Полезные материалы

Малювання з дитиною 2-3 років

  1. Чим можна малювати малюкові?
  2. На чому малювати?
  3. Що і як малювати з дитиною в 2-3 роки?
  4. Приклади нестандартного малювання
  5. Найважливіше правило малювання з малюком!
  6. Додаткова література про малювання з дітьми

Дитячі «каляки-маляки» - не що інше як дієвий спосіб розвинути дрібну моторику і художній смак дитини. При малюванні фантазія дитини хапається за образи і трансформує їх у рисочки / точки / плями. Загалом, не можна недооцінювати всю користь від цього нехитрого, але дуже цікавого заняття.

Починати малювати з дитиною можна з 8-9 місяців: спочатку пальчиковими фарбами, потім додаючи інші інструменти. До 2-3 років дитина вже ясно уявляє, що це за процес, розуміє значення кольору, форми.

Якщо ваша дитина сидить вдома або ходить в ясла, то викладачем художньої майстерності доведеться виступати вам (як правило, в яслах з малюками малюють «аби як» - занадто «клопітка» заняття).

Що знадобиться для малювання?

Чим можна малювати малюкові?

Не бійтеся експериментувати з різними інструментами. Все, що залишає слід, може бути використано для ваших занять.

Стандартні засоби:

  • Пальчикові фарби. Ціна - від 250 рублів. У мережі можна знайти багато рецептів, як зробити подібні фарби самостійно.
  • Воскові олівці і крейда.
  • Звичайні крейда. Малюйте на асфальті, грифельній дошці, камінцях і т.д ..
  • Грифельні олівці.
  • Фарби: акварель, гуаш.
  • Маркери та фломастери.

Деякі мами говорять, що олівці і тонкі фломастери в 2 роки дитині давати рано, так як через «неслабкого дитячого натиску» грифель буде ламатися, а стрижні вдавлюватися. Але аргумент «за» - це надання вибору, різноманітності, асортименту. Не шкодуйте фломастерів та олівців (і не купуйте найдешевші, які реально погано малюють).

У магазинах типу «Fix Price» іноді можна купити якісь незвичайні засоби для малювання. Нехай це буде заняття «на раз», але різноманітність (повторюся) дуже важливо. Наприклад, комплект для малювання блиском по оксамитової папері. Або фломастери, в які треба дути.

Або фломастери, в які треба дути

На чому малювати?

Найчастіше дітям пропонують аркуші формату А4. Це досить бюджетний варіант, з урахуванням того, що малюк може провести пензликом одну лінію через весь лист і зажадати чистий, для нового «сюжету». Але буде чудово, якщо урок малювання пройде на великому аркуші ватману, розкладеному на підлозі. «Масштабне малювання» дуже корисно для дитини. Він ще тільки освоює навколишній світ і «способи впливу» на нього. Цілком можливо, що він захоче розмалювати себе. Або походити оздобленими ніжками по підлозі, відчуваючи при цьому незвичайний захват.

Замість дорогих листів ватману можна використовувати рулон дешевих паперових шпалер білого кольору.

Крім паперу вам доведеться запастися: стаканчиками-непроливайка (іноді можна виставляти посуд з водою побільше), палітрою для змішування фарб. Дуже добре, якщо в будинку з'явиться двостороння дошка (з одного боку можна малювати крейдою, з іншого маркерами).

Що і як малювати з дитиною в 2-3 роки?

Дворічний малюк здатний повторювати прості візуальні форми: лінії, точки, кола, трикутники, багатокутники. Якщо ви вивчаєте алфавіт, то і букви (цій темі буде присвячено окремий матеріал).

У цьому віці діти вже розуміють, що можна зобразити на папері навколишній світ. Часто просять дорослих намалювати щось конкретне, починають робити спроби це зробити самостійно.

Часто просять дорослих намалювати щось конкретне, починають робити спроби це зробити самостійно

Від автора: дочка ще не вміла говорити, але провела хвилясту пряму і сказала «ш-ш-ш», що позначає «змія».

- Дитина може зафарбовувати намальовані дорослим форми. Зафарбовування (штрихування) - хороший спосіб швидше опанувати інструмент і розвинути зорово-моторну координацію рук. І нехай спочатку штрихування «вилазить» за кордону, з часом у малюка буде виходити все краще і краще.

Щоб зацікавити дитину, можна придумувати гри і сюжети. Намалюйте мишку і кішку. «Ой, кішка зараз зловить мишку! Давай допоможемо їй сховатися! »

- Проведення ліній. Грати в доріжки-проводілкі теж дуже цікаво. Намалюйте у одного краю листа тварин, у іншого - їжу, яку вони їдять. Наприклад: миша, білка, заєць і сир, горіх, морквина. Запропонуйте намалювати доріжки, за якими кожен звір зможе дійти до свого обіду.

