Полезные материалы

Масляна

  1. Дати та опис свята, тонкощі і рецепти приготування млинців Масниця - одне з найулюбленіших свят року,...
  2. Дні масляного тижня
  3. Млинці в старовину: як їх готували
  4. Що таке млинці з пріпёком?
  5. бездріжджові млинці
  6. Тонкощі приготування млинців
  7. Для вдалого приготування млинців існують особливі правила:
  8. А далі - парочка смачних рецептів.
  9. чорничні млинці

Дати та опис свята, тонкощі і рецепти приготування млинців

Масниця - одне з найулюбленіших свят року, майже як Новий рік Масниця - одне з найулюбленіших свят року, майже як Новий рік. А чому? Та тому що свято триває цілий тиждень, і кожного тижня можна їсти млинці! Готувати їх можна за різними рецептами, їх сьогодні можна знайти багато, так що кожен день можна готувати млинці по новому рецепту. А ще - потрібно веселитися! І проводжати зиму, зустрічаючи довгождану весну. Дійсно, чудове свято, з ярмарками, балаганами, загальними іграми, гуляннями!

Коли починається масниця (її також називають і ситого тижнем, і сирної тижнем) в 2016 році? Початок Масляної - 7 березня 2016 року; закінчення масниці (Прощена неділя) - через тиждень від початку, 13 березня 2016 р

Дивіться рецепти супів - перші страви з млинцями .

Масляна 2016: 7-13 березня.

Масляна 2017, 2018, 2019, 2020 року, дати:

  • У 2017 році Масляна святкується з 20 по 26 лютого.
  • У 2018 року Масляна святкуватиметься з 12 по 18 лютого.
  • У 2019 Масляна припадають на дати з 4 по 10 березня.
  • У 2020 році Масляна святкується з 24 лютого до 1 березня.

Як визначити дату Масляної?

Чавунна сковорода для млинців - класика!

Дату початку Масляної можна визначити і самостійно: потрібно відрахувати від дати Великодня 56 днів тому, і вийде дата початку Масляної. Практично щороку дати початку свята випадають або на кінець лютого, або на початок березня.

Як підготуватися до масниці? Потрібно перевірити свої млинцеві сковороди, заготовити багато борошна, яєць, молока (вершків, кефіру), дріжджів (і на дріжджах млинці теж готувати можна), а також начинок і доповнень до млинців: сметани, ікри, червоної риби, масла, меду, варення , джему. Все це можна весь тиждень просто діставати з холодильника. Що може бути смачніше російських млинців! Мереживні, здобні, з колесо до воза, з яблуком, з капустою, з фореллю - млинці можуть бути самі різні!

Найкраще заздалегідь підібрати рецепти, щоб не шукати їх в останній момент.

Можна скласти собі список рецептів з інтернету, а можна і книгу про млинці купити заздалегідь - книгою користуватися зручніше, вона завжди під рукою, не доводиться рецепти роздруковувати. З начинкою або без, солодкі або солоні, з медом, вершками, ягодами, шоколадом або ж з сиром, беконом і лососем - млинці можуть бути як чудовим десертом, так і прекрасною закускою! А приготувати їх не складе труднощів. І не тільки в масницю!

За старих часів до масниці оновлювали побілку печі, діставали святковий посуд, підмітали двори і хати За старих часів до масниці оновлювали побілку печі, діставали святковий посуд, підмітали двори і хати. І сьогодні до цього свята бажано прибрати вдома, щоб було чисто і красиво. Адже до вас на цьому тижні можуть прийти гості.

Справжні російські млинці пекли, як правило, з гречаного борошна. Сьогодні існують сотні рецептів млинців і стільки ж варіантів колесо до воза, різноманітних соусів і начинок для млинців. Крепи з яблуками в кальвадосі порадують ласунів, а екзотичні кунжутні млинці з тайськими овочами припадуть до смаку любителям овочів. Галети з грушами і беконом, безсумнівно, отримають шанс стати улюбленою стравою для справжніх гурманів. Млинці з яблуками і лісовими ягодами, із зеленню і шампіньйонами, зі щавлем і рисом, з морською рибою ... Справжні російські млинці пекли, як правило, з гречаного борошна

А яке розмаїття начинок для млинців можна придумати! Це безпрограшний варіант для будь-якого застілля, тому що за бажанням господині млинчики стають воістину царським частуванням.

Ситні млинці теж можуть бути різними - солодкі ми і з пріпёком: з м'ясом, грибами, овочами.

Пампушки і млинчики люблять все - і старий і малий, особливо вони гарні з молоком і какао.

