Полезные материалы

Якої шкоди від тонера для організму

А Ви замислювалися, чому заправка лазерного картриджа на ділі непростий процес, що вимагає не тільки наявність відповідного тонера, а й навичок в поєднанні з обладнаним робочим місцем ?! Розгадка криється в самому тонері, який використовується в якості чорнила в лазерного друку. Думки фахівців про нього різноманітні, але схожі в одному, шкоди організму людини порівняємо з пасивним курінням тютюну, яке, як ми знаємо, більш згубно самого куріння сигарет.

Щоб мінімізувати контакт з тонером для лазерних принтерів, рекомендуємо довірити заправку картриджів фахівцям. Зазвичай, обслуговування проводиться протягом години, і не робиться обмежень по марці копіювального обладнання. Будь то заправка картриджів Oki , Або HP або Samsung. До того ж візуальний огляд може підказати залишилася ресурс картриджа ...

Ще кілька років тому, серед користувачів ходили чутки, що самостійно заправити картридж не можна, так як ситуація скомпрометована виробниками лазерного обладнання. Адже картридж, що поставляється в комплекті з новим принтером , Надається користувачеві як подарунок від компанії в надії, що при експлуатації покупка оригінальних витратних матеріалів «картриджів» компенсує такий подарунок.

Розвіємо ці чутки деякими фактами. Так, наприклад, в самій Європі суворо заборонено викидати витрачені картриджі лазерних принтерів. Щоб позбутися від відпрацьованого картриджа в західних країнах передбачена утилізація або відновлення в спеціалізованих фірмах. Ці дії прямо вказують на небезпеку, що таїть картриджем.

Навіть при звичайній експлуатації лазерного принтера поблизу безпосереднього розташування користувача, є достатня частка ризику -пошатнуть своє здоров'я. В першу чергу, при лазерного друку рідко використовується спеціальний тип паперу, який не дає 100% прикипати тонеру, від чого частинки вдихаются з повітрям. Такий же ефект може виникати в процесі друку, коли вентиляція принтера може виштовхувати тонер назовні.

Якщо для звичайного офісного працівника короткочасна близькість з тонером ,, є лише приводом замислитися, то для фахівців із заправки - це пряма загроза здоров'ю. Нерідко роботу заправника картриджів порівнюють з шахтарями в забої, такі ж чорні від всюдисущої пилу. Тільки ось зарплата одних порівняно нижче, ніж у справжніх працівників вугільних шахт.

Вже пару років роботи на заправці лазерних картриджів може згубно позначитися на вашому загальному самопочутті, перша ознака надмірно довга застуда або запалення легенів з ускладненнями. А вже до 45 років ознаки взаємодії з тонером розкриються повною мірою, аж до раку легенів, що далеко не міф! Адже тонер складається з найдрібніших частинок (близько 3 мікрон) менше пилу, які не втримати звичайним респіратором. А в поєднанні зі своєю летючість легко проникає в носові пазухи, тому «чорний нежить» ввечері звичайна справа для заправника!

Все б нічого, але нежить неєдиним причина виконувати техніку безпеки, головною, є склад частинок тонера. До складу тонера входять: з'єднання полімерів, вуглецю, оксиду заліза, неорганічних добавок. З огляду на те що вся ця суміш дуже дрібна організмом вона не розпізнається і назавжди успішно осідає в наших легенях. Потім відбувається пошкодження і зміна клітин легенів на генетичному рівні, і ці клітини починають рости, переміщатися по організму порушуючи діяльність інших органів. В результаті людина має класичний рак легенів) як помічено, не відразу, а після закінчення тривалої роботи по заправке_!

Підводячи підсумки, хочеться зазначити, що вищесказане має не лякати, а лише підштовхнути Вас до дотримання елементарних технік безпеки, правил поводження з лазерними пристроями і їх заправкою. Якщо ж це не можливо, то задумайтеся для чого вбивати свій організм в офісних шахтах ?!

поділіться з друзями:

А Ви замислювалися, чому заправка лазерного картриджа на ділі непростий процес, що вимагає не тільки наявність відповідного тонера, а й навичок в поєднанні з обладнаним робочим місцем ?
Якщо ж це не можливо, то задумайтеся для чого вбивати свій організм в офісних шахтах ?