Полезные материалы

Біжутерія | Бісер, схеми плетіння і вишивки з бісеру - Part 3

Більшість дівчат люблять доповнювати свій образ різними аксесуарами. Біжутерія - це один з найулюбленіших дівчатами аксесуар. У даній рубриці Ви знайдете ідеї по створенню прикрас з бісеру своїми руками.

Для роботи нам буде потрібно: Для роботи нам буде потрібно:

  • бісер білий рубаний (стеклярус);
  • бісер золотого кольору, рубаний (стеклярус);
  • намистинки різного розміру, перламутрові і золотисті;
  • капронова нитка або волосінь міцна;
  • затёжка.

Приступаємо до виготовлення:

1. Нанизуємо на волосінь 11 білих бісеринок, пропускаємо нитку через дев'яту бісеринку.

Нанизуємо на волосінь 11 білих бісеринок, пропускаємо нитку через дев'яту бісеринку

Нанизуємо ще одну бісеринку і пропускаємо волосінь через сьому бісеринку і т.д. Нанизуємо першу бісеринку в шостому ряду, другу - в одинадцятому і так далі. Продовжуємо виконувати роботу за такою схемою:

Продовжуємо виконувати роботу за такою схемою:

2. Нанизуємо бісеринки до тих пір, поки браслет не буде потрібної довжини. Після чого закріплюємо замочки. Браслет готовий!



Для роботи нам знадобиться: Для роботи нам знадобиться:

  • волосінь або тонкий дріт;
  • бісер жовтого кольору;
  • бісер оранжевого кольору;
  • джгути шовкові (1 мм завтовшки) блакитного або бірюзового кольору;
  • 9 великих помаранчевих намистин (4-5 мм);
  • замочок для бус.

Отже, приступимо до роботи:

1. На дріт або волосінь нанизуємо 2 намистини оранжевого кольору. Одну з цих бісеринок потрібно розташувати так, щоб вона була в середині, а через другу пропускаємо другий кінець дроту або волосіні.

Одну з цих бісеринок потрібно розташувати так, щоб вона була в середині, а через другу пропускаємо другий кінець дроту або волосіні

2. Роботу виконуємо за наступною схемою:

Роботу виконуємо за наступною схемою:

3. Коли одна деталь буде нанизана, вона повинна скластися «гармошкою»:

Коли одна деталь буде нанизана, вона повинна скластися «гармошкою»:

4. Для підвіски потрібно зробити 5 таких деталей. Після того, як ці деталі будуть зроблені, складаємо їх короткими краями один до одного і з'єднуємо дротом, пропускаючи її через крайні ряди:

Після того, як ці деталі будуть зроблені, складаємо їх короткими краями один до одного і з'єднуємо дротом, пропускаючи її через крайні ряди:

5. Тепер приступаємо до виготовлення шнура. Беремо 3 шовкових шнура, довжина яких приблизно по 1 метру. протягуємо через голку. Нанизуємо 2 великі намистинки, пропускаємо голку через крайню помаранчеву бісеринку одного з променів зірочки. Далі знову пропускаємо через велику намистину №2:

Далі знову пропускаємо через велику намистину №2:

нанизуємо ще одну велику намистину №3, зав'язуємо вузлик, поділяємо шнури і на кожен нанизуємо по 9 бісеринок, довільно чергуємо кольору. Далі з'єднуємо і нанизуємо 1 велику намистину №4. Так потрібно зробити з кожного боку по 3 рази. На кінцях шнурків закріплюємо замочок.



Для роботи знадобляться такі матеріали: Для роботи знадобляться такі матеріали:

  • бісер сизий матовий;
  • бісер білий матовий;
  • бісер темно-бузкового кольору, прозорий;
  • червоний матовий бісер;
  • бісер блискучий, зеленого кольору;
  • білий стеклярус;
  • намистинки зеленого кольору, грановані, 22 штуки;
  • прямокутна магнітна застібка - 1 штука;
  • голки тонкі, для бісеру;
  • волосінь або міцна нитка.

Опис роботи.

