Полезные материалы

Шкарпетки гачком. Майстер-клас з покроковими фотографіями.

Якщо в'язання на спицях вам не до душі, то даний майстер-клас створений спеціально для вас. Любителям гачка не доведеться переходити на спиці, адже шкарпетки можна зв'язати і гачком! Ці шкарпетки в'яжуться від миска. Зв'язані гачком шкарпетки дуже затишні, а якщо вибрати тонку пряжу, то вони цілком підійдуть для літа.

Якщо ви зупинитеся на пряжі, яка була використана в майстер-класі, то носочки вийдуть щільними і теплими. Опис приводитися на 37-38 розмір ноги. Можна пов'язати шкарпетки на 1 розмір більше / менше, взявши гачок на 1 номер більше / менше і не змінюючи при цьому товщину нитки. У будь-якому випадку при в'язанні носка намагайтеся частіше його приміряти і коригувати в'язання. Носок будемо в'язати стовпчиками без накиду.

Як вже говорилося вище, в'язати шкарпетки починаємо з миска. Набираємо 10 повітряних петель (далі - в.п.) і ще 1 для підйому першого ряду.

Якщо в'язання на спицях вам не до душі, то даний майстер-клас створений спеціально для вас

Починаючи з другої від гачка петлі в'яжемо стовпчики без накиду. В'яжемо 10 стобліков без накиду.

В'яжемо 10 стобліков без накиду

Для того, щоб пояснення було більш наочним і зрозумілим, подивіться на схему в'язання миска:

Для того, щоб пояснення було більш наочним і зрозумілим, подивіться на схему в'язання миска:

На іншій стороні ланцюжка пров'язуємо ще 10 стовпчиків без накиду. Ми закінчили в'язання 1-го ряду, всього в ряду у нас вийшло 20 петель. На схемі цей ряд позначений зеленим кольором.

На схемі цей ряд позначений зеленим кольором

Дві крайні петлі з кожного боку пометим яскравими нитками. Між позначеними петлями має бути 8 петель. Носок будемо в'язати по спіралі, тобто не роблячи в.п. для підйому на початку кожного ряду.

для підйому на початку кожного ряду

Починаючи з другого ряду, ми будемо в'язати надбавки (на схемі позначені галочками). Отже, в'яжемо: прибавку в позначену петлю, 8 стовпчиків без накиду, 2 надбавки (по одній набирання кожну з позначених петель), 8 стовпчиків без накиду, прибавка в позначену петлю. Всього в ряду виходить 24 петлі.

Всього в ряду виходить 24 петлі

Третій ряд: 2 стовпчики без накиду, 1 прибавка (зверніть увагу: прибавку ми завжди в'яжемо ближче до довгій стороні овалу), 8 стовпчиків без накиду (між збільшеннями завжди будемо в'язати 8 стовпчиків без накиду), 1 прибавка, 2 стовпчики без накиду, 1 прибавка. Тепер в ряду вже 28 петель.

Тепер в ряду вже 28 петель

У четвертому ряду по меншій стороні овалу між збільшеннями 4 стовпчика без накиду, по довгій стороні і раніше 8. У ряду 32 петлі.

П'ятий ряд: по меншій стороні овалу між збільшеннями 6 стовпчиків без накиду, по більшій - 8. У ряду 36 петель.

Шостий ряд останній, в якому ми будемо в'язати надбавки за схемою. У цьому ряду по меншій стороні овалу між збільшеннями виходить 8 стовпчиків без накиду, а по більшій стороні як завжди 8. У ряду 40 петель.

У ряду 40 петель

У нас повинна вийде ось така «шапочка»:

У нас повинна вийде ось така «шапочка»:

Починаючи з наступного ряду (сьомого за рахунком), будемо чергувати кольору пряжі. Цей ряд будемо в'язати світло-зеленої пряжею. Щоб місце, де ми поміняли пряжу, було не дуже помітно, зробимо це на нижньому боці носка. Тобто початок ряду в'яжемо так само темно-зеленою пряжею, а в середині довгої сторони овалу міняємо колір пряжі. У кожну петлю попереднього ряду пров'язуємо по 1 стовпчику без накиду.

У кожну петлю попереднього ряду пров'язуємо по 1 стовпчику без накиду

Помаранчеві нитки, які ми закріплювали на самому початку вже можна видалити.

Помаранчеві нитки, які ми закріплювали на самому початку вже можна видалити

7-13 ряди: в кожну петлю попереднього ряду пров'язуємо 1 стовпчик без накиду (в ряду 40 петель).

На тому рівні, де в 6-му ряду були надбавки, в'яжемо надбавки в 14-му ряду. В ряду буде 4 прибавки, значить, загальна кількість петель тепер одно 44.

15 ряд: 1 стовпчик без накиду в кожну петлю.

16 ряд: знову на рівні збільшень в 14-му ряду, в'яжемо надбавки і в 16-му ряду. Тепер число петель одно 48. Хочу зазначити, що носок при в'язанні, звичайно, бажано частіше приміряти. Так, якщо ви в'яжете на вузьку ніжку, то, можливо, в 16-му ряду не потрібно буде в'язати надбавки.

Далі 15 рядів в'яжемо по 1-му стовпчику без накиду в кожну петлю попереднього ряду. У вас кількість рядів може бути іншим. Все залежить від розміру ноги і обраних гачка і пряжі. Краще поміряти довжину пов'язаної частини носка. На 38 розмір вона повинна бути дорівнює приблизно 14 см. Ця частина носка повинна закінчуватися, не доходячи до п'яти 1 см.

