Полезные материалы

Як намалювати портрет: обличчя дівчини олівцем поетапно для початківців

  1. види портретів
  2. Що потрібно для малювання?
  3. З чого починати вчитися?
  4. Вчимося малювати портрет - покрокове керівництво для початківців
  5. Робота з площинами
  6. Деталізація особи - очі, брови, ніс, губи, вуха
  7. Штрихування і півтони
  8. Висвітлення і затемнення
  9. Портрети для срісовкі
  10. Як навчитися малювати портрети фарбами?

Напевно, немає на світі людей, які хоч раз в житті не брали в руки пензля або олівець Напевно, немає на світі людей, які хоч раз в житті не брали в руки пензля або олівець.

малювання - заняття захоплююче і цікаве, але непроста. А зобразити на полотні людини - мабуть, одна з найскладніших завдань.

види портретів

Щоб краще зрозуміти, як намалювати портрет, спочатку слід розібратися із класифікацією - які ж вони бувають?

За жанром За композиції За форматом Історичний Портрет-картина Гостро Психологічний Портрет-прогулянка покоління Костюмований Парадний За стегна Міфологічний Полупарадний За пояс Сімейний Груповий За груди Портрет чоловіка, жінки, дітей Парний За плечі Автопортрет Індивідуальний У чверть повороту Станово-соціальний Камерний Анфас Шарж , карикатура, мініатюрний В профіль За фотографією Вполоборота У три чверті

Історичний - на картині зображена відома в історії особистість. Нерідко такі зображення робили за збереженими описами сучасників.

Костюмований - людина постає в якомусь образі. Це може бути як наряд вигаданого персонажа - героя міфів, фільмів, коміксів, книг - так і образ реальній особі, як правило, відомої. У колишні часи саме такі портрети знаті і правителів робилися парадними - т. Е. В повний зріст, на яскравому тлі, при всій атрибутиці.

Але костюм може бути і скромніше, всього лише відображати рід занять - це військовий, станово-соціальний портрет - коли приміряється костюм селянина, купця і т. Д. Цей вид зазвичай був полупарадним - т. Е. З більш скромним фоном і не в повний зріст.

Міфологічний - з живої людини пишуть казкову істоту.

Костюмований, психологічний та історичний портрети часто мають вигляд портрета-прогулянки або портрета-картини, де герої представлені в певних атмосфері і оточенні.

Психологічний - головна мета художника - передати на полотні внутрішній світ, переживання героя.

Груповий, парний - зображена група осіб, яким-небудь чином пов'язаних один з одним - наприклад, сімейний портрет.

Індивідуальний - вся композиція присвячена одній людині.

Автопортрет - художник пише своє обличчя.

Шарж, карикатура, мініатюрний - нескладні малюнки, виконані, як правило, олівцем, тушшю або аквареллю. Такі ескізи нагадують начерки, оскільки художник вихоплює лише основні риси обличчя без детального промальовування. Шарж і карикатура носять гумористичний, сатиричний характер з метою висміяти об'єкт.

За фотографії - портрет по фото досить новий напрямок, спочатку не визнане.

Камерний - найпоширеніший вид. Нейтральний фон, ретельна промальовування деталей, фігура людини зображена по пояс, груди або плечі.

анфас

У профіль

У чверть обороту

впівоберта

У три чверті

Що потрібно для малювання?

Перш ніж почати уроки малювання, потрібно обзавестися всім необхідним Перш ніж почати уроки малювання, потрібно обзавестися всім необхідним. По-перше, це робоча поверхня.

В ідеалі це має бути мольберт, але на перших порах може підійти і звичайний стіл.

Мольберти бувають металеві і дерев'яні.

Краще вибрати з підставкою для приладдя.

Щоб закріпити лист на мольберті, потрібні канцелярські кнопки-гвоздики для дерев'яного та магнітики для металевих.

Тепер те, на чому будемо малювати - полотно.

Перші начерки можна робити і в звичайному альбомі, але для повноцінного малюнка знадобляться аркуші формату А3.

