціальних кремів обов'язково. Їх модно придбати в будь-студії засмаги. Вони захистять від шкідливого впливу променів і допоможуть надати засмазі красивий відтінок. Шкіра з їх допомогою зволожується і заспокоюється. Вартість пакетика зовсім захмарна. Але при укладення заощадити, придбати засіб можна не в самому солярії, а в магазині косметики.

Обов'язково під час сеансу одягати окуляри, накривати голову, користуватися стикини і тапочками. Ці заходи допоможуть захистити себе від від впливу ультрафіолету і уберегтися від грибкових інфекцій. Зазвичай всі засоби пропонують або безкоштовно або плата символічна.

Обов'язково змивати перед відвідуванням косметику. Можна залишати туш, але знімати тональний крем і пудру доведеться: особа під ними не загориться. Поєднання засмаглого тіла і білого обличчя виглядає якось не дуже обнадійливо, та й навіщо це потрібно?

Поєднання засмаглого тіла і білого обличчя виглядає якось не дуже обнадійливо, та й навіщо це потрібно

Засоби для зняття макіяжу є в будь-якої студії засмаги, але надійніше мати їх при собі. Адже не так складно прихопити вологу серветку, щоб провести демакияж? А після сеансу добре випити склянку свіжого морквяного соку. Тоді засмага буде красивим і рівним вже гарантовано.

Не потрібно ігнорувати питання про термін зміни ламп в солярії. Нові допоможуть отримати засмагу хвилин за десять, зі старими число походів збільшиться втричі. У спекотне брешемо року краще утриматися від відвідування. Навіть здорова людина насилу переносить спеку після задушливої ​​кабіни. Втрата свідомості цілком можлива. Хоча б призначити похід на пізній вечір, коду задуха спаде - і небезпека погіршення самопочуття вже менше.

Чи корисний загар? У рік слід проводити не більше двадцяти сеансів. І вкрай небажано після солярію відправлятися на пляж і навпаки.

І вкрай небажано після солярію відправлятися на пляж і навпаки

автозагар

Як альтернатива - загар моментальний. Бронзовий відтінок шкіра отримує без ультрафіолету. Значить, це і є вихід?

Не зовсім так. Але чи корисний загар штучний? Косметичний загар повністю рятує від небезпеки розвитку онкології, розвитку старіння і загострення захворювань. Але не все так просто. У складі автозагаром є речовини, що стимулюють вироблення меланіну. Вони можуть викликати алергічні реакції і висипання. Але це - єдина загроза моментального засмаги.

Випускають кошти для автозагара в різних формах. Спреї розпилюють на шкіру. У студіях для цього використовується спеціальне обладнання. Важливо не завдавати надмірна кількість кошти, щоб засмага не отримати занадто ненатурального тони.

Правила засмаги є і в цьому випадку. Лосьйони і креми наносять рівним шаром і не поспішаючи втирають. Краще довірити цю справу професіоналам в студії. Тоді точно не буде неопрацьованих білих ділянок і розлучень.

Засмага проявиться через хвилин сім після нанесення. Такі засоби називають бронзатори або моментальний автозагар. Через кілька годин досягається максимальний ефект, який зберігається до зміни верхнього шару шкіри. Залежно від особистих переваг підбирається засіб. Але важливо пам'ятати, що всі вони діляться з нанесення на кошти для обличчя і тіла.

Перші відрізняє велика м'якість. Склади для тіла використовувати для особи не можна. Тому важливо контролювати тип автозасмаги. Тільки при застосуванні професійних якісних засобів можна отримати хороший ефект і знизити шкоду, що наноситься штучною засмагою.

Який загар краще? Економія на покупці може обернутися проблемами для здоров'я і не тільки. Дешеві автозагар в складі мають спирт. Тому обов'язково користуватися зволожуючими кремами для збереження гідробалансу шкіри. Постійно користуватися автозагаром не потрібно: від синтетики шкіра повинна відпочивати. Тому частіше пари раз у тиждень використовувати засіб не слід.

Користуватися простроченим бронзатором не можна! Купувати краще відомі марки і не економити на собі. Від ультрафіолету кошти не захищають, а тому обов'язково застосування сонцезахисних засобів. Застосування таблеток для засмаги викликає накопичення в організмі пігменту, який накопичується і в сітківці ока, викликаючи незворотні погіршення зору.

Застосування таблеток для засмаги викликає накопичення в організмі пігменту, який накопичується і в сітківці ока, викликаючи незворотні погіршення зору

Перш, ніж наносити засіб, слід провести тест на алергію. Мала кількість препарату наносять за вушко або на зап'ясті і чекають півдоби. При відсутності реакції можна безбоязно користуватися бронзатором. Такі тести варто проводити навіть при використанні нової упаковки звичного засобу.

Приємний відтінок дають не всі автозагар. І тому від жовтуватого відтінку. А чи не засмаги шкіри ніхто не застрахований. Дешевий бронзатор чудово забарвлює одяг навіть після зазначеного часу. Особливо добре таким засобам вдається псувати світлий одяг.

При нанесенні дешевих коштів цілком можливі некрасиві коричневі плями. Особливо вони помітні при сходженні кошти. А про зовнішній вигляд лінії росту волосся годі й казати. Тому, за відсутності можливості нанесення автобронзатора в профстудіі, краще скористатися якісним, нехай і більш дорогим засобом. Зате таких проблем не виникне.

Зате таких проблем не виникне

Але, щоб забезпечити хороший ефект при самостійному нанесенні, варто прислухатися до рекомендацій професіоналів. Перш, ніж наносити засіб, слід зробити пілінг шкіри. Він забезпечить більш рівне нанесення більш тривале збереження ефекту засмаги.

Наносити препарат важливо тільки на сухе тіло. Після душа рекомендовано нанести спочатку зволожуючий крем, і тільки поверх нього - автозагар. Починати слід з особи, поступово переходячи на шкіру тіла. Рівномірність обов'язкове. Тонкий шар ретельно розтушовують пальчиками, щоб не створювати меж переходів. Непогано скористатися сторонньою допомогою для якісного нанесення кошти, адже зовсім небажано перетворюватися на якийсь час в леопарда або зебру. Відразу після нанесення потрібно ретельно вимити долоні, щоб вони не прикрасились розлученнями.

Краще близько години не одягатися і не лягати спати, щоб не забруднити одяг або білизну. Рекомендується обмежити діяльність по дому, пов'язану з водою. Однак всі ці проблеми зводяться до мінімуму при використанні якісних серветок для автозасмаги. Багато складності з їх застосуванням відходять у минуле. Та й шкідливих речовин в складі кошти набагато менше. Варто враховувати, що виділяють серветки для смаглявої і світлої шкіри.

Варто враховувати, що виділяють серветки для смаглявої і світлої шкіри

Від тривалого впливу сонячних променів стають грубіше і темніше волоски на руках і ногах. Вчені підтвердили це дослідженнями. Тому надмірно захоплюватися засмагою шкіри, значить завдавати шкоди власне привабливості. Чи корисний загар або він шкідливий? Відповідь одна: все добре в міру.

А чи корисний загар?
Може, автозагар або відвідування солярію менш шкідливі, ніж звичний загар на пляжі?
Чи корисний загар і коли?
Так може, корисніше зіграти в солярії?
Який загар краще?
Кожне відвідування додає і додає родимки?
Поєднання засмаглого тіла і білого обличчя виглядає якось не дуже обнадійливо, та й навіщо це потрібно?
Адже не так складно прихопити вологу серветку, щоб провести демакияж?
Чи корисний загар?
Значить, це і є вихід?