Полезные материалы

Корисні властивості зеленого чаю. Як пити зелений чай.

  1. Зелений чай - домашня аптека
  2. Заварюємо зелений чай за всіма правилами
  3. є протипоказання

Зелений чай дивовижний напій, його сила для здоров'я, краси і молодості просто неоціненна. Відмінність зеленого чаю від чорного в тому, що при його виготовленні не допускають ферментації виділився соку і тому всі природні властивості в ньому зберігаються.

Випиваючи щодня цей цілющий напій, ви ставите вашому організму велике число самих корисних речовин.

Корисні властивості зеленого чаю обумовлені перебуванням в ньому майже всіх відомих вітамінів, таких важливих мікроелементів як: каротин, кальцій, магній, залізо і навіть білків, амінокислоти, цукру. Твоя I зюмінка розповість докладніше про корисні властивості зеленого чаю.

Зелений чай - домашня аптека

Кофеїн і кальцій, що міститься в зеленому чаї, допомагає роботі серця , Крім того він перешкоджає відкладенню ліпідних жирів на стінках судин, і навіть руйнує вже наявні бляшки, тим самим перешкоджає утворенню тромбів. Зелений чай покращує самопочуття, кисневий і водно - сольовий обмін, зміцнює капіляри, а так само він має протизапальну дію.

Регулярне пиття зеленого чаю зміцнює зубну емаль і запобігає карієсу, завдяки що містяться в ньому таких мікроелементів, як кальцій, фтор і фосфор. Але за умови, що чай ви п'єте без цукру, солодощів і краще в нього додати трохи молока.

Зелений чай благотворно впливає на шкіру. Заваркою можна промивати свіжі садна і рани, тому що містяться в ньому дубильні речовини надають приблизно таку ж дію, як і перекис водню. Якщо ви обпекли руку, при готуванні, то можете охолодженої міцною заваркою зеленого чаю змочити ватку і зробити компрес на обпечене місце. А більш серйозні опіки лікують порошком, зробленим з зеленого чайного листя, їм присипають уражені місця і накладають пов'язку.

Корисні властивості зеленого чаю дозволяють його вживати людям, які мають повиенний рівень артеріального тиску. при гіпертонії особливо корисний зелений чай з лимоном, тому що цей напій знижує тиск. Пити такий чай треба через півгодини після їди, бажано 3 рази в день. Трохи теплий зелений чай допоможе вам зняти зубний біль, якщо їм прополоскати рот і потримати його якийсь час у роті.

Таким же чином за допомогою нього можна усунути неприємний запах з рота - потрібно пожувати хвилини 3-4 суху заварку, і можна навіть перебити їй запах часнику!

При застуді він допомагає зняти жар, підсилює легеневу вентиляцію, дезінфікує носоглотку. Однак його не можна пити у великій кількості, якщо у вас висока температура, щоб не давати зайве навантаження на нирки. Можна попестити хворе горло міцною заваркою зеленого чаю.

Одна чашка зеленого чаю в день зменшує ризик каменеутворення в нирках на 10%, а 5 випитих чашок в день - на 60%. Поєднання цілющого ефекту з сечогінним робить його унікальним засобом очищення організму від шлаків і токсинів, він так само виводить радіоактивні речовини з організму, тому пийте його частіше, якщо ви багато часу проводите біля екранів телевізора або комп'ютера .

Зелений чай є хорошим п рофілактіческім засобом від раку.

Якщо пити зелений чай (зрозуміло без солодощів) не менше 5-6 чашок щодня, то за місяць можна скинути у вазі від 3 кг до 5 кг.

Заварюємо зелений чай за всіма правилами

І наостанок, я вам розповім, як треба правильно заварювати зелений чай. Щоб від зеленого чаю був лікувальний ефект його треба заварювати свежевскіпяченной водою, але ні в якому разі не крутим окропом. Коли тільки вода почне закипати, в ній з'явиться білий ключ, але без сильного галасу, в самий раз заливати нею зелені чаїнки. Для того щоб чай віддав всі корисні властивості досить 5-7 хвилин. Більш довгий наполягання знижує його цінність, в ньому руйнуються вітаміни. Не варто пити занадто гарячий зелений чай - він подразнює стінки стравоходу, занадто холодний чай - втрачає корисні властивості, а надто міцний чай містить багато кофеїну і призводить до надмірного збудження нервової системи. Заварювати зелений чай можна 2-3 рази, але не більше, інакше чай почне віддавати шкідливі елементи. Ні в якому разі не можна пити вчорашній випитий чай, його можна використовувати для зовнішнього застосування: полоскати рот при запаленнях, промивати очі при їх втоми , Свербінні і печінні від довгої роботи за монітором.

є протипоказання

Кілька слів про протипоказання зеленого чаю. Незважаючи на очевидну користь, не слід зловживати зеленим чаєм - пити його літрами, так як це несе велике навантаження на печінку і нирки і може погано позначитися на роботі цих органів. Найкраще його пити в ранкові і денні години, оскільки зелений чай, випитий на ніч може привести до розладу сну. Щоб уникнути зниження тиску його з обережністю потрібно пити гіпотонікам, щоб не спровокувати подальше зниження артеріального тиску. Ті, хто має виразку шлунка і дванадцятипалої кишки, потрібно пити його трохи і неміцним щоб уникнути кольок і печії. Важливо пам'ятати і про час заварювання зеленого чаю, щоб отримати від цього ароматного цілющого напою тільки користь. Якщо ви почнете пити напій через 2 хвилини, після його заварювання, то отримаєте тонізуючий ефект, а витримавши 5-7 хвилин - чай ​​на вас буде діяти заспокійливо. Хоча бувають і виключення, потрібно завжди все зіставляти з власними відчуттями, прислухатися до свого організму. І як вже говорилося вище - пити тільки свіжозаварений чай.

Корисні властивості зеленого чаю вивчені добре, цей звичний для всіх нас напій надає потужний оздоровчий вплив на весь організм. Пийте зелений чай, він допоможе зміцнити імунітет , Здоров'я, продовжити молодість.

твоя Iзюмінка пропонує подивитися передачу, присвячену корисним властивостям зеленого чаю. Приємного вам перегляду.

Ще статті на цю тему:

Зелений і чорний чай. Який чай корисніший. Як купувати і зберігати чай

Палітра чайних смаків - типи чаю. Чай пуер для схуднення. Як правильно заварювати зелений чай

Коріандр не тільки спеція, а й ліки від переїдання і високої температури

Чай - цілющий напій

Дивовижні цілющі чаї

Омолоджуючі маски із зеленого чаю

Як зародилася традиція російського чаювання. Як заварювати чорний чай