Полезные материалы

Шкільна форма: як правильно вибирати

  1. Звертайте увагу на склад тканини
  2. Вивчайте ярлички і шви
  3. Примірка - обов'язкова
  4. Колір і фасон
  5. Непередбачені обставини

Липень добігає кінця і вже скоро всі батьки будуть стурбовані однією спільною справою - пора збирати дитину до школи. Звичайно, в процес зборів входить покупка безлічі необхідних речей, але одним з найважливіших моментів є придбання шкільної форми.

Шкільна форма, не тільки важлива частина бюджетних витрат сім'ї, це ще і той одяг, в якій дитина буде проводити мінімум 6 годин часу, а іноді і набагато більше, тому в ній повинно бути зручно і комфортно.

На що ж слід звернути увагу при виборі шкільної форми. Добре, якщо дитина йде вже не в перший клас, і батьки знають, як вибрати потрібний комплект. Тим же, у кого був невдалий досвід покупки шкільної форми або такий відсутній в принципі, розібратися і купити те, що потрібно, допоможуть наші поради.

Звертайте увагу на склад тканини

Шкільна форма - обов'язковий елемент навчання, і хоча в деяких школах до наявності форменого піджака не завжди ставляться досить строго, найчастіше адміністрація настійно рекомендує своїм учням перебувати в стінах навчального закладу саме в ній.

Якою ж має бути одяг, якщо дитина проводить в ній мінімум півдня? Відповідь однозначна - максимально натуральною і якісною. Звичайно, знайти в магазинах повністю натуральну шкільну форму тільки з вовни та бавовни може стати досить проблематичним завданням, та й зовнішній вигляд вона може втратити набагато швидше за своїх «штучних» подруг по модельному ряду. Тому радимо купувати дитині піджак, штани або спідницю з тканини, відсоток синтетики в якої не буде перевищувати 50-55%.

При покупці блузок, сорочок і гольфів краще звертати увагу на повністю натуральні моделі, адже саме вони будуть безпосередньо стикатися зі шкірою дитини. Натуральні тканини дозволяють тілу «дихати», школяреві не буде жарко через відсутність повітропроникності і не стане холодно, якщо він спітніє. Одяг з високим відсотком синтетичних волокон в складі може викликати у дитини шкірні алергічні реакції .

Вивчайте ярлички і шви

Перед покупкою уважно вивчіть на одязі все ярлички, на яких вказуються дані про виробника, а також рекомендації по догляду. Виробник форми повинен бути досить відомим на ринку, а його товар - мати відповідні сертифікати якості та санітарно-гігієнічної експертизи.

Не варто купувати форму, на ярличку у якій зазначено, що її не можна прати, а необхідна тільки хімчистка. Уявіть, як може позначитися на здоров'ї школяра склад і кількість шкідливих речовин, які використовуються при хімічній обробці одягу.

Найкращий вибір - шкільна форма, яку можна прати і прасувати в домашніх умовах. У серйозних компаніях-виробниках форми тканини перед запуском у виробництво тестуються на усадку і линьку, тому не варто турбуватися, що після прання форма може сісти. З прасування бортів піджака можуть виникнути проблеми, тільки якщо тканина не дуже добре тримає форму або всередину був прокладений не зовсім якісний матеріал.

При покупці шкільної форми зверніть увагу на внутрішні і зовнішні шви: наскільки рівно прокладена строчка, красиво чи лежать борту, чи добре відстрочені кишені, чи не стирчать нитки. В даному випадку мова йде не тільки про красу вбрання, а ще й про якість виготовлення одягу. Не варто купувати форму з кривими рядками і дірами в швах підкладки. Дитина буде активно рухатися в цьому одязі, і ризик, що з такою якістю пошиття вона порветься протягом перших кількох місяців, досить високий. А гроші за покупку вам в такому випадку вже не повернути.

А гроші за покупку вам в такому випадку вже не повернути

Наша мама- форумчанка Hikola розповідає: «У минулому році, коли я купувала синові піджак, якось не подивилася, як там зшита підкладка, не звернула уваги на міцність ниток, рядків. Більше звертала увагу, як на ньому сидить костюм, він у мене досить вгодований товариш, не всі піджаки на нього підходять. Навіть і не подумала, що це потрібно робити ... І як виявилося даремно! Через буквально три тижні розійшовся шов посередині спини на підкладці, в кінці першої чверті розпоров рядки на блискавки брюк, а до нового року почали лопатися нитки на рукавах ... Загалом майже півроку він у мене ходив в школу без форменого піджака, точніше він був, але просто висів на спинці стільця як аргумент для завуча, який періодично проходив по класах, перевіряючи, чи у всіх учнів є форма. Носити піджак було практично неможливо, нитки лопалися то з одного, то з іншого боку, а замість формених штанів довелося носити чорні джинси, спасибі класна керівниця увійшла в становище і не стала вимагати суворе дотримання форменого дрес-коду. Але грошей за форму шкода, суму то віддали пристойну ... »

Читай також: Шкільна форма для дівчаток: моделі та поради щодо вибору

Примірка - обов'язкова

Шкільна форма купується дитині, саме він буде носити її щодня, тому його участь в процесі примірки та покупки - обов'язково. Чому?

По-перше, одяг повинен йому сподобатися: фасон, колір, комбінація матеріалів. Не варто купувати щось на ваш смак, важливо щоб костюм схвалив дитина, і йому сподобалося своє відображення в дзеркалі. Шкільний костюм - його візитна картка, і кожна дитина заслужив право бути красивим і щасливим.

