Полезные материалы

Лосось: корисні властивості, шкоду і склад червоної рибки

  1. поживна цінність
  2. У чому користь
  3. Для м'язів, ферментативної і гормональної систем
  4. Для серцево-судинної системи
  5. Для нормального метаболізму
  6. для зору
  7. Для нервової системи
  8. Інші корисні властивості
  9. Фермерський лосось проти дикого

Лосось або риба сімейства лососевих - це та риба, смак якої зазвичай подобається навіть тим, хто решту рибу просто не любить. Вона не сильно зменшується в розмірах після смаження і тушкування, не розвалюється і не перетворюється в малоприємну кашку.

Вона не сильно зменшується в розмірах після смаження і тушкування, не розвалюється і не перетворюється в малоприємну кашку

Фото: Depositphotos.com. Автор: Neirfys.

поживна цінність

У корисному лососі багато поживного білка і так званого хорошого жиру. Всього 100 грам цієї корисної рибки забезпечують людини денною нормою вітаміну D. Лосось - чи не єдиний натуральний продукт з такою серйозною заявкою. Ті ж 100 грам дикої червоної риби містять половину денної норми вітаміну B12, ніацину, селену, вітаміну B6 і магнію. У консервованому лососеві помічено підвищений вміст кальцію (через кісток).

Більш детальну інформацію шукайте на діаграмі системи оцінки їжі. Крім зазначених на діаграмі корисних речовин, в лососеві міститься більш ніж 80 інших поживних речовин, концентрація яких нижче середньодобової норми, хоча вони теж позитивним чином впливають на наше здоров'я.

Крім зазначених на діаграмі корисних речовин, в лососеві міститься більш ніж 80 інших поживних речовин, концентрація яких нижче середньодобової норми, хоча вони теж позитивним чином впливають на наше здоров'я

Голець: корисні властивості та протипоказання риби .

У чому користь

Вчені до кінця так і не з'ясували, чому вживання в їжу великої кількості лосося корисно для здоров'я людини. Найімовірніше, вся справа в чарівної жирної кислоти омега-3, яка бореться із запальними процесами в наших тілах. Адже саме запалення лежать в основі багатьох проблем зі здоров'ям, включаючи серцеві болі, діабет, деякі типи ракових утворень і артрит. А ще омега-3 перешкоджає утворенню кров'яних згустків - основна причина інфарктів.

Не менш захоплюючими здаються припущення людей від науки, що омега-3 володіє хорошим потенціалом для лікування хвороби Альцгеймера та інших вікових проблем з пам'яттю. Люди, які отримують в достатній кількості жирні кислоти з їжею, менше страждають від депресій, агресії, суїцидальних думок. Цей факт підтверджує 2-тижневе дослідження, проведене лікарями, коли учасникам видавали комплекс вітамінів з омега-3. Результат: зниження агресивних реакцій на 1/3.

Отже, які ж органи і системи нашого організму скажуть нам «спасибі» за вживання в їжу лосося?

Для м'язів, ферментативної і гормональної систем

Білки або амінокислоти - суттєві компоненти наших клітин, тканин, ферментів і гормонів. Лососеві білки (як, втім, і білки будь-який інший риби) легко засвоюються людським організмом. Вони не мають побічних ефектів, не містять канцерогенів. Риба лососевих порід - джерело гарного жиру (омега-3), який також грає життєву роль в збереженні нашого з вами здоров'я. Лосось багатий деякими мінеральними речовинами. Наприклад, той же селен, який ви можете купити в аптеці, необхідний елемент для росту тканин, волосся і нігтів, найчастіше отримують з лососевих білків.

Для серцево-судинної системи

У той час як кислота омега-3 допомагає зменшити холестерин, підтримує гнучкість артерій і вен, підсилюють серцеву перистальтику, вступають в свої права амінокислоти лосося. Вони допомагають зменшити кров'яний тиск, впливають на рівень холестерину в позитивному сенсі, перешкоджають рубцювання стінок артерій і вен, значно зменшуючи ймовірність серцевого нападу.

Для нормального метаболізму

Омега-3, вітамін D і селен в сукупності підсилюють дію інсуліну, таким чином полегшуючи поглинання цукру і послідовне зниження його рівня в крові.

для зору

І знову всюдисущі омега-3 в співдружності з амінокислотами допомагають запобігти астигматизм, сухість оболонки, втрату зору і хронічну втому очей. Не сумнівайтеся, наукою доведено, що люди, які регулярно вживають в їжу червону рибу, мають краще зором до самої старості.

Для нервової системи

Омега-3 - один з важливих компонентів мозкової активності, покращує пам'ять і підтримує високий рівень уваги протягом довгого часу. У компанії з амінокислотами, вітамінами A і D, а також селеном жирні кислоти захищають нервову систему від старіння, діють як природні релаксанти, розслаблюють мозок. Лосось корисний також при лікуванні та профілактиці хвороб Альцгеймера і Паркінсона. Можливо, саме тому любителів риби вважають великими інтелектуалами, ніж любителів м'яса.

Інші корисні властивості

Омега-3 жирні кислоти покращують структуру шкіри, додають яскравого блиску очам, шкірі, волоссю і нігтям і бережуть корисні бактерії в кишечнику. Лосось - універсальне джерело білка для дітей, літніх і просто хворих людей.

Фермерський лосось проти дикого

Нещодавно з'явилися суперечливі дані про користь дикого і вирощеного на рибницьких фермах лосося. Чесно кажучи, велика частина лосося, якого сьогодні продають на ринках і через мережі супермаркетів - фермерський лосось. А концентрація в такій рибі шкідливих речовин може в 10 разів перевищити норму для дикого лосося. В Європі навіть були випадки, коли лосось розводили в областях з високим вмістом важких металів, таких як кадмій і свинець. Ці забруднювачі потрапляють в рибу через корм і осідають в жировому прошарку.

Оскільки сьогодні люди їдять набагато більше лосося, ніж років 20-30 тому, якого природа просто не в змозі відтворити сама, змінилися і норми забруднення для червоної риби, вирощеної в штучному середовищі. Наприклад, в США діють лояльні по відношенню до заводчикам лосося правила USDA і FDA (Національний онкологічний інститут), що дозволяють досить високу концентрацію забруднювачів на 1 кг рибної маси. У той час як закон, який регулює якість дикого лосося (EPA), залишається незмінним з 1984 року.

На споживчі страхи з цього приводу фермери заперечують, що в штучних водоймах лосось виходить більш жирним, а значить, містить куди більше чарівної кислоти омега-3. Однак саме через потенційно високої концентрації шкідливих речовин багато хто воліє готувати червону рибу таким способом, який зменшує кількість жиру в готовій їжі. До того ж заводської корм на основі сої, пшениці та ін. Не сприяє виробленню в організмі риби омега-3.

Масляна риба - наслідки вживання .

На щастя, лосось сприйнятливий далеко не до всіх забруднювачів. Наприклад, рівень ртуті у дикого і фермерського лосося однаково низький. Якщо ж вам обов'язково потрібен дикий лосось, купуйте консерви - більшість нинішньої консервованої риби було спіймано на волі.

Користь і шкода лососевих молок .