Для фарб бажано придбати свій тип паперу:

  • ватман - акрил, гуаш, темпера, олія;
  • щільний папір для акварелі;
  • тонована - для пастелі, сангіни, вугілля;
  • папір для креслення, ватман - для роботи з олівцем.

Інструменти:

  1. Канцелярський ніж або точилка. Професійні художники для заточування олівців використовують саме канцелярський ніж - це робить кінчик грифеля гранично гострим і тонким, що дозволяє проводити чіткі і рівні лінії. Навчитися точити ножем нескладно - потрібно проводити лезом від дерев'яної основи до кінчика грифеля з усіх боків, не сильно при цьому натискаючи на ніж.
  2. Для змішування фарб потрібна палітра. Найкраще - пластмасова, з неї найлегше змити фарбу. Можна купити в магазині - але як палітру згодяться і пластмасові кришечки від косметики і т. П.
  3. Кисті. Для акварелі - білка або колонок. Для гуаші та темпери підійдуть і синтетика, і щетина, і натуральний матеріал. Для акрилу, олії - щетина і синтетика.
  4. Мастихін. Лопаточка для нанесення і соскабливания фарби, прекрасний варіант для акрилу і масла.
  5. Відерце для води, ганчірки для кистей і для рук.

матеріали:

  1. Олівці. Знадобиться набір художніх олівців для малювання різної твердості.
  2. Фарби. Самі основні - гуаш і акварель. Акрил і темпера відрізняються яскравістю і щільністю, їх часто радять для дітей. Техніка маслом - найскладніша.
  3. Крейда. Пастель - для кольорових робіт, сангіна і вугілля - для однотонного малюнка.

З чого починати вчитися?

Мами можуть самі свою дитину навчити основам малювання - це не так вже й складно, як здається на перший погляд. Головне - приділяти справі час кожен день, і результат не змусить себе чекати.

Етапи навчання:

  1. В першу чергу потрібно спробувати попрацювати з усіма матеріалами. Кожен з них має свій склад, текстуру, особливо - мазок гуашшю лягає щільно, акварельні розлучення плавно розтікаються, м'який олівець креслить товсту насичену лінію і легко розмазується, твердий майже дряпає лист. Візьміть альбом або блокнот і досхочу випробуйте все, що є.
  2. Наступний крок - вчимося правильно тримати пензель і олівець. Є різні варіанти на цю тему, але кожен тримає так, як йому зручно. Одне загальне правило: олівець не потрібно тримати, як ручку при письмі, щоб кисть руки не загороджує малюнок. При цьому інструмент повинен «літати» в руці - і вгору і вниз, і в усіх напрямках. Тому затискаємо не у підстави, а трохи нижче, майже посередині, при цьому вказівний і великий палець вільно лежать на конусі.
  3. Тепер про те, як малювати простим олівцем:
    • Спочатку просто креслимо лінії. Прямі, навскоси, вільний, півколом - поступово лінії будуть виходити чіткими і впевненими. Тут головне - тренування.
    • Штрих. Спершу креслимо штрихи в одному напрямку, потім в різних, а далі поєднуємо, наприклад, вертикальні і горизонтальні, але не накладаючи одних на інші, а маємо їх перпендикулярно один одному. Наступним кроком буде малювання простих геометричних фігур.
    • Перспектива. Поняття перспективи полягає в тому, що предмети звужуються в міру віддалення від певної точки до обрію. Уміння малювати в перспективі необхідно, коли потрібно зобразити фігуру боком або поворот голови. Побачити її в навколишній обстановці нескладно: це може бути коридор, кімната, вулиця. Якщо звернути увагу, то можна помітити, що всі лінії йдуть навскоси від наглядача і з'єднуються в одній точці. Щоб познайомитися з перспективним зображенням на практиці, починаємо з самого простого: дорога, коридор і т. П., А потім так само малюємо геометричні фігури.
  4. Змішуємо на палітрі різні фарби для отримання відтінків. Вважається, що основні кольори всього три - червоний, жовтий, синій, а всі інші кольори - це відтінки, результат змішування. При роботі з фарбами, за винятком акварелі, використовуємо білила.
  5. Нарешті, можна спробувати намалювати особа. Змальовувати з картинок - перший час з найпростіших, мультяшних, поступово переходячи до більш складним.

