Полезные материалы

Яка колонка краще: автомат чи напівавтомат?

  1. колонки напівавтоматичні
  2. Автоматичні газові колонки

Газова колонка - річ давно відома, звична і затребувана. Принцип роботи цього агрегату більш-менш зрозумілий усім. У колонці, підключеної до газової та водопровідної систем, відбувається наступний процес: ви відкриваєте водопровідний кран, і холодна вода під напором потрапляє в теплообмінник. Під її тиском відкривається газовий клапан. Газ, потрапляючи в основний пальник, загоряється від запального пристрою. Система запального пристрою може спрацьовує автоматично або ж в ручному режимі (напівавтомат). За цим критерієм газові колонки підрозділяються на два види: автоматичні і напівавтоматичні.

автоматичні і напівавтоматичні

колонки напівавтоматичні

Старше покоління пострадянського простору добре пам'ятає радянські газові колонки. Включити таку колонку - справа не зовсім просте, досить відповідальне і вимагає деяких навичок. Для цього спочатку потрібно відкрити водопровід, підключений до колонки. Потім відкрити основний вентиль для подачі газу на запальний гніт і запалити його сірниками. Потім включити основний вентиль і тільки після цього (якщо ви все зробили правильно), колонка повинна включитися. Але це все було в минулому столітті.

Сучасна напівавтоматична колонка має вбудований п'єзоелемент. Розпал гніту здійснюється також вручну, але не сірником, а натисненням спеціальної кнопки. Гніт в такий колонці горить завжди. При відкритті гарячого крана, колонка включається, а при закритті автоматично вимикається, але гніт залишається горіти. Саме наявність постійного вогника в колонці не подобається багатьом споживачам. До того ж, така система колонки вже кілька морально застаріла. Вдосконалені газові проточні нагрівачі води мають повністю автоматизовану систему включення.

Автоматичні газові колонки

Сучасні автоматичні колонки в свою чергу також бувають двох типів:

  • з системою розпалу від батарейок;
  • з вбудованим гідрогенератором (гідротурбіною).

Щоб включити будь-який з цих нагрівачів, досить просто відкрити гарячий кран. Перший тип розпалювання вимагає заміну батарейок, але коштують вони зовсім не дорого, і вистачає їх надовго (мінімум на півроку). Другий - не передбачає ніяких витратних матеріалів, але дуже чутливий до тиску і якості води. Якщо є проблеми з напором води, ризиковано купувати даний агрегат.

Робимо висновок: найоптимальнішим варіантом нагрівання води в сучасному будинку є автоматична газова колонка з системою розпалу від батарейок. Зручно, надійно і безпечно.


Будь ласка, оцініть цю статтю:

Будь ласка, оцініть цю статтю: