Полезные материалы

Правильне натуральне харчування для кішки

  1. М'ясо в раціоні кішки
  2. м'ясні субпродукти
  3. Глисти і інші паразити в сирому м'ясі
  4. Риба в раціоні кішки
  5. Кисломолочні продукти
  6. Поділ харчування кішки на кисломолочне і м'ясне
  7. Овочі та клітковина в раціоні кішки
  8. Консистенція їжі для кішки
  9. Яйця в раціоні кішки
  10. Висівки
  11. Масло в раціоні кішок
  12. Кістки в раціоні кішок
  13. Вітаміни та мінеральні підгодівлі

Кішка - це хижа тварина, і організм кішок пристосований саме до такого харчування Кішка - це хижа тварина, і організм кішок пристосований саме до такого харчування. Тому при харчуванні кішки натуральними продуктами не слід годувати її так само, як людини.

Каші і інші виробів з борошна в раціоні кішки не повинні бути присутніми. Ці продукти можуть призвести до порушення мікрофлори кишечника тваринного і, як наслідок, до різних захворювань шлунково-кишкового тракту. Але ж від стану кишечника, безпосередньо залежить стан здоров'я тварини. Так, наявність дисбактеріозу в кишківнику, може привести до розвитку маси патологічних процесів, в тому числі підвищує схильність до алергії, порушення роботи внутрішніх органів, виникнення цілого ряду хронічних запальних захворювань та ожиріння.

Якщо в раціоні у кішки є каші або комерційний сухий корм, в якому міститься від 40 до 55% злаків, кукурудзи або батату (солодкої картоплі), то нормальної, здорової мікрофлори кишечника чекати не доводиться.

М'ясо в раціоні кішки

Основне м'ясо в раціоні кішки - нежирна яловичина, годі й першого сорту Основне м'ясо в раціоні кішки - нежирна яловичина, годі й першого сорту. Немає необхідності і навіть небажано давати кішкам вирізку та інші види високоякісного м'яса. Можна годувати кішок будь-якого віку бараниною, кониною, кролятиною, з огляду на високу калорійність баранини і кролятини. Свинину ж давати не можна.

Курку, індичку і їх субпродукти давати також можна, але індивідуально, звертаючи увагу на реакцію з боку травної системи і шкіри. Не можна давати кішкам курячу шкіру.

М'ясо, як яловичина, так і курятина, завжди даються в сирому вигляді, попередньо промороженому. Обдавати окропом і проводити термічну обробку м'яса немає необхідності. М'ясо не слід подрібнювати до стану фаршу.

м'ясні субпродукти

До складу м'ясного годування кішки може входити не тільки м'ясо, але і субпродукти (нирки, серце, субпродукти курей, індичок і т До складу м'ясного годування кішки може входити не тільки м'ясо, але і субпродукти (нирки, серце, субпродукти курей, індичок і т.д.), які можуть повністю замінювати собою м'ясо. Субпродукти повинні бути також в сирому вигляді. При цьому треба враховувати, що субпродукти - менш поживний компонент м'ясного раціону, в порівнянні з м'ясом, але при цьому, наприклад, вим'я - істотно калорийнее м'яса за рахунок жиру.

Печінка і легке не рекомендується давати кішці часто, так як в ній дуже багато вітаміну А, печінку можна давати рази 2 на тиждень.

Глисти і інші паразити в сирому м'ясі

Якщо сире м'ясо попередньо проморожена, то немає ризику заразити кішку паразитами (глистами). Так як вони гинуть при заморожуванні м'яса. Не рекомендується купувати м'ясо «з рук» або на «Пташиному ринку», де можна купити продукти, отримані від хворої тварини, і не допоможе навіть його заморозка, а термічна обробка м'яса зменшує для кішки поживну цінність продукту.

