Полезные материалы

сомалійська кішка

  1. Історія походження породи
  2. Опис породи сомалійська кішка
  3. характер
  4. Догляд та здоров'я
  5. забарвлення
  6. Скільки коштує сомалійська кішка
  7. Де купити Сомалі

Сомалійська кішка (сомалі) - це порода довгошерстих абіссінських кішок. Їх характерні ознаки відмінності - це яскрава насичена шубка, жвава тикингом, і пухнастий хвіст. За це Сомалі ще порівнюють з маленькою лисицею.

Історія походження породи

Історія походження породи

Родина Сомалі кішки - Ефіопія, яка раніше називалася Абіссінії. Там з'явилася відома сьогодні абиссинская порода , А довгошерстих її представників назвали сомалійцями - за назвою сусідньої країни Сомалі.

У 1940-х роках британська заводчиця Джанет Робертсон вивезла декількох абиссинских кошенят в Австралію, Нову Зеландію і Північну Америку. Через час у їхніх нащадків народилися кошенята з довгою і пухнастою шерстю. У 1963 році канадська заводчиця Мері Мейлінг представила одного з таких котів на виставці, де його запримітив член суддівської колегії та попросив для селекції.

Тим часом абиссинская кішка американки Евелеін Маг теж народила довгошерстих кошенят. Заводчиця назвала їх Сомалі. Коли звели канадського і американського довгошерстого абіссінця, тоді і з'явилася на світ перша офіційна сомалійська кішка Мейлін Тутсута. До 1991 року порода була визнана міжнародними організаціями.

До 1991 року порода була визнана міжнародними організаціями

Опис породи сомалійська кішка

Опис породи сомалійська кішка

Сомалійська кішка має середні розміри і вагу 3-5 кг. Стандарт породи єдиний для абіссінської кішки і Сомалі, відмінності лише в довжині вовни.
Сомалійська кішка має середні розміри і вагу 3-5 кг
Детальний опис цих котів згідно організації CFA:

  • Голова - має форму модифікованого, злегка закругленого клина без плоских ліній. Акуратна лінія брів, скул, профілю. Немає вираженого пинча і загостреною лисячій морди;
  • Очі - великі, мигдалеподібні, блискучі і виразні. Очі немов підведені чорним олівцем - темні віки виділяються на освітленому тлі навколо очей. Колір: жовтий або зелений, дуже глибокий і насичений;
  • Вуха - великі, насторожені, помірно загострені, широкі, чашоподібні біля основи. У внутрішньому вусі пухнасті пучки вовни, бажані пензлики;
  • Тіло - середньої довжини, гнучке і граціозна, добре розвинена мускулатура, округла грудна клітка, спина злегка вигнута, що надає вид кота перед стрибком;
  • Лапи - пропорційні тілу, подушечки лап овальні. У положенні стоячи Сомалі здається спритною і швидкої;
  • Хвіст - повноцінна кисть, товстий біля основи, злегка звужений, довжина пропорційна тілу;
  • Шерсть - середньої довжини, дуже м'яка на дотик, тонка, подвійна. Чим щільніша шерсть, тим краще. Над плечима шерсть може бути коротше, але бажані пухнасті бакенбарди, комір і штанці, пучки шерсті між пальцями.

характер

характер

Абиссинская і сомалійська кішка - дуже віддані, ласкаві і розумні тварини. Вони дуже інтерактивні і постійно всім цікавляться. Тому їх доведеться шукати не сплячими в теплому куточку, а гуляють по шафах і холодильників.

Це напрочуд грайливі коти. Навіть журі фелинологических виставок відзначають, що сомалійські просто не можуть сидіти на місці. Вони можуть будь-який предмет перетворити на іграшку, тому за ними потрібне око та око. Особливо, якщо ви живете на високому поверсі, потрібно стежити, щоб сомалійський кіт часом не вистрибнув з вікна в гонитві за пташкою. А ще краще - спорудити будинки високі дерева- когтеточки .

Через велику активність і цікавості ці коти не люблять сидіти на руках. Сомалійська кішка добре підійде сім'ям з дітьми , Де вихованцеві завжди буде з ким розважитися. Але в компанії інших котів Сомалі не надто доброзичливий, так як не любить ділити увагу господаря.

Догляд та здоров'я

Догляд та здоров'я

Тривалість життя Сомалі - 11-16 років. Незважаючи на те, що ці коти дуже живі і рухливі, вони все ж схильні до деяких захворювань. Це, зокрема, пародонтоз, синдром гиперестезии, вивих колінної чашечки (в тому числі спадковий), атрофія сітківки ока і амілоїдоз нирок.

Особливості догляду за Сомалі кішкою включають стандартний набір: розчісування 1-2 рази в тиждень, щомісячні ванни, щоденне чищення зубів і щотижнева чистка вух. Під час линьки кота потрібно вичісувати кожен день, також можна зробити частішим і ванни.

Для підтримки спортивної форми сомалійського кота потрібно годувати їжею, в якій багато білка, але мало жирів. Крім того, цим котам потрібна кон'юговані лінолева кислота (міститься в м'ясі і молочних продуктах) для розвитку м'язової тканини, і L-карнітин - щоб витрачати жирові запаси для енергії. Але такі рекомендації слід враховувати, якщо ви годуєте вихованця натуральною їжею. Якісні сухі корми зазвичай вже включають в себе весь набір неоходимости вітамінів.

Якісні сухі корми   зазвичай вже включають в себе весь набір неоходимости вітамінів

забарвлення

На наступному фото видно, як виглядає сомалійська кішка.

У Сомалі кішки шерсть теплого і сяючого кольору з чітким і іноді контрастним тикингом. Виразний колір підшерстя зазвичай світліше шкіри.

Згідно зі стандартами перевага віддається котам без відмітин на животі, грудях і лапах, на хвості не повинно бути кілець. Замість цього має бути затемнення вовни уздовж хребта до кінчика хвоста, а також на скакальних суглобах, ліктях, вилицях і подушечках вусів. Над кожним оком «намальована» вертикальна смужка, висхідна до вух.

Колір тикинга на спині і хвості поєднується з однотонним світлим кольором в нижній частині кота. Розрізняють декілька забарвлень Сомалі кішки:

  • Дикий - традиційний для абиссинских кішок
  • рудий
  • блакитний
  • ліловий

Слід враховувати, що у кошенят Сомалі кішки довго формується остаточний забарвлення і тикинг.

Відео

Скільки коштує сомалійська кішка

Скільки коштує сомалійська кішка

Вартість сомалійського кошеня стартує від 11 тисяч рублів (5 тис. Грн). Як зазвичай ціна залежить від статі кошеня, зовнішніх характеристик і родоводу.

Як зазвичай ціна залежить від статі кошеня, зовнішніх характеристик і родоводу

Де купити Сомалі

Де купити Сомалі

Абиссинская порода - одна з найвідоміших в світі, тому її розведенням займаються буквально в кожній країні. А де є абіссінци, там майже завжди і сомалійці.

Так, в Росії працює не один розплідник Сомалі кішки. Наприклад, в Москві кошенят цієї породи можна купити у заводчиків з «Rocabella» http://rocabella.ru/

В Україні також є розплідники Сомалі. У Києві їх офіційно розводять заводчики з «OBERIG * UA» http://oberig-cats.kiev.ua/

У Мінську сомалійську кішку можна купити в розпліднику «King Solomon» http://www.somali-abyssin.com/

При покупці сомалійського кота на приватних дошках оголошень, обов'язково дізнавайтеся відгуки про продавця.

зараз читають