Полезные материалы

Що таке перфекціонізм?

  1. Перфекціонізм - визначення слова і поняття
  2. Як боротися з перфекционизмом?

Всі ми - жертви безлічі стереотипів. Маленькі діти буквально з перших років життя засвоюють, що целюліт і карієс - це жахливо, що чоловік гарний лише з м'язами, а дівчина взагалі повинна бути «вінцем творіння» - обов'язкової, стрункою, довгоногої, успішної у всьому ... Але життя вносить свої корективи, і далеко не всі стають красунями, відмінницями, спортсменками, комсомолками.

Що таке перфекціонізм багато хто знає не з чуток, адже тисячі жінок, в тому числі слов'янок, все життя прагнуть до примарного ідеалу самої себе. Чого тільки вони не роблять - сидять на дієтах, працюють і навчаються одночасно, намагаються бути хорошими для всіх, догоджати кожному. В результаті синдром перфекціонізму, тобто прагнення стати досконалістю, супроводжує їх все життя, приносячи лише розчарування.

Перфекціонізм - визначення слова і поняття

Значення слова перфекціонізм можна визначити як невгамовне прагнення до досконалості будь-яку ціну. У всіх хронічних перфекціоністів з дитинства присутня внутрішня чітка установка - все робити на 100%, або не робити зовсім. Такі люди зневажають звичайних людей, адже їх вимоги високі і до себе, і до оточуючих. Мама-перфекционистка буде змушувати дочка цілими днями сидіти за піаніно, поки не почує ідеально зіграну мелодію, а перфекціоніст-учитель буде знижувати оцінку за найменшу помарку. За найменшу невдачу перфекціоністи відчувають сором, і нічого не можуть з цим вдіяти.

Досить серйозну проблему представляє перфекціонізм, причини його часто криються в дитинстві «хворого» на цю хворобу людини.

Всі діти відчувають потребу в безумовній любові, що виходить від батьків або тих людей, які їх замінюють. Якщо ж мама замість любові висуває до малюка жорсткі вимоги, очікує від нього лише відмінного навчання, зразкової поведінки, усіляких досягнень, дитина виростає перфекціоністом. Він намагається з усіх сил «заслужити» любов, але виходить це далеко не завжди.

Така людина виросте з підсвідомої установкою - тебе будуть любити, тільки якщо ти у всьому будеш кращим, першим, зробленим.

У цьому може полягати справжня трагедія особистості, адже такій людині ніколи не прийде в голову, що мати повинна любити своє дитя абсолютної любов'ю, незалежно від того, відмінник він або двієчник.

ознаки перфекціонізму

Ось найбільш простий тест на перфекціонізм:

Якщо ви відповіли позитивно на 1-2 затвердження зі списку, ваша ситуація в нормі, якщо ж на 3 і більше - вам варто задуматися, чи немає у вас «комплексу відмінника». Ось ці питання:

  1. Я постійно себе критикую, лаю за промахи і недоліки.
  2. Майже завжди сумніваюся, чи правильне рішення я прийняла.
  3. Ретельно стежу за зовнішністю, навіть в булочну виходжу «при повному параді».
  4. Я схильна вважати свої досягнення незначними, а промахи - жахливими.
  5. У дитинстві мене лаяли і карали за погані оцінки, брудне взуття, незачесані волосся, інші недоліки.
  6. Чи не виношу критики в будь-якій формі.
  7. Обожнюю все передбачити і планувати .
  8. У моєму будинку ідеальна чистота.
  9. Лікарняні - рідкість в моєму житті, навіть якщо хворий, йду на роботу / навчання.

Як боротися з перфекционизмом?

Таке захворювання, як перфекціонізм лікування вимагає лише в тому випадку, якщо він перейшов в хронічну стадію, почав проявлятися неврозами і психологічними відхиленнями. Якщо до цього справа поки не дійшла, ви цілком можете впоратися з проблемою своїми силами.

Перш за все, ви повинні полюбити себе - разом зі своїми недоліками. Усвідомте, що помилятися, іноді спізнюватися і неідеально виглядати цілком нормально, ні ви, ні оточуючі від цього не застраховані.

Примусьте себе раз в тиждень жити не за правилами - пізно вставати, лінуватися, не мити посуд і не гладити сорочку. Якщо самостійно порушувати правила ви не здатні, попросіть вам допомогти друга, коханої людини.

Безсумнівно, намагатися все робити «в кращому вигляді» важливо, проте дотримуватися здоровий баланс ще важливіше. радійте життю , Дозволяйте собі маленькі слабкості, і перфекціонізм не заважатиме вам жити!

Як боротися з перфекционизмом?