Для початку потрібно взяти нитку у якій з двох сторін знаходяться голки, виконати сітку-основу кольє.

Набрати на середину нитки 8 сизих бісеринок. Схрестити нитки в крайній з цих бісеринок. Вийшов 1-й ромб першого ряду. Далі на ліву нитку набрати три сизі бісеринки, на праву - чотири і провести ліву нитку через крайню бісеринку на правій нитки. Нитки натягнути. Виходить другий ромб першого ряду. Виконати ще 15 ромбів, нанизати на ліву нитку три сизі бісеринки і протягнути її через бічну бісеринку 16-го ромбика першого ряду - виходить перший верхній поворот. Далі знову нанизати три сизі бісеринки, пройти крізь бічну бісеринку 15-го ромбика першого ряду. Дійшовши таким чином до кінця ряду, набрати три сизі бісеринки і, пройшовши через бічну бісеринку першого ромбика першого ряду, протягнути нитку в зворотному напрямку через останні 2 набрані бісеринки. Виходить перший нижній поворот. Таким чином виконувати лівої ниткою ліву половинку сітки-основи до тих пір, поки вийде 16 нижніх і 16 верхніх поворотів. Кожен наступний ряд виготовити, не доходячи до крайнього ромба попереднього ряду. Нитка необхідно закріпити і обрізати. Праву половину сітки-основи виконати правою ниткою в дзеркальному відображенні.

Закріпивши нитку з одного голкою на кінці в бісеринках одного кута сітки-основи і набравши на неї 9 зелених бісеринок, виконати листочок. Нанизати на нитку 2 зелені бісеринки + 1 намистинку + 3 зелені бісеринки і, пропустивши останні бісеріни, провести нитку в зворотному напрямку крізь намистину і 2-ю бісеринку листочка. Набрати 6 зелених бісеринок і протягнути нитку крізь 3-5-у бісеринки листочка. Знову нанизати 6 зелених бісеринок і пройти крізь першу і другу бісеринки листочка. Аналогічно зробити ще 2 листочка. Виходить перша гілка. Таким чином відповідно до схем, представленими нижче, виконати ще 5 гілок.

Виготовити зовнішній пелюстка півонії прийомом «мозаїка по діагоналі». Робиться це в такий спосіб: взяти нитку з одного голкою на кінчику, набрати на неї 8 білих бісеринок і протягнути нитку в зворотному напрямку крізь 5-ю з них. Виходить перший верхній поворот. Набрати одну білу бісеринку і, пропустивши одну з восьми набраних бісеринок, протягнути нитку через наступну за нею бісеринку. Повторити це ще раз. Далі, набрати одну червону бісеринку і протягнути нитку в зворотному напрямку через попередню бісеринку. Виходить перший нижній поворот. Далі набрати одну білу бісеринку і провести нитку крізь найближчу виступаючу бісеринку попереднього ряду і так далі, поки не дійдете до кінця. Наступний ряд нанизувати, не доходячи до червоної бісеринки попереднього ряду і т.д. До середини пелюстки виконати 6 верхніх поворотів. Виконавши центральний поворот, в дзеркальному відображенні виготовити другу половину пелюстки (колір бісеринок нижніх поворотів - відповідно до схеми). Так само нанизувати ще чотири зовнішніх пелюстки.

Аналогічно відповідно до схеми, зазначеної нижче, виконати 5 внутрішніх пелюсток.

З'єднати внутрішні краю внутрішнього пелюстки півонії прийомом «в хрестик». Закріпити додаткову нитку (на її кінцях повинні бути дві голки) в бісеринці четвертого нижнього повороту пелюстки і, набравши на кожну нитку по одній темно-бузкового бісеринці, схрестити нитки в наступній додаткової темно-бузкового бісеріне. Виходить перший хрестик першого з'єднувального ряду. Так само виготовити ще 2 хрестика першого з'єднувального ряду. Потім, лівої ниткою і ниткою, яка залишилася на початку нізанія пелюстки, виготовити другий з'єднувальний ряд, а правою ниткою і ниткою, що залишилася після виготовлення пелюстки, - третій сполучний ряд. Три нитки потрібно закріпити і обрізати. Одну нитку протягнути до кінця нізанія пелюстки, як показано на попередній схемі. Далі аналогічно з'єднати внутрішні краю і вирівняти зовнішні краї інших внутрішніх пелюсток півонії. Нитки закріпити, але обрізати не потрібно.

