Полезные материалы

Суха шкіра взимку - що робити, крем, рук, маска, догляд

  1. причини
  2. Що робити
  3. Правила зимового догляду за сухою шкірою обличчя
  4. крему
  5. маски
  6. народні рецепти
  7. Як допомогти рукам
  8. Коли варто звернутися до лікаря
  9. Корисні поради

Суха шкіра в дерматології має назву ксеродермія. Вона потребує більш ретельного догляду і зволоження. Про те, як повернути епідермісу нормальний стан і що для цього потрібно робити і буде розповідати ця стаття.

причини

Суха шкіра взимку може виникнути з таких причин:

  1. Гормональні або фізіологічні зміни в організмі, які відображаються шляхом розвитку сухості шкіри.
  2. Чи не достатнє вживання рідини, через що в організмі спостерігається брак вологи. Клітини в такому випадку недоотримують необхідного зволоження, що впливає на стан шкіри.
  3. Шкідливі звички - куріння і прийом спиртних напоїв вкрай негативно впливають на роботу систем організму, в тому числі і на стан епідермісу.
  4. У жінок суха шкіра рук взимку може бути пов'язана з періодом менопаузи. В такому стані проблему можна вирішити тільки шляхом проведення медикаментозної терапії.
  5. Чи не правильний чи мало ретельний догляд за шкірою. Приміром, не достатнє зволоження у людей з чутливим епідермісом за тиждень може призвести до сухості шкіри.
  6. Використання мила для вмивання та миття рук, яке буде іссушівать шкіру. Особливо шкідливо застосовувати господарське мило, агресивна луг якого буде впливати на раніше старіння шкіри.
  7. Вплив холоду на незахищену шкіру може призводити не тільки до її сухості, але і також до лущення, подразнення і почервоніння. У більш важких випадках на шкірі обличчя можуть виникнути судинні зірочки.
  8. Старіння шкіри, яке супроводжується зменшенням вироблення шкірного сала і як наслідком цього - сухості.
  9. Використання неякісної декоративної косметики або застосування засобів, термін придатності яких вже закінчився. У такому випадку крім сухості людина може спостерігати себе алергічну реакцію, яка виявляється у вигляді висипу, свербежу, почервоніння і т.п. В такому стані слід якомога швидше звертатися до дерматолога.
  10. Використання косметики, яка іссушівает шкіру. Такий є тональні креми і пудра. Взагалі, косметологи не радять часто застосовувати подібні косметичні засоби. Замість них краще нанести на обличчя звичайний захисний крем.
  11. Погано збалансування харчування, при якому людина не отримує достатньої кількості вітамінів і корисних речовин. Особливо явно дефіцит вітамін спостерігається взимку і навесні. При цьому страждати може не тільки шкіра, але і також нігті, волосся, зір і загальне самопочуття людини.
  12. Впливати на сухість шкіри можуть деякі захворювання травної системи, а також цукровий діабет. В такому випадку проблема вирішується тільки шляхом усунення першопричини недуги.
  13. Часта практика скрабів і пілінгів травмує шкіру, через що вона може пересихати.
  14. Умивання гарячою або хлорованою водою.

Що робити

При виникненні проблеми сухості шкіри слід дотримуватися таких порад:

  1. Пити більше рідини для підтримання нормального водного балансу в організмі. По хорошому рахунку, в день потрібно випивати не менше двох літрів чистої води.
  2. Переглянути свій раціон і збагатити його вітамінами і іншими корисними речовинами. Таким чином, в меню потрібно додати більше зелені, фруктів і овочів. Також корисно їсти кисломолочні продукти, сухофрукти, горіхи і м'ясо. Можна пити соки. Уже через місяць такого харчування ви побачите помітні поліпшення в організмі.
  3. Відмовитися від шкідливих звичок (куріння, вживання спиртного). Це не тільки поліпшить стан шкіри, н і також мінімізує ризик розвитку хвороб серця і судин.
  4. Якщо проблему сухості шкіри викликало захворювання, то потрібно пройти повну діагностику і почати курс лікування. При цьому звертатися потрібно відразу до декількох фахівців - невролога, дерматолога, гастроентеролога та ендокринолога.
  5. Важливо встановити зволожувач повітря в приміщенні, щоб шкіра не так пересихала.
  6. Слід відмовитися від частого застосування «важкої» декоративної косметики, а також повністю виключити використання неякісних косметичних засобів.

Правила зимового догляду за сухою шкірою обличчя

Догляд за сухою шкірою взимку передбачає таке:

  1. Використання зволожуючих кремів.
  2. Нанесення поживних масок.
  3. Використання захисних кремів.
  4. Застосування ефірних масел.

Догляд за занадто сухою шкірою повинен бути регулярним і спрямованим на її максимальне зволоження. Для цього слід використовувати відразу кілька різних видів косметики по догляду - креми, гелі, муси, скраби.

Важливо не витирати шкіру насухо після вмивання, а тільки злегка промокнути рушником, щоб на епідермісі залишалася волога.

крему

Зволоження шкіри кремами - це обов'язковий етап догляду. Особливо це стосується сухої шкіри, яка потребує регулярного зволоження найбільше.

До складу таких кремів повинні входити вітаміни, жири та інші поживні речовини. У зимовий час варто користуватися більш жирними кремами, а влітку - легкими.

Також варто відзначити, що з віком робота сальних залоз змінюється, відповідно, і крему для зволоження не буде зайвим міняти, щоб підтримувати нормальний стан епідермісу.

