Полезные материалы

Денім або джинс?

  1. виробництво деніму
  2. Відомі терміни, пов'язані з денім
  3. види деніму
  4. Прання виробів з деніму

Денім - груба, щільна тканина саржевого переплетення, має колір індиго або бавовни Денім - груба, щільна тканина саржевого переплетення, має колір індиго або бавовни. Майже у всіх випадках, у деніму в індиго пофарбована тільки лицьова сторона, тобто, нитка основи (паралельна до крайки). Зворотний бік полотна денім залишається білою (уточнюючи нитка). Традиційно, денім складається з 100% бавовни, проте, на сьогоднішній день, ми можемо побачити, що багато виробників, додають в тканину нитки поліестеру, лайкри і нейлону до загального полотну. При такому додаванні, бавовняна тканина набуває інші фізичні властивості. Наприклад: суміш бавовни з поліестером сприяє довговічності вироби при стиранні. Такий виріб мало мнеться, відсутня провисання матеріалу під час шкарпетки. Поєднання ниток бавовни і еластану надає джинсам можливість сідає точно по фігурі, облягаючи кожен контур ноги. Особливо це поширено в жіночих джинсах супер скіни. Чоловічі джинси з еластаном, на сьогоднішній день скоріше інновація, ніж буденність. Але нові властивості матеріалів привертають і сильну сторону людства. Завдяки застосуванню поліестеру і лайкри і еластану досягається еластичність, легкість і ідеальна посадка. Сьогодні, денім може бути абсолютно різного виду. Він може бути прикрашений друкованим малюнком, кольоровими поперечними смугами, тканина може виглядати потертій і також, є види начесной деніму і звичайно оригінальний денім в забарвленні індиго.

виробництво деніму

Денім виготовлений з міцної, щільної тканини саржевого переплетення, в якій нитка основи поднирівает під кожну 3-ю нитка качка. З лицьового боку, тканина пофарбована в колір індиго або ж темно-синій, з виворітного, виріб має білий колір. Нитки використовуються більш сильні, що і робить тканину досить міцною, і що найдивніше, вибір ниток може вплинути на колір полотна. Нитки переплетені настільки сильно, що в колір індиго забарвлюється тільки лицьова сторона, а інша частина тканини залишається білою. Таким чином, на лицьовій стороні ми бачимо сині нитки, а на виворітній стороні - білі. Так і з'являються діагональні рубчики на зворотному боці тканини. Через постійне зношування, основний колір буде стиратися, а білий відтінок полотна буде видно краще, так як, колір індиго має властивість втрачати свій колір. Справжні джинси базуються на класичних, п'яти кишенькових штанях або брюках, і виготовляються з деніму.

Денім - це тканина, яка пофарбована натуральним барвником індиго, для отримання темно-синього кольору, і складається з 3 основних ниток і однієї уточнив. Назва «денім», пов'язане з назвою міста у Франції (Ним), де вперше було виткане це полотно. Насправді, денім та «саржа з ​​Німа», є двома різними видами тканини.

Два слова спочатку походять від назви досить щільної тканини, яка називається «саржа», виробництво якої, корінням сягають до Франції. Два слова спочатку походять від назви досить щільної тканини, яка називається «саржа», виробництво якої, корінням сягають до Франції Оригінальна назва «саржа з ​​Німа», було скорочено, як просто «денім» (de Nimes). Класичним барвником для цього матеріалу є індиго, щоб надати полотну темно-синій колір. Насправді, колір індиго це темно-синій колір з фіолетовим відтінком. Барвник видобувається з рослини «індігофери красильная». У соку цієї рослини містяться речовини, які при розщепленні слабкими кислотами і подальшому окисленні на повітрі набувають свій знаменитий колір. На сьогоднішній день, завдяки хімічному виробництву і дуже великим потребам промисловості, барвник індиго синтезується штучно. Завдяки цьому, тканина забарвлюється рівномірно, що було проблематично при натуральному фарбуванні.

