Полезные материалы

Солярій: користь і шкода

У холодну пору відвідування солярію особливо популярно у жінок У холодну пору відвідування солярію особливо популярно у жінок. У чому шкода і користь штучної засмаги? Розповімо в цьому матеріалі.

В першу чергу, необхідно знати, що надмірне зловживання ультрафіолетовими променями загрожує раннім старінням шкіри. Концентровані пучки ультрафіолетових променів (UVA), які виробляють лампи в солярії, проникають під шкіру набагато глибше, ніж ультрафіолетові промені (UVA), досягають дермиса і руйнують тканини еластину і колагену. Завдяки цьому любителям солярію забезпечені зморшки і всі ознаки передчасного старіння шкіри.
Крім того, часте відвідування солярію у багато разів збільшує шанси отримати рак шкіри.

Небезпека соляріїв полягає ще і в тому, що їх діяльність практично не контролюється. Тобто власники соляріїв, наприклад, роками можуть не міняти лампи, в той час, як етонеобходімо робити періодично. Вони також можуть купувати найдешевші лампи, а ви не будете про це знати. Але ж від ламп для солярію залежить дуже багато чого. Один сеанс засмаги з поганими лампами можна прирівняти до цілого дня, проведеного на пекучому сонці.

Є люди, яким відвідування солярію просто протипоказано. Наприклад, це люди з великою кількістю родимок на тілі. Якщо родимки або шкіра навколо них починають свербіти, червоніти або збільшуватися в об'ємі, необхідно припинити походи в солярій і звернутися до лікаря-дерматолога. Також у деяких людей після відвідування солярію спостерігається підвищена пігментація. Тобто з кожним відвідуванням у них стає все більше і більше родимок. Їм теж слід припинити походи в солярії.

Забудьте про солярії, якщо увас спостерігається одне з наступних захворювань: цукровий діабет, гіпертонія, мастопатія, запалення жіночих статевих органів або порушення в роботі щитовидної залози.

Але все ж не варто лякатися солярію і обходити його стороною. Найголовніше правило - це помірність.
Солярій - прекрасний спосіб додати собі посвіжілий і помолоділий вид.

Давно встановлено той факт, що солярій прекрасно допомагає впоратися з висипом вугрів. Він підсушує прищики. робить їх менш помітними і сприяє швидкому одужанню шкіри.

Якщо у вас розширені пори, то вам теж не зашкодить похід в солярій. Ульрафіолетового промені прекрасно звужують пори.
Крім того, солярій прекрасно допомагає впоратися з розширеними судинами ніг.

Сонячна енергія, що передається солярієм, надає сприятливу дію на ряд процесів, що протікають в організмі. Наприклад, на обмін речовин. Грамотно проведені сеанси, безсумнівно, покращують самопочуття.

Найбільша активність і корисний, а в багатьох випадках і незамінний, солярій взимку і ранньою весною, коли багато процесів в організмі сповільнюються, а прояви авітамінозу стають помітнішими. Особливі взаємини у солярію з шкірними косметичними проблемами. Дуже добре допомагає солярій при псоріазі. А ось при дерматитах не варто відвідувати солярій, так як зневоднена хворобою шкіра ще більш висушується.

Для того, щоб після відвідування солярію у вас залишилися тільки приємні спогади і прекрасний колір шкіри, необхідно дотримуватися деяких правил:

Якщо ви йдете в солярій перший раз, то засмагати не більш трьох хвилин Якщо ви йдете в солярій перший раз, то засмагати не більш трьох хвилин. За цей час загар ви звичайно не придбаєте. Це необхідно для того, щоб ваша шкіра звикла до ультрафіолетових променів. Поступово додавайте по одній-дві хвилини. Але ніколи не засмагати більше 10 хвилин за раз, це вже перебір. В солярій можна ходити мінімум через день, а краще через 2-3 дня. Для отримання легкого гарної засмаги з нуля вам знадобиться близько 5-6 походів в солярій по 6-8 хвилин. Для підтримки результату достатньо ходітьв солярій 1 раз в одну-двае тижні на 8-10 хвилин.

Обов'язково використовуйте спеціальні креми для засмаги в солярії. Вони продаються в кожній студії засмаги, забезпечують гарний колір шкіри і захищають від шкідливого впливу ультрафіолетових променів. Крему для застосування після засмаги в солярії заспокоюють і зволожують шкіру. Ними теж не варто нехтувати.

Під час процедури завжди надягайте окуляри, шапочку, стикини і тапочки. Шапочка захищає ваше волосся від впливу ультрафіолету. Стикини - це спеціальні наклейки на соски, які захищають чутливу область грудей. А тапочки при знаходженні в вертикальному солярії необхідні для того, щоб убезпечити себе від грибка. Адже невідомо, хто до вас вставав на цю поверхню, і чи немає у цієї людини якихось болячок на ногах. Ну а окуляри захистять ваші очі від УФ-випромінювання, яке може привести до опіків сітківки, катаракті та навіть сліпоти.

Не забувайте змивати з себе косметику перед процедурою. Туш, звичайно, змивати не потрібно, а от позбутися від тонального крему або пудри просто необхідно.

Після процедури в солярії випийте склянку морквяного соку. Він допоможе вам досягти глибокого і гарної засмаги.

Засмагати в купальнику або без нього - особисте рішення кожної жінки. Однак більшість лікарів вважають, що засмага в оголеному вигляді значно підвищує ризик можливих негативних наслідків. По-перше, шкіра на цих традиційно закритих ділянках більш тонка і ніжна, а значить, загар може обернутися для неї значно великими неприємностями. Крім того, лікарі радять жінкам якомога дбайливіше відноситься до своїх грудей і не піддавати її подібним додатковим стресам.

Збираючись в солярій, згадайте, які ліки ви останнім часом брали. Справа в тому, що існує група медикаментів, що викликають підвищену чутливість до сонячного світла. До таких фотосенсибілізатори відносяться, наприклад, багато антибіотиків.

Перед солярієм бажано не митися з милом, так як мильна піна руйнує кислий шар, позбавляє шкіру жирового мастила. Це збільшує небезпеку опіку. В ідеальному варіанті слід ретельно помитися з милом за півтори-дві години до процедури або, якщо ви миєтеся безпосередньо перед процедурою, замінити мило на більш щадну рідку піну.

У чому шкода і користь штучної засмаги?