Полезные материалы

Лаурилсульфат натрію (SLS) в складі косметики: що це, шкода лаурилсульфат натрію, де міститься і як знайти на етикетці

  1. Що таке лаурилсульфат натрію Лаурилсульфат натрію (англ. Sodium lauryl sulfate, SLS) - це поверхнево-активна...
  2. До основних рис лаурилсульфат натрію
  3. Де міститься лаурилсульфат натрію
  4. Як знайти на етикетці лаурилсульфат натрію

Що таке лаурилсульфат натрію

Лаурилсульфат натрію (англ. Sodium lauryl sulfate, SLS) - це поверхнево-активна речовина, яку отримують з кокосового масла. Його головне призначення - розчиняти жири. Тому SLS додають до складу миючих засобів, починаючи з коштів для прання і закінчуючи засобами для вмивання.

2 5 5

2 5 5

Користь і шкода лаурилсульфат натрію

Головна перевага лаурилсульфат натрію в тому, що він володіє хорошими миючими властивостями - ефективно розчиняє бруд і шкірне сало.SLS надає засобам пінливу текстуру, легко змивається, і є недорогим компонентом в складі косметики. Шкода лаурилсульфата залежить від його змісту в складі засобів і його взаємодії з інгредієнтами, які пом'якшують його дію.

У деяких людей лаурилсульфат натрію може в извать алергію. Згідно експертам CIR (Cosmetic Ingredients Review, організація, яка займається перевіркою безпеки косметичних інгредієнтів), лаурилсульфат натрію і споріднений йому лаурилсульфат амонію в концентрації 2% у деяких людей викликають роздратування шкіри. Тому не рекомендується щодня використовувати косметику, в складі якої міститься лаурилсульфат натрію: при його високій концентрації він стає небезпечним для здоров'я, так як має властивість накопичуватися в клітинах шкіри і порушувати її захисні бар'єри.

Тому не рекомендується щодня використовувати косметику, в складі якої міститься лаурилсульфат натрію: при його високій концентрації він стає небезпечним для здоров'я, так як має властивість накопичуватися в клітинах шкіри і порушувати її захисні бар'єри

У той же час шкоду лаурилсульфат натрію був заперечений вченими Університету штату Джорджія. Вони довели, що лаурилсульфат натрію може проникнути в шкіру лише при його високій концентрації. Протягом двох років щури отримували лаурилсульфат натрію в концентрації 0,25-1% всередину. За цей час ніяких змін в їх організмі не було виявлено. Також існує думка, що лаурилсульфат натрію в складі косметики викликає мутації на генному рівні. В ході вищезгаданого дослідження було доведено, що лаурилсульфат натрію, який додавали в їжу щурам в концентрації 0,56-1,13% протягом 90 днів, не справив жодних хромосомних відхилень.

Читати також Азбука краси: навіщо каолін додають до складу косметики

Якщо ви все ж побоюєтеся цього інгредієнта в складі косметики, можете замінити кілька засобів, якими ви щодня користуєтеся, на органічні. Наприклад, замінити шампунь, що містить лаурилсульфат натрію, на безсульфатние шампуні. Такі є в Natura Siberica, Estel, Рецепти бабусі Агафії, Aubrey Organics, а також у вітчизняних виробників: косметики ЯКА , Profi Style і White Mandarin.

До основних рис лаурилсульфат натрію

добре очищає, розчиняє бруд і шкірне сало;   утворює стійку піну при розчиненні в воді;   може викликати алергічні реакції, свербіж і лущення шкіри;   зменшує захисні властивості шкіри;   у високих концентраціях проникає в шкіру і накопичується в її клітинах;   при тривалому використанні зубних паст з лаурилсульфатом натрію, може викликати стоматит добре очищає, розчиняє бруд і шкірне сало;
утворює стійку піну при розчиненні в воді;
може викликати алергічні реакції, свербіж і лущення шкіри;
зменшує захисні властивості шкіри;
у високих концентраціях проникає в шкіру і накопичується в її клітинах;
при тривалому використанні зубних паст з лаурилсульфатом натрію, може викликати стоматит

Де міститься лаурилсульфат натрію

шампуні;   гелі для душу;   зубні пасти;   піна для ванни шампуні;
гелі для душу;
зубні пасти;
піна для ванни.

Як знайти на етикетці лаурилсульфат натрію

Якщо побачите на етикетці напис Sodium Lauryl Sulfate або SLS, значить, лаурилсульфат натрію действітелно присутній у формулі продукту. Серед більш м'яких ПАР, які не подразнюють шкіру - лаурил глюкозид (lauryl glucoside) і децил глюкозид (decyl glucoside).

Читати також Азбука краси: Тальк

Ми розповіли вам все про лаурилсульфат натрієве. Тепер ви знаєте, що він може заподіяти шкоду здоров'ю нашого організму тільки при високих концентраціях. Залишайтеся разом з ХОЧУ, щоб не пропустити черговий матеріал серії "Азбука краси". До зустрічі в наступну п'ятницю!