Полезные материалы

Що корисно пити дітям

  1. мамине молоко
  2. Натуральний сік
  3. вода
  4. компот
  5. Чай та кава

Напої також як і їжа повинні бути не тільки смачними, але її і корисними. Багато батьків часто задають питання, що ж краще давати дітям пити в літні спекотні дні, щоб вгамувати спрагу, які напої взагалі найкраще включати в дитячий раціон?

Багато батьків часто задають питання, що ж краще давати дітям пити в літні спекотні дні, щоб вгамувати спрагу, які напої взагалі найкраще включати в дитячий раціон

Найголовніша порада фахівців і лікарів - не давати маленьким дітям холодну воду, наскільки б на вулиці не було жарко. Ні в якому разі не можна давати дітям напої, які ви тільки що дістали з холодильника. Особливо це заборонено влітку, тому що велика різниця в температурах - це пряма дорога до запалення органів, і до різних захворювань.

мамине молоко

мамине молоко

Діти, які ще харчуються грудним молоком, і яким ще немає 6 місяців, не рекомендується давати додаткові напої. Фахівці кажуть, що мамине молоко не тільки годувати малюка, але і втамовує спрагу в організмі. Якщо ви все-таки вважаєте, що малюкові необхідно пити більше, просто постарайтеся його частіше годувати. Але існують різні випадки, і є дітки, які з тих чи інших причин практично з народження перебувають на штучному вигодовуванні. Такі діти дійсно можуть відчувати спрагу, і кращий напій, який можна дати малюку - молоко. Що ж стосовно дітей більш старшого віку, то напої для вгамування спраги можуть бути різними.

Натуральний сік

Натуральний сік

Розширення харчування дитини, педіатри радять почати з соків, в яких є вітаміни . Якщо дитина ще харчується грудним молоком, то почати давати йому сік можна в віці 7 місяців, ну а якщо ж ваш малюк вже харчується різними дитячими молочними сумішами, то сік можна давати вже в п'ятимісячне віці. Коли ви вирішите, що хочете почати додавати в дитячий раціон сік, то краще почніть зі свіжих соків яблук, моркви, який потрібно давати в маленьких кількостях. Після деякого часу можете починати змішувати і інші фрукти , А також і овочі. Але не забувайте консультуватися з педіатром. Продукти, з яких ви збираєтеся робити сік, повинні бути натуральними, такі моменти необхідно перевіряти. Це повинні бути екологічно чисті, свіжі і якісні продукти. Ідеальним варіантом було б не купувати фрукти і овочі в магазині, так як в цьому випадку ми не виключаємо наявності хімії в продуктах, а вирощені на власному городі. Ні в якому разі не давайте своєму малюкові соки з пакетів, тому що такі соки призначені для дорослих. Вони містять у собі штучні барвники, консерванти і багато іншого, тільки не вітаміни і мінерали. А малюки потребують вітамінів для росту і розвитку організму. Завжди перевіряйте продукти, які купуєте в магазинах або на ринку, так як багато хто з них не проходять жодних перевірок, в чому дійсно потребує дитяче харчування.

Соки для дорослих не проходять відповідної перевірки, як окреме дитяче харчування. Дитині необхідно давати соки не тільки приємні на смак, але і більш корисні, тому крім фруктових соків, дітям потрібно давати і овочеві. Але крім овочів і фруктів у нас є ще і ягоди. Чорна смородина наприклад, містить в собі величезну кількість вітамінів C, а також вона багата вітаміну ми A. В цитрусових соках є не тільки аскорбінова кислота, але також і магній і фосфор. Не варто забувати також про те, що цитрусові соки часто викликають алергію, тому їх потрібно давати тільки тим дітям, у яких немає ніякої алергічної реакції на такий сік. Самий нейтральний сік в усіх відношеннях є яблучний. Він дуже корисний, не викликає алергії, а також він дуже смачний і діти його люблять. З овочевих соків найпопулярнішим є томатний сік, так як він втамовує спрагу і є дуже поживним. Також томатні соки містять в собі велику кількість натрію.

вода

вода

Якщо вашій дитині ще немає року, то постарайтеся не давати йому просту воду з під крана. Найкраще купувати спеціальну очищену воду для дітей. У такій воді немає ніяких хімічних сполук і домішок. Вода з малим вмістом мінералів більш корисна. Адже солі і мінерали, такі як магній, натрій негативно впливають на дитячі нирки. Обов'язково читайте все, що написано на етикетці. На ній повинні бути написані рекомендації Міністерства Охорони здоров'я. І тільки на такій воді бажано варити суміші і робити малюкам чаї.

компот

компот це не тільки дуже смачний, але і дуже корисний напій. У компоті набагато менше вітамінів, ніж в соках-фреш, але їх теж дуже люблять діти. Зварений мамою компот буде набагато краще, ніж давати дитині просту воду. Компот можна варити зі свіжих фруктів, ягід, сухофруктів. Існує одне важливе правило, компот можна варити довго, тому що всі фрукти втратять свої корисні властивості, і ви напевно знаєте, що високі температури знищують вітаміни, які містяться в ягодах і фруктах. Коли ви будете вибирати продукти для компоту, не забувайте так про те, що, незважаючи на те, що вони будуть варитися, вони повинні бути свіжими і якісними.

Чай та кава

Якщо мова йде про дитячі напоях, то не варто думати, що мається на увазі чай і кава , Які п'ють дорослі. Існує спеціальний кави без кофеїну, які можна давати і дітям. Або ж у продажу є дитячий зернова кава, який пахне шоколадом або ваніллю. Що стосується чаїв, так дітям можна давати будь-які трав'яні чаї або відвари з сухофруктів. Трав'яний чай може бути з липи, м'яти, ромашки, шипшини і багато чого іншого. До вибору трав потрібно підходити дуже обережно, так як багато трави мають лікувальні властивості і можуть мати наслідки. Контролюйте кількість цукру, яке вживає дитина. До двох років, в день дитина може вживати не більше ніж 2 кубика.

Існують напої, які слід було б виключити з дитячого раціону харчування. В першу чергу це солодка газована вода. У ній міститься багато ароматизаторів і барвників. Навіть проста мінеральна вода, в якій є вуглекислота негативно може вплинути на дитячий організм. Виключити слід компот з ревеню, тому що він погано впливає на засвоєння кальцію організмом. Також акуратно варто ставитися до гранульованим чаїв, тому що вони теж можуть містити в собі ароматизатори, підсолоджувачі і т.д. А також педіатри радять виключити з раціону чорний і зелений чай мате, так як вони містять в собі кофеїн і багато шкідливі для дитячого організму речовини.

Хороших вам напоїв !!!

Багато батьків часто задають питання, що ж краще давати дітям пити в літні спекотні дні, щоб вгамувати спрагу, які напої взагалі найкраще включати в дитячий раціон?