Полезные материалы

Фенечки хто їх носить. З чого плетуть фенечки?

  1. Фенечки - фото і історія походження браслета дружби
  2. Яким може бути браслет дружби
  3. Фенечки - значення кольорів і символіки
  4. Як зробити браслет дружби з муліне або іншого матеріалу
  5. Особливості чоловічих прикрас
  6. робимо фенечки
  7. Фенічка зі шкіри для справжнього чоловіка
  8. Райдужна фенечка з муліне
  9. Фенічка з ім'ям
  10. Історія
  11. виготовлення
  12. Символіка
  13. значення квітів
  14. Сполучення з двох кольорів
  15. Сполучення з трьох кольорів
  16. Веселка

Якщо ви не знаєте, що подарувати своєму другові, задумайтеся про такий практичний подарунок, як фенечка - фото подібних подарункових оберегів ви зможете знайти в цій статті нашого сайту, разом з докладним описом значення тих чи інших квітів, і методикою плетіння.

У статті:

Фенечки - фото і історія походження браслета дружби

Фенечки, фото яких ви можете подивитися трохи нижче, асоціюються з хіпі. Але не хіпі стали творцями цієї ідеї, вони тільки посприяли її популярності. Браслет дружби, як ще називають феньки, був запозичений у індіанців, як і багато іншого в культурі хіпі.

У індіанських племенах було прийнято обмінюватися нитяними браслетами, і після цього обміну індіанці вважалися названими братами У індіанських племенах було прийнято обмінюватися нитяними браслетами, і після цього обміну індіанці вважалися названими братами. Браслет з ниток був не тільки символом дружби, а й оберегом від зла або амулетом для здійснення мрій. Дарувальник зав'язував три вузла на браслеті свого названого брата або сестри і на останній вузол загадував бажання для нього. Тут можна виявити тісний зв'язок с. Відомо, що за допомогою вузлів при правильному підході можна домогтися практично будь-якої мети.

Схожі прикраси зустрічалися і у древніх слов'ян. Сучасні фенечки зі слов'янськими мотивами користуються популярністю у людей, які цінують досвід предків і старовинні традиції. У такі орнаменти часто додають слов'янські обережні символи, і тоді оберіг знаходить більш конкретну спрямованість, залежно від значення символіки.

Індіанці носять фенечки, не знімаючи, поки браслет не загубиться чи не прийде в непридатність. Хіпі перейняли і ці моменти, які стосуються носіння фенечек. Відомо, що вони не знімають фенечки з рук, поки вони не порвуться. Індіанці зазвичай спалювали прийшли в непридатність браслети, хіпі ж можуть залишати їх на пам'ять, але ніякої сили такий оберіг вже не має. Якщо людина перестала носити прикрасу або воно прийшло в непридатність, це означає, що дружба закінчена.

Серед хіпі була поширена й інша практика - «бродячі» фенечки Серед хіпі була поширена й інша практика - «бродячі» фенечки. Такі прикраси часто міняли господарів і могли змінити кілька країн. Найчастіше вони носили функцію дорожніх талісманів, залучаючи удачу в автостоп і гарантуючи безпеку під час подорожі. Їх дарували попутників, які викликали симпатію, на удачу в дорозі. Часто такі прикраси дарувалися і по досягненню кінцевого населеного пункту після довгої подорожі.

Фенечки дуже сподобалися хіпі, які люблять все яскраве і незвичайне. Вони використовували їх не тільки як символ дружби. Браслети з ниток користувалися популярністю в ролі обручок, що зробило їх символом не тільки дружби, а й любові. Згодом поняття братства відійшло на другий план, а фенечки поступово почали ставати модним прикрасою. Іноді такі прикраси мають значення, наприклад, вони можуть розповісти про музичні уподобання власника і багато іншого. Але це рідкісне явище, значенням квітів і візерунків на браслетах давно перестали надавати велике значення.

Яким може бути браслет дружби


Найчастіше робиться браслет дружби з муліне
Найчастіше робиться браслет дружби з муліне. Методика плетіння вузликами належить північноамериканським індіанцям, у яких і була запозичена першими представниками руху хіпі кілька десятків років тому. Це не найпростіший спосіб зробити красива прикраса , Вам доведеться освоїти один з двох способів плетіння і витратити деякий час на створення браслета.

