Полезные материалы

Чому хрустять суглоби. Що ми повинні про це знати?

Найчастіше хрускіт в суглобах, пов'язаний з підвищеною рухливістю

Найчастіше хрускіт в суглобах, пов'язаний з підвищеною рухливістю. Це називається гипермобильность. Найчастіше таке вроджене стан зустрічається у молодих жінок, так як у них виробляється в організмі змінений колаген - більш розтяжний. Це призводить до зміни багатьох тканин, особливо суглобів.

Що викликає хрускіт в суглобах?

1. Рух зв'язок, суглобів і сухожиль.

Під час руху змінюється положення сухожилля в суглобі. При поверненні сухожилля на своє місце можна почути клацали звук.

2. Скупчення газів в суглобах.

В суглобі знаходиться синовіальна рідина, що виконує функцію мастила. У цій рідині розчинені азот, кисень і вуглекислий газ. У момент перерастяжения суглобової сумки або неприродного руху, гази збираються в бульбашки, які лопаються, і чується бавовна.

3. Запалення. При втраті гладкості хряща, шорсткі поверхні видають звуки.

4. Артроз, який виникає при «зношуванні» суглоба. Хрящі в місцях підвищеного навантаження стоншуються, виникають нерівні поверхні на площині тертя.

5. Травми м'яких тканин навколо суглоба. При порушенні еластичності сухожиль м'язів, при атрофії і вкороченні самих м'язів можливий хрускіт, який сприймається як суглобової, будучи насправді навколосуглобових.

Чи небезпечний хрускіт в суглобах?

Більшість фахівців схиляється до того, що лікувати суглоби треба, коли хрест супроводжується неприємними або больовими відчуттями. Швидше за все, це може свідчити про розростанні кісткової тканини або значимому истончении хряща, ступінь якої вказує на стадію артрозу.

Якщо тріск і хрускіт супроводжує руху в суглобах хребта, плечових, ліктьових або пальців, а больових відчуттів немає, то найімовірніше хвилюватися не варто. Будова цих суглобів, зв'язок і кісток навколо них таке, що, навіть незначний рух, може викликати тріск, при абсолютно здорових суглобах. Інша річ суглоби які відчувають осьові навантаження: тазостегновий, колінний, гомілковостопний. Хрускіт в цих суглобах може свідчити про початкових проявах стоншування хряща - артрозу.

Як боротися з проблемами в суглобах?

Перш за все, якщо суглоб набряклий, з'являється біль після ходьби або біль в спокої, потрібно звернутися до лікаря. лікар проведе огляд , Функціональні тести на можливі пошкодження м'яких тканин (зв'язки, меніски, сухожилля) і встановити причину болю і набряклості. Як тільки причина встановлена, починається лікування, яке спрямоване на усунення запалення в суглобі або навколо нього, усунення причин, що викликали запалення і профілактичні заходи.

усунути запалення

На сьогоднішній день існує велика кількість протизапальних препаратів. Вони мають свої особливості і можуть краще або швидше діяти в залежності від конкретної ситуації. Не варто ігнорувати медикаментозне призначення. Повірте, при правильному підборі медикаментів, лікар може звести до мінімуму побічні дії препаратів, а лікувальну дію ліків дозволить Вам швидше і надійніше купірувати гостру фазу захворювання і приступити до профілактики.

Корисним і ефективним може бути курс фізіопроцедур . Правильно підібрані і фізіопрецедури усувають запалення, болю в суглобах, збільшують рухливість суглоба, легкість при рухах.

Усунення причин, що викликали запалення

В даному випадку можна говорити про застарілих пошкодженнях зв'язок, суглобової губи або меніска, травмах хряща або інших причинах, що викликали прояви захворювання. Нерідко лікаря вдається консервативним, тобто безопераційним, шляхом допомогти пацієнтові і, якщо не повністю усунути причину, то по крайней мере, зберігати стійку ремісію, тобто такий стан, коли причина не буде проявлятися і викликати запалення. У деяких випадках все ж доводиться вдаватися до допомоги хірургів. Але маючи в розпорядженні артроскопические методи лікування, відновлення після таких операцій триває 2-3 тижні і пацієнт може повернути активний спосіб життя вже через місяць або навіть раніше.

