Полезные материалы

Донський сфінкс

  1. Історія породи донський сфінкс
  2. Догляд та утримання
  3. здоров'я
  4. різновиди
  5. розплідники
  6. стандарт породи

Донський сфінкс
фото можна збільшити

Донський сфінкс - порода російських бесшёрстних кішок . Кішку відрізняє мускулисте тіло, позбавленого шерсті, шовковиста і гаряча на дотик шкіра, високі, стрункі лапи з довгими і тонкими пальцями, довгий хвіст, виразна морда, великі вуха, великі мигдалеподібні або трохи розкосі очі. Відрізняються великою прихильністю до людей при повній відсутності агресії. Ласкаві, не злопам'ятні, грайливі, але не нав'язливі, досить тактовні і витримані.

Який же все-таки Донський сфінкс? Це кішка середнього розміру, з щільним кістяком, пропорційно і гармонійно складена. Тіло міцне, мускулисте, на довгих витончених лапах. Голова Донця має особливий тип, яскраво виражені вилиці і надбрів'я, красиві мигдалеподібні очі і великі вуха. Сфінкси надзвичайно граціозні. Кішки - це взагалі одні з найбільш граціозних істот, створені природою, а коли у них відсутня шерсть, це враження посилюється у багато разів. Всі рухи сфінкса легкі й витончені: він і ходить по-особливому, і сидить по-королівськи, а коли опоряджається і вмивається, витягаючи лапки, - це схоже на акробатичні номери.

Всі рухи сфінкса легкі й витончені: він і ходить по-особливому, і сидить по-королівськи, а коли опоряджається і вмивається, витягаючи лапки, - це схоже на акробатичні номери

фото можна збільшити

Донські сфінкси дуже рухливі, товариські, мають міцною нервовою системою, великим ступенем адаптації, незвичайно ласкаві. Енергійні, допитливі і активні сфінкси люблять гри з м'ячиком, горіхом, "мишкою". Їх характер і звички також незвичайні, як і зовнішній вигляд. Дивно ласкаві й прихилисті, вони люблять довго сидіти на руках, обнявши за шию, і тертися щокою про особу. Сфінкси дуже охайні, швидко освоюють "туалет". Легко знаходять спільну мову з собаками та іншими тваринами.

Донський сфінкс - це порода кішок, з повним або частковим відсутністю шерсті. Дуже красиві і ті і інші. Багатьом людям подобаються саме частково "одягнені" сфінкси. По-перше, вони оригінальні, а по-друге, не всі люди можуть відразу сприйняти голу кішку, а за час, поки кошеня підросте і "роздягнеться", встигають звикнути до її незвичайного і екзотичного виду. Це дуже зручно.

Історія породи донський сфінкс

фото можна збільшити

Донські сфінкси - одна з нечисленних аборигенних російських порід кішок. Історія цієї породи почалася в лютому 1986 року в місті Ростов-на-Дону. Одного разу уродженка Красноярська, Олена Ковальова, повертаючись додому, відібрала на площі у хлопчиків маленького кошеняти, якого мучили хлопчаки. Кошеня будинку назвали Варварою.

Якийсь час опісля шерсть на спинці стала вилазити. Лікування ні до чого не привело, спина кішки залишалася без шерсті. У 1988 році Варвару вперше вдалося показати фахівцям, зайнятим розведенням породистих кішок, але враження ця незвично виглядає кішка не справила. 20 лютого 1990 року Варвара народила послід з трьох кошенят від європейського короткошерстих кота Василя. Їхня донька Чита і є засновницею породи. Виведенням нових кішок зайнялася Ірина Немикіна, що згодом стала фелинологи, нині увійшла в історію світової фелінології. А тоді, шляхом бек-кросу, після багаторічної племінної роботи Іриною Немикіна була отримана нині відома в усьому світі порода, в 1996 році зареєстрована як донський сфінкс.

Догляд та утримання

фото можна збільшити

У плані їжі сфінкси невибагливі, відрізняються всеїдністю і відмінним апетитом, а так само брак вередливість і капрізов.Прічіной Зокрема, відбувся обмін речовин через занадто високу температуру тіла і відсутність шерсті.