У цьому є великий плюс. Якщо вам потрібен потужний оберіг для одного або коханого, в нього потрібно вкласти побільше зусиль. Цей принцип діє не тільки для вузликових чар, а для всіх інших.

Якщо плести фенечки так, як це робили індіанці і хіпі, ви не вмієте, можете зробити браслет шамбала, вітое прикраса або оберіг з бісеру. Вибирайте той варіант, який вам під силу. Але це не означає, що до створення оберега потрібно підходити методом найменших зусиль. Навіть на простий варіант доведеться витратити час.

У середовищі хіпі були популярні не тільки нитяні браслети, а й хайратник, кільця, нашийні прикраси. Краще вибирати той варіант, який більше сподобається власнику талісмана. Куплені фенечки оберегами не рахуються, але якщо ви впевнені, що зможете «подружитися» з прикрасою, зарядити його енергією і направити на допомогу в будь-якому ділі, можете спробувати.

Фенечки - значення кольорів і символіки

Різні кольори і символи, зображені на прикрасі в стилі хіпі, мають своє значення Різні кольори і символи, зображені на прикрасі в стилі хіпі, мають своє значення. Правда, варіантів значення дуже багато. У різних неформальних компаніях один і той же символ або колір може мати протилежні значення. Тому єдиної системи немає, якщо вам не потрібна прикраса для члена тієї ж компанії, до якої ви належите.

Якщо мати на увазі принципи підбору кольорів для, не забувайте враховувати улюблені кольори людини, якій вони призначені. Оберіг повинен викликати тільки приємні асоціації, інакше працювати він не буде. Нижче ви знайдете тлумач значень кольорів фенечки, намистин і інших її елементів.

  • Червоний - захист від негативу, залучення життєвої енергії, любов і удача у відносинах, пристрасть.
  • Рожевий - любов і пристрасть, збереження « внутрішню дитину », Мрійливість.
  • Помаранчевий - збільшення сексуальної енергії, життєві сили, гарний настрій, щастя, удача і везіння.
  • Жовтий - удача, гарний настрій, щастя, свобода.
  • Зелений - здоров'я, молодість, зв'язок з природою, садівництво, гармонія, грошовий успіх.
  • Блакитний - дружба, гармонія і спокій, духовність, мудрість.
  • Синій - умиротворення, навчання, чистота, гармонія, духовність.
  • Фіолетовий - творчість, фантазія, магія, мудрість, неординарність.
  • Коричневий - дружба, домашнє вогнище, стабільність, достаток.
  • Білий - нове починання, незалежність, шлях, невинність, справедливість, свобода, правда.
  • Сірий - скромність, пунктуальність, вміння насолоджуватися самотністю.
  • Чорний - позбавлення від чого-небудь, незалежність, сміливість.

Фенечки можуть містити два і більше кольорів, і їх поєднання між собою підбирати тільки вам. Не забувайте про те, що прикраса буде перебувати на увазі і повинно мати приємний зовнішній вигляд . Радуга зазвичай є символом побажання яскравою і насиченою життя, радості і щастя.

Для створення фенечки прямим або косим плетінням потрібно вибрати схему. Їх створено чимало, в основному, це орнаменти. Можна вплести в візерунок обережні символи, властиві тій культурі, яка вам до душі. Але важливо, щоб людина, для якого призначений оберіг, симпатизував їй.

Чи не занадто складно знайти схему браслета зі слов'янськими символами. Якщо у вас є достатній досвід роботи з нитками, можете зробити браслет за схемою вишивки оберега, підібравши відповідний спосіб плетіння. Вибір серед слов'янських обережний символів широкий. Наприклад, захищає від злих язиків, пліток і конфліктів. Ладінец стане відмінним оберегом для жінки, особливо, якщо вона виховує дочку. Він зберігає молодість і допомагає виглядати гарніше.

Символи можна не тільки вплітати нитками. Якщо це проблема, можна додати до прикраси підвіску, намистину з потрібним вам зображенням і багато іншого. Проявіть фантазію, і тоді ваш оберіг отримає частину вашої внутрішньої сили. В якості додаткових елементів підходять все добре знайомі вам символи - підкова на удачу, єгипетський хрест життя, очей від пристріту, очей Гора і інші. Але не потрібно переборщувати з ними, а тим більше, заважати в одну купу символіку різних культур.

