Полезные материалы

Все про березовий сік: корисні властивості і приготування напою

  1. Користь і шкода березового соку
  2. Корисні властивості березового соку
  3. Приготування березового соку
  4. Рецепт квасу з березового соку
  5. Як пити березовий сік
  6. Як збирати березовий сік, відео

Березовий сік освіжає в спеку, має безліч корисних якостей і є дієтичним напоєм Березовий сік освіжає в спеку, має безліч корисних якостей і є дієтичним напоєм.

Його чистий смак подобається далеко не всім, проте приготувати сік можна різними способами, від чого смакові якості можуть значно змінитися.

Регулярне вживання соку берези - можливість відновити недолік корисних речовин в організмі і ще значно зміцнити здоров'я.

Користь і шкода березового соку

Так чим корисний березовий сік, адже вживає його велика кількість людей? Напій має солодкий присмак завдяки вмісту в ньому рослинних цукрів - вони є прекрасним засобом для відновлення сил організму після довгої зими.

Користь березового соку полягає в поліпшенні травлення, легкому сечогінний ефект і в прискоренні лікування виразки шлунка і гастриту.

Даний продукт можна вживати для підвищення захисних сил організму від вірусів та інфекцій, адже в ньому містяться біологічно активні речовини.

Вітамінів в соку не багато, але мікроелементів - більш ніж достатньо.

Особливо багато калію, який здатний зміцнювати серце, берегти судини і тонізувати організм. Якщо помічені порушення в роботі нервової системи, лікування березовим соком буде актуальним за рахунок наявності в ньому фосфору.

Залізо, теж входить до складу напою, покращує склад крові, марганець налагоджує роботу обміну речовин і піклується про здоров'я репродуктивної системи, кальцій зміцнює зуби і кістки.

Чи знаєте ви в чому   користь кленового соку Чи знаєте ви в чому користь кленового соку ? Відомості про час збору і про консервацію.

Чи можна пити дистильовану воду, читайте тут .

У косметології рідина, видобуту з берези, використовують для позбавлення від вугрів на обличчі і додання щоках рум'янцю. Даний засіб застосовується і для ополіскування волосся - вони стають здоровими, слухняними і блискучими.

Калорійність березового соку низька - всього 24 ккал на 100 г. Цей продукт вважається дієтичним і вживається в чистому вигляді в період схуднення.

Кожна людина, самостійно збирає сік з беріз, повинен знати, які дерева підходять для цього.

Користь і шкода березового соку сильно залежать від екологічної обстановки в тому місці, де він був зібраний.

Поблизу жвавої траси збором займатися не рекомендується. Такий вчинок може в результаті обернутися отруєнням важкими металами.

Оптимальний час, коли збирати березовий сік можна, - до кінця квітня.

Корисні властивості березового соку

Цей унікальний і корисний напій можна пити практично всім: дітям, дорослим, вагітним, годуючим мамам і навіть тим, хто хворіє Цей унікальний і корисний напій можна пити практично всім: дітям, дорослим, вагітним, годуючим мамам і навіть тим, хто хворіє.

Корисні властивості березового соку:

  • лікує хвороби серця і судин;
  • стимулює роботу захисних сил організму;
  • є антисептичним засобом;
  • стимулює роботу мозку;
  • має сечогінний ефект;
  • очищає кров і нирки;
  • прискорює одужання при простудних і вірусних захворюваннях;
  • нормалізує тиск;
  • позбавляє від депресії.

Сік, зібраний з беріз, допомагає і при багатьох інших проблемах.

Властивості березового соку поширюються як на область косметології, так і на галузь медицини. Він настільки безпечний, що лікарі призначають його для зменшення набряклості вагітним і годуючим жінкам. Продукт гіпоалергенний, тому дітям березовий сік теж пити можна.

Є й деякі протипоказання березового соку - вживати його в обмеженій кількості потрібно лише при наявності виразки шлунка або сечокам'яної хвороби.

Приготування березового соку

При перших відлигах, коли бруньки на березі починають набухати, проводиться збір соку.

Цю корисну воду часто вживають в свіжому і чистому вигляді. Але якщо рідини зібралося дуже багато, можна поцікавитися тим, як готувати березовий сік в домашніх умовах. Завдяки цьому смачний напій можна буде і влітку, і взимку.
Рецепт закачування березового соку
Цю корисну воду часто вживають в свіжому і чистому вигляді Складові:

  • сік берези - 3 л;
  • лимон - 1 шт .;
  • цукор - за смаком.

Спосіб приготування

  1. Приготування березового соку досить просте і не займе багато часу. Довести сік до кипіння (кип'ятити не можна) і процідити через марлю.
  2. Додати в гарячу рідину вимитий і нарізаний шматочками лимон (нечищений).
  3. Насипати цукор.
  4. Простерилізувати банки, розлити по ним отриманий напій. Прикрити кришками.
  5. На дно великої каструлі з водою покласти рушник і поставити в неї наповнені соком банки.
  6. Стерилізувати 10 хвилин, після чого банки закатати.
  7. Консервація березового соку також включає укутування теплою ковдрою. У такому вигляді банки потрібно тримати, поки вони не охолонуть.


Готовий напій в банках винести в прохолодне місце для тривалого зберігання. Натуральний домашній продукт зберігає всі свої корисні властивості.

Рецепт квасу з березового соку

Складові:

  • березовий сік - 1 л;
  • дріжджі - 15-20 г;
  • родзинки - 3 шт.

Спосіб приготування:

  1. Сік підігріти до температури 35 градусів.
  2. Покласти в нього дріжджі і родзинки.
  3. Можна додати і лимонну цедру.
  4. Банку щільно закрити, залишити в такому вигляді на 1-2 тижні.

Як пити березовий сік

Свіжий або консервований сік слід пити по склянці 3-4 рази на день. Робити це найкраще за 30 хвилин до основного прийому їжі. Напоєм можна замінювати і питну воду. Рідина, видобуту з берези, використовують також для приготування компотів, киселів, кави, чаю і навіть каші.

Чи знаєте ви яка   вода шунгітовая Чи знаєте ви яка вода шунгітовая ? Все про корисні властивості цієї незвичайної рідини.

Про корисні і шкідливі властивості бурякового квасу читайте тут.

Про приготуванні компоту з сухофруктів в мультиварці за адресою: //budu-zdorov.net/produkty-i-zdorovje/poleznye-produkty/kompot-iz-suhofruktov-v-multivarke.html

Як збирати березовий сік, відео

Тепер пропонуємо до Вашої уваги відео - як добути березовий сік.