Полезные материалы

Гіалуронова кислота: користь, шкода, чи можна колоти

  1. Для чого потрібна гіалуронова кислота
  2. Корисні властивості гіалуронової кислоти
  3. Ін'єкції ( «уколи краси»)
  4. Ультразвукова і лазерна гіалуронопластика
  5. Засоби для зовнішнього застосування
  6. Препарати для прийому всередину
  7. Шкода і протипоказання гіалуронової кислоти

Гіалуронова кислота (гіалуронат, ГК) - полісахарид природного походження, який є в тілі будь-якого ссавця. В організмі людини кислота міститься в кришталику ока, хрящової тканини, суглобової рідини і в міжклітинному просторі шкіри.

Вперше про гіалуронову кислоту заговорив німецький біохімік Карл Мейер в 1934 році, коли виявив її в кришталику коров'ячого очі. Нове речовина піддали дослідженню. У 2009 році британський журнал «International Journal of Toxicology» представив офіційну заяву: гіалуронова кислота і її похідні безпечні для використання. З тих пір гиалуронат застосовують в медицині і косметології.

Гіалуронова кислота буває двох типів походження:

  • тваринного (видобувається з гребенів півнів);
  • нетваринного (синтез бактерій, що виробляють ГК).

У косметології використовують синтетичний гиалуронат.

Ще гіалуронову кислоту ділять на два види по молекулярній масі - на нікзомолекулярную і високомолекулярну. Різниця полягає в функції і ефекті.

Низькомолекулярну ГК використовують для поверхневого нанесення на шкіру. Це забезпечує глибоке зволоження, проникнення активних речовин і утворення ферментів, що захищають поверхню шкіри від шкідливого впливу.

Високомолекулярний склад застосовують для ін'єкцій. Він розгладжує глибокі зморшки, підвищує тонус шкіри, виводить токсини. Суворого розмежування ГК для інвазивного (підшкірного) або поверхневого застосування немає. Тому косметологи використовують в практиці гиалуронат обох різновидів.

Тому косметологи використовують в практиці гиалуронат обох різновидів

Для чого потрібна гіалуронова кислота

Багатьох цікавить, навіщо потрібна гіалуронова кислота і чому вона популярна.

Поширення гіалуронова кислота отримала завдяки «вбирає» властивостями. Одна молекула гіалуронату утримує 500 молекул води. Молекули гіалуронової кислоти потрапляють у міжклітинний простір шкіри і стримують воду, запобігаючи випаровування. Така здатність кислоти зберігає воду в організмі надовго і підтримує рівень вологи в тканинах постійно. Більше не існує речовини, що володіє аналогічною здатністю.

Гіалуронова кислота відіграє важливу роль в збереженні краси і молодості особи. Гіалуронат відповідає за щільність, еластичність і підтримку необхідного рівня вологи. З віком організм зменшує кількість вироблюваної ГК, що призводить до в'янення шкіри. У прагненні уповільнити старіння шкіри, жінки використовують гіалуронову кислоту для особи.

Корисні властивості гіалуронової кислоти

Користь гіалуронової кислоти для краси незаперечна: вона підтягує і тонізує шкіру обличчя, контролюючи обсяг вологи в клітинах. Виділимо і інші позитивні властивості:

  • усуває прояви вугрової висипки, пігментації;
  • покращує колір шкіри;
  • швидко загоює опіки і порізи;
  • розгладжує рубці, вирівнює рельєф шкіри;
  • повертає пружність.

Жінок хвилює питання, чи можна пити, колоти або наносити гіалуронову кислоту. Відповідь проста: якщо немає серйозних протипоказань, то можна. Розглянемо докладніше особливості кожного способу застосування ГК для підтримки краси.

Ін'єкції ( «уколи краси»)

Користь ін'єкції гіалуронової кислоти для особи полягає в швидкому видимому ефекті, глибоке проникнення речовини. Існує кілька варіантів процедур з уколами. Процедура підбирається, виходячи з косметичної проблеми:

  1. мезотерапія - процедура введення під шкіру «коктейлю», одним з компонентів якого буде ГК. До мезотерапії вдаються для поліпшення кольору обличчя, при віковій пігментації, при появі в'ялості, перших зморшок. Така процедура має накопичувальний ефект: результат буде помітний після 2-3 відвідувань. Рекомендований вік для проведення процедури - 25-30 років.
  2. Біоревіталізація - процедура, аналогічна мезотерапії. Але тут використовується більше гіалуронової кислоти. Біоревіталізація розгладжує глибокі зморшки, відновлює еластичність і пружність шкіри, стимулює вироблення колагену. Ефект від процедури помітний після першого сеансу. Рекомендований вік для проведення процедури - від 40 років.
  3. Філлери - процедура, яка полягає в точковому введенні гіалуронової кислоти. Для неї ГК перетворюється в гель, що володіє більш вузький і щільною текстурою, ніж звичайна суспензія. За допомогою філерів легко скорегувати форму губ, носа, овалу обличчя, заповнити глибокі зморшки і складки. Ефект помітний після першої процедури.

