Полезные материалы

Спідниця олівець: покрокова інструкція для початківців як зшити своїми руками, побудова викрійки і опис

  1. Спідниця-олівець: як виглядає і кому підходить?
  2. Фасони спідниці-олівець
  3. Форма спідниці-олівець: шиємо своїми руками
  4. Покрокова інструкція
  5. Особливості викрійки некласичних фасонів

Обов'язковий елемент гардеробу кожної жінки - спідниця олівець . Немає нічого складного в тому, щоб зшити її самостійно за своїми мірками . Пропонуємо детальну інструкцію для викрійки самого жіночного з видів спідниці.

Жіночність і елегантність - запорука успішного образу в усі часи. Саме на це ставлять акцент всі будинки моди в останніх сезонах. Щоб дотримуватися цього тренда, досить мати в розпорядженні відповідну спідницю-олівець.

Спідниця-олівець: як виглядає і кому підходить?

Спідниця-олівець - базова модель гардероба всіх жінок. це пряма вузька спідниця трохи вище або нижче коліна, обтягує стегна. Важливий атрибут класичного стилю багато років залишається актуальним по всьому світу.

Залежно від випадку спідниця-олівець може бути абсолютно різною по довжині, фасоном, кольором і тканини. Для офісного ділового стилю найбільше підходять чорний , білий , сірий і пісочний кольору . В інших обставинах обмежень не існує, так як все залежить від особливостей фігури.

Всупереч думці більшості спідниця-олівець ідеально підходить практично для будь-якого типу фігур і зростання.

повним жінкам також варто звернути увагу на цю модель, так як такий крій візуально витягує фігуру, зміщує акцент з живота на стегна і ікри, надаючи формам елегантність. Не рекомендується носити спідницю-олівець тільки жінкам з фігурою « яблуко »І« перевернутий трикутник «.

Не рекомендується носити спідницю-олівець тільки жінкам з фігурою «   яблуко   »І«   перевернутий трикутник   «

Фасони спідниці-олівець

Модель спідниці-олівець має величезну кількість фасонів. Кожна дівчина може підібрати собі свій варіант за бажанням і під тип фігури:

  • класична. Спідниця без додаткових елементів, довжиною трохи нижче коліна;
  • із завищеною талією;
  • спідниця-олівець з басками;
  • міді-спідниця з щільної тканини.

Тканина для спідниці-олівець підходить практично вся без винятків. Професійна швачка в силах виконати виріб із будь-якого матеріалу, але найбільш підходящими тканинами вважаються:

  • костюмна тканина;
  • габардин;
  • льон;
  • бавовна (щільний);
  • джинс ;
  • драп;
  • вовна.

У поточному сезоні спідниці-олівець залишаються в тренді.

Особливу увагу варто приділити теплим міді-спідницям з драпу в поєднанні з високими чобітьми, верхня частина яких ховається під подолом спідниці.

Не менш популярна спідниці-олівець із завищеною талією, на додаток до якої йде пояс (іноді навіть корсетний), щоб візуально зробити фігуру максимально наближеною до форми пісочного годинника. Популярність набирають також спідниці зі шкіри та вовни. Другі підходять тільки для холодного сезону, однак можна не переживати, що цей предмет гардероба вийде з моди. Спідниця-олівець - незмінна класика.

Форма спідниці-олівець: шиємо своїми руками

Ідеальну річ знайти в магазині іноді буває складно. Спідниця-олівець не є винятком. Щоб вона відмінно сиділа саме на вас і підходила за всіма мірками, спідницю можна зшити самостійно.

Основна робота в цьому процесі - зробити правильну викрійку прямий спідниці, яка потім моделюється під будь-який обраний фасон.

Покрокова інструкція

Спочатку потрібно підготувати інструменти:

  • ватман;
  • стрічка-метр;
  • довга лінійка (краще метр);
  • олівець.

Зняти свої мірки, за якими буде будуватися форма:

  • довжина спідниці (від талії до бажаної довжини спідниці, вимірюється по боці);
  • полуобхват талії (вимірюється обхват по самому вузькому місці талії, вказується половина значення);
  • полуобхват стегон (по самим опуклим місцях стегон, вказується половина значення).

