Полезные материалы

Як вибрати м'ясо правильно?

  1. Заморожене або охолоджене?
  2. Небезпечні речовини.
  3. Факт перевірки.
  4. Оброблення без обману.

Новорічні свята - час щедрих застіль. Як не помилитися з вибором головного інгредієнта цих застіль - м'яса? Так щоб себе потішити, гостей, та й зайвого не переплатити. Давайте вчитися вибирати м'ясо.

Як і в будь-яких інших покупках, при виборі м'яса, потрібно знати певні правила, яких слід дотримуватися, щоб не помилитися і не розчаруватися в покупці.

Заморожене або охолоджене?

М'ясо охолоджене коштує дорожче, і для багатьох з нас це суттєвий аргумент на користь замороженого. Однак, купуючи м'ясо заморожене, ми, по-перше, зовсім не можемо бути впевненими в тому, що його заморозили зовсім недавно, а не сто років тому (це в буквальному сенсі цього слова, без перебільшень!), І другий момент, ми взагалі не можемо бути впевнені, що це той вид м'яса, що знаходиться на його ціннику. Це означає, що під виглядом яловичини Ви цілком можете придбати конину або взагалі кенгурятіну (до слова, це м'ясо дуже дешеве). Відрізнити один вид м'яса від іншого можливо тільки після його розморожування. Кенгурятина має більш темний, ближче до вишневого, колір м'якоті, ніж звична нам яловичина. А ось саму дату заморозки дуже часто може знати тільки лише сам виробник. Ось саме тому купувати м'ясо заморожене найкраще лише у тих продавців, яким Ви довіряєте.

[Warning] Якщо м'ясо якісне, то після його заморозки і подальшого розморожування його смак практично не буде відрізнятися від охолодженого. Тут головне правильно його розморозити. Краще це зробити на нижній полиці холодильника і не слід це робити під гарячою водою. [/ warning]

Іноді під виглядом м'яса охолодженого можуть продавати вже розморожене м'ясо. Тому на продукт потрібно уважно подивитися: якщо шматок м'яса надмірно вологий, це означає, що воно було заморожено.

Що стосується м'яса охолодженого, то перевірити рівень його свіжості можна дуже легко, просто слід натиснути на саму м'якоть пальцем. Якщо воно досить пружне, і ямка від Вашого натискання швидко розпрямляється, то це означає, що м'ясо свіже.

Небезпечні речовини.

Багато постійно нам кажуть, що всіх тварин, які призначені спеціально на забій, «навантажую» різними добавками, які потрапляючи до нас в організм, здоров'я аж ніяк не додають.

Наприклад, ті ж антибіотики. На вигляд їх наявність або ж відсутність взагалі визначити не можна. Але буде досить перед приготуванням покласти шматок м'яса просто в холодну воду всього на півгодини, якщо в ньому присутні антибіотики, то вони перейдуть в воду. Потім слід шматок м'яса промити під струменем знову ж холодної води і сміливо можете приступати до його приготування.

Досить часто тварин ще напихають різними гормонами, так вони швидше додають у масі. Такий ось прикорм худоби, а також і птиці офіційно заборонений, але багато виробників на такі заборони уваги просто не звертають. Як же не потрапити на таку покупку? При виборі м'яса, пам'ятайте, що подібні гормони, змушують рости м'язову масу тварини набагато швидше, ніж це відбувається зазвичай. Така підгодівля призводить до того, що м'якоть м'яса буде виглядати як би розпухлою або пухкої. Крім такої непривабливої ​​зовнішності, колір його буде яскраво-червоний, на відміну від м'яса здорового, коли його відтінки не такі яскраві, а приглушені.

[Warning] Якщо Ви придбали вже м'ясо і у Вас є бажання перевірити його на гормони, то спробуйте підпалити маленький його шматочок сірником. Якщо при цьому Ви відчуваєте запах паленої гуми, то це означає, що гормональні добавки точно в ньому є. [/ Warning]

Ще одна річ, яку можуть Вам підсунути в м'ясо, це поліфосфати. Їх додають, щоб утримувати вологу. За стандартами, правда, їх зміст цілком допускається, але ось виробники ці стандарти просто безсовісно завищують для себе. В результаті таких завищень м'ясо в магазині буде важити в півтора або навіть два рази більше, ніж потім у Вас на сковорідці, коли воно вже ужарітся. Щоб таке м'ясо з поліфосфатами не купити, треба до нього придивитися. Шматок м'яса не повинен бути набряклим, і роздутим на вигляд. Якщо є якісь сумніви щодо цього, то краще купити м'ясо в іншому місці.

Факт перевірки.

Дуже часто на ринку м'ясо прямо потрапляє від виробника. Швидше за все, антибіотиків та інших добавок в ньому не буде. Але все, же впевненим, що воно пройшло ветеринарну перевірку, бути не можна. А адже саме така перевірка і встановлює, заражене м'ясо гільментамі або іншими паразитами. У великих магазинах м'ясо обов'язково таку перевірку проходить, а ось на ринках не завжди. Тому, якщо Ви все ж виявилися на ринку і вирішили саме тут купити м'ясо, то не зайве буде запитати на нього сертифікат і подивитися на дату. Тільки після вивчення цього сертифіката, Ви можете бути впевнені, що м'ясо якісне.

Оброблення без обману.

М'ясо разделанное або напівфабрикати (це вирізка, може бути біфштекс, антрекот і т.п.) дуже зручно при його приготуванні. Просто кинув його на сковорідку і все, воно готове. Але ось інформація про такому м'ясі, яка вказана на його ціннику не завжди відповідає дійсності. Наприклад, якщо брати ту ж вирізку, а це м'ясо найдорожче - це сама м'яка частина тушки, м'язи, які при житті тварини не напружувалися і розвивалися. Саме тому сама вирізка великий бути не може, а ось на вітринах дуже часто Ви можете зустріти шматки «вирізки» дуже великі за розміром. Взагалі в нарізці жив бути не повинно і її структура повинна бути однорідною.

А кращий (та й найпростіший, найбільш зручний і економічний) варіант - це купити шматок м'яса або ж частина тушки, провівши перевірки про які ми вже говорили, і потім самому нарізати їх на потрібні Вам порційні шматки.

Ще кілька корисних порад щодо вибору м'яса Вам дадуть в цьому відео. Дивимося. [Youtube] http://www.youtube.com/watch?v=JgYZYITXXUo [/ youtube]

PS Якщо стаття була Вам корисна, поділіться будь ласка їй в соціальних мережах зі своїми друзями.

Заморожене або охолоджене?
Як не помилитися з вибором головного інгредієнта цих застіль - м'яса?
Заморожене або охолоджене?
Як же не потрапити на таку покупку?
Com/watch?