Полезные материалы

Як вести себе в новому колективі?

  1. Рада 1. Зовнішність
  2. Порада 2. Подання
  3. Порада 3. Спілкування
  4. Рада 4. Підвалини і традиції
  5. Рада 5. Слухати або говорити?
  6. Рада 6. Власна думка
  7. Рада 7. Нова мітла?

Перший робочий день на новій роботі ... Тільки непробивний емоційний сухар може сказати, що йому все одно, які люди тепер будуть його оточувати і як буде побудовано нове спілкування. Це хвилюючий, але захоплюючий період: радість знайомства з новими людьми змінюється тривогою за вироблене власною персоною враження. «Влитися» швидко і непомітно, без серйозних психологічних і емоційних проблем не кожному дано: і «свій хлопець» може бути зустрінутий старожилами компанії в багнети, і дівчина-красуня не прийнята новими колегами-жінками з розпростертими обіймами.

Російський менталітет ділових знайомств і спілкування істотно відрізняється від того ж європейського або американського: там все простіше - прийшов чоловік, познайомилися, усміхнулася, ввечері пішли пити пиво в найближчий бар. Ні, пиво, звичайно, і у нас можливо, однак хоч би якого рівня була компанія - 4 людини в ній працюють або 544, нерідко новенький зустрічається з підозрою: підсидить когось? ��тане улюбленцем у начальства? буде строчити кляузи? зануда або непрохідний базіка?

Входження в новий колектив - це деякий момент істини для вхідного і своєрідне випробування на психологічну витривалість, такт і терпіння

В голові вливающегося в уже згуртований колектив маса питань: з перших днів завзято взятися за роботу або трохи озирнутися, як знайти контакт з колегами, намагатися завести друзів або «дружба» і «робота» - поняття несумісні, вгамувати свої особистісні якості на користь професійних і т.д. Відповіді на одні запитання породжують такі і можна накрутити себе до такої міри, що вже саме входження в новий кабінет буде супроводжуватися розмашисто тремтінням в колінах.

Пропонуємо кілька порад, як впоратися з самим собою і новоколлектівним неврозом, не боятися ні колег, ні начальства, відчувати себе спокійно і впевнено - інші люди неодмінно відчують вашу (ні, не гординю і відчуття переваги) готовність до спокійного і розміреного адаптаційного періоду. Наведені нижче рекомендації підійдуть не тільки до робочого колективу, а й до будь-якого іншого дорослому: спортивному, навчального і т.д.

д

Рада 1. Зовнішність

«Зустрічають по одягу» - так, це саме той випадок! При надходженні на нову роботу рекомендується поцікавитися наявним (або відсутнім) дрес-кодом і, по можливості, придивитися до того, як одягнені співробітники. Строгий офіційний костюм в робочому середовищі полупанка-напівхіпі буде недоречний, точно так же, як і рвані джинси і майка-алкоголічка в серйозній компанії, яка працює з іноземними партнерами. У будь-якому випадку, одяг повинен бути хай і не нова, але охайна - жирні плями, зачіпки, спущені петлі на трикотажі покажуть ваше неповагу не тільки до оточуючих людей, а й до самого себе. Якщо тільки ви не народилися з генетично закладеним Пофігістіческую ставленням до власної одязі.

Особа, зачіска, руки - все повинно бути нехай і не ідеально, але наближеним до цього: в цей період вас розглядають всі очі, що знаходяться в офісі, і чоловічі, і жіночі. А тому не варто свербіти, колупати в носі, знімати під столом «Ароматну» взуття і т.д. - все це буде помічено і перетертої колегами за чаєм, в туалетах, на прикрих. Дівчатам важливо не перестаратися з дорогими прикрасами - вони на роботі просто недоречні, до того ж, якщо в колективі є небагаті фінансовим достатком люди, ваші триповерхові золоті сережки і таке ж намисто викличуть лише відторгнення.

Приємна зовнішність - мінімум макіяжу та прикрас, доглянуті нігті, чисте волосся розташують до себе колег

Порада 2. Подання

Як правило, нового співробітника проводить по кабінетах і знайомить з майбутніми колегами безпосередній начальник або фахівець кадрової служби. Якщо такого з різних причин не сталося, то непогано провести власну самопрезентацію, щоб колеги не сиділи і не гадали - що це за новий дядько з'явився замість пішла на підвищення Марь-Іванни, або приємна дівчина замість відбув на пенсію Василя Петровича. Багато про себе розповідати не варто: ім'я, освіта, професійні вміння і заслуги - просто, швидко і без хвастощів.