Якщо виявлений артроз, лікар призначає комплексне консервативне лікування: протизапальні препарати, фізіотерапію. Також в лікуванні артрозу на ранніх стадіях захворювання дуже ефективним методом є введення в суглоб збагаченої тромбоцитами плазми. Згідно з останніми дослідженнями цей метод демонструє хорошу ефективність регенерації хряща і зниження больових відчуттів в суглобі. Отримання необхідної для лікування концентрації тромбоцитів досягається шляхом центрифугування пробірки з власною кров'ю пацієнта і введення отриманого препарату в суглоб. Дана методика довела свою ефективність і безпеку на практиці. Детальніше з даним методом можна ознайомитися тут. Для продовження терміну служби суглоба використовується також гіалуронова кислота. Це штучний заступник власної суглобової рідини, так необхідний для поліпшення ковзання суглобових поверхонь і зниження подальшого руйнування хряща. Препарат гіалуронової кислоти вводиться внутрисуставно, тобто методом ін'єкції в ушкоджений суглоб . Останнім часом на ринку представлений широкий вибір даної групи препаратів, різні по концентрації і виду молекули гіалуронової кислоти, а також за змістом допоміжних речовин. У нашій практиці ми використовуємо препарати, які довели свою ефективність, з концентрацією гіалуронової кислоти, що дозволяє вводити препарат одноразово на рекомендований термін профілактики - 1-1,5 року. Таке лікування дозволяє сповільнити руйнування суглоба, призупинити розвиток артрозу.

Також до групи препаратів, що надають сприятливу дію на хрящ отностяся хондропротектори. Ця група препаратів зазвичай містить дві діючі речовини - хондроїтин і глюкозамін. Ці препарати приймаються тривалий час - мінімум 3 місяці і позиціонуються як «вітаміни для суглобів».

До доведеною дослідженнями терапії артрозу відноситься кінезітеоапія, або терапія рухом. Було проведено велику кількість досліджень, в яких група пацієнтів, які виконували спеціальні вправи демонструвала поліпшення функції суглобів, зниження больового синдрому і уповільнення руйнування хряща, тобто артрозу. Ці дані були настільки переконливими, що кінезітерапія увійшла в список оплачуваної страховими компаніями розвинених країн лікування артрозів колінного і тазостегнового суглоба, терапії болю в спині.

Профілактика проблем з суглобами

Дуже часто хрускіт, а потім і хвороби в суглобах з'являються внаслідок малорухливого способу життя. При роботі, яка вимагає тривалого перебування в одному положенні (сидячи або стоячи), потрібно ввести для себе правило: кожні годину-півтори, вставати і рухатися. Якщо, наприклад, робота вимагає тривалого перебування на ногах - учитель, продавець, привчіть себе ходити, або регулярно переносити вагу то на одну то на іншу ногу, дозволяючи інший в цей час розслабитися і відпочити. Корисно буде ввести в офісі моду на «виробничу гімнастику»: встати, виконати повороти голови, виконати обертання руками, рухати плечима, стиснути кілька разів кулаки, зробити кілька присідань.

Бажано знайти в своєму робочому графіку час і два-три рази на тиждень відвідувати спортзал. Тільки слід пам'ятати, чим більш травматичний вид спорту, тим більше проблем з суглобами може виникнути. Кращий варіант профілактики - функціональні тренування під контролем інструктора, йога, плавання. У людей з надмірною вагою завжди більше проблем з суглобами, особливо часто страждають ноги і хребет. В цьому випадку, зменшення ваги (дієта, фізичні вправи) знизить навантаження на суглоби. Якщо вірно вибрати фізичні вправи, то можна зупинити артроз на ранніх стадіях і навіть стимулювати регенерацію хрящової тканини. Заняття спортом допомагають поліпшити кровопостачання м'язів і тканин, які оточують суглоб, забезпечують доставку до хрящів кисню і відновлюють обмінні процеси.

Записавшись на прийом до наших фахівцям , Ви зможете пройти діагностику і отримати вичерпну консультацію щодо причин і лікування проблем з суглобами в кожному конкретному випадку.

Що викликає хрускіт в суглобах?
Чи небезпечний хрускіт в суглобах?
Як боротися з проблемами в суглобах?