Після того, як зняті необхідні мірки, можна приступати безпосередньо до викрійці:

  1. Накреслити на ватмані прямокутник ABCD, в якому довжина прямокутника (AC і BD) = довжині вироби, а ширина (AB і CD) = напівобхвату стегон + 1 см.
  2. На верхній лінії прямокутника визначити середину і поставити крапку Т, з'єднати з серединою відрізка CD. Це лінія боки.
  3. Від точок Тab вниз відміряти відстань від талії до стегна, поставити крапки Л, Л1 і Л2 відповідно. З'єднати їх пунктирною лінією - це лінія стегон.
  4. Для правильної посадки на талії необхідно зробити виточки. Розмір розраховується як різниця між полуобхват стегна +1 см і напівобхват талії. Половина отриманого числа - витачками на лінії стегна, 3 см на лінії переду і різниця, що залишилася на лінії задньої частини спідниці.
  5. Витачками по лінії боки позначається наступним чином: від точки Т откложіть в сторони по ½ отриманого розміру даної виточки. Вгору від цих точок відкласти по 1 см, позначити цифрою 1 і з'єднати обидві точки пунктиром з точкою Л (на перетині лінії стегна і бічний). Строго посередині цих ліній поставити крапки і від них відкласти у внутрішні сторони по 0,5 см. Зазначені точки з'єднати прямими пунктирними лініями з точками 1 і Л так, щоб вийшов прямокутник Л-1-1 через точки 0,5.
  6. Для побудови передньої виточки потрібно зробити зниження рівня талії, щоб спідниця села відмінно. Для цього по лінії переду (BD) зверху відкласти 1,5 см, точку з'єднати з ближньої точкою 1 по лінії талії.
  7. Щоб зробити передню виточки спідниці, потрібно від бічної лінії вправо відкласти 5-6 см, провести перпендикуляр вниз, довжина передньої виточки - 8 см. Від точки перетину перпендикуляра з лінією талії вправо і вліво відкласти по половині глибини передньої виточки. Нижній кінець виточки відвести на 0, 5 см до бічного шву.
  8. Задня витачками робиться не менш просто. Лінія АТ ділиться навпіл і від точки поділу вліво і вправо відкладається по 2 см. Довжина виточки приблизно 12-13 см. Ця точка на перпендикуляре від середини лінії АТ з'єднується з виступами.
  9. Для звуження спідниці від середньої точки по нижній лінії (CD) відкласти в сторони по 3 см і з'єднати ці точки з серединою лінії стегна (Л).
  10. Для зручності носіння спідниці по бічній лінії можна відкласти шліцу глибиною в 6 см, висотою в 22-25 см.

При перенесенні викрійки на тканину необхідно зробити припуски на шви. По низу 3 см, на бічному шві 1-1,5 см, на талії близько 2 см. На талії можна зробити пояс будь-якої ширини, його довжина дорівнює обхвату талії + 2 см на шви.

Особливості викрійки некласичних фасонів

Спідниця-олівець від 48 розміру і більше криється точно так же, однак більша увага приділяється дотриманню обхватів від стегон до талії, щоб спідниця села добре і була зручною.

Спідниця з басками криється точно так же, але пояс замінюється басків. Як зробити викрійку:

  1. Розрахувати радіус для кола викрійки можна за формулою: R = 1/6 обхвату талії -1см.
  2. Побудувати півколо.
  3. Від бічних точок отриманої півкола відкласти довжину баски, провести нижню півколо.
  4. При пошитті тканину поступово складається. Складки попередньо закріпити шпильками, щоб вийшло акуратно.

Довга спідниця з драпу відрізняється кроєм від класичної тільки шириною звуження і глибиною розрізу (або шліци).

Їх необхідно збільшити в залежності від побажань по ширині спідниці і ступеня зручності при ходьбі. Як звузити:

  1. Для вироби довжиною 40 см звузити можна по 0,7-1 см з кожного боку.
  2. Для виробів довжиною 50 см - по 1-1,2 см.
  3. Для виробів довжиною 60 см - по 1,5-2 см.
  4. Для довгої спідниці - до 3 см можна робити заужение з кожного боку по лінії низу.

Так як драпове тканина не тягнеться, обов'язково збільште довжину шліци за бажанням (до 30 см).

Існує ще безліч варіацій спідниці-олівець, які з легкістю можна втілити будинку своїми руками. У побудові викрійки цієї деталі гардероба немає нічого складного, а результат може радувати довгі роки.

Спідниця-олівець: як виглядає і кому підходить?
Спідниця-олівець: як виглядає і кому підходить?