Полезные материалы

Пінгвін Арт -

  1. Майстер-клас з плетіння серветки з бісеру
  2. Схеми для плетіння серветок з бісеру

Ще не так давно одним з наймодніших елементів декору вважалися різні ажурні серветки, зв'язані гачком. Вони могли прикрашати журнальні столко, лежати під возами з квітами або під цукерниці. Цей елемент декору створював неповторне відчуття затишку і говорив про добрий смак господині.

Але часи змінюються, а разом з ними - і тренди. Серветка, пов'язана гачком дещо перетворилася під сучасне вплив моди. Тому немає нічого дивного в тому, що сьогодні цей простий, але неймовірно вишуканий елемент декору багато виконують саме з бісеру. Схеми плетіння серветок в своїй більшості мають ту ж схему, що їх аналоги, виконані за методом в'язання гачком. Але, такий виріб виконати набагато простіше. Крім того, воно має свої безперечні переваги, до яких відносяться:

  • немає необхідності періодично прати серветку, так як на ній зовсім не осідає пил, і її практично неможливо забруднити;
  • принцип плетіння виробів валяється максимально спрощеним навіть для початківців майстрів;
  • ефектний вигляд ажурною серветки, який не замінить жоден метод в'язання гачком;
  • така серветка обійдеться дешевше.

Майстер-клас з плетіння серветки з бісеру

Що потрібно для плетіння серветки з бісеру

  • бісер білий;
  • бісер блакитний;
  • золотистий бісер;
  • шовкова міцна нитка для бісероплетіння;
  • голка для бісероплетіння.

Можна плести серветку, використовуючи тонку волосінь Можна плести серветку, використовуючи тонку волосінь. Але в цьому випадку вироби не буде так нагадувати справжнє мереживо. Якщо брати для плетіння нитка, вона повинна бити білого кольору, і досить міцною для того, щоб витримати вагу всіх елементів серветки.

Як правило, в серветці з бісеру переважає саме білий колір, тому як він добре контрастує практично з будь-якими меблями.

Приступаємо до майстер-класу.

Як може показати урок по виготовленню серветки виготовлення серветки з бісеру, схеми робіт досить прості. Це стосується не тільки даного майстер-класу, а так так само - більшості схем плетіння серветок.

Принцип береться від шаблонів для в'язання серветок гачком. Хто раніше займався виготовленням ажурних в'язаних виробів, може помітити схожості між цими видами робіт і простоту виготовлення.

Починаємо плетіння з центральної частини і поступово переходимо до країв вироби. При цьому, можна самостійно визначати діаметр серветки, збільшуючи кількість намистин в дугах. Це означає, що плетіння можна продовжувати буквально до тих пір, поки цей процес не набридне. Або - поки не закінчиться бісер.

Отже, плетемо центр серветки. Для цього готуємо голку, протягуємо в неї нитку і нанизуємо 8 блакитних бісерин. Голку повторно протягуємо через 3 перші бісеринки. Таким чином, у нас виходить маленький трикутник з блакитного бісеру.

На голку нанизуємо ще 3 блакитні бісеринки і протягуємо її в намистину, яка знаходиться через одну від тієї, від якої відходить вільна нитка. Вийшла маленька дуга з трьох намистин. По колу робимо ще 3 такі ж дуги. Повинна вийти серцевина у вигляді ромба.

Робимо наступний ряд. Він теж буде складатися з чотирьох дуг. Тепер нанизуємо на голку по 5 бісерин, 2 з них будуть білого кольору, а середня - блакитного. Дуги закріплюємо, просмикуючи голку через найбільш виступаючу в фігурі намистину. В результаті ми вже маємо щось на подобі маленької квіточки з чотирьох пелюсток.

Голку протягуємо через 2 білі намистинки. Нитка повинна виходити перед блакитний бусинкою.

Починаємо наступний ряд. Для цього над блакитною бусиной робимо дугу з трьох білих і протягуємо голку в наступну білу намистину після блакитний. У нас виходить над однією бісеринкою дуга з трьох нових.