Потім, так само з'єднати внутрішні краю зовнішніх пелюсток і вирівняти їх зовнішні краї.

Залишилися нитками зшити зовнішні пелюстки півонії до середини. Всі нитки, крім однієї, закріпити, заховати і обрізати.

Так само з'єднати внутрішні пелюстки півонії.

Так само з'єднати внутрішні пелюстки півонії

Після цього, розклавши в шаховому порядку зовнішні і внутрішні пелюстки півонії, зшити їх по внутрішньому краю пелюсток. Всі нитки, крім однієї, закріпити, заховати і обрізати.

Всі нитки, крім однієї, закріпити, заховати і обрізати

Залишилася ниткою виконати серединку півонії. Нанизати на сім золотих бісерин і протягнути крізь дві протилежні бісеріни пелюсток. Після цього нанизати ще три золоті бісеріни, протягнути нитку через четверту бісеринку серединки і нанизати наступні три золоті бісеринки серединки півонії і так далі за схемою, яка показана нижче. Після цього нанизувати товкач. Робити це потрібно в такий спосіб: Нанизати на нитку 11 золотих бісеринок і провести нитку в зворотному напрямку крізь шосту з них. Далі нанизати одну золоту бісеринку і протягнути нитку через дев'яту бісерину (нижче представлена ​​схема маточки). Пройшовши крізь перші п'ять бісеринок маточки і дві бісеринки серединки, виготовити тичинки півонії. Набрати на нитку 6 золотиз бісерин і, пропустивши останню, пройти в зворотному напрямку через п'ять бісеринок. Таким чином виходить перша тичинка. Пройшовши через дві бісеринки серединки, так само нанизати другу тичинки. Таким чином виконати 20-22 тичинки. Нитка закріпити, але не обрізати.

Нитка закріпити, але не обрізати

Залишилася ниткою пришити півонія до середини сітки-основи, проходячи через 2-3 бісеріни кожного зовнішнього пелюстки і кілька найближчих бісерин сітки-основи. Нитка закріпити і обрізати.

Нитка закріпити і обрізати

Взяти дві нитки з одного голкою на кінцях, схрестити їх в 1 сизої бісеріне і на ліву нитку набрати дві сизі бісеріни, на праву - три і протягнути ліву нитку крізь крайню бісеринку на правій нитці. Так само виконавши ще чотири кільця, набрати на кожну нитку одну зелену бісеринку + 1 стеклярус + 1 зелену бісеринку і схрестити нитки в 1 сизої бісеріне. Після цього виготовити чотири кільця, чергуючи кільця з сизого бісеру і кільця з стеклярусу і зеленого бісеру, і знову нанизувати 5 кілець з сизого бісеру і так далі, поки довжина ланцюжка складе 18-18,5 сантиметрів. Нитки не обрізати. Так само виконати ще 1 ланцюжок довжиною 18-18,5 сантиметрів, два ланцюжки по 19-19,5 сантиметрів і два ланцюжки довжиною по 20 сантиметрів.

Так само виконати ще 1 ланцюжок довжиною 18-18,5 сантиметрів, два ланцюжки по 19-19,5 сантиметрів і два ланцюжки довжиною по 20 сантиметрів

Взяти ланцюжок довжиною 18-18,5 см, на кожну нитку, що залишилася в кінці нізанія, нанизати по 2 сизі бісеринки і схрестити нитки в крайней бісеріне дев'ятого ромба лівої верхньої сторони сітки-основи кольє. Нитки закріпити і обрізати. Так само прикріпити ланцюжок довжиною 20 см до лівого кута сітки-основи. Далі взяти ланцюжок довжиною 19-19,5 см і нитки, що залишилися на початку нізанія, схрестити в крайней бісеріне п'ятого ромбика лівої верхньої сторони сітки-основи кольє. Нитки закріпити і обрізати.