Як зробити браслет дружби з муліне або іншого матеріалу

Перше, що потрібно зробити - це підібрати матеріали і схему для виготовлення оберега. Ви вже уявляєте, як він повинен виглядати і з чого краще зробити магічне прикраса ? Відмінно. Тепер можна приступати до його виготовлення.

Для залучення позитивних подій займатися вузликової магією потрібно на зростаючому місяці, а для того, щоб позбутися від чогось - на порядку спадання. Підберіть такий час, в яке вас ніхто не буде турбувати і відволікати від процесу. Деякі різновиди браслетів неможливо зробити за один день. Задумайтесь заздалегідь над тим, де будете зберігати таку прикрасу. Небажано, щоб воно потрапляло на очі стороннім людям.

Під час плетіння можна створити відповідну для вузликового чаклунства атмосферу. Наприклад, знадобляться свічки і пахощі, але займатися такими справами, як виготовлення прикрас, краще при достатньому освітленні. В процесі слід думати про мету, з якою ви робите оберіг або талісман. Розслаблений і умиротворений стан, концентрація на мети магічною роботи і дотримання всіх правил допоможуть вам створити потужний магічний артефакт.


Під час плетіння можна наспівувати або слухати відповідну до мети мантру або молитву. Змови теж підходять, якщо вони відповідають напрямку вашої магічної роботи.

Якщо ви робили браслет для друга або коханої людини, ви повинні особисто зав'язати на його руці браслет на три вузла. На третій загадується побажання для власника оберега. Наприклад, якщо ви робили його для захисту, бажайте йому завжди перебувати в безпеці. Фенечку потрібно носити весь час, поки вона не прийде в непридатність або не згубиться.

В цілому, як можна зрозуміти з глибокої історії і тісному зв'язку індіанського народу з духами, фенечка - це щось, набагато більше, ніж модна прикраса, яким користувалися і користуються хіпі. Незважаючи на свою популяризацію у всіх верствах населення, свою силу такі обереги не втратили, за умови дотримання всіх правил їх виготовлення. Крім того, дотримання цих правил може зробити рукоділля куди більш цікавим і захоплюючим, навіть якщо ви не вірите в силу магічних амулетів!

Чоловічі браслети користуються величезною популярністю

Багато хто помилково вважає, що браслет - виключно жіноча прикраса. Варто відзначити, що сильна половина людства не менше прихильно ставиться до всіляких стильним аксесуарам. Модний look, який пропагують провідні дизайнери всього світу, обов'язково передбачає в образі оригінальні прикраси. Величезною популярністю ось вже кілька сезонів користуються чоловічі аксесуари hand made, додаючи якоїсь брутальності, самобутності. Якщо ви не знаєте, що подарувати хлопцеві, то краще рішення - стильні фенечки для хлопчиків, виконані своїми руками.

Особливості чоловічих прикрас

Фенічка - це старовинний аксесуар, який має дивовижні властивості. З давніх-давен вважалося, що така прикраса оберігає його господаря від скверни і заздрісних поглядів. Але найпоширеніше значення - це прояв дружелюбності і глибини почуттів за допомогою браслета, виготовленого своїми руками. За старих часів браслет міг розповісти багато про що з життя власника, про рід діяльності, соціальний статус, його уподобання. У сучасному модному світі фенечки - аксесуар універсальний, улюблений як у жінок, так і у чоловіків. У жіночому образі браслет підкреслить витонченість і витонченість, а в чоловічому - мужність, стильний імідж і відмінний смак, бажання самовиражатися.


Браслети додадуть стилю чоловічому образу

Існує чимало способів виготовити своїми руками чоловічі фенечки. Серед найбільш популярних матеріалів для створення прикраса для хлопців:

  • Метал. Моду на потужні сталеві браслети ввели невтомні і безстрашні байкери. У сучасному світі такі аксесуари легко вписуються в міський чи мілітарі-стиль. Як правило, любителями таких прикрас є молоді хлопці зі стійкою життєвою позицією, мужні і сильні особистості.