Порада 3. Спілкування

На обличчі - тільки привітне, посмішка і добрі очі: навіть якщо вам це коштує неймовірних зусиль. Доброзичливість і відкритість допоможуть встановити контакт з оточуючими людьми, але не перестарайтеся: постійна усмішка до вух може ніяково спозиционировать вас як простачка і недотепу, а ці якості не дуже цінні в роботі.

У перший час думайте над кожним словом, уникайте провокацій, категоричних зауважень, обговорення начальства і колег як з позитивного боку, так і з негативною. У період «вливання» більше слухайте, що говорите: так ви отримаєте необхідну інформацію, проясніть для себе ситуацію, виділіть людей, з якими цілком можна зійтися ближче, а з ким зберегти багатокілометрову дистанцію.

Рада 4. Підвалини і традиції

У кожному колективі - робочому, спортивному, навчальному - є певні правила: можливо, тут у розмовах не стосуються питань особистого життя, прийнято вітати один одного з днем ​​народження, купувати на всіх кави в автоматі і т.д. Рекомендується ненав'язливими питаннями з'ясувати такі моменти, але нехай отримання інформації стосується лише роботи - спроба з'ясувати у колег, а не одружений той брутальний хлопець за стінкою, покоробить будь-кого.

І ніяких питань про особисте життя колег - вони можуть бути сприйняті як спроба зібрати інформацію для подальших пліток, та й не кожен готовий пустити в душу першого зустрічного

Рада 5. Слухати або говорити?

Рада психологів однозначний: слухати! Ви поки не настільки цікаві колегам, щоб вони вислуховували ваші монологи про себе коханого (коханої). Не варто надавати про себе особисту інформацію - ці нові люди вам незнайомі і невідомо поки, як вони будуть до вас ставитися: то, що зараз вами кажуть, може бути згодом легко використано проти вас. За мову ніхто не тягне.

Рада 6. Власна думка

Що робити з власною думкою? Правильний рада: залишити при собі. Як би не склалася ситуація, якщо вашої оцінки не питають - утримайтеся її висловлювати: на перших порах людині ще складно оцінити те, що відбувається адекватно, а подана вам інформація може бути однобока або зовсім некоректна. Ніяких кулуарних пліток і обговорень, навчитеся обходити стороною сумнівні теми і не піддавайтеся на провокаційні питання - це морально підійме вас в очах і колег по цеху, і керівництва.

В сучасний час важливою стане рекомендація уникати національних і політичних питань, питань релігії і нетрадиційних сексуальних орієнтацій - хто знає, яких протилежних думок дотримуються колеги і як люто вони готові їх відстоювати?

В сучасний час важливою стане рекомендація уникати національних і політичних питань, питань релігії і нетрадиційних сексуальних орієнтацій - хто знає, яких протилежних думок дотримуються колеги і як люто вони готові їх відстоювати

Рада 7. Нова мітла?

Навіть якщо ваша громадська і професійна енергія б'є через край, не варто в перші ж дні ломитися в двері керівника з глобальними планами перебудови звичної схеми діяльності організації. Нехай спочатку люди звикнуть до вас, і ви втягнетеся в життя колективу і його роботу: можливо, те, що в перші дні вам здалося дурним і недоцільним, виправдано економічними, тимчасовими і трудомісткий ресурсами. Спочатку трохи обживаючи і придивіться, а потім вирішите, як бути з інноваціями.

Пам'ятайте: дорослі люди розуміють складності адаптаційного періоду людини в новому середовищі проживання і вам дадуть час «і людей подивитися, і себе показати». Але не варто затягувати ознайомлення з колегами і безпосередніми обов'язками - робота в першу чергу характеризується результатом. А тому дотримуйтесь нескладних рекомендацій і не дозволяйте психологічних труднощів взяти верх над робочими моментами.

5. Слухати або говорити?
7. Нова мітла?
Ні, пиво, звичайно, і у нас можливо, однак хоч би якого рівня була компанія - 4 людини в ній працюють або 544, нерідко новенький зустрічається з підозрою: підсидить когось?
?тане улюбленцем у начальства?
Буде строчити кляузи?
Зануда або непрохідний базіка?
5. Слухати або говорити?
7. Нова мітла?