Аналогічно прикріпити три ланцюжки з правого боку сітки-основи.

Нитки ланцюжків з лівого боку кольє провести через вушко однієї частини застібки і загальну бісеринку четвертого і п'ятого хрестиків від краю відповідної ланцюжка. Нитки закріпити і обрізати. Аналогічно прикріпити другу частину застібки з правого боку кольє.

Кольє готове !!!


Рубрика: Біжутерія . Автор: Наталія. Дата: 22 Лютого, 2011

Думаю кожна дівчина в дитинстві плела фенечки з бісеру. Я, як зараз, пам'ятаю, як ми збиралися всім двором, навіть іноді до нас приєднувалися хлопчики, і влаштовували колективне плетіння фенечек. Вчили один одного своїм секретам плетіння. Придумували різні візерунки. Потім хвалилися один одному своїми виробами. Ех, дитинство ... Але раніше інтернету не було практично в кожному будинку, і з цього ми фантазували і придумували плетіння самі. А зараз за допомогою схем плетіння фенечек можна створювати шедеври.

Ось кілька схем, які я хочу Вам запропонувати. Є по-простіше і по-складніше. При бажанні можна всьому навчитися.

Для зручності просто натисніть на картинку і вона збільшиться, тоді будуть добре видні всі позначення.

Для зручності просто натисніть на картинку і вона збільшиться, тоді будуть добре видні всі позначення

Якщо при плетінні фенечек за цими схемами використовувати великий бісер, вони будуть виходити великими і більш помітними Якщо при плетінні фенечек за цими схемами використовувати великий бісер, вони будуть виходити великими і більш помітними. Така прикраса не залишиться без уваги.

Прикраси з бісеру - це не тільки дитяча забава. Браслети і кольє з бісеру послужать прекрасним доповненням вечірнього образу. Головне щоб колір бісеру добре гармоніював і підкреслював красу вбрання.

При плетінні браслетів не обов'язково використовувати тільки бісер. Так само роботу можна доповнювати атласними стрічками, перлами або намистинами (наприклад браслет з бісеру з перлами або красивий браслет «Хризантема» з намистинами ), Залізними кільцями. Якщо використовувати не звичайний бісер, а стеклярус, теж вийде дуже красива прикраса .

Робота з бісером - дуже захоплююче заняття, з цього бажаю Вам успіхів у вашій творчості!


Рубрика: Біжутерія . Автор: Наталія. Дата: 21 Лютого, 2011

Для виготовлення браслета з квітами нам знадобиться наступне: Для виготовлення браслета з квітами нам знадобиться наступне:

  • Бісер кольору морської хвилі;
  • бісер бузковий прозорий;
  • бісер рожевий прозорий;
  • бісер рожевий матовий;
  • бісер блискучий темно-зелений;
  • бісер золотого кольору;
  • стеклярус зелений;
  • бусинки світло-зелені;
  • круглі металеві магнітні застібки (або будь-які інші застібки)
  • нитка або волосінь;
  • тонкі голки для бісеру.

У відповідності зі схемами виконати з бісеру кольору морської хвилі сітку-основу браслета з трьома великими ромбами. Якщо довжина отриманої сітки-основи менше довжини окружності зап'ястя, то нитками, що залишилися з двох сторін сітки-основи, виконати по 1-2 додаткових ряду ромбів. Нитки закріпити, але не обрізати. При виникненні питань можна подивитися детальний опис виготовлення сітки-основи кольє з квітами .

Далі, відповідно до схем виконати пелюстки квітів браслета: пелюстки однієї квітки - з рожевого матового бісеру, пелюстки однієї квітки - з рожевого прозорого бісеру, пелюстки однієї квітки - з бузкового бісеру. Детальний опис виготовлення пелюсток квіточок і їх серединок Ви так само знайдете в статті кольє з квітами .

Далі робимо всі дії, які описані в статті кольє з квітами.


Рубрика: Біжутерія . Автор: Наталія. Дата: 17 Лютого, 2011