Як правило, любителями таких прикрас є молоді хлопці зі стійкою життєвою позицією, мужні і сильні особистості

Шкіряний браслет з металевими всавкі


Шкіряний браслет з металевими всавкі

Байкерський браслет з черепами

Порада:

Якщо ви вибрали для себе браслет з металу, стилісти не рекомендують комбінувати його з годинником на металевому ремінці або іншими прикрасами. Головне - почуття міри і дотримання концепції стилю.

  • Шкіра. Така прикраса можна виготовити з шнурів або старого шкіряного ременя . Є різні схеми фенечек зі шкіри, які можна легко виготовити своїми руками. Самобутні прикраси зазвичай вибирають молоді люди, які роблять перші кроки в світі модних аксесуарів . Браслет з шкіри універсальний, допоможе зберегти почуття формальності на роботі і розбавити casual-образ.


Браслет з шкіри універсальний, допоможе зберегти почуття формальності на роботі і розбавити casual-образ

Браслет з шкіряних шнурів


Браслет з шкіряних шнурів

Шкіряні браслети дуже популярні

  • Бісероплетіння. Старовинна техніка полюбилася не тільки жінкам. Є гарні схеми фенечек из бисера, сплести які можна в подарунок другу чи коханій людині. стильна прикраса легко адаптується до будь-якого стилю. Матеріал, візерунок і колір допоможе створити індивідуальну комбінацію.


Матеріал, візерунок і колір допоможе створити індивідуальну комбінацію

Мужской браслет з бісеру


Мужской браслет з бісеру

Бісерний браслет в етнічному стилі

  • Морська техніка. Вузликове плетіння макраме - найпростіший спосіб сплести фенечку для хлопця. Вузлові комбінації і фактурний візерунок, доповнений намистинами або фігурними металевими підвісками - все це легко комбінується з наручним годинником. Браслет точно характеризує сміливого, рішучого, але тонко відчуває хлопця.


Браслет точно характеризує сміливого, рішучого, але тонко відчуває хлопця

Браслет в морському стилі


Браслет в морському стилі

Мужской браслет в морських тонах

Чоловіча фенечка з шнура

Користуються популярністю фенечки з муліне з різними тематичними візерунками, прикраси зі стрічок, ланцюжків або тканин. Уміння правильно створити стильний образ, доповнивши його аксесуарами - ціла наука.


Уміння правильно створити стильний образ, доповнивши його аксесуарами - ціла наука


Браслети з муліне можна носити разом з годинником

Дизайнерські прикраси - це довгострокова інвестиція, але не кожному вона по кишені. самий кращий спосіб створити оригінальне, але бюджетне прикраса - зробити його своїми руками. Для такої фенечки також знадобляться схеми.

робимо фенечки

Щоб виготовити фенечку на руку для хлопчика, хлопця або дорослого чоловіка, знадобиться мінімум матеріалів та інструментів, а також творчий настрій. Навіщо платити більше? Спробуємо створити ексклюзивне прикраса своїми руками.


Фенічка відмінний подарунок для стильного хлопця


Фенечки своїми руками - завжди унікальне прикраса

Фенічка зі шкіри для справжнього чоловіка

Кілька брутальний, масивний браслет зможе без слів розповісти про характер чоловіка. Щільно обхопивши зап'ясті, аксесуар додасть впевненості в собі, створить образ людини, твердо стоїть на ногах.


Брутальний шкіряний браслет


Браслет можна декорувати ланцюгом або залізними заклепками

Для роботи знадобляться два шматка щільної шкіри, кнопки для застібки і кілька заклепок для декору. З інструментів знадобляться ножиці, клей, лінійка і олівець для розмітки схеми фенечки і творчий настрій.

Алгоритм наступний:

  • Виріжемо з одного шматка шкіри основу, для цього вимірюємо зап'ясті. Олівцем з виворітного боку намічаємо розташування кнопок-застібок.
  • Проробляємо ножицями отвір, вставляємо ніжку кнопки, а капелюшком зафіксуємо.
  • Другий шматок розрізаємо на кілька смужок, але не до кінця. Заплітаємо все відрізки в косу, а кінчики закріплюємо клеєм. Косичку закріпимо на основі.
  • Вставляємо заклепки між плетінням або в підготовлені отвори.

Шкіряний браслет своїми руками

Така схема фенечки універсальна, декорувати браслет можна на свій розсуд. Хлопець неодмінно оцінить ексклюзивний подарунок, зроблений своїми руками.