Незважаючи на всеїдність сфінксів потрібно намагатися дотримуватися збалансованої дієти. Необов'язково годувати сфінкса тільки натуральною їжею або лише консервованими кормами, предрочітельнее збалансоване поєднання тих і інших, і, безсумнівно, найвищої якості сухих, натуральних і консервованих кормів.

Інша особливість сфінксів - це те, що вони брудняться і пітніють, при цьому через шкіру виділяється подібний воску коричневий наліт. Занадто велике виділення цієї речовини говорить про неправильне харчування тваринного (наприклад, дуже жирна їжа) або про те, що воно має значення себч чувствут Потрібно дізнатися причину і ліквідувати її. Якщо виділення помірні досить просто витирати, у міру забруднення, кішку дитячими очисними серветками або губкою. Якщо є бажання, можна вимити сфінкса, з використанням засобів для купання малюків або м'який шампунь, з рівнем кислотності pH 5,5. Після купання потрібно насухо витерти тварина і стежити за тим, щоб воно не замерзло.

Чорно-коричневий секрет накопичується в вухах досить швидко. Це зовсім не заважає кішці і чистка потрібна тільки для охайності. Чистити потрібно ватним тампоном перед виставкою або зйомкою і в міру того, як вуха забруднюються.

Чистити потрібно ватним тампоном перед виставкою або зйомкою і в міру того, як вуха забруднюються

Кішка з кошеням
фото можна збільшити

Сфінксів підуть на користь сонячні ванни. До кінця літа вони загоряють їх забарвлення стають просто чудовими - яскравими і різними, але необхідно пам'ятати, що сфінкс на сонці можуть згоріти. Тому потрібно повільно привчати сфінкса до сонця і опівдні НЕ вигулювати їх на спеці, краще в затінку.

І взагалі, кішку потрібно загартовувати, сфінкс не повинен рости під склом подібно мімози. Потрібно правильне харчування, в теплу пору року прогулянки на вулиці, фізичні навантаження. Не обов'язково укутують сфінкса, потрібно просто оберігати його від різкого похолодання і протягів. У сфінксів немає потреби в дуже високій температурі змісту, коли вони рухливі (т. Е. Їдять, грають і т. Д.), Але спати вони більше люблять в теплі, краще під ковдрою у господаря.

Кішки донського сфінкса відмінно переносять період вагітності і самостійно справляються з пологами , Вони мають добре вираженим материнським інстинктом і це особливо цінно. Кошенята донського сфінкса з'являються досить міцними, швидкі в зростанні і розвитку.

утримувати цю породу кішок в домашніх умовах - суцільне задоволення. Чутки про труднощі, пов'язані з їх змістом, про їх вередливість і болючості не відповідають дійсності. У них відмінне здоров'я.

Але є деякі особливості змісту. Через відсутність вій на очах у кон'юнктивальний мішках може накопичуватися слиз, яку необхідно видаляти чистою ватою або тканиною. Купання можна замінити обтирання. Кішка неконфліктна при утриманні з дітьми, з іншими тваринами.

Тічки у кішок відбуваються відносно рідко, коти рідко «мітять». Відсутня характерний запах, шерсть не залишається на речах. У людей, що мають алергію на котячу шерсть, реакції на присутність донських сфінксів відзначаються рідше. Кошенята досить легко привчаються до туалету. Багато сфінкси звикають до одного господаря і зберігають відданість йому. Кішки образливі, але не злопам'ятні і прихилисті, що вимагає від господаря більшої уваги до них.

здоров'я

Кошеня Донського сфінкса
фото можна збільшити

Будьте уважні, завжди стежте за станом вашої кішки. Здоровий сфінкс бадьорий, життєрадісний, енергійний, очі блищать. Апатія, тьмяні очі, що сльозяться - явні ознаки хвороби. «Під хвостом» також має бути все чисто, ніяких виділень! У кішки також повинні бути абсолютно чисті вушні раковини і чистий ніс, також без жодних виділень. Слідкуйте за вагою вашого сфінкса, щоб знати, коли він набирає або скидає кілограми. Різка зміна в будь-якому напрямку може бути причиною або наслідком захворювання. Так само слід запам'ятати нормальні фізіологічні показники у дорослої тварини: температура тіла (вона вимірюється в прямій кишці) в середньому 38 оС, пульс 140-240 ударів в хвилину (вимірюється на внутрішній стороні стегна, для цього потрібно прикласти пальці рук до стегнової артерії), частота дихання від 20 до 40 вдихів в хвилину.