Сучасна назва джинсової тканини «джинс (Jean)» прийшло з назви міста Генуя (Італія), де вперше були зроблені джинсові штани. Раніше, словом «Jean» було прийнято позначати інший виріб з дешевої бавовняної тканини, більш тонке по щільності, хоча і рівномірно пофарбованої, де нитки були переплетені по діагоналі. По суті «джинс» є різновидом деніму, але виробництво такої тканини менш витратне, так при виготовленні тканини, використовується нитки двох кольорів. Денім завжди залишиться найдорожчою грубою тканиною, яка після прання стає м'якою. Сьогодні ці дві назви, денім та джинс, дуже сильно переплетені в побуті, і тільки справжні знавці і цінителі зрозуміють різницю між джинсами і джинсами з деніму. Для джинсової тканини не існує ні модних, ні вікових, ні економічних бар'єрів. Можна з упевненістю говорити, що джинсова тканина досягла культового статусу.

Сучасні джинси можна умовно розділити на види по крою і висоті пояса: джинси з підвищеною висотою пояса (High-rise), джинси з висотою пояса нижче талії (Low-rise), джинси з дуже заниженою посадкою, практично на стегнах (Ultra-low- rise), джинси з невеликим кльошем (Boot-cut), джинси з дуже великим кльошем (Flare leg), вузькі джинси (Slim Fit), супер вузькі джинси (Super Skinny), прямі джинси (Straight Jeans), джинси просторого крою (Relaxed Fit). Існують ще різновиди і комбінації кроїв, наприклад вузькі в стегнах і кльош (Slim Bootcut). Великі компанії щороку намагаються поліпшити крій джинсів, але не можливо винайти велосипед. Основні різновиди крою вже є базовими, і затребуваними на ринку.

За окрасу тканини, джинси можна розділити на кілька основних категорій. Вони можуть варіюватися в ту чи іншу сторону, але ми розглянемо тільки базові, які з часом стали еталоном. Отже: класичний колір, який використовується багатьма компаніями це джинси випрані з пемзою (Stone-washed). Класичні кольори цієї прання варіюються від темно-праних (Dark Stonewash), світло-праних (Light Stonewash) і середньо-праних (Medium Stonewash). Різновиди цієї прання різні, можуть прати і з додаванням спеціальних ензимів, відбілювачів, порошків. Але класика це прання з пемзою без добавок. Джинси насичено темного кольору, так звані предивні джинси, коли готовий виріб стирається один раз або два, але без пемзи і добавок. Така прання відбувається в холодній воді, до виходу першої фарби в воду. Завдання такого прання вибити крохмаль, який знаходиться в тканини, після пошиття. Штучно зістарені або «поношені» джинси перуть і з пемзою і з ензимами і зі спеціальними добавками. Нижче ми розглянемо детально кожен метод прання.

Варто окремо зупиниться на джинсах великих розмірів. Чи не багато компаній можуть надати асортимент виробів на дуже великих, повних і огрядних людей. На жаль, на європейському ринку, знайти таку продукцію можна в основному в спеціальних магазинах. Американський же ринок джинсів з деніму в достатку представлений великими розмірами, хоча варіантів кольорів не дуже великий вибір. Джинси великих розмірів для жінок і чоловіків яляются необхідність на сьогоднішній день.

Відомі терміни, пов'язані з денім

Прання із застосуванням каміння або пемзи (Stone washing) - процес, який фізично видозмінює колір і додає контраст. Джинси і камені обертаються при пранні протягом певного періоду часу. Саме від тривалості прання, залежить остаточний колір тканини: чим довше часу займає цей процес, тим світліше і контрастніше стає матеріал. Після закінчення прання, денім споліскують, розм'якшують і повністю висушують.

Річкова прання (River washing) - в процесі цієї пранні, використовується з'єднання пемзи і фермент целюлози, щоб денім став виглядати «вінтажним». Застосування каменів використовується при першому циклі прання. Фермент целюлози використовується на другому етапі в комбінації з камінням; час прання залежить від того, як швидко тканину набуде необхідної структуру.

Індиго (Indigo) - спеціальну речовину, яка використовується при фарбуванні деніму, спочатку видобуто з тропічних рослин. На сьогоднішній день, велика кількість індиго виробляються штучним чином. У натурального індиго присутній зліг червоний відтінок.

Tate-Ochi - японський термін, що означають формування вертикальних ліній на поверхні вантажного деніