Полезные материалы

Висока мода: 17-річна школярка з Росії мріяла підкорити паризький подіум. Ось що з цього вийшло

  1. «Я шукаю ідеал»
  2. Гречка і подіум
  3. «Зайвий сантиметр на репутації»
  4. Вижити на 80 євро
  5. «Thank you, bye»
  6. Продається тільки худоба
  7. «Це модельний бізнес»
  8. Манекен в шоу-румі
  9. Аня нічого не заробить
  10. Синиця в руках

Щорічно на Тиждень моди в Парижі з'їжджаються тисячі моделей. Ними рухає єдина мета: пройтися по подіуму на показі відомого дизайнера. Щорічно на Тиждень моди в Парижі з'їжджаються тисячі моделей

Фото: DIRECT SCOUTING

«Я шукаю ідеал»

Кожну хвилину на станції метро Louvre-Rivoli в Парижі можна зустріти довгоногу дівчину з важкою сумкою.

За кілька кроків від станції, в напівпідвальному сирому приміщенні проходить кастинг на Тиждень моди.

Одне з найскладніших випробувань на Тижні моди - вистоювання довгих черг на кастингах

Худорляві, тремтячі від холоду моделі, кожна не нижче 175 сантиметрів, товпляться перед закритою залізними дверима. На них лише облягаючі джинси і тонкі майки на бретельках, на обличчях - суміш розгубленості і надії. В руках у кожної композіткі - картка з фотографією і параметрами моделі.

Серед них - 17-річна Ганна Васильєва з Нижнього Новгорода. Для неї, як і для інших, шлях до заповітного подіуму починається з нескінченної черги. Кастинг-директор Мішель Моуд повинна вибрати 30 манекенниць для свого показу. Менше ніж за годину вона переглянула 250 дівчат, але результатом задоволена.

«Я шукаю скоєних моделей, - рішуче заявляє кастинг-директор. - Досконале тіло, досконала шкіра, досконала хода - не для життя, а для подіуму - ось що мені потрібно ».

Цілими днями Аня пропадає на кастингах, які закінчуються ближче до ночі

З кімнати лунає: «Наступна»!

Аня зникає за дверима, через яку доноситься тільки стукіт підборів. Але вже через мить повертається, швидко перевзуватися туфлі на черевики і вибігає на вулицю.

Кастинг, якого Аня терпляче чекала цілу годину, тривав для неї всього десять секунд. Сьогодні їй потрібно відстояти ще в дев'яти таких чергах.

Я обережно запитую Мішель, що було не так з Анею.

Кастинг-директор оглядає мене поблажливим поглядом і швидко вимовляє: «Ви хочете, щоб я вам сказала? Ну добре. Тіло неідеально. Ноги неідеальні. Та й дівчата мені потрібні вищий на зріст ».

Гречка і подіум

17-річна Аня прилетіла до Франції з пакетом гречки і твердим наміром пройти до вищої ліги модельного бізнесу.

Вона мріє взяти участь в показі свого улюбленого бренду Saint Laurent.

У дитинстві Аня ходила в звичайну школу і займалася водним поло. Від довгого перебування у воді вона часто хворіла, і поло довелося кинути. Через деякий час зайнялася східними танцями, проте це заняття не надто захопило.

Через деякий час зайнялася східними танцями, проте це заняття не надто захопило

Фото: DIRECT SCOUTING, АРХІВ АНІ ВАСИЛЬЄВОЇ / Робота моделлю не тільки дозволяє подорожувати, але і дає можливість прожити життя цікавішим, ніж в Росії, говорить Аня

Тому, коли Аня отримала пропозицію працювати моделлю за кордоном, погодилася без довгих коливань.

«Мені написала у" ВКонтакте "скаут з модельного агентства в Нижньому Новгороді, - згадує Аня. - Її зацікавили мої фотографії, і нас з мамою запросили на інтерв'ю ».

Юна Аня сподобалася експертам моди, і вже через місяць вона отримала квиток на літак і запрошення працювати в Південній Кореї.

Тоді їй було всього 14.

«Батьки дуже переживали, але директор агентства і мій Букер Равід довго розмовляли з ними, пояснювали, що це абсолютно безпечно. Одного разу на роботу відправили 12-річну дівчинку, так що мій випадок не був унікальним », - розповідає Аня.

За три роки вона побувала в п'яти країнах. Робота моделлю дозволяє не тільки подорожувати, але і дає можливість прожити життя цікавішим, ніж в Росії, говорить Аня.

Паралельно з поїздками Аня закінчує 11-й клас. Як і багато її однолітки, вона не бачить сенсу продовжувати навчання в рідному місті, де занадто мало перспектив на майбутнє.

«Я мрію вступити в школу дизайну Parsons в Нью-Йорку. Але це дуже дорого, безкоштовних курсів там немає », - розповідає Аня.

Шлях до бажаної мети починається з порожньою і холодної паризької квартири, наданої агентством, в якій Аня змушена ділити дах з іншими такими ж моделями, як вона.

Шість голодних, постійно зябнущій дівчат ділять єдиний на всіх душ і туалет. На кухонних полицях і в холодильнику порожньо. Кухлів немає, і пити чай дівчаткам доводиться з глибоких тарілок.

Убога меблювання, голі стіни і самотня електрична лампочка в Аниному кімнаті навівають тугу.

У Аниному "модельної квартирі" чашок немає, чай доводиться пити з глибоких тарілок

Найстрашніше для кожної дівчинки - залишитися невибраною. Негідною подіуму. Виявитися гіршими за всіх. Залишитися будинку однієї, коли інші блищать в променях слави на показі колекції відомого дизайнера.

Кожна з них боїться такої розв'язки, але мовчить про це.

«Зайвий сантиметр на репутації»

Як і тисячі інших моделей в Парижі, Аня повністю залежить від свого модельного агентства.

Агентство оплачує авіаквитки, житло, видає кишенькові гроші і займається пошуком роботи.

Всі витрати, включаючи роздруковані на принтері фотографії з портфоліо і уроки дефіле, віднімаються з майбутнього заробітку моделі.

Обстановка в модельному агентстві нагадує біржу.

Конкуренція починається з модельного агентства

За довгим столом десять чоловік нескінченно дзвонять по телефону і голосно щось обговорюють між собою. Чи не знають мови дівчинки здригаються, чуючи в довгому потоці французької мови своє ім'я. Учасники розмови при цьому навіть не дивляться в їхній бік.

Стіни в офісі щільно обвішані фотографіями моделей. Майже під кожним знімком позначка IN - «в місті». Кожна дівчина знає, що в разі фіаско на кастингах під її фотографією з'явиться зловісний напис OUT.

Офіс просочений байдужістю до самих моделей.

Кожна дівчина знає, що в разі фіаско на кастингах під її фотографією з'явиться зловісний напис OUT

Це відчувають і самі дівчатка. Їх більш досвідчених колег таке ставлення не бентежить: вони вальяжно входять в офіс, дружньому щебечуть з Букера і ходять разом з ними палити, поки юні здобувачки соромливо чекають, коли хто-небудь зверне увагу на них.

Аня тут, щоб пройти щотижневий завмер параметрів і отримати гроші на кишенькові витрати на тиждень. Більшість присутніх ніби не помічають її присутності, продовжуючи займатися своїми справами.

Щопонеділка співробітниця агентства Тетяна вимірює сантиметром груди, стегна і талію моделей. Замір - не примха агентства, а своєрідний тест на профпридатність.

«Я майже їх ровесниця, але відчуваю себе їхньою мамою, - розповідає 19-річна Таня, яка приїхала в Париж з України. - Коли у них немає роботи, вони приходять до мене. Коли у них немає кастингів, вони знову приходять до мене. Ці дівчатка - просто діти, я сильно переживаю за них ».

«Головне в цьому бізнесі - вузькі стегна. Вони не повинні бути ширше 89 сантиметрів, інакше дівчинка ризикує виїхати з Парижа без роботи », - пояснює Таня.

«Якщо замовник виявить зайвий сантиметр - дівчинку виженуть, а з нами перестануть співпрацювати», - додає вона.

З ранку Аня з'їла два яблука і омлет. Тепер вона переживає, що не впишеться в потрібні параметри.

Вижити на 80 євро

Аніни витрати за тиждень в Парижі

Щотижня Аня отримує 80 євро кишенькових грошей.

Близько 30 євро йде на проїзний, 50 залишається на їжу та оплату мобільного зв'язку (близько семи євро в день).

На питання, як вижити на таку суму, працівники агентства знизують плечима і радять поцікавитися у самих моделей.

«Потрібно купувати їжу в дешевому супермаркеті, готувати вдома. Ресторани? - Аня сумно усміхається. - Про це не може бути й мови ».