- Малювання точок. Дощик, зернятка для курочки, пісок на пляжі, насіння в стиглому кавуні - ці та інші сюжети можна обіграти, щоб навчити дитину ставити крапки. Паралельно звертайте увагу на натиск, розповідайте малюкові, який буде результат, якщо натискати на олівець сильніше / слабкіше.

- Штампірованіе. У магазинах FixPrice або в канцелярських відділах можна купити прості штампики з фігурками тварин, листочками, краплями. Навчіть малюка ними користуватися, а потім «намалюйте» свою історію. Крім відбитків історія може «утримувати» в собі персонажі-наклейки.

Крім відбитків історія може «утримувати» в собі персонажі-наклейки

Можна зробити штампи самостійно. Виріжте з фасувальною підкладки ПВХ фігурку (на таких підкладках продають в магазинах зелень, розфасовані кондитерські вироби). Наклейте на шматочок пінопласту, використовуючи гарячий клей-пістолет. Пінопласт повинен бути такої форми і розміру, щоб дитині було зручно його тримати. Просочіть губку пофарбованої водою або чорнилом, щоб фарбувати штамп.

- Використання стірательной гумки. Покажіть, як користуватися гумкою. «Ось доріжка (малюєте простим олівцем). Прийшла зима, подув сильний вітер, він замів доріжку снігом і її не стало видно ». Можна придумати і інші історії.

Ще одна чудова вправа на стирання: малюєте крейдою на грифельній дошці, даєте синові / доньці пензлик і стаканчик з водою. Завдання - стерти намальовані лінії мокрій пензликом. Якщо подібне здається поки важкувато, то вже стирання звичайної ганчіркою підійде обов'язково!

- Малювання за трафаретом, обведення фігур. Сам дитина зможе малювати за трафаретом вже ближче до 3 років і старше. Але в 2 почати знайомити його з цим способом зображення предметів - нітрохи не рано! Почніть обводити ручки, ніжки ... може, малюк повністю ляже на ватман і ви його обведе - це так захоплююче! Показуйте, як обводити трафарети зовні і всередині (самі виріжте фігури з щільного картону, краю можна обклеїти скотчем, щоб прослужили довше).

Альтернативний спосіб роботи з трафаретом - використання валика. Умочіть валик (невеликого розміру) в фарбу і проведіть по поверхні паперу усередині трафарету. Нехай малюк повторить. Не біда, що сильно буде виїжджати за межі, малюнок все одно вийде хороший.

Найголовніше - не обмежуйтеся наведеними уроками! Застосовуйте фантазію, грайте з малюком, допомагайте розвиватися його почуттю прекрасного і переносити задумане на папір. Ось ще кілька способів помалювати.

Приклади нестандартного малювання

Способи можна адаптувати для дітей молодшого та старшого віку.

Малювання на піску / манки пальцем / паличкою.

Спосіб подобається всім малюкам. Він розвиває дрібну моторику і тактильну чутливість. Якщо є можливість, спорудити щось на зразок лайт-куба - коробку з прозорою кришкою, всередині якої горить лампочка. Малювати на тонкому шарі піску на такій коробці дуже цікаво.

Розфарбовування виробів із солоного тіста.

після занять ліпленням у вас можуть з'явитися різні фігурки, які дитина із задоволенням розфарбує. Якщо він ще погано розуміє, що, змішуючи всі кольори поспіль, отримаємо тільки «бруд», видавайте йому по одній баночці з фарбою. Потім, коли його малюнок на фігурці підсохне, дістанете наступний колір.

Малювання крейдою на каменях.

Якщо ви влітку поїхали на море, на кам'янистий пляж, обов'язково візьміть з собою коробочку з крейдою. Поки ви будете засмагати, у малюка знайдеться заняття - прикрашати камінчики-леденчікі.

Малювання кольоровим льодом.

Заняття особливо актуально для літніх спекотних днів. Заморозьте кубики льоду, додавши у воду різнокольорові фарби (підійде звичайна акварель). Посадіть чадо на аркуш ватману і дайте йому контейнер з кольоровим льодом. Впоравшись із завданням вилучення холодних кубиків, він буде возити їх по папері, поки ті не розтануть.

Використання підручних матеріалів.