Райдужна фенечка з муліне

Браслети з ниток, виконані вузликовим плетінням, - свідоцтво щирої дружби.


Браслети дружби з ниток


Фенічка прекрасний спосіб підтвердити дружбу

Щоб зробити фенечку, нам буде потрібно муліне кількох кольорів, для візерунка веселки необхідно вибрати сім яскравих відтінків. Процес плетіння наступний:

  • Нитки завдовжки 1 метр складаємо навпіл, кінці пов'язуємо вузлом і кріпимо шпилькою до робочої поверхні.

Порада:

Плетіння фенечки можна виконувати на спеціальній підготовленої подушці або дощечці, або просто прикріпивши англійською шпилькою до джинсів.

  • Починаємо плетіння, зав'язуємо подвійний вузлик з двох крайніх ниток з лівого боку. Першим кольором по порядку зав'язуємо комбінації і в'яжемо до середини.
  • Змінимо напрямок і в'яжемо до середини другу лінію. Дві центральні пасма з'єднаємо разом.
  • Далі новим кольором плетемо вузлики, рухаючись в праву сторону. Повторюємо алгоритм, поперемінно змінюючи напрямок. Необхідно по черзі задіяти всі кольори.

Яскрава фенечка для хлопця готова. Вивчимо методи косого і прямого плетіння фенечек з ниток і можна за схемами виконувати будь-які візерунки.

Пряме плетіння фенечки

Косе плетіння фенечки

Фенічка з ім'ям

Оригінальний подарунок другу - іменний браслет, який зможе сплести навіть новачок в творчості.


Фенечки з написами

Для плетіння іменного браслета потрібно муліне двох кольорів, скотч, шпилька і ножиці. Алгоритм наступний:

  • Відділимо нитки для плетіння фону в кількості 13 штук і одну провідну пасмо контрастного кольору. Складаємо їх разом, згинаємо навпіл і закріпимо на столі скотчем. Провідна нитка залишається зліва.
  • Плетемо в напрямку зліва-направо, вузол в'яжемо наліво.
  • Повторюємо алгоритм від ряду до ряду, вплітаючи кольоровою ниткою ім'я або напис.

Для створення ефектного аксесуара знадобиться заздалегідь підготовлена ​​схема. Можна знайти готовий шаблон або накидати малюнок самостійно.

Фенічка з ім'ям

Розбавити свій образ hand made прикрасою - вірний спосіб підкреслити стиль і хороший смак. Лаконічні фенечки для чоловіків - стильне і оригінальна прикраса.


Фенечки підкреслюють оригінальність образу


Створення фенечек - захоплюючий і творчий процес

завдяки докладним майстер-класами , Ви зможете подарувати друзям радість, висловити щире ставлення і глибину почуттів.


завдяки   докладним майстер-класами   , Ви зможете подарувати друзям радість, висловити щире ставлення і глибину почуттів

Фенічка створена своїми руками - ідеальний подарунок

Фенічка - це Який браслетик - талісман, який носять на руці. Світ фенечек різноманітний. Тут в якості матеріалу для роботи згодиться все, з чого можна її сплести - від ніжних шовкових ниток до металевих ланцюжків і колючого дроту. Для оздоблення теж використовуються найрізноманітніші предмети від намистин до залізних хрестів і шматочків дерева.

Плетуть фенечки і для себе, і як подарунок. Це до речі єдиний подарунок, передаровування якого не тільки вітається, це загальноприйнятий жест серед любителів фенечек. Вважається, що цінність фенечки як талісмана від передаровування зростає і існують навіть списки колишніх власників. Часто фенечки отримують імена - це може бути або слово, або рядок з пісні. Носять подаровані фенечки на лівій руці, на правій носять тільки що сплетені чи абсолютно особливі фенечки.

Для фенечек з   різних матеріалів   різна техніка плетіння і різні схеми Для фенечек з різних матеріалів різна техніка плетіння і різні схеми.
Найпопулярніший матеріал для фенечек -Всілякі нитки - муліне, ірис, не надто товсті нитки для в'язання - шерсть, акрил - головне, щоб можна було плести. Візерунків і схем для в'язання дуже багато, можна плести фенечки з іменами, складними візерунками, багатобарвні і однотонні. Можна знайти візерунок на сайтах з плетіння фенечек або придумати самостійно. Звичайно, спочатку потрібно навчитися в'язати вузлики, це заняття вимагає посидючості і терпіння.