- Про це не може бути й мови »

Гречка, суха локшина і мед - мінімальний набір для виживання в Парижі

Для більшості моделей єдиний спосіб не залишитися голодною в Парижі - це привезти їжу з собою. Саме так і вчинила Аня. Половину її великий дорожньої сумки займали продукти: вівсянка, гречка, чай, макарони - мінімальний набір для виживання у французькій столиці.

«Thank you, bye»

У лютому в Парижі ніщо не нагадує про сформований образ міста закоханих. Вогкий вітер з Атлантики несе дрібні крижані краплі. Від холоду холонуть руки.

Погода ніяк не впливає на рішучість Ані. За прокладеному в телефоні маршруту вона старанно йде на черговий кастинг.

"Я майже їх ровесниця, але відчуваю себе їхньою мамою. Ці дівчатка - просто діти, я сильно переживаю за них", - розповідає співробітниця модельного агентства Тетяна

Знайти потрібну адресу в лабіринті паризьких вулиць непросто. Нарешті вона стукає в потрібні двері.

У теплому приміщенні жваво. Кілька візажистів оточують модель, яка насилу стримує емоції: її тільки що відібрали з сотень претенденток для проби подиумного макіяжу.

Звичною черзі з моделей немає, це надає Ані впевненість. З посмішкою вона крокує назустріч дизайнеру.

«Якщо попросять приміряти одяг, встигну зігрітися», - каже вона собі.

Це їй не вдається.

Толком не глянувши на Аню, дизайнер кидає їй: «Thank you, bye».

«Мабуть, я не сподобалася», - з приреченістю в голосі говорить мені вона, кидаючи швидкий погляд на стіну, обвішаної знімками.

На фотографіях знайомі Ані особи: сусідки по модельній квартирі. «Можливо, їх запросять на примірку. У них є шанс взяти участь в шоу », - обережно каже Аня, вибігаючи назад в холодний паризький лютий.

Продається тільки худоба

На вулиці Рю Понте два немолодих француза останні 30 років намагаються передбачити майбутнє.

Співзасновники модельного агентства Silent Вінсент Пітер і Ерік Дюбуа щороку представляють вимогливому паризькому клієнту нові обличчя з усього світу. Вони вважають, що можуть передбачити тренд, і знають, що «вистрілить» в наступному році.

Ерік переконаний, що запорука успіху на Паризькому тижні моди - в силу характеру моделі: «Потрібно випромінювати впевненість в собі. Те, як ти тримаєш сигарету, твоя постава, хода, погляд - ніхто не повинен допустити і думки, що за яскравою зовнішністю може ховатися тендітна і не впевнена в собі дівчина ».

На думку Вінсента, модний ринок відкритий лише для струнких і високих: «Завдання моделі - показати одяг в найбільш привабливому вигляді. Для цього ти повинна бути худою і довгою ».

А чи можуть дівчата розміру plus-size так само успішно працювати на подіумі?

«Сумніваюся», - хитає головою Вінсент.

«Подивіться на Олімпійські ігри - там немає атлетів розміру плюс-сайз. Щоб завоювати медаль, спортсмен повинен бути високим і струнким. Те ж саме і в фешн-індустрії », - додає він.

«Це модельний бізнес»

«Коли приїжджаєш в Париж, думаєш: ось зараз я піду на кастинг і всім сподобаюся», - каже Аня.

«Але приходиш на перший, другий, десятий відбір, а тебе не помічають. Самооцінка падає, починаєш сумніватися в собі », - додає вона.

Аня продовжує настільки ж старанно ходити на всі кастинги, яких з кожним днем ​​стає все менше. Вона починає усвідомлювати, що момент, схоже, втрачено і це свято не для неї.

Нікому з Аніних сусідок по «модельної квартирі» не вдалося виступити на показі.

Нікому з Аніних сусідок по квартирі так і не вдалося виступити на Тижні моди

На маленькій кухні, де вони раніше готували разом і обговорювали свої плани, тепер порожньо і тихо. Дівчата розійшлися по своїх кімнатах.

У холодному напівтемному коридорі я зустрічаю 17-річну Алісу. У відповідь на питання, як успіхи, вона невизначено знизує плечима.

«Арт-директор повинен прокинутися в гарному настрої, випити чашку смачної кави. Якщо потрапиш на очі в потрібний момент - вважай, пощастило, - розповідає Аліса. - Це прикро, тому що твої старання залишаються недооціненими, але це життя. Це модельний бізнес ».