Малюйте всім, що попадеться під руку! (Ну, або майже всім ...) Вивчайте результат, коментуйте, обговорюйте з дитиною. Можна вмочити в фарбу скляні кульки і покатати їх всередині коробки: нехай дитина сама нахиляє коробку в сторони і стежить за різнобарвною трасуванням. Можна використовувати вилку для малювання гриви лева, лап їли або голок їжачка. І так далі!

Якщо ваш синок захоплений машинками, умочіть колеса в фарбу і нехай «возить» свій транспорт по листу ватману. А ви допоможіть йому намалювати дорогу, дерева вздовж дороги, світлофор і пішохідний перехід.

Малювання як частина гри.

Комбінуйте малювання з іншими заняттями: аплікацією, виробами з паперу, з природних матеріалів. Може бути, у вас є вдома фарби для тканини? Купуйте білу футболку і дозвольте дитині самій нанести на неї малюнок! Можете віддрукувати на футболці його долоньки - буде не тільки заняття малювання, але і залишиться пам'ять на довгі роки.

Найважливіше правило малювання з малюком!

Майте досить терпіння і не дратуйтеся під час занять малюванням зі своїм дворічним малюком! Нехай навіть він, виявивши бажання помалювати, змусив вас відкрутити 8 кришечок від гуаші, а потім через хвилину переключився на інше заняття. Просто закрийте баночки і приберіть до наступного разу, але ні в якому разі не дорікайте дитини і не змушуйте його малювати через силу. Повірте, тільки в цьому випадку від занять буде реальна користь!

Додавайте свої способи малювання в коментарях Додавайте свої способи малювання в коментарях. Давайте допоможемо нашим дітлахам вирости розумними і з розвиненим художнім смаком!

Якщо вам цікаво дізнатися інші способи розвитку дрібної моторики, то тут можете почитати про ігри з крупою.

Хочу показати наші малюнки в яслах. Їх небагато (так як адаптація до садка проходила з «частими соплями»), але видно, що пропонують малюкам в дитячому саду. Кому цікаво, подивіться приклади малювання в яслах .

Додаткова література про малювання з дітьми

Я не фахівець, але мені цікавий питання розвитку творчого начала в мою дитину. Якщо ви теж хочете глибше вивчити тему малювання з малюком, можу порекомендувати книги, які читала:

Е.А.Янушко «Малювання з дітьми раннього віку 1-3 роки». Методичний посібник, видавалося в 2010 році видавництвом «Мозаїка-Синтез». Ви знайдете опис та приклади занять (книга розрахована на вихователів дитячого садка та таких мам, як я :))). Якщо старе допомога не знайдете, можна взяти цю ж перевидану книгу (вона стала в 2,5 рази більше, до неї додається диск). купити книгу в Лабіринті , на Озоне .

Марина Озерова «Про дитяче малюванні» - свого часу дуже сподобалася книга (читала в електронному варіанті). У ній розповідається про дитячий малюванні, стадіях, які проходить дитячий малюнок. Там ви знайдете практичні поради для розвитку і підтримки творчого потенціалу дитини без нав'язування шаблонів. купити книгу в Озоне .

Анжеліка Нікітіна «Нетрадиційні техніки малювання в дитячому садку» ( в Озоне , в Лабіринті ).

Що стосується нетрадиційних технік малювання в дитячому садку, то, мабуть, повніше і цікавіше буде така книжка Давидової Г.Н. в двох частинах (посилань не даю, її в продажу теж немає, старенька).

Дарина Колдина «Малювання з дітьми 2-3 років» (не читала, поки стоїть в черзі на прочитання). купити в Озоне . В бібліотеках можна знайти старе видання, книга перевидана в 2015 році (і коштує дорожче).

Ще дуже хочу порекомендувати книгу чудовою мами, блогера і рукодільниці Костикова Наталії «Творчість з малюками. Малювання, ліплення, ігри з дітьми до 3 років »( в Лабіринті , на Озоне ). Це велика енциклопедія, зібраний джерело знань і майстер-класів, перероблених, красиво сфотографованих і оформлених. Наталя викладала на своєму блозі досить описів із заняттями, але книгою, на мій погляд, користуватися зручніше. Бажаю, щоб у всіх зайнятих мам на столі з'явилася така книга :)

Бажаю, щоб у всіх зайнятих мам на столі з'явилася така книга :)

Чим можна малювати малюкові?
На чому малювати?
Що і як малювати з дитиною в 2-3 роки?
Що знадобиться для малювання?
Чим можна малювати малюкові?
На чому малювати?
Що і як малювати з дитиною в 2-3 роки?
Може бути, у вас є вдома фарби для тканини?