Ефект від ін'єкційної процедури триває близько року.

Ультразвукова і лазерна гіалуронопластика

До безін'єкційна методам омолодження шкіри відносять введення ГК за допомогою ультразвуку або лазера. До процедур вдаються, коли необхідно відновити шкіру після отримання сонячних опіків, згубного впливу пілінгу або солярію. Ще гіалуронопластика застосовують в боротьбі з ознаками старіння шкіри: сухістю, зморшками, пігментними плямами. Перевага ультразвукового або лазерного впливу з гіалуроновою кислотою полягає в безболісності методу, відсутності пошкоджених тканин. Відомий результат настає після першого сеансу.

Вибір процедури, тривалість курсу і зони впливу попередньо обговорюються з косметологом-дерматологом.

Вибір процедури, тривалість курсу і зони впливу попередньо обговорюються з косметологом-дерматологом

Засоби для зовнішнього застосування

Доступний варіант застосування гіалуронату - косметична продукція, до складу якої входить кислота. Основні засоби з ГК - креми, маски і сироватки для обличчя, які можна придбати в аптеці або магазині. Перший і другий варіанти засобів можна приготувати самостійно в домашніх умовах. Для домашнього «виробництва» використовуйте порошок гіалуронової кислоти: його простіше відміряти і зручніше зберігати. Наносити готовий засіб можна точково (на проблемні місця) або на всю поверхню шкіри. Тривалість курсу - 10-15 застосувань. Частота використання вибирається індивідуально.

При самостійному введенні в косметику гіалуронової кислоти потрібно знати правильне дозування (0,1 - 1% ГК) речовини. Скористайтеся нашим рецептом домашньої маски з гіалуронової кислотою.

Вам знадобляться:

  • 5 крапель ГК (або 2 гр. Порошку),
  • 1 жовток,
  • 15 крапель ретинолу,
  • м'якоть 1 стиглого банана.

приготування:

  1. Змішайте бананову м'якоть з інгредієнтами.
  2. Нанесіть отриману масу на суху очищену шкіру обличчя, помасажуйте.
  3. Залиште на 40 хвилин, після видаліть залишки паперовим рушником або змийте водою (якщо є дискомфорт).

Препарати для прийому всередину

Користь застосування гіалуронової кислоти може бути і при вживанні всередину. Медикаменти з ГК мають накопичувальний ефект і позитивно впливають на весь організм. Кислота живить шкіру, суглобові тканини і сухожилля. При тривалому вживанні препарату з Гіалуронат поліпшується рухливість суглобів, тон шкіри, розгладжуються зморшки. Препарати випускаються вітчизняними і зарубіжними фармацевтичними компаніями.

Перед покупкою ліків з гіалуроновою кислотою уважно ознайомтеся з інструкцією або проконсультуйтеся з лікарем.

Шкода і протипоказання гіалуронової кислоти

Шкода від гіалуронової кислоти з'являється при необдумане застосування. Оскільки ГК - біологічно активна речовина, то воно може погіршити перебіг деяких захворювань. Шкода для особи може проявитися після ін'єкцій або косметики з гіалурованной кислотою.

У сертифікованих косметичних салонах перед прийомом ГК проводять спеціальні тести і виявляють можливу загрозу здоров'ю або шкірі. Якщо у вас є хронічні захворювання або алергічні реакції, не забудьте попередити лікаря!

Зверніть увагу на те, який тип гіалуронової кислоти (тваринного або нетваринного походження) використовується. Віддавайте перевагу синтетичної гіалуронової кислоти, так як в ній відсутні токсини і алергени. Це знижує ризик появи негативних наслідків.

Побічні ефекти після застосування гіалуронату можуть проявитися:

  • алергією;
  • роздратуванням, запаленням шкіри;
  • набряком.

Є цілий перелік протипоказань, при наявності яких від застосування ГК слід відмовитися:

  • запалення і новоутворення на шкірі (виразки, папіломи, фурункули) - при ін'єкціях та апаратному впливі;
  • цукровий діабет, онкологія;
  • проблеми кровотворення;
  • інфекції;
  • недавнє проходження (менше одного місяця) процедури глибокого пілінгу, фотоомолодження або лазерної шліфовки;
  • гастрит, виразка шлунка і дванадцятипалої кишки - при прийомі всередину;
  • захворювання шкірних покривів (дерматит, екзема) - при впливі на обличчі;
  • ушкодження шкіри в зонах впливу (порізи, гематоми).

При вагітності обов'язкова консультація лікаря!