І що тепер?

«Зробити шоу-рум і поїхати додому, закінчувати школу. А потім - поки не знаю, як карта ляже », - байдуже відповідає Аліса.

Манекен в шоу-румі

За пару тижнів, проведених в Парижі, Анін борг перед агентством досяг двох тисяч євро.

За пару тижнів, проведених в Парижі, Анін борг перед агентством досяг двох тисяч євро

"Приходиш на перший, другий, десятий відбір, а тебе не помічають. Самооцінка падає, починаєш сумніватися в собі"

Щоб розплатитися з боргами, Аня змушена працювати «вішалкою в магазині» - так вона описує робочий день в шоу-румі.

«Ти приходиш, міряєш одяг, показуєш клієнтам. Ходиш між столиками, на тебе дивляться, іноді можуть торкнутися », - розповідає вона.

За день Аня приміряє від 100 до 300 нарядів. Її робота - стояти нерухомо і повертатися по команді.

Говорити, задавати питання - категорично заборонено. Необхідно постійно посміхатися і зображати інтерес до подій, інакше вибагливий покупець може поскаржитися на надто «флегматичну» модель.

За словами Ані, найскладніше в роботі - нудьга. Байдужість оточуючих. На тобі продають одяг з показу, на який ти так мріяла потрапити. Але виявилася тут, між вішалок з одягом і нудьгуючих покупців.

Аня нічого не заробить

Для моделей успіх на Тижні моди визначається числом показів. Для агентства - кількістю зароблених з цих показів грошей.

Менеджер Роман з Аніного агентства результатами незадоволений: «Ми заробили близько 100 тисяч євро, могло бути і більше».

Я обережно запитую, чи запрацює Аня що-небудь в цій поїздці.

Роман, який 20 років працює в цій індустрії, не має особливо ніжних почуттів до модельного бізнесу: «Вибачте за мій французький, але модельні агентства - повні засранці. Дівчинка приїжджає, працює, а в підсумку агентство забирає все собі ».

«Швидше за все, Аня нічого не заробить. І запевняю вас, вона не одна така », - резюмує він.

Втім, доля Ані, як і десятки інших моделей, які не досягли успіху на Тижні моди, мало турбує Романа.

Вже забувши про Аню, він з гордістю розповідає мені про дівчинку-альбіноса, яка в цьому сезоні стала зіркою паризького подіуму і тепер зможе принести чималий профіт агентству.

Аню ж всього через пару днів відправлять додому.

Синиця в руках

Останній раз я зустрічаюся з Анею пізно ввечері в понеділок. Її довго не відпускають з роботи, я чекаю під вікнами шоу-руму кілька годин.

«Я дуже втомилася, після обіду не було часу навіть присісти, переодяглася безліч разів, - каже Аня. - Але зате смачно погодували ».

"У Нижньому я знялася для реклами модного шопінг-центру. Ця реклама висить на фасаді магазину в самому центрі міста. Так що мені теж є чим пишатися"

По дорозі в «модельну квартиру» Аня розповідає мені, що директор агентства заборонив видавати кишенькові гроші моделям, які погано виступили на Тижні моди.

«У деяких дівчаток залишилося п'ять євро в кишені, їм потрібно шукати варіанти, як прогодувати себе», - знизує плечима Аня.

Втім, через пару днів, поступившись тиску модельних агентів, директор Аніного агентства все-таки погодиться видати дівчаткам такі-сякі кишенькові гроші - але не більше 40 євро кожній.

На виході з метро Аня зауважує самотню рекламну вивіску - в світлі нічних вогнів дівчина позує для реклами парфумів «Шанель».

«Було б здорово одного разу опинитися на її місці», - з тендітною надією в голосі говорить Аня.

«У Нижньому я знялася для реклами модного шопінг-центру. Ця реклама висить на фасаді магазину в самому центрі міста. Так що мені теж є чим пишатися », - посміхається вона.

Аудиоверсию матеріалу англійською мовою можна послухати по цьому посиланню.

Аліна Ісаченко

Бі-бі-сі

Кастинг-директор оглядає мене поблажливим поглядом і швидко вимовляє: «Ви хочете, щоб я вам сказала?
Ресторани?
А чи можуть дівчата розміру plus-size так само успішно працювати на подіумі?
І що тепер?