Тепер потрібно нанизати на голку 5 білих намистин і закріпити їх, протягнувши голку через білу бісеринку, яка знаходиться перед блакитний. Над нею знову робимо дугу з трьох білих намистин. Таким обрізом будуть чергуватися дуги з трьох і п'яти бісерин.

На цей раз вийде зірочка з білими променями і блакитним центром. При бажанні, також можна зробити, використовуючи тонкий дріт і повісити їх в якості мініатюрних сніжинок на новорічну ялинку. Але, зараз робимо серветку, тому приступаємо до виготовлення наступного ряду. Надалі майстер-клас показує плетіння рядів з бісеру, в результаті чого буде збільшуватися діаметр серветки. Кількість рядів надалі можна буде збільшити або зменшити.

Через дві бісеріни маленької дуги протягуємо голку, і нитка в результаті буде виходити з вершини одного з промінчиків. Тепер нанизуємо по сім бісерин. З них будуть 6 бічних білих і одна центральна блакитна. Кожну з дуг цього ряду виконуємо таким чином.

Закінчивши цей ряд, протягуємо голку через 3 білих бісеріни і виводимо нитку перед блакитний бусиной. Над нею робимо дугу з трьох білих намистин. У нас знову виходить з білих намистини над однією блакитний.

Далі - протягуємо голку через 5 бісерин: 2 білі, 1 блакитна і знову 2 білі Далі - протягуємо голку через 5 бісерин: 2 білі, 1 блакитна і знову 2 білі. Виводимо нитку перед блакитний бусиной. Знову робимо дугу з трьох білих і продовжуємо по тій же схемі, як показує майстер-клас до кінця ряду. Отримуємо 16 біло-блакитних променів.

Далі - робимо весь ряд з блакитного бісеру. Через вершину кожного з променів протягуємо нитку, на якій нанизано по 5 блакитних намистин.

На наступному етапі починаємо додавати потроху золотистого бісеру. Для виконання схеми дуг наступного ряду нанизуємо 2 блакитних бісеріни, 1 білу, 1 золотисту, білу і знову 2 блакитних. У підсумку кожна дуга буде мати по 7 бісерин, в центрі - золотисті вкраплення.

Наступний ряд теж матиме по 7 бісерин, тільки вже в наступному порядку: біла, 2 блакитні, біла, 2 блакитні, біла.

Ще один ряд буде виконаний з дуг по 9 бісерин: 2 блакитні, 2 білі, 1 золотиста, 2 білі, 2 блакитні.

Тепер робимо дуги тільки між початком і кінцем білих елементів. Через блакитні і золотисті бісеринки просто протягуємо гру, що не задіюючи їх в плетінні. Дуги робимо по 5 блакитних намистин.

Тепер будемо протягувати голку між дугами в вершину блакитний дуги і в золотисту бісеринку. Самі дуги робимо таким чином: 3 блакитні, 2 білі, протягуємо голку через золотисту бисерину. Знову - 2 білі і 3 блакитні, далі 2 блакитні, 1 біла, 1 золотиста, 1 біла і 2 блакитних і так по колу до кінця ряду.

Далі задіємо верхні бісеринки з утворених дуг і через них будемо протягувати голку для освіти наступних елементів.

Для виконання подальших дій цілком достатньо буде тієї картини, яку надав даний майстер-клас. Порядок і колір бісеру на даному етапі передбачає включення особистої фантазії певною мірою. Можна плести надалі серветку так, щоб кольори утворювали промені. Саме для такого шаблону і описаний даний майстер-клас. Можна - зробити акцент на кругових елементах. Головне - додавати дуги кількість намистин настільки, щоб серветка була ідеально круглої, і її краю не почали загинатися всередину.

Схеми для плетіння серветок з бісеру

Відео: Плетемо серветки з бісеру і великих намистин

Більш детально можна ознайомитися тут vnitkah.ru