Полезные материалы

7 популярних фраз батьків, які руйнують психіку дитини

Ольга Дзюба

Незначні і, здавалося б, нешкідливі фрази батьків, сказані без задньої думки, а найголовніше з кращих спонукань, можуть вплинути не тільки на подальшу психіку і життя дитини, але і стати фундаментом його найглибших комплексів.

Більшість проблем у дорослому житті беруть свій початок з дитинства, тому батькам потрібно звернути особливу увагу, як на методи виховання дитини, так і способи спілкування з ним. Адже стати дитині хорошим батьком, а ще краще відданим другом - це велика праця і якщо ви бажаєте своєму чаду тільки самого найкращого, то просто навчитеся його розуміти і відчувати. Саме елементарне, з чого можна почати, це звернути увагу на фрази, які не варто говорити дитині, особливо в молодшому віці.

Саме елементарне, з чого можна почати, це звернути увагу на   фрази, які не варто говорити дитині,   особливо в молодшому віці

«Припини, мені за тебе соромно!». Якщо дитина намагається привернути увагу дорослого за допомогою співу, гучних висловлювань або криків, то намагайтеся не загострювати на цьому пильної уваги. Можливо, йому просто хочеться більше вашої зацікавленості й турботи. Не потрібно червоніти і ніяковіти за своє чадо і тим більше робити йому зауваження в присутності сторонніх людей.

«Годі плакати, в цьому немає нічого страшного». Діти, так само проявляють свої емоції, як і дорослі, тільки кожен по-своєму. Потрібно приймати їх такими, якими вони є, з усіма плюсами і мінусами. Діти вчаться на своїх помилках, а батьки їм для того, що б допомогти розібратися в що сталися ситуаціях, зуміти на них правильно відреагувати і, найголовніше, без проблем їх подолати.

«Ось Таня отримала« 5 », а ти чому« 4 »?». Говорячи таку фразу, багато батьків вважають, що вони бажають дитині кращого - кращих оцінок, досягнень і результатів. Але на самій-то справі, дитина чує лише докір в свою сторону, що хтось краще, ніж він. Ні в якому разі не можна порівнювати успіхи свого малюка з чужим, потрібно любити його таким, яким він є. Інакше в майбутньому, він перенесе ці комплекси в доросле життя і буде продовжувати порівнювати власні успіхи з оточуючими.

Інакше в майбутньому, він перенесе ці комплекси в доросле життя і буде продовжувати порівнювати власні успіхи з оточуючими

«Іди, я не хочу тебе бачити». Зопалу або в пориві злості батьки можуть неусвідомлено сказати багато, але завжди потрібно намагатися контролювати свої висловлювання, адже дитина приймає почуті слова безпосередньо безпосередньо, пропускаючи через себе. Дорослий не прийме ситуацію близько до серця, а можливо дитина, ще довгий час буде страждати від почуття провини перед ним, а так само думати, що без нього мамі і татові жилося б набагато краще.

«Ти, як завжди нічого не можеш зробити правильно».
Як же прикро чути від батьків цю фразу - боляче і до сліз. Адже якщо найближчі люди вважають тебе нема на що не здатною, то, що вже говорити про інших. Такими фразами, дорослі знову і знову нагадують дитині про його невдачі, які з часом накопичуються в один величезний комплекс. Подумайте добре, що для вас важливіше? Звичайно дитина, якій кожен день потрібно дарувати батьківську любов, ласку, підтримку і розуміння.

«Як шкода, що ти не така, як твій брат / сестра». Таке порівняння не призведе до добра, адже між дітьми може виникнути суперництво, яке з часом переросте в багаторічну ворожнечу. Не потрібно забувати, що кожна дитина особливий, у кожного свої таланти і особливі унікальні здібності. Подумайте гарненько, хіба таких відносин ви хочете для своїх дітей?

Подумайте гарненько, хіба таких відносин ви хочете для своїх дітей

«І навіщо я тебе народила». Е та фраза одна з найжорстокіших і гірших, яку не побажаєш почути жодній дитині, навіть жартома. Життя штука складна і ситуації бувають різні - навіть якщо ваша дитина не був бажаним, то зробіть так, що б він ніколи цього не впізнав і не відчув. Оточіть його любов'ю і турботою, якої потребує кожен малюк і тоді він виросте справжнім чоловіком.

Крім всіх вище перерахованих фраз, існує ще безліч, які батьки висловлюють то на емоціях, то без приводу або навіть не надаючи сказаного особливого значення. Але діти ...... Діти беруть слова батьків всерйоз. Тому батькам потрібно працювати над собою, намагатися стежити за своїми висловлюваннями, і ростити здорових, як фізично, так і психологічно врівноважених, сильних і впевнених у собі особистостей.

Також обов'язково дізнайтеся про те, як потрібно виховувати хлопчиків: короткий курс для мам хлопчиків

«Ось Таня отримала« 5 », а ти чому« 4 »?
Подумайте добре, що для вас важливіше?
Подумайте гарненько, хіба таких відносин ви хочете для своїх дітей?