Регулярно відвідуйте ветеринарного лікаря. Мінімум один раз на рік - для необхідної вакцинації і контрольного огляду. Виявлення та попередження відхилень у стані здоров'я вашого вихованця допоможе уникнути дійсно серйозних захворювань і збереже ваше спокій. Запишіть номер телефону вашого ветлікаря, бажано щоб додзвонитися по ньому можна було цілодобово.

Дотримуйтесь правильне харчування. Корм повинен бути повноцінним, містити в необхідних пропорціях білки, жири, вуглеводи, вітаміни і мікроелементи. Годуєте вашого сфінкса тільки свіжої і якісною їжею. Не використовуйте дешевий сухий корм (консерви) і залишки зі столу.

Ваш сфінкс повинен мати постійний доступ до прісної води. Пам'ятайте, що тваринам необхідна велика кількість рідини, інакше у них може розвинутися зневоднення. Так само ретельно стежте за чистотою миски з водою - Стоялов вода змінить смак і кішка перестане її пити. До того ж в брудній воді поширюються різні мікроби.

До того ж в брудній воді поширюються різні мікроби

кошеня
фото можна збільшити

Ваш вихованець повинен мати лоток, який регулярно очищається, розташований в зручному місці. Наповнювач не повинен викликати дискомфорту у сфінкса або бентежити його. Під час чищення лотка стежте за «результатами життєдіяльності», при появі підозрілих відхилень (колір, текстура) відразу звертайтеся до ветеринара.

Забезпечте вашому сфінкса регулярні фізичні вправи. Це може бути гра з м'ячиком, «котячої вудкою», лазером. Сфінкси за своєю природою дуже активні і з задоволенням візьмуть участь у веселих іграх.

Хороший догляд - це регулярне купання, чищення вух, стрижка пазурів. Весь інвентар сфінкса (миски, лотки, лежаки, перенесення, повідці, одяг) повинні міститися в чистоті.

Сфінкси, як і будь-які інші тварини, потребують уваги, ласки, соціальній взаємодії, щоб бути щасливими і психічно здоровими. Кішки-сфінкси дуже товариські, тому якщо вас часто немає вдома, то подумайте про те, щоб завести другого.

Подбайте, щоб сфінкса було затишно у вашому домі. Будь-яка кішка буде щаслива, якщо у неї буде затишний куточок, де вона зможе усамітнитися (наприклад, котячий будиночок). Обов'язково обстежте всі навколо на предмет небезпек для вашого сфінкса: отруйні рослини, електророзетки, дроти, ліки, колючі та ріжучі предмети, відкриті вікна, При збиранні використовуйте поменше хімічних миючих засобів, не паліть у приміщенні.

Якщо ви не плануєте використовувати вашого сфінкса як племінного виробника, то каструйте (стерилізують) його. Рекомендується робити це ДО статевого дозрівання (у віці 4-8 місяців). Кастрація позбавить вас від багатьох проблем в подальшому (мічення території, "березневий ор", хвороби і т.д.).

Ціни на донських сфінксів не залежить від статі, що купується вихованця, оскільки цінність визначається переважно кількістю шерсті у тварин.

Таким чином, кошенята з пушком в залежності від забарвлення обійдуться в 100-300 у.о., голі кошенята класичних і Теббі-забарвлень дістануться вам за ціною від 400 у.о. Голорождённие червоні, кремові донські сфінкси коштують не дешевше 500 у.о. І самими рідкісними, а тому дорогими є голі кошенята забарвлень «арлекін» або «біколор» - їх вартість наближається до 800 у.о.

Заводчиків кішок можна розділити на дві умовні категорії: «звичайні» заводчики і заводчики «експерти». Дуже часто саме заводчики першої категорії в основу кута ставлять отримання великих грошей. Простіше кажучи, вони беруть кількістю, а не якістю.

фото можна збільшити

Сумно про це говорити, але часто таких людей мало цікавлять стандарти породи, здоров'я кошенят і питання якісного виховання кошенят в дитячому віці. І найчастіше це відбувається через елементарне незнання. Кошенята продаються в півторамісячному віці, зазнаючи багатьох бід через це, а нові господарі, замість радості знаходять «нервування». Часто через це страждає і «гаманець» нових господарів, так як доводиться звертатися за медичною допомогою в лікарні, ветеринарні клініки.