У зимовий час зволожуючі креми для обличчя і тіла можна збагачувати ефірними маслами.

маски

Кращими масками для сухої шкіри є:

  1. Медова маска. Змішати в рівних кількостях мед і оливкове масло. Нанести на шкіру рівним шаром. Почекати десять хвилин і ретельно змити залишки маски чистою водою.
  2. Змішати півсклянки молока і стільки ж мінеральної води. Протирати обличчя такою сумішшю, після чого вмитися водою.
  3. Змішати авокадо і банан. Додати трохи вершків і нанести суміш на суху шкіру. Залишити на двадцять хвилин, після чого змити водою. Також можна використовувати таку маску для тіла після прийняття душу.
  4. Нанесення соку алое і кефіру на суху шкіру.

Дізнайтеся, як застосовувати   крем для сухої шкіри Дізнайтеся, як застосовувати крем для сухої шкіри . Чи можна застосовувати мило для сухої шкіри? подробиці в цій статті .

народні рецепти

Кращими народними рецептами від сухості шкіри є:

  1. Намочити паперову серветку в молоці і прикласти її до сухій шкірі. Те ж саме можна робити і з кефіром. Через десять хвилин прибрати серветку і зволожити шкіру.
  2. Протирати шкіру соком алое, в якому потрібно змочити ватний диск. Повторювати процедуру щодня протягом двох тижнів. Після цього шкіра стане м'якшою і насититися вітамінами.
  3. Відмінним засобом є бджолиний віск. Його потрібно розтопити на водяній бані і змішати з оливковою олією і соком алое. Готовим засобом протирати шкіру в проблемних місцях.
  4. Дуже добре допомагають олії. Вони живлять шкіру, насичують її вітамінами і іншими корисними речовинами. Для цієї мети можна використовувати масло абрикосової кісточки, мигдальне та персикове масло. Також для обличчя можна застосовувати масло жожоба.

Відео: Основні помилки

Що не можна робити при сухості шкіри

Щоб ще більше не погіршити ситуацію, при сухості шкіри можна робити таке:

  1. Не можна приймати ванну зі звичайним милом, так як це погіршить стан шкіри.
  2. Не можна відвідувати сауну і приймати гарячий душ.
  3. Забороняється застосовувати основний зволожуючий крем на основі гіалуронової кислоти менше, ніж за півгодини до виходу на холод. Те ж саме стосується і застосування кремів на водній основі.
  4. Не варто використовувати жирні дитячі крему, незважаючи на думку про те, що вони корисні. Насправді такі крему гарні тільки для дитячої шкіри. Для дорослого ж вони шкідливі, тому що порушують дихання шкіри, що призводить до закупорки пір і їх запалення.
  5. Людям з сухою шкірою не бажано відвідувати басейн, так як в них хлорована вода.
  6. Не слід використовувати скраби для очищення шкіри, так як вони її сильно зашкодять.

Як допомогти рукам

Руки, як відомо, це та частина тіла, на яку звертають пильну увагу при знайомстві. Вони завжди повинні бути в ідеальному стані.

Проблема сухості рук взимку дуже поширена, і щоб допомогти усунути її, можна робити масаж для рук з використанням масел. Дуже добре допомагає в цьому лляне і мигдальне масло.

Також добре «працюють» парафінові ванночки та нанесення бальзамів для рук.

Окремо варто сказати про важливість використання захисних кремів для рук взимку і носінні теплих рукавиць, які збережуть ніжну шкіру рук від промерзання і почервоніння.

Коли варто звернутися до лікаря

Звертатися до лікаря слід при появі перших ознак сухості шкіри, оскільки самостійно людина не зможе виявити першопричину недуги.

Більш того, якщо сухість викликало захворювання, то чим раніше воно почне лікуватися, тим краще для людини.

Крім цього, ні в якому разі не можна відкладати візит до лікаря тоді, коли при сухої шкіри почали виникати ранки, почервоніння або свербіж. Це небезпечні ознаки алергічної реакції, які повинні усуватися медикаментозним шляхом.

Читайте,   як позбутися від жирної шкіри на носі Читайте, як позбутися від жирної шкіри на носі . Потрібен кращий гель для вмивання для проблемної шкіри? відповідь тут . Якою має бути декоративна косметика для проблемної шкіри обличчя? Читайте далі .

Корисні поради

При проблемі сухості шкіри важливо користуватися цими порадами:

  1. До складу засобів по догляду за шкірою повинні входити масла, воски, жири або гліцерин. Воно забезпечуватимуть нормальний рівень вологи.
  2. При сухості шкіри тіла слід носити бавовняну одяг, який не буде пересушувати епідерміс.
  3. При виборі косметичних засобів важливо звертати увагу не тільки на їх склад, а й також на тару і термін придатності. Якщо ви сумніваєтеся в якості того чи іншого продукту, краще його не купувати.

Те ж саме відноситься і до консистенції кремів. Вона повинні бути одноманітною, без наявності грудок або розлучень. В іншому випадку таке буде вказувати на погану якість продукту.

  1. Суха шкіра може по-різному реагувати на косметологічні маски та інші засоби, тому людині важливо індивідуально підібрати для себе те, що найкраще підходить йому.

Фото: До і після

Чи можна застосовувати мило для сухої шкіри?
Потрібен кращий гель для вмивання для проблемної шкіри?
Якою має бути декоративна косметика для проблемної шкіри обличчя?