Дні масляного тижня

У період Сирного Седмиці очищається не тільки душа, але й тіло. Ми готуємося до дотримання найдовшого поста в році. Протягом масляного тижня прийнято вживати в їжу молочні продукти, масло, рибу, а м'ясо необхідно виключити повністю. У період Сирного Седмиці очищається не тільки душа, але й тіло

Кожен день масляного тижня має своє особливе меню, особливого сенсу, і має свою назву.

Зустріч - перший день Масляної. Перший день Сирного Седмиці. Печуть порожні млинці на помин померлих і віддаються бідним (в деяких регіонах ця традиція перенесена на Прощена неділя). Опудало Масляної прикрашається стрічками і виставляється напоказ. У 2016 році це 7 березня.

Шірокорожая Масляна,
Ми тобою хвалимось,
На горах катаємося,
Млинцями об'їдаємося!

Загравання - другий день Масляної. День сватання і загравання. Печуть млинці з пріпёком, молодята повинні обов'язково скотитися разом з крижаної гори, а молоді дівчата і хлопці придивляються один до одного для майбутнього сватання. У 2016 році це 8 березня. Загравання - другий день Масляної

Лакомка - третій день масниці. День гостинності. Готують млинці з начинками: солодкі сирні млинці, солоні з начинкою з риби, млинці з гречаною кашею і грибами. Потрібно ходити один до одного в гості, співати пісні, грати і веселитися. У 2016 році це 9 березня.

Разгуляй - четвертий день масниці. День демонстрації чоловічої сили і спритності. Кулачні бої, снігові баталії - саме так повинен пройти цей день. Скидаємо зимовий негатив. У 2016 році це 10 березня.

Тещині вечори - п'ятий день Масляної. В гості до молодої сім'ї приходить теща з тестем. Запрошувати тещу напередодні повинен зять, показуючи тим самим своє розташування і симпатію. У 2016 році це 11 березня.

Посиденьки зовиці - шостий день Масляної. Незаміжні дівчата печуть солодкі млинці і запрошують в гості своїх подружок, які вже знаходяться в щасливому шлюбі. У 2016 році це 12 березня.

Прощену неділя - сьомий день Масляної. Забуваємо старі образи, спалюємо опудало Масляної, останній раз перед постом їмо млинці, проводжаємо Масляну. У 2016 році це 13 березня.

Млинці в старовину: як їх готували

Навряд чи знайдеться людина, яка відмовиться покуштувати пишний ніздрюватий млинець, просочений маслом. Це старовинне російське блюдо веде свою історію від язичницьких часів. Круглий і гарячий млинець - символ весняного сонця. Навряд чи знайдеться людина, яка відмовиться покуштувати пишний ніздрюватий млинець, просочений маслом

На Русі тісто для млинців починали готувати за 5-6 годин до випічки. Спочатку з дріжджами замішували тільки частина борошна, а потім, коли опара підійде, додавали решту борошна, сіль, цукор, масло.

Для заварних млинців опару ще обварювали молоком.

Потім вводили збиті яєчні білки, вершки. Тісто ще раз підходило, і тільки після цього випікали млинці.

Раніше млинці готували в печі, тому до цих пір про млинці кажуть «випікати, піч», хоча в даний час їх смажать. Раніше млинці готували в печі, тому до цих пір про млинці кажуть «випікати, піч», хоча в даний час їх смажать

У селах тісто укутували в рушник і ставили в найтепліше місце в будинку - біля печі. Тісто підходило довго. Пекли млинці в чавунних сковородах невеликих розмірів. Такі сковороди можна було не мити. У них наливали трохи рослинного масла, насипали велику сіль, добре прогрівали, давали злегка охолонути і ретельно протирали сухою тканиною. Якщо сковорода погано очищена, то перший млинець не вдавався, звідси пішла приказка «перший млинець грудкою».

Готові млинці укладали в глибокий посуд, обгорнуту рушником.

До млинців подавали масло, сметану, солону рибу (її загортали в млинець), ікру.

Що таке млинці з пріпёком?

У староруської кухні були популярні млинці з пріпёком. Начинку дрібно нарізали і викладали відразу на змащену олією сковороду, після цього заливали тестом.

бездріжджові млинці

Крім традиційних млинців, російська кухня славиться також і тонкими бездріжджовий млинцями. До речі, такі млинці можна знайти в національній кухні практично будь-якої країни. У Франції їх називають крепами, в Америці - панкейк, печуть на воді, на молоці, на пиві. Кожній національній кухні властивий певний розмір млинчиків і спосіб подачі.