Другий вид заводчиків - заводчики «експерти». Для них основною метою в розведенні є поліпшення і вдосконалення породи. Максимальне наближення до стандартів породи. Ці люди віддані своїй справі, вони віддаються йому сповна, незважаючи на наявність власних дітей, роботи та інших життєвих обов'язків.

Дуже часто саме на адресу таких заводчиків буває звернений питання: «А чому кошеня коштує так дорого? В іншому розпліднику ціни були набагато дешевше! »Але мало хто знає про той шлях, який слід пройти заводчику, для того щоб його якісне племінна тварина давало« дороге »потомство. Перший крок - це вибір представника породи для розведення. Ціни на таких представників можуть бути захмарними для звичайних покупців. Далі ця тварина слід грамотно виростити і виховати, виставити перед експертами на виставках, і не на одній, а на кількох. Для всього цього процесу потрібні немалі суми грошей.

різновиди

Сфінкс велюр.

Донський сфінкс з вовною - це флок, який має коротку шерсть. Її практично не видно, але можна легко відчути на дотик. Їх шерсть дуже ніжна і схожа на замшу або велюр.

Легкий велюр. Ця варіація передбачає у новонароджених кошенят хорошу галявину і лисину на голові. Тонкі ледве помітні волоски розташовані по всьому тілу, трохи більше їх на лапках.

Велюр-поінт. Лапки і мордочка покриті щільною, короткою і м'якою шерсткою, по всьому тілу - легкий велюр або флок. Дорослий донський сфінкс в сезон може отримати вушну муфту і штанці. У цей період обростають кінцівки, хвіст, голова.

Пухової велюр (пушок). Тіло тварини покрито легким велюром або флоком. Груди, лапи, стегна, ділянка за вухами, хвіст - звивистій шерстю, іноді дуже густий. Така варіація вважається непостійною.

Донський сфінкс браш.

Браш-велюровий. Має короткий, щільний, рідкий, жорсткий звитий волосся. Шкірку у кота видно в районі спини, боків і шиї. Дорослі особини можуть стати флоковим.

Браш-поінтовий. Тіло вкрите тонким велюром або флоком, хвіст, лапки і мордочка - щетинистою шерстю, короткою, густою і звивистою. Новонароджений донський сфінкс часто має густу довгу жорстку шерсть і невелику лисину. Після закінчення півтора років відбувається часткове скидання вовняного покриву.

Браш щільний. Все тіло покрите густим щетинистим волосом, шкіра не просвічується. Донський сфінкс браш може мати перський хвіст.

розплідники

Монопородний розплідник Донських сфінксів Hot Pie зареєстрований у Всесвітній Федерації Котів (WORD CAT FEDERATION - WCF Німеччина). Основним напрямком розплідника є збереження і поліпшення породного типу та племінної якості представників цієї породи. Представники породи з розплідника регулярно беруть участь в різних виставках і шоу. Заводчики: Марина Ковальова і Карина Ковальова Контактна інформація: Росія, г. Вологда, телефон: +7 (953) 523-13-13

Розплідник Донських Сфінксів Ювента (Uventa) зареєстрований у Всесвітній Федерації Котів (WORLD СAT FEDERATION - WCF) та в Міжнародній фелінологічна Асоціації «РУС» (FARUS).

Мета розплідника: отримання здорових тварин, які якомога повніше відповідали б стандарту і мали б свій, властивий тільки Донським сфінксів, неповторний, що запам'ятовується породний образ. Наші вихованці містяться в домашніх умовах, оточені теплом, турботою і любов'ю. Харчуються тільки кормами Super Premium класу (+ свіжим м'ясом після глибокої заморозки). Ведеться постійний контроль за їх здоров'ям.

Контактна інформація: м Москва, тел .: +7 (926) 576-95-70, +7 (499) 742-70-75, email: [email protected], Вікторія Михно.

