Полезные материалы

The Best Guide

Існує величезна кількість різноманітних алкогольних напоїв. Умовно їх можна розділити на дві категорії: ті, що створені для того, щоб, грубо кажучи, надерти, і ті, що створені для насолоди смаком і ароматом. Ягуари, Виноградні дні, Балтики та інші подібні напої відносяться до першої категорії. Звичайно, задоволення від них отримати можна, але задоволення це досить специфічне. З дуже несприятливими довгостроковими наслідками, причому як для того, хто це задоволення отримує, так і для оточуючих.

Що ж, почнемо з Ягуара. Цей «культовий» напій відрізняється дуже великою популярністю серед росіян, що виникла внаслідок щодо приємного солодкого смаку (розробленого з урахуванням уподобань нашого населення) і своєрідного одурманюючого ефекту (скажімо так). Ну і відносна низька ціна грає свою роль.

Склад Ягуара (починаючи з весни 2012 року) такий: очищена вода, цукор, спирт етиловий люкс, лимонна кислота, ідентичний натуральному ароматизатор Ягуар, екстракт листя чаю мате, таурин, кофеїн, барвники - антоцианин, карамельний колер і кармін, вітаміни і натуральний ароматизатор терпкість. Вміст спирту або 7% об., Або 5,5% об. (В залежності від версії).

Для початку розберемося з добавками. Барвники - карамельний колер, антоцианин і кармін - безпечні. Користі від них, зрозуміло, немає, але і шкоди теж. Про ароматизатори нічого точно сказати не можна, але вони явно мають штучне походження ( «Терпкість», ймовірно, штучна здебільшого). Що виробник має на увазі під «Ягуаром», незрозуміло, будемо сподіватися, що не продукти життєдіяльності цих тварин. У будь-якому випадку, наявність ароматизаторів вже насторожує.

Про вітаміни і екстракт чаю мате я мовчу: в них нічого поганого немає (хоча міститься в мате гуарана в поєднанні зі спиртом нічого хорошого вашому організму не принесе, скоріше навпаки). Спирт, ясна річ, шкідливий, так само як і цукор - все-таки вміст цукру 60 г / л не можна назвати невеликим. Але головна шкода і небезпека полягають все ж в комбінації спирту, кофеїну і таурину.

Кофеїну в Ягуарі (так само як і в його аналогах, яких чимало - Revo, Red Devil та інші) багато - 150 мг на одну банку. Лікарі рекомендує приймати не більше 150 мг кофеїну на добу; 500 мг вважаються максимально допустимою межею. Таким чином, більше однієї банки Ягуара або подібного напою в добу вживати настійно не рекомендується, це навіть і виробник вказує на своєму сайті. А прийом чотирьох банок Ягуара за один раз загрожує вже дуже серйозними наслідками, аж до реанімації.

Кофеїн, таурин і гуарана шкідливі самі по собі - за умови регулярного вживання. Вони створюють підвищене навантаження на серцево-судинну систему, виснажують організм в цілому і нервову систему зокрема, можуть стати причиною появи надмірної дратівливості, стомлюваності, безсоння, порушень сну. Крім того, ці речовини викликають і залежність. Людина вже просто не може підключитися до діяльності без чергової дози кофеїновмісні продукту. (Зауважу «на полях»: мені здається, що кофезавісімость в Росії набирає обертів, вживання протягом робочого дня декількох (трьох і більше) чашок міцної кави вже дозволяє говорити про легку залежності).

Однак в поєднанні з алкоголем кофеїн і подібні йому речовини стають куди небезпечніше. Варто відзначити, що кофеїн стимулює нервову систему, в той час як алкоголь її пригнічує. В результаті сп'яніння починається швидко і непомітно, а бадьорий любитель Ягуарів вже насилу може контролювати кількість випитого. А навантаження на серцево-судинну систему створюється чимала. Більш того, які страждають на гіпертонію і деякими іншими захворюваннями серцево-судинної системи можуть відправитися в реанімацію, а може бути, і прямо на той світ.

Крім цього, велике навантаження відчуває і нервова система, яка підстьобується кофеїном і одночасно пригнічується спиртом. Клітини мозку (та й не тільки мозку) працюють «на знос», так що одним з наслідків вживання алкогольно-енергетичних напоїв може стати інсульт (і інфаркт, до речі, теж). Не кажучи вже про простий деградації розумових здібностей.

Крім того, алкогольно-енергетичні напої виробники ще й газують. Зрозуміло, не просто так. Справа в тому, що вуглекислий газ сприяє прискореному всмоктуванню алкоголю в кров і прискореного сп'яніння. Можна сказати, що середньостатистичний алкогольно-енергетичний напій - це плід вкрай цинічного маркетингового дослідження переваг цільової групи споживачів. Я не буду вказувати тут, хто саме відноситься до цієї групи, а просто наведу ці переваги:

  • щоб смак був солоденький, сам напій легко пілся, а спирт майже не відчувався;
  • щоб відчувався підйом сил;
  • щоб було сп'яніння, причому сильніше і швидше;
  • щоб упаковка (банку) була красива і назва привабливе;
  • щоб ціна була не надто високою.

Чим шкідливий вуглекислий газ в поєднанні з алкоголем і різними добавками на кшталт ароматизаторів? Тим, що такий «коктейль» негативно впливає на шлунково-кишковий тракт, подразнює слизову шлунка, а при регулярному вживанні може сприяти розвитку виразки і інших подібних захворювань. А якщо виразка вже є, то Ягуар тільки посилить її.

Таким чином, можна сказати, що Jaguar, Red Devil, Revo і інші подібні коктейлі завдають величезної шкоди здоров'ю. Звичайно, від однієї банки навряд чи трапиться щось страшне, але чи варто взагалі пробувати ці сумнівні субстанції? Вони виробляються саме для того, щоб приводити ваш мозок в досить спірне стан. Це не вино і не високоякісний коньяк, які створюються для того, щоб насолоджуватися в дуже обмежених дозах смаком і ароматом. Це типовий масовий продукт, і продукт дуже неетичний, так як його виробники фактично наживаються на використанні слабкостей людини.

Відповідно, якщо ви подібні напої не пробували - не пробуйте їх і далі. Проживете довше і щасливіше! Шукайте інші способи для того, щоб розслабитися і відпочити, адже їх чимало. Йога, прогулянки, фізичні вправи; в кінці кінців, звичайні посиденьки в кафе з друзями. Пам'ятайте, що коли ви п'єте алкогольний напій просто для того, щоб розслабитися після робочого дня, ви близькі до залежності (а може, вже в її влади).

Звичайно, високоякісний алкоголь не завдасть такої шкоди вашому здоров'ю, як алкоенергетіческій напій або низькопробне пиво, а й його все-таки не варто пити щодня (хоча це, звичайно, тема спірна - французи, наприклад, п'ють вино регулярно - але тим не менше: менше алкоголю - менше ризику отримання різних захворювань).

І наостанок - особливе попередження для тих, хто страждає захворюваннями нервової системи, системи серцево-судинної, а також печінки і шлунково-кишкового тракту: не пробуйте алкоенергетіческіе напої взагалі, а якщо ви їх вживаєте, відмовтеся від них якомога швидше!

Будьте здорові і не пийте що попало!



Чим шкідливий вуглекислий газ в поєднанні з алкоголем і різними добавками на кшталт ароматизаторів?
Звичайно, від однієї банки навряд чи трапиться щось страшне, але чи варто взагалі пробувати ці сумнівні субстанції?