Фенечки з бісеру плести складніше, ніж з ниток Фенечки з бісеру плести складніше, ніж з ниток. Бісер використовують круглий, циліндричний, гранований, до нього додають стеклярус, намистинки, паєтки - на що вистачить фантазії. Найскладніше в мистецтві бісероплененія - це вміння підбирати і поєднувати кольори. Можна скористатися готовими схемами, але краще придумувати свої, адже тоді річ буде точно в єдиному екземплярі і її значимість від цього зросте. Якщо ви не знайомі з технікою плетіння бісером, то знайти літературу зараз не проблема - і в мережі, і в магазинах багато книг на цю тему.

Фенечки з стрічок зробити дуже легко. Для цього потрібно купити в магазині вподобану стрічку за розміром свого зап'ястя, прикрасити її намистинами, стразами, декоративними гудзиками і придумати застібку. З тонких стрічок фенечки плетуть за схемами.
Фенечки плетуть з шкіряних і синтетичних шнурків, з пеньки, роблять плоскими або об'ємними, додають камені і шматки дерева.

Фенечки завжди символічні, навіть якщо вони сплетені для себе. Вони нагадують про якісь епізоди життя, про знайомства, поїздках, пригоди, зустрічах і подарунки і тому ставлення до них особливе. Фенечки красиві і витончені і, як правило, несуть в собі багато позитиву, особливо, якщо її отримали в подарунок.

Фенічка

нитяні фенечки

Фенічка (жарг. «Фенька», імовірно, від англ. Thing - «річ, штука») - браслет ручної роботи з бісеру, шкірозамінника, шнурків, пеньки, стрічок, ниток або шкіри. Фенічка або браслет дружби - це браслет, який є символом дружби і передається від одного друга іншому. Ці браслети зроблені вручну і зазвичай роблять їх з ниток. Існує безліч різних візерунків і стилів плетіння. Плетіння фенечек - особливий вид макраме. Зважаючи на свою універсальність браслет дружби може носити як представник жіночої статі так і чоловічого. Історія плетіння вузликами зародилася у північноамериканських індіанців. За місцевим звичаєм той, кому подарували браслет, повинен носити його поки він не порветься сам. Людина, яка плете фенечку вкладає свою любов до неї і той, хто отримує фенечку повинен бути вдячний за любов і працю одного. Якщо ж браслет знімається до того, як він сам рветься означає, що дружба припинилася. Пізніше ця традиція з'явилася в Америці у хіпі. Після обміну фенечками хіпі вважалися названими братами. Однак з часом братство стало розумітися як щось само собою зрозуміле, і символічне значення фенечек вийшло на перший план. У наші ж дні фенечка може використовуватися просто як прикраса. Однак так само може символізувати щось, наприклад музичні пристрасті, і так само різні кольори на Фенечке мають свою символіку.

Історія

Фенечки набули широкого поширення в середовищі хіпі, які вважають себе «дітьми квітів» (звідси любов до всього яскравого, квітчастій). Фенечки були невід'ємною приналежністю хіпі, способом самовираження.

Ідея створення фенечек була запозичена хіпі у північноамериканських індіанців і використовувалася як символ дружби - після обміну фенечками індіанці вважалися названими братами. Вважалося також, що той, кому подарували браслет, повинен носити його, поки він не порветься сам. Спочатку аналогічною була ситуація і у хіпі.

Фенечки в середовищі хіпі циркулювали вкрай широко, фактично практика обміну давала «юридичні» підстави для загального братства хіпі. Також використовувалися замість обручок. Такі заручні фенечки часто плелися однаковими і дарувалися одне одному.

В наші дні фенечки використовуються просто як прикраса, їх зазвичай плетуть в якості подарунка для певної людини, з урахуванням його характеру, пристрастей, свого власного ставлення до нього. Часто їх дарують на день народження. Раніше вважалося, що їх не можна продавати, але ось уже багато років фенечки можна побачити у продажу і в Росії, і за кордоном.

Зважаючи на свою універсальність «браслет дружби» може носити як представник жіночої статі, так і чоловічого.