Риба в раціоні кішки

Кішкам можна давати в сирому вигляді філе морської й океанічної проморожені риби, що не кістлявою, нежирних сортів, замінюючи морепродуктів м'ясо в м'ясному годуванні 2-3 рази в тиждень Кішкам можна давати в сирому вигляді філе морської й океанічної проморожені риби, що не кістлявою, нежирних сортів, замінюючи морепродуктів м'ясо в м'ясному годуванні 2-3 рази в тиждень. При цьому постійно годувати рибою не рекомендується. Дрібну рибу можна давати цілком в сирому вигляді, в такому випадку кістка разом з м'якими тканинами розгризали повністю і не становить загрозу (навіть рекомендується). Вареною рибою годувати не слід, так як при варінні руйнуються потрібні кішкам речовини.

Кілька питань, які виникають з приводу годування рибою:

1. У рибі містяться паразити, які небезпечні кішці.

2. Згодовування кішці риби призводить до розвитку сечокам'яної хвороби.

Зараження паразитами від риби може статися, якщо годувати кішку свіжоспійманої річковою рибою, що не проморожені. Океанічна риба продається зазвичай проморожені. У ній до того ж мало паразитів, якими кішка може заразитися.

Годування рибою не робить ніякого впливу на розвиток сечокам'яної хвороби. Це припущення довгий час існувало серед ветеринарних лікарів, грунтуючись на тому факті, що в рибі дуже багато фосфору, який потім, виділяючись, створює умови для розвитку піску в сечовому міхурі. Але проведені дослідження з досвідом по додаванню до раціону кішок додаткової кількості фосфору не привели до розвитку цієї патології.

Висновок: рибу можна давати в сирому вигляді, не побоюючись паразитів, але не рекомендується давати кішці сиру свіжоспійману річкову або ставкову рибу, наприклад, спійману на рибалці.

Кисломолочні продукти

Кішкам можна давати кисломолочні продукти жирністю до 9% Кішкам можна давати кисломолочні продукти жирністю до 9%. Не всі кішки добре переносять молоко, так що потрібно дивитися по реакції вашої тварини. Молоко може викликати понос. Ряжанку, вершки, сметану кішкам давати не треба, як і йогурти з фруктами або цукром.

Найбільш оптимальними кисломолочними продуктами є сир жирністю до 5-9%, кефір жирністю 3.5%, кисле молоко, з коротким терміном зберігання, до 7 днів.

Поділ харчування кішки на кисломолочне і м'ясне

Годувати кішку м'ясом або кисломолочними продуктами потрібно окремо. Тобто сирі овочі і сире м'ясо (з невеликою кількістю масла) в одне годування, і кисломолочні продукти в інше. Овочі можна згодовувати кішці окремо.

У кисломолочне годування може входити або один кефір, або тільки сир, або кефір з сиром, кислим молоком, йогуртом і т.д. Слід використовувати кисломолочні продукти з коротким терміном зберігання, до 7 днів. До молочних продуктів можна додавати тільки висівки і частина сирого яйця, не більше 2-3 разів на тиждень.

В м'ясне годування може входити сире м'ясо, субпродукти або риба. Змішувати компоненти м'ясного і кисломолочного годування між собою не можна.

Овочі та клітковина в раціоні кішки

Кішкам можна їсти більшість овочів: морква, білокачанну капусту, болгарський перець, гарбуз, кабачки, буряк, огірки Кішкам можна їсти більшість овочів: морква, білокачанну капусту, болгарський перець, гарбуз, кабачки, буряк, огірки. Корисно давати зелень: петрушка, кріп, листя салату. Вибір залишається за кішкою. Деякі кішки з задоволення їдять пророщену будинку траву. Можна давати один вид овочів, можна відразу кілька. Зелень і овочі треба давати завжди в сирому, дрібно нарізану вигляді, або натер на дрібній тертці.

Овочі та зелень завжди треба давати тільки з м'ясним годуванням або окремо. Не можна змішувати овочі та зелень з кисломолочними продуктами, за винятком висівок, які добре поєднуються і з м'ясною і молочною їжею.

Кішкам не рекомендується давати картопля, екзотичні овочі та фрукти.