Тонкощі приготування млинців

Пресовані дріжджі досить примхливі, з дуже коротким терміном зберігання. Для будь-яких дріжджів головне - температура води або молока для опари не повинна бути вище 50 ° С. Пресовані дріжджі досить примхливі, з дуже коротким терміном зберігання

Сода і розпушувач в рецептах - взаємозамінні. Розпушувача потрібно брати в два рази більше, ніж соди. Однак для млинців, в інгредієнтах яких є мед, шоколад або продукти, здатні викликати кислу реакцію (сметана, йогурт, сир, кефір, кисле молоко, сироватка, фруктові і ягідні соки і пюре, оцет, лимонна кислота та інші), краще використовувати соду.

Опара добре підходить в закритому приміщенні з високою вологістю, тому найкраще місце для неї в квартирі - ванна кімната.

Ємність з опарою можна поставити в воду, температура якої не вище 50 ° С.

Для вдалого приготування млинців існують особливі правила:

1. Борошно необхідно просівати безпосередньо перед приготуванням млинців, тільки так можна зробити м'яке і пухке тісто. 1

2. Яєчні жовтки в тісто додаються окремо від яєчних білків. Спочатку додаються розтерті з цукром жовтки, тісто перемішується, трохи збивається, і тільки потім вводяться збиті білки.

3. Випікати дріжджові млинці треба тоді, коли тісто тільки піднялося.

4. Сковорода може бути металева з тонким дном або чавунна з товстим дном, але обов'язково з антипригарним покриттям.

5. Наливати тісто на сковороду необхідно невеликими порціями, щоб млинці не вийшли занадто товстими і незграбними, змогли пропектися за короткий час. Наливаючи тісто на сковороду, ополоник краще тримати в одній руці, а сковороду - в інший, нахиляючи в різні боки, щоб тісто рівномірно розподілилося по поверхні. 5

6. Кожен млинець можна змащувати вершковим маслом. Спечені млинці слід скласти на тарілку, накрити чистим рушником, щоб вони дихали, але при цьому не холоднішими, що не сохли.

7. Готові млинці можна формувати трикутниками, загортати в трубочки, робити мішечки, фарширувати різними начинками: грибами з цибулею, м'ясним фаршем, рубаною зеленню і яйцями, солодким сиром з родзинками. Або просто подавати з варенням, повидлом, медом, згущеним молоком, шоколадним маслом, сметаною.

І найголовніший секрет смачних млинців - їх треба їсти відразу ж після приготування, так би мовити, прямо з печі.

А далі - парочка смачних рецептів.

Гречані заварні млинці

Пишні ароматні гречані млинці зі сметаною - класика російської кухні. У гречаних млинців є чимало переваг перед пшеничними. Вони добре поєднуються зі сметаною, мачанкою, рибою, ікрою.

Складові: Складові:

  • 600 г гречаного борошна
  • 1,5 л молока
  • 25 г свіжих дріжджів (сухих - в три рази менше)
  • 2 яйця
  • 25 г вершкового масла
  • 1 ч. Л. цукру
  • дрібка солі
  • рослинне масло для смаження

Розігріти 660 мл молока до 50 ° С, додати до дріжджів, перемішати. Додати розтоплене вершкове масло, перемішати. Відокремити жовтки від білків, додати цукор і жовтки в молоко, перемішати. Додати просіяне борошно, збити, накрити рушником і поставити в тепле місце на 2 ч.

Збити білки з сіллю. Розігріти молоко до 50 ° С, додати в тісто, перемішати. Додати збиті білки в тісто, акуратно перемішати, накрити рушником і залишити в теплому місці на 1 ч.

Випікати млинці на розігрітій олії.

чорничні млинці

Підігріваємо молоко до 38-40 ° С, висипаємо в нього дріжджі, розмішуємо. Додаємо цукор і розмішуємо до повного розчинення. Розбиваємо в молоко яйця (кімнатної температури), солимо. Насипаємо борошно, постійно перемішуючи. Отримуємо тісто консистенції рідкої сметани. Ставимо тісто в тепле місце і чекаємо, поки воно вдвічі не збільшиться в об'ємі.

Кладемо в тісто чорницю і перемішуємо.

Якщо ви використовуєте заморожені ягоди чорниці, то їх треба класти в тісто, не розморожуючи.

Сковороду для оладок розігріваємо і наливаємо рослинне масло. Великий столовою ложкою наливаємо тісто на сковороду, підсмажуємо до золотистої скоринки і перевертаємо. Смажимо до готовності. Перекладаємо в тарілку, змащуючи вершковим маслом.

А чому?
Коли починається масниця (її також називають і ситого тижнем, і сирної тижнем) в 2016 році?
Як визначити дату Масляної?
Як підготуватися до масниці?
Що таке млинці з пріпёком?