Так зустрічаються парні феньки. Це вже «браслети любові». Зазвичай вони або дуже схожі, або зовсім однакові.

Рідко зустрічаються «бродячі» фенечки, Які Неодноразово передаровують. Такі фенечки мають довгий список попередніх власників і можуть обійти цілу країну і навіть потрапити в іншу.

Щось схоже на фенечки плели і слов'яни. Найчастіше це були різного роду візерунки на рукавах, які, за повір'ям слов'ян, відганяли злих духів.

виготовлення

Фенечки роблять вручну, зазвичай з ниток або бісеру. Найпопулярнішими нитками для плетіння є муліне, «ірис», «мак» і «лілія». Із сучасних матеріалів можуть використовуватися телефонні дроти і кручена пара.

Основними видами плетіння вважаються:

  • косе (мозаїчне)
  • пряме

Цей поділ справедливо як для плетіння нитками, так і бісером.

Найпопулярнішою схемою плетіння є «смужка», вона ж «класика», яку можна плести як косим, ​​так і прямим плетінням за рахунок того, що вона є прямим плетінням з чергуванням провідною нитки, що можна отримати і при косому плетінні, проплітаючи все вузли в одну сторону.

Іноді замість фенечек-браслетів роблять бісерні і нитяні кільця, а також хайратник і «нашийники».

Символіка

Різні кольори і візерунки на Фенечке мають свою символіку. Вони можуть дати про що носить їх людині різну інформацію, сказати про внутрісистемному, а іноді і внутригрупповом статус їхнього власника. Однак єдиної системи символів для фенечек немає, і тому в різних групах всередині субкультури (в тому числі і у хіпі) одні й ті ж фенечки можуть позначати різні речі, аж до повної протилежності.

значення квітів

Окремі кольори

Білий

- невинність, чистота, свобода, вишуканість, правда, ідеал, дорога, шлях, життя, добро, світло, віра, початок, незалежність. Прозорий - чистота. Синій - спокій, відкритість всьому новому, умиротворення, гармонія, дружелюбність, небо, нескінченність, чистота, непорочність. Блакитний - дружба, спокій, гармонія, небо, дух, надія, вода, розум, спокій, безмежність, умиротворення. Зелений - юність, природа, рослини, ліс, надія, гармонія, вічність, життя, пошук любові. Блідо-зелений (сіро-зелений) - звалилися надії, туга. Червоне - то любов, пристрасть, вогонь, кров, радість, прихильність, енергія. Сірий - скромність, печаль, пунктуальність, свобода в самоті (самотність як свобода). Помаранчевий - пацифізм, прихильність, сексуальність, енергія, любов, пристрасть, вогонь. Рожевий - любов, пристрасть, прихильність, енергія, ніжність, мрійливість, дитинство, наївність. Чорний - печаль, самотність, морок, смерть, наркотики, небажання спілкуватися, очищення, відмова, безстрашність, незалежність. Яскраво-червоний - агресивність. Жовтий - сонце, віра, краса, ревнощі, жадібність, літо, легке божевілля. Бордовий - шкідливий, хитрий. Фіолетовий - мрії, мудрість, оригінальність, фантазія, екстравагантність, дружба. Коричневий - земля, Земля, туга, лінь, нестриманість, домашній затишок (вогнище).

Сполучення з двох кольорів

Червоний + білий

- вічна любов / вільна любов Червоний + зелений - любов до природи. Червоний + синій - пацифізм. Жовтий + червоний - божевільна любов. Жовтий + блакитний - Сонце в небі. Жовтий + зелений - Джа. Зелений + чорний - ні наркотикам. Синій + зелений - траса. Фіолетовий + чорний - чорна магія. Білий + коричневий - Джа.

Сполучення з трьох кольорів

Червоний + жовтий + зелений

- растаман. Червоний + зелений + білий - гіперсексуальність. Жовтий + помаранчевий + блакитний - захоплення Сходом, езотерикою. Зелений + жовтий + блакитний - ліс, природа, природність, пацифізм, гармонія, братерство. Синій (блакитний) + жовтий + білий або прозорий - Город золотой білий + зелений + помаранчевий - Ірландія

Веселка

Веселка (6 кольорів)

- приналежність до

Навіщо платити більше?