Полезные материалы

Українська кухня

  1. Гастрономічні тури в Україні Напевно, жодна національна кухня світу не може похвалитися такою різноманітністю,...
  2. українські страви
  3. Національна кухня України
  4. Український традиційна кухня

Гастрономічні тури в Україні

Напевно, жодна національна кухня світу не може похвалитися такою різноманітністю, смаковими поєднаннями і самобутністю, як українська.

Ні для кого не секрет, що українська національна кухня відома далеко за межами самої держави і користується широкою популярністю серед європейців, і в особливостей серед слов'янських народів. Такі страви, відомі по всьому світу, як борщ, вареники, солоне і копчене сало, галушки і багато інших, не залишають байдужим жодного гурмана. Скуштувати страви української кухні в Україна у рамках персонального туру варто ще й тому, що саме тут кухарі використовують унікальні рецепти, які часто передаються з покоління в покоління, що гарантує ні з чим не порівнянні смакові відчуття.

Скуштувати страви української кухні в   Україна   у рамках   персонального туру   варто ще й тому, що саме тут кухарі використовують унікальні рецепти, які часто передаються з покоління в покоління, що гарантує ні з чим не порівнянні смакові відчуття

Гастрономічний туризм в Україні

В ході приватних екскурсій по ресторанах національної кухні персональний гід обов'язково розповість, що секрет всесвітнього успіху української кухні в першу чергу обумовлений її унікальністю - на відміну від традиційних меню більшості народів світу, її остаточне формування відносять до початку дев'ятнадцятого століття. До цього часу через складнощі становлення державності і національної ідентичності їжа українців принципово не відрізнялася від їжі білорусів чи поляків. Однак завдяки цьому факту і отримала властиві лише їй особливості: найбільш популярні страви представників інших національностей, з якими протягом довгого часу були сусідами українці, були доповнені і удосконалені на догоду вимогам часу і соціуму. Таким чином, були позначені основні принципи, які і до цього дня відрізняють українське кулінарне мистецтво.

Зрозуміло, найбільший вплив на національну кухню України надали кулінарні традиції часів Київської Русі, однак після тривалого періоду панування Золотої Орди розвиток двох спочатку споріднених систем харчування пішло різними шляхами: якщо в російській кухні через складність землеробства і тваринництва в північних районах основні страви татарської кухні так і не прижилися, то в українській вони були по-своєму інтерпретовані, а на їх основі були створені інші, абсолютно унікальні рецепти. У рамках гастрономічного персонального туру мандрівникам розповідають, що багатьма дослідниками відмінності в одних і тих же блюдах різних регіонів України пояснюється якраз тим, що області, не так постраждали від монголо-татарської навали відчували більший вплив європейських традицій - угорських, грецьких і німецьких.

українські страви

Незважаючи на деякі відмінності, до складу рецептів страв традиційної української кухні входять одні й ті ж основні інгредієнти: коренеплоди, в достатку ростуть на родючому ґрунті (буряк, морква, картопля), овочі (перець, капуста, цибуля), не оминають увагою і дикі гриби, ягоди і фрукти. Найпоширенішим інгредієнтом м'ясних страв в Україні є свинина, а знамените на весь світ сало по праву займає місце головної національної страви. На території Східної Європи протягом багатьох років ходять всілякі жарти про любов українців до сала (будь-який приватний гід зможе привести в приклад десятки таких жартів), але самі жителі України на них не ображаються, а всіляко підтримують цю традицію. У розумінні народу сало є не просто їжею - з давніх-давен це блюдо було символом достатку, гордості і процвітання сім'ї. Не меншою популярністю користуються і анекдоти про національний напій українців - горілку, яка нарівні з салом стала символом традиційної кухні. Кожна сім'я може похвалитися власними рецептами горілки і всіляких настоянок, які зберігаються і передаються у спадок протягом багатьох років. Якщо вам пощастить, то персональний гід зможе провести приватну екскурсію в один з сімейних ресторанчиків, де господарі продовжують використовувати не тільки рецепти своїх прадідів, а й готують, використовуючи традиційні технології часів минулих століть.

Національна кухня України

Особливості технології приготування їжі на Україні обумовлені простим сільським способом життя, коли головною вимогою до їжі була простота в приготуванні і висока калорійність для підтримки сил і працездатності. Дуже поширеним блюдом в українській кухні є різноманітні каші: гарбузове і Пшоняний, кукурудзяні і молочні. Не менш важливе місце займає і випічка, яку господині готували щодня, адже саме хліб, булки і пампушки працівники щодня брали з собою в поле.

Жодна приватна екскурсія, жоден розповідь персонального гіда не омине увагою короля традиційної кухні - національний український борщ. У всіх регіонах України рецепти борщу дещо відрізняються, але основні складові залишаються одними і тими ж: буряк, морква, помідори і цибулю надають готовій страві його насичений колір; капуста, петрушка, картопля, квасоля і кабачки забезпечують необхідну густоту, а кислі яблука відтіняють і доповнюють солодкість овочів. В результаті виходить густий наваристий суп, з ніжною текстурою і багатим непередаваним поєднанням смакових відтінків. Учасникам персональних турів буде цікаво дізнатися, що справжній український борщ повинен настоятися не менше доби для того, щоб всі інгредієнти максимально повно розкрили свій смак і аромат, а будь-який приватний гід розповість, що в правильно приготованому борщі ложка повинна стояти.

Учасникам персональних турів буде цікаво дізнатися, що справжній український борщ повинен настоятися не менше доби для того, щоб всі інгредієнти максимально повно розкрили свій смак і аромат, а будь-який приватний гід розповість, що в правильно приготованому борщі ложка повинна стояти

Український традиційна кухня

Кулінарний трон української кухні нарівні з борщем розділяє ще одне традиційне українське блюдо - вареники. Невеликі закруглені в формі півмісяця відварені пиріжки з різними начинками високо цінуються гурманами усього світу. Простота в їх приготуванні, можливість експериментувати з різними наповнювачами зробила вареники не тільки одним із символів української кухні, але і дозволила їм зайняти міцне місце в національному фольклорі та художній літературі.

Традиційними напоями кухні України є всілякі кваси і компоти, приготовані за традиційними рецептами вони відмінно втамовують спрагу і при цьому є дуже корисними для здоров'я.

Напевно жоден мандрівник не залишиться байдужим, хоча б раз спробувавши страви української кухні: ситні пампушки з часником, галушки в сметані, печеня з картоплею, м'ясні крученики, соковиті голубці, буженина, нашпигована часником, сало, борщ і вареники може бути не так вишукані , як знамениті страви високої кухні Франції , Але за насиченістю смаків і ароматів, поєднанню інгредієнтів і особливостям приготування можуть скласти конкуренцію будь-якій іншій національній кухні. Багато приватних гіди впевнені, що головним секретом такого неймовірного успіху цих, здавалося б, простих страв, можна назвати щиру любов українців до їжі. Саме тут їжу готують завжди із задоволенням, а гостей пригощають з радістю. Кулінарні традиції українців сьогодні стали символом національного гостинності, адже культурна спадщина нації полягає не тільки в пам'ятках, архітектурних спорудах і фольклорі - національна кухня в не меншому ступені дозволить зрозуміти менталітет народу, простежити етапи його історичного розвитку і більше дізнатися про його минуле.

Читайте нашу попередню статтю - Рекомендація від персонального гіда: Аньон (Молізе), місто дзвонів

Читайте нашу наступну статтю - Скит Камальдолі і чарівництво долини Казентіно