Вчимося малювати портрет - покрокове керівництво для початківців

У цьому уроці ми намалюємо жіноче обличчя. Дана схема малювання універсальна, по ній можна зробити портрет і хлопчика, і дівчатка.

Побудова голови і загального контуру:

  1. Відзначимо приблизне розташування деталей особи дівчини.
  2. Проведемо пряму вертикальну лінію по центру (нежирну, пізніше її зітремо) - це буде висота голови.
  3. Ширина. Вона становить 2/3 від висоти анфас і 7/8 в профіль.
  4. Особа ділимо на 4 рівні зони: від верхньої частини голови до лінії росту волосся; від волосся до очей; від очей до мочки вуха; від кінчика вуха до підборіддя.
  5. Проведемо лінію очей. Очі повинні бути розташовані по центру малюнка (можна трохи вище). Їх траєкторія збігається з верхньою лінією вуха, по кінчику.
  6. Анфас відстань між очима дорівнює ширині очі, і при будь-якому ракурсі - шириною носа.
  7. Від носолобного точки (міжбрів'ї) вниз проведемо дві смуги (позначимо їх a і b) з нахилом 30 °. Нижню четверту зону розділимо по горизонталі на дві рівні частини (лінія d). Де a і b перетнуться з d, утворюючи трикутник - там буде нижній контур рота.
  8. Окреслимо основні контури - овал обличчя, волосся, шия, плечі.
  9. Накидаємо важливі деталі: складки одягу, що підкреслюють плечі, пасма волосся.

Накидаємо важливі деталі: складки одягу, що підкреслюють плечі, пасма волосся

Робота з площинами

Тепер прорісуем площині у вигляді геометричних фігур. Почнемо з носа - окреслюємо прямокутником спинку і крила носа. Потім виділяємо площину скул у формі трапеції, кругом позначаємо очі і губи.
Тепер прорісуем площині у вигляді геометричних фігур

Ми розбили майбутній малюнок на основні частини. Можна таким же чином промальовувати лоб, брови і підборіддя.

Можна таким же чином промальовувати лоб, брови і підборіддя

Деталізація особи - очі, брови, ніс, губи, вуха

Очі і брови:

  1. Прорисовуємо контури верхнього та нижнього століття. Зверніть увагу, що повіки відрізняються один від одного, змальовували дуже уважно, щоб не упустити жодної деталі.
  2. Малюємо райдужку цілком - т. Е. І ту частину, що прихована верхньою повікою.
  3. Позначаємо зіницю і відблиск (відбите світло).
  4. Переходимо до штриховке дзеркальної поверхні ока. Блик залишаємо незакрашенним. Райдужка очі темніше у зовнішнього краю і по контуру - в центрі і у зіниці вона світліше.
  5. Опрацьовуємо повіки і область навколо ока. Позначаємо тіні - на складці верхньої повіки, нижнього, у перенісся. Війковий край нижньої повіки залишається світлим, а білок очі темніше по контуру у краю століття. Тінь від верхньої повіки частково падає і на очне яблуко.
  6. Створюємо обсяг за допомогою штриха, зафарбовуючи всю область - від брів до нижньої повіки.
  7. Малюємо брови. Проводимо основну лінію і від неї починаємо промальовувати м'яким олівцем кожен волосок, все в одному напрямку. Також малюємо і вії.

Також малюємо і вії

ніс:

  1. Намітьте основні частини - спинку, крила носа, ніздрі. Детально прорисуйте зовнішній і внутрішній край ніздрів.
  2. Позначте тіні. Умовно розділіть все площині на три - тінь, перехід, світла частина (її НЕ штріхуем).
  3. Детальна штрихування.