Психолог Наталя Карабута розповідає: «Не варто недооцінювати дитячий смак, навіть першокласники помічають, як і в чому одягнені однокласники. Не кажучи вже про учнів старших класів. У одного іспанського бренду дитячого одягу є слоган - наш одяг допомагає вашій дитині знаходити нових друзів. І в цьому є частка істини. Якщо дитина знає, що він добре виглядає, красиво і зі смаком одягнений, він спокійний і впевнений у собі. Дитині з таким внутрішнім настроєм простіше першим підійти до когось з дітей, заговорити, запропонувати гру. Тому прислухатися до думки дитини, купуючи йому шкільну форму - необхідно ».

По-друге, форму обов'язково потрібно приміряти, щоб зрозуміти, чи зручно в ній юному школяреві. Пам'ятайте, що дитина в формі буде більшу частину часу сидіти за партою, а не стояти, як це відбувається в примірочної, тому попросіть його сісти, розставити руки, зігнути їх в ліктях, ніби він пише в зошиті. Не купуйте занадто вузькі приталені речі, або ж слідкуйте за тим, щоб в складі тканини була достатня кількість еластану, а фасон не сковують рухів.

Також при покупці форми необхідно враховувати, що дитина протягом року буде зростати, тому не беріть моделі «впритул». Якщо ж підібрати хороший варіант одягу з урахуванням дорослішання дитини не вийде, враховуйте той факт, що якщо школяр значно зросте протягом навчального року, можливо, вам доведеться купувати ще один комплект шкільної форми.

Наша мама- форумчанка Faza розповідає: «У мене двоє школярів і я знайшла такі моделі форми, в яких штани не підшиті взагалі і довжину їх можна варіювати, а на дівчачих сарафанах регулюється довжина бретелей, завдяки чому він подовжується. Часто в лютому-березні я подовжую синові штани на пару-трійку сентиментів, а дочка вже сама знає, коли їй потрібно змінити довжину сарафана. Зручно, мені подобається. Просто не люблю, коли у дітей занадто короткі спідниці і штани-підстрелив. А на останньому дзвонику в цьому році багато таких варіантів бачила. Я розумію, що діти ростуть, але коли у дитини вже з-під штанів видно щиколотки зі шкарпетками, а у дівчаток спідниці ледве прикривають попи - по-моєму, це вже занадто ... ».

Колір і фасон

Синій, зелений, сірий, чорний і бордовий - основні кольори шкільної форми в українських школах. Найчастіше адміністрація навчальних закладів або класний керівник повідомляє, якого саме кольору потрібно придбати форму на загальношкільних або класному батьківських зборах.

Фірми-виробники шкільної форми пропонують комплекти всіх цих квітів, іноді додаючи в модельну лінійку різні поєднання і прикраси, наприклад, клітину або мереживо.

Крім кольору шкільна форма різниться за кількістю елементів, які входять в комплект. Для хлопчиків можна купити варіанти: піджак та брюки або піджак, брюки і жилет.

У дівчаток є такі варіанти: піджак і спідниця; піджак, спідниці і жилет; також при бажанні батьки можуть придбати шкільний сарафан або додати до комплекту штани.

Фасони, за якими шиють шкільні форми, також різні: деякі компанії-виробники шиють моделі для більш худеньких школярів; а є костюми для тих, кого не треба вмовляти з'їсти свою порцію до кінця. Також є варіації з шириною штанин, варіант регулювання пояса спідниць і брюк по окружності талії, що дозволяє не носити ремінь.

Читай також: Стильна шкільна форма: чи можливо таке?

Непередбачені обставини

Безумовно, досить важко собі уявити, що в одному і тому ж шкільному костюмі дитина абсолютно без жодних проблем проходить весь навчальний рік. Це ідеальний варіант, але завжди потрібно бути готовим до того, що щось може піти не так. На випадок непередбачених обставин (форма порвалася, забруднилася, не висохла, залишилася в іншій сумці, загубилася) радимо батькам продумати запасний варіант одягу, яку дитина зможе надіти в школу.

Так багато досвідчених мами радять в обов'язковому порядку купити дві пари штанів для хлопчиків (одна з них навіть може бути не формений, якщо це дозволяється в школі), а дівчаткам чергувати під піджак спідницю і сарафан, змінюючи блузки і гольфики, а взимку теж носити брюки .

Не варто забувати про формених жилетах - їх зручно носити замість піджака, коли на вулиці досить тепло або під піджак, коли температура повітря в класі не висока.

Також взимку не завжди зручно одягати на піджак теплу куртку: враховуючи, що на плечах у дитини ще і місткий рюкзак, речі мнуться, настовбурчуються, виглядаючи одна з-під інший. Якщо ж під піджак надаватися ще й светр, це тільки ускладнює завдання, і погіршує можливість дитини комфортно рухатися. Якщо є можливість, то в зимовий період піджак краще залишати в школі, наприклад, в молодших класах у кожного з дітей є своя особиста шафка, і надягати його вже безпосередньо тільки на час уроків.

Якщо є можливість, то в зимовий період піджак краще залишати в школі, наприклад, в молодших класах у кожного з дітей є своя особиста шафка, і надягати його вже безпосередньо тільки на час уроків

Про те, як ви вибираєте форму, яка фірма-виробник викликає у вас довіру, а також інші зауваження роздуми пишіть нам в коментарях до матеріалу.

Сподіваємося, що наші поради та рекомендації допоможуть вам зробити правильний вибір і придбати для дитини якісну і зручну шкільну форму, в якій він буде відчувати себе комфортно весь рік.

Читай також: Шкільна форма народів світу (ФОТО)

Шкільна форма народів світу (ФОТО)

Завантаження ...

Якою ж має бути одяг, якщо дитина проводить в ній мінімум півдня?
Чому?