Консистенція їжі для кішки

Кішкам не треба давати їжу в вигляді фаршу. М'ясо повинно бути нарізано шматочками, жорсткі овочі натерті на дрібній тертці, зелень, салат - дрібно нарізані. Висівки можна додавати у вологу їжу, як в молочну, так і в м'ясну. Кішки не жують їжу, а ковтають. Це не приносить шкоди. Крім того, готовий куплений м'ясний фарш містить занадто багато жиру. Навіть якщо у кішки мало чи ні зубів, їжу можна давати в кусковому вигляді.

Яйця в раціоні кішки

Яйця можна давати в сирому вигляді, як курячі, так і перепелині. Їх додають в молочне годування (2-3 рази на тиждень 1 \ 4 цілого яйця). І кошенятам і дорослим кішкам можна і потрібно давати як жовток, так і білок, не розділяючи.

Висівки

Висівки в раціоні кішки, так само, як і овочі, є грубником клітковини. Тому рекомендується додавати їх до раціону кішки разом з овочами. Або замінювати ними овочі, якщо кішка не їсти сирі овочі. Висівки, на відміну від овочів, легко злипаються з м'ясом і змішуються з молочною їжею, що позбавляє тварина можливості вибирати бажане з миски.

Головне достоїнство отрубей- це високий вміст харчових волокон (клітковини), які покращують роботу кишечника.

Висівки можна купувати в магазинах здоров'я, аптеках або продуктових магазинах розсипом, і в такому вигляді додавати в кисломолочні і в м'ясні продукти.

Масло в раціоні кішок

Кішкам можна додавати в овочеве харчування різні види масел: оливкова, соняшникова нерафінована, гарбузове, лляне та ін. При цьому треба уникати екзотичних. Основними видами масел залишаються соняшникова нерафінована і оливкова. Рослинні масла додаються в одну миску з овочами миску, по 2-5 крапель.

Кістки в раціоні кішок

Оскільки в раціоні кішок, які відносяться до дрібних котячих, кістки присутні виключно у вигляді дрібних гризунів і птахів, то в домашніх умовах можливо згодовувати кішкам дрібну рибку цілком, або курячі шийки. Але обов'язково в сирому вигляді і разом з м'ясом на кістках))), При цьому тварина відгризає кістка з м'ясом ділянками. Якщо ж ви подрібніть кістка, то кішка може проковтнути її цілком. Взагалі можна не давати кішкам кістки, шкоди від цього не буде. Варені кістки кішкам давати не можна, тому що вони погано перетравлюються і можуть бути причиною непрохідності кишечника.

Вітаміни та мінеральні підгодівлі

Дорослої кішці, яка отримує правильне натуральне харчування з невеликою дозою сирих кісток, не потрібно додатково ніяких мінеральних добавок. Навесні можна додавати в їжу сухі дріжджі, які є природним комплексом вітамінів.

Кошенятам і дорослої кішці під час вагітності та лактації вітаміни і мінеральні речовини категорично необхідні.

Принципи годування відносяться до будь-яких порід кішок.

Головною помилкою в годуванні кішок, яку допускають власники, є перегодовування.

Дотримуйтеся простого правила, яке працює в більшості випадків - якщо після їжі кішка залишила частину її кількість в мисці, значить, вона вже перегодована Дотримуйтеся простого правила, яке працює в більшості випадків - якщо після їжі кішка залишила частину її кількість в мисці, значить, вона вже перегодована. Миска не повинна бути наповненою постійно, як це часто буває. Тільки тварина з помірним харчовим інстинкт не буде переїдати в умовах необмеженого доступу до їжі. Кішка на часі годування повинна проявляти живий інтерес до їжі і з'їдати всю розраховану норму. Якщо немає - зменшіть порцію.

Тварина, яка при натуральному харчуванні має проблеми зі здоров'ям (діарея, регулярний блювота) - хворе і потребує лікування.

При дотриманні всіх вищевказаних правил годування Ваш вихованець проживе довге і здорове життя.

Схожі статті