Полезные материалы

Як правильно вирощувати рибок на дачі в ставку, який вид вибрати

  1. Яких невибагливих рибок вибрати для садового ставка
  2. Золота рибка (лат. Carassius auratus)
  3. Шубункин (лат. Carassius gibelio forma auratus)
  4. Короп Коі (лат. Cyprinus carpio)
  5. Золота орфа (лат. Leuciscus idus var. Orphus)
  6. Гольян (лат. Phoxinus)
  7. Облаштування водойми для розведення рибок

Рибки на дачі в ставку

На другий-третій рік існування штучного водоймища на дачі варто задуматися про розведення в ньому риб. Вибираючи водних мешканців, необхідно враховувати їх потреби і сумісність. Правильна організація ставка і догляд за його жителями забезпечать вам прекрасне місце для відпочинку і релаксації.

Яких невибагливих рибок вибрати для садового ставка

Отже, Ви вирішили обзавестися водними мешканцями в садовому ставку, тепер настав час визначити, яких саме рибок ви збираєтеся розводити. Безсумнівно, хижа риба буде виглядати ефектно в штучній водоймі, але один такий екземпляр здатний знищити половину інших особин, тому краще віддавати перевагу травоїдним видам.

Золота рибка (лат. Carassius auratus)

Кращий варіант для початківців. Вид невибагливий, легко переносить забруднення води, голод і низькі температури. Можуть навіть зимувати в штучній водоймі, але тільки за умови, що його глибина становить не менше 1,5 метра. При цьому потрібно стежити за ополонкою або встановлювати компресор, що насичує воду киснем.

При цьому потрібно стежити за ополонкою або встановлювати компресор, що насичує воду киснем

Золота рибка ідеально підійде для невеликого ставка

Шубункин (лат. Carassius gibelio forma auratus)

Дуже незвичайна рибка, завезена з Японії. Шубункин добре приживається в садовому ставку, добре уживається з іншими жителями. Різноманітність кольорів і порід лише прикрасить ваш водойму.

Різноманітність кольорів і порід лише прикрасить ваш водойму

Шубункин - незвичайна і дуже красива рибка

Короп Коі (лат. Cyprinus carpio)

Карпи Коі є досить великою рибою, і можуть виростати до 1 м в довжину. Тому водойму для утримання повинен бути досить великим, а глибина не менше 2 м. Даний вид харчується рослинами, що ростуть у водоймі, а краса цих риб виправдовує витрати на утримання.

Даний вид харчується рослинами, що ростуть у водоймі, а краса цих риб виправдовує витрати на утримання

Короп Коі - риба для великого водоймища

Золота орфа (лат. Leuciscus idus var. Orphus)

У невеликому ставку ці рибки легко приживуться, важливо купувати 5-6 штук (так вони швидше освоїтися, і не ховатимуться). Золоті орфи тримаються біля поверхні води і завжди радують своїм виглядом.

Золоті орфи тримаються біля поверхні води і завжди радують своїм виглядом

Золота орфа добре приживеться на дачі в ставку

Гольян (лат. Phoxinus)

Для самих маленьких водойм підійде рибка Гольян, їх довжина не перевищує 10 см. Зграйка водних мешканців не вимагає особливого догляду, а харчуються вони мошками і комарами.

Зграйка водних мешканців не вимагає особливого догляду, а харчуються вони мошками і комарами

Риба Гольян дуже дрібна і приживається навіть у фонтані

Вирощувати в садовому ставку можна і їстівну рибу, спійману в відкритому водоймищі. Короп, Карась або Лінь невибагливий в догляді і швидко росте. Варто заселити в штучну водойму та інших мешканців: жаб, равликів і річкових раків.

Облаштування водойми для розведення рибок

Підготовка водойми для розведення риб є відповідальним етапом. Необхідно дотримуватися обов'язкові вимоги, такі як:

  • Котлован повинен бути певної глибини і величини відповідно до виду майбутніх мешканців. Дно краще робити багаторівневе, тоді рибки зможуть ховатися в прогрітих заводях для нересту;
  • Дно необхідно цементувати або накривати щільною і міцною плівкою;
  • Для наповнення можна використовувати будь-яку воду, навіть проточну. У неї слід додати пару відер з обжитого ставка або річки, тоді мікроклімат у водоймі сформується набагато швидше;
  • Необхідно стежити за рівнем pH: він повинен бути в межах 7-8, при падінні показника необхідно підвищувати кислотність за допомогою вапняку;
  • При запуску живності в ставок слід поступово підвищити або знизити температуру води в ємності з рибою до тієї, що у водоймі. В іншому випадку у них розвинеться температурний шок, який може привести до загибелі в першу добу заселення.
  • Слід провести попередню очистку водойми від листя, мулу та сміття, що нагромадилося.

Облаштування водойми для розведення риб

Годувати риб слід спеціалізованим кормом, від цього залежить здоров'я і тривалість життя мешканців ставка. Початківцям рибоводам варто детально вивчити це питання, оскільки риба не повинна бути ні голодної, ні перегодованої. Рослини, які ідеально підійдуть для водойми з рибками, представлені в статті: " Які рослини посадити в водоймі ". Вони виконують роль корми для риби, очищають воду і складають флору місця проживання одночасно.