Полезные материалы

Люля-кебаб з курки (на мангалі)

Люля-кебаб - східне блюдо, яке готується з рубленого м'яса - переважно баранини. Я пропоную вам приготувати люля-кебаб з курки.

Куряче м'ясо по своїй природі досить «рідке» і «водянисте». Це створює певні складнощі при обсмажуванні курячих люля на мангалі - висока ймовірність того, що при обсмажуванні фарш просто звалиться з шампура. Щоб уникнути цієї неприємності в фарш додається трохи білого хліба і, при необхідності, невелику кількість борошна. Ці добавки не погіршують смак страви (за умови, що ви не переборщіть з борошном !!!). Курячі люля виходять соковиті, апетитні і, на мій погляд, дуже смачні.

Приготування:

Куряче м'ясо і білий хліб пропустіть через м'ясорубку. Не потрібно прокручувати двічі, як часто радять кулінарні книги. Цілком достатньо одного разу. Дрібно нарубати часник. Наріжте цибулю якомога дрібніше. Я дуже рекомендую вам саме нарізати цибулю, а не пропускати його через м'ясорубку. Мясорубка видавить з лука сік, що, в свою чергу, не кращим чином позначиться на вологості фаршу. Додайте до прокручене м'яса нарізані цибулю і часник, сіль, спеції.

Далі нам належить самий трудомісткий і тривалий етап в приготуванні люля-кебаб - вимішування і вибивання приготованого фаршу. Від того наскільки ретельно ви виконаєте ці два етапи залежить консистенція готового фаршу і, як наслідок, чи втримається ваш люля при обсмажуванні на шампурі або впаде в вугілля. Вимішуйте фарш так само, як ви вимішуєте тісто.

Вимішувати потрібно досить довго - не менше 5 хвилин. Вимішаний фарш відбийте. Для цього збирайте його в кому і з силою кидайте назад в миску. Вибивати теж потрібно не менше 5 хвилин. Багато хто віддає перевагу для вибивання фаршу використовувати поліетиленовий мішок. Для цього покладіть фарш в мішок, вичавіть повітря, зав'яжіть і далі покидати його протягом 5 хвилин на столі або в мисці. Підготовлений фарш накрийте тарілкою і поставте в холодильник настоюватися протягом 2-3 годин, а краще на ніч. Вистоювання позитивно впливає на консистенцію фаршу, роблячи його більш щільним. Перед формуванням люля-кебабів перевірте консистенцію фаршу. Якщо ви вирішите, що фарш, не дивлячись на всі зусилля, все ж вийшов зайве водянистим, надмірно рідким, додайте трохи борошна.

Борошно, на жаль, не кращим чином впливає на смак готового блюда і її потрібно додавати тільки в разі потреби і в мінімальних кількостях. На відео у мене не було достатньо часу для настоювання фаршу (він провів в холодильнику всього 30-40 хвилин) і мені довелося додати борошно. Якщо ви залишите фарш на ніч, то, можливо, консистенція буде досить щільної і без борошна. Розділіть фарш на частини (у мене з наведеного кількості вийшло 6 шампурів). Кожну частину додатково відбийте на долонях. Для цього покидати його з долоні в долоню. Нанижіть підготовлену частину на шампур і, повертаючи шампур однією рукою, інший обіжміть-розподіліть фарш по всій «робочої» поверхні шампура. Якщо фарш буде липнути до рук, ЗЛЕГКА! змочуйте руки в солоній воді.

Обсмажуйте на гарячому вугіллі, при дуже частому, майже незмінному поворачивании, до апетитної рум'яної скоринки.

Подають люля-кебаби до столу з пилу - з жару.
Приємного вам апетиту!