Ця частина носка повинна закінчуватися, не доходячи до п'яти 1 см

Починаємо в'язати п'яту. Тепер ми будемо в'язати не по колу, а прямим полотном, повертаючи в'язання. У п'яті у нас буде 22 петлі і її ми будемо в'язати одним кольором. Важливо, щоб останній ряд перед п'ятою був пов'язаний пряжею відмінного кольору, тобто у нас останній ряд темно-зелений, а п'ята буде світло-зеленого кольору.

Пров'язуємо 11 петель темно-зеленою пряжею, потім ще 11 пряжею світло-зеленого кольору. Повертаємо в'язання, пропускаємо першу петлю і, починаючи з другої, в'яжемо 21 стовпчик без накиду.


Знову повертаємо в'язання і в'яжемо, починаючи з другої петлі, 20 стовпчиків без накиду.

Знову повертаємо в'язання і в'яжемо, починаючи з другої петлі, 20 стовпчиків без накиду

Так, при в'язанні кожного наступного ряду, перша петля завжди пропускається, ряд починаємо в'язати з другої від гачка петлі і пров'язуємо (n-1) петлю, де n - число петель в попередньому ряду.

Так, при в'язанні кожного наступного ряду, перша петля завжди пропускається, ряд починаємо в'язати з другої від гачка петлі і пров'язуємо (n-1) петлю, де n - число петель в попередньому ряду

Таким чином пров'язуємо 22 ряду. Виходить трикутна п'ята.

Виходить трикутна п'ята

Тепер знову в'яжемо по колу поки ще світло-зеленої пряжею. В'яжемо 22 петлі одного боку п'яти, потім 13 стовпчиків без накиду по верхній частині носка, 1 надбавку, 12 стовпчиків без накиду і знову 22 петлі п'яти.

В'яжемо 22 петлі одного боку п'яти, потім 13 стовпчиків без накиду по верхній частині носка, 1 надбавку, 12 стовпчиків без накиду і знову 22 петлі п'яти

Тепер знову починаємо чергувати кольору пряжі. Для зручності будемо вважати попередній ряд першим. Другий ряд: по середині кожної сторони п'яти будемо в'язати убавку, тобто пров'язуємо 10 стовпчиків без накиду, убавку, потім в'яжемо по колу до того ж рівня на протилежному боці п'яти і пров'язуємо убавку там. На фото місце, де в'яжемо убавкі, позначено стрілочкою.

На фото місце, де в'яжемо убавкі, позначено стрілочкою

3-й ряд: по колу по 1 стовпчику без накиду в кожну петлю.

4-й ряд: знову в'яжемо убавкі на тому ж рівні.

5-й ряд: в'яжемо по колу стовпчиками без накиду.

6-й ряд: в'яжемо убавкі по середині кожної сторони п'яти.

7-й ряд: починаємо формувати виїмку на задній стороні п'яти. Для цього на самому початку ряду, тобто на вершинке трикутника п'яти в'яжемо 1 убавку. Далі весь ряд пров'язуємо стовпчиками без накиду.

Далі весь ряд пров'язуємо стовпчиками без накиду

8-й ряд: в'яжемо убавкі по середині кожної сторони п'яти і ще пров'язуємо 1 убавок посередині верхньої частини носка (на тому рівні, де ми в першому ряду після в'язання п'яти зробили надбавку).

9-й ряд: убавка на самому початку ряду (продовжуємо формувати виїмку на задній частині п'яти), убавкі по середині кожної сторони п'яти.

У 10-му ряду знову в'яжемо убавкі по середині кожної сторони п'яти.

11 ряд: убавка по центру трикутника п'яти, далі по колу стовпчики без накиду.

12 ряд: убавкі в середині кожної сторони п'яти.

13 ряд: убавка по центру на самому початку ряду.

14 ряд: в'яжемо, як 12-й ряд.

15 ряд: по колу вив'язувати стовпчики без накиду.

16 ряд: стовпчики з накидом.

16 ряд: стовпчики з накидом

Тепер приступаємо до в'язання гумки. В'яжемо 2 в.п. для підйому нового ряду, потім робимо накид на гачок, вводимо гачок під стовпчик попереднього ряду, захоплюємо робочу нитку і пров'язуємо стовпчик з накидом.

для підйому нового ряду, потім робимо накид на гачок, вводимо гачок під стовпчик попереднього ряду, захоплюємо робочу нитку і пров'язуємо стовпчик з накидом

Далі знову робимо накид, вводимо гачок перед наступним стовпчиком попереднього ряду, захоплюємо робочу нитку і пров'язуємо стовпчик з накидом.

Далі знову робимо накид, вводимо гачок перед наступним стовпчиком попереднього ряду, захоплюємо робочу нитку і пров'язуємо стовпчик з накидом

Виходить, один стовпчик опуклий, а інший увігнутий.

Виходить, один стовпчик опуклий, а інший увігнутий

Чергуючи такі стовпчики до кінця ряду.

Чергуючи такі стовпчики до кінця ряду

У наступному ряду опуклі стовпчики в'яжемо над опуклими, увігнуті - над увігнутими. Пров'язуємо таким чином кілька рядів до бажаної висоти гумки.

Пров'язуємо таким чином кілька рядів до бажаної висоти гумки

За аналогією в'яжемо другий носок.

За аналогією в'яжемо другий носок

Приємного Вам в'язання! З найкращими побажаннями в творчості, автор майстер-класу Анна Лаврентьєва.