Детальна штрихування

губи:

  1. Накидаємо загальний контур. В першу чергу проведемо лінію між губами. Для цього малюємо три кола - два внизу, впритул один до одного, на місці нижньої губи, - і один вгорі, посередині між нижніми, щоб коло потрапив в ямку між ними. Лінія, де з'єднуються всі три гуртки, і буде лінією між губами. Обводимо контур губ по колах, домальовували куточки, надаємо верхній губі форму лука. Не забуваємо, що нижня губа трохи більше верхньої.
  2. Затінюють. Верхня губа завжди темніше. Звертаємо увагу на бічні тіні.
  3. Даємо обсяг за допомогою штрихування, детально опрацьовуючи куточки, бічні тіні і лінію між губами.

Даємо обсяг за допомогою штрихування, детально опрацьовуючи куточки, бічні тіні і лінію між губами

вухо:

  1. Ретельно прорисовуємо всі частини - завитки, слуховий прохід, ямку, мочку.
  2. Наносимо тінь і робимо штрихування, особливо концентруючи увагу на дрібних деталях, переходах від світла до тіні - вухо найскладніше в цьому плані.

Наносимо тінь і робимо штрихування, особливо концентруючи увагу на дрібних деталях, переходах від світла до тіні - вухо найскладніше в цьому плані

Штрихування і півтони

Як вже було сказано, від штриха залежить обсяг. Щоб намалювати красиву, виразну картину - треба добре володіти технікою штрихування.

В ідеалі потрібно мати повний набір олівців різної м'якості. Це важливо не тільки для насиченості і глибини відтінку (м'які дають темний глибокий тон, тверді - легкі і світлі лінії) - це важливо і з технічної точки зору, і для передачі щільності, структури предмета.

Твердим олівцем робиться ескіз без штрихування, тому що він легко перекривається і його не буде видно в остаточному варіанті.

М'який олівець і креслить м'яко. Він ідеальний для тіні, а також для візуальної передачі м'якості зображуваної натури - їм добре промальовувати волосся і одяг.

Техніка штрихування має на увазі комбінування штрихів різної довжини і напрямків.

Всі штрихи накладаються рівно, акуратно, один до іншого, штрих не повинен бути «волохатим» і безладним, не потрібно накладати надто багато шарів штрихування в одне місце - інакше вийде просто бруд.

Щоб створити плавні переходи, наприклад, позначити складку - накладаємо короткі штрихи в місці переходу, в інших місцях використовуючи більш довгий штрих.

Коли потрібно створити перехід від темного до світлого, створити півтони - спочатку штріхуем всю площину самим світлим тоном, а потім більш м'яким олівцем зафарбовує тінь.

У певних випадках можна злегка розтушувати місце переходу пучкою - наприклад, при промальовуванні тіней у перенісся.

Приклад створення портрета покроково на фото:

Висвітлення і затемнення

Затемнення не робиться твердим олівцем. Щоб штрих був непомітний і щоб переходи були плавними - штрихи повинні бути зовсім маленькими.

У більш темних місцях поглиблюємо тон наскільки потрібно, накладаючи кілька шарів штрихування. Світлі місця або НЕ штріхуем зовсім, або беремо найтвердіший.

Можна також для створення відблиску скористатися гумкою.

Відео-урок з малювання портрета по фото:

Портрети для срісовкі

Робота з натурою - це дуже складно. Перед цим бажано взяти вже намальований портрет і повторити його на папері. Така практика допоможе набити руку і дізнатися технічну сторону роботи, а також вивчити прийоми, до яких вдаються художники.

Як навчитися малювати портрети фарбами?

Як малювати олівцем, ми розібрали. Тепер мова піде про малювання фарбами. У цьому відео буде розказано про різні техніки, абсолютно несхожих - і про акварельного живопису, і про роботу з маслом. Кожен зможе вибрати те, що до душі.

Малювання аквареллю. Відео-урок:

Малювання маслом, основи для новачка. Відео-урок:

У висновку статті варто відзначити, що найголовнішим секретом успіху в малюванні є завзятість і щоденна тренування. Не варто опускати руки, якщо не вийшло з першого разу. Пробуйте знову і намалювати портрет обов'язково вийде.

З чого починати вчитися?
З чого починати вчитися?
Як навчитися малювати портрети фарбами?