Полезные материалы

Тривалість життя "жайворонків" більше, ніж "сов",

американські вчені провели дослідження людей з різними хронотіпамі - так званих "сов", "жайворонків" і "голубів". Виявилося, що люди, які вважають за краще спати вночі, схильні до ранньої смерті, передає "Інформ-UA" з посиланням на Vladtime.ru.

Так, в дослідженні взяли участь більше 400 тисяч осіб з різними проблемами зі здоров'ям. Вік випробуваних склав від 38 до 73 років. На початку дослідження кожного реципієнта попросили зазначити свій хронотип - так, частина з випробовуваних визначили себе як "жайворонки", інші - "сови".

В ході спостережень дослідникам вдалося встановити, що люди, які вважають за краще пізно вставати і пізно лягати, як правило, більш схильні до ризику ранньої смерті. "Жайворонки" ж, які вважають за краще рано вставати і рано лягати, як правило, схильні жити довго.

Жайворонки ж, які вважають за краще рано вставати і рано лягати, як правило, схильні жити довго

Читайте також: Планеті загрожує глобальне зневоднення - вчені

До речі, не так давно дослідникам вдалося встановити ще один хронотип людей, який раніше не використовувалася вченими. Дослідники вивели в окрему групу так званих "голубів" - це люди які віддають перевагу прокидатися пізніше "жайворонків", але лягають спати раніше ніж сови. На думку вчених, цей хронотип є чимось середнім між "жайворонками" і "совами".

Відзначимо, що в ув'язненні дослідження вчені також дійшли висновку, що люди "сови", які змушені вести спосіб життя "жайворонків" в подальшому можуть зіткнутися з серйозними проблемами зі здоров'ям.

До слова, у кожної людини є свої індивідуальні відмінності, закладені в добову активність. Саме тому, медики рекомендують вибирати заняття і роботу, виходячи з власного хронотипівхворих - адже для кожної людини час максимальної продуктивності значно відрізняється - так, наприклад, найкомфортніше працювати ввечері, тоді, як пік активності інших доводиться на ранок.