Розплідник Прінс зареєстрований в 2007 році, дотримується стандартів і правил World Cat Federation (WCF), Монопородний. Контактна інформація: Росія, м.Москва, тел .: (495) 764-00-35

З нами розплідник в 2009 році за системою WCF, назва розплідника "Stone". Метою роботи розплідника є збереження і поліпшення типу тварин цієї породи. Монопородний. Заводчик: Каменська Галина, є суддею WCF по короткій і сиамо-орієнтальної групи вовни. Контактна інформація: м Москва, тел .: +7 (962) 931-42-32, +7 (499) 432-29-94, email: [email protected]

Розплідник My Toys зареєстрований в 2007 році, що підтверджується сертифікатом WCF. У розпліднику ведеться робота, спрямована на поліпшення породного типу та племінної якості представників цієї породи. Заводчик: Наталія Іваннікова. Контактна інформація: тел .: +7 (903) 966-25-80, email: [email protected]

Розплідник Magic Leksy був зареєстрований за систему WCF в 2010 році. Основним напрямком розплідника є поліпшення екстер'єру і максимальне наближення до стандарту породи. Заводчик: Вигонна Олена. Контактна інформація: Новосибірськ, тел .: +7 (913) 207-03-05, +7 (965) 820-41-73, email: [email protected], [email protected]

стандарт породи

Загальна характеристика: донський сфінкс являє собою спонтанну мутацію кішок з голою зморшкуватою шкірою, ніжно-оксамитовою і гарячої на дотик. Це міцні кішки середньої величини, з сильним кістяком, досить елегантні. Дуже активні і «інтелігентні». Коти, як правило, більші за кішок. Очі у котенят відкриваються на 1-3 день життя.

Голова клиноподібна, з чітко окресленими вилицями і надбрів'ями. Лоб плоский, з безліччю вертикальних складок, віялоподібно розходяться над очима. Ніс середньої довжини, прямий, з легко позначеним переходом до чола. Морда недовга, злегка закруглена, з легким Пінчем. Вібриси завиті, можуть коротко обламуватися або бути відсутнім. Зуби міцні, великі, ікла довгі, верхні ікла можуть злегка виглядати з-під губи. Підборіддя і щелепи середньої довжини.

Вуха великі, високо поставлені, злегка нахилені вперед, із закругленими кінчиками. Зовнішні краї вух утворюють вертикальні лінії, що продовжують лінії голови.

Очі середньої величини, мигдалеподібні, косо поставлені, нешироко відкриті. Колір очей допускається будь-хто.

Тіло міцне, пропорційно складено, мускулисте, середньої довжини, зі складками «зайвої» шкіри в пахах. Круп широкий. Коти крупніше кішок.

Кінцівки пропорційні тілу, довгі, прямі, стрункі, але не дуже витончені. Задні кінцівки трохи довші за передні. Лапи овальні.

Хвіст довгий, прямий.

Шкірний покрив: шкіра еластична, зі складками «зайвої» шкіри на голові, шиї, під пахвами, в паху і на животі. Допускається незначна оброслость на морді, вухах, кінцівках і кінчику хвоста (1/3). Взимку може з'являтися тонка опушенность всього тіла.

У молодих тварин допускається залишкова оброслость, яка у дорослих тварин повинна зникати до двох років. Кошенята можуть народжуватися з хвилястою шерстю і «лисинкою» на голові. Завиті вібриси є відмітною ознакою новонароджених донських сфінксів.

Різновид «браш» (щетиниста) має завиту, частіше жорстку, шерсть по всьому тілу з можливими нерівномірними ділянками облисіння на голові, шиї і спині. Ці кішки можуть використовуватися в племінному розведенні і проходити експертизу на виставках без отримання титулу.

Забарвлення допускаються будь-які. Забарвлення теббі (мармуровий, тигровий, плямистий) проходять експертизу без поділу по малюнку, так як на боках і спині малюнок невиразний.

Недоліки: коротка, кругла або вузька голова; маленькі або низько посаджені вуха; круглі очі; короткий, легке, слабке тіло; короткий або некоректний хвіст; повна оброслость тіла; недокус до 2 мм; косоокість.

Пороки: заворот століття, недокус більше 2 мм.

Схрещування з іншими породами: до 2000 року допускається схрещування з аборигенними породами - європейськими короткошерстих, сибірськими кішками російського розведення.

Який же все-таки Донський сфінкс?
Дуже часто саме на адресу таких заводчиків буває звернений питання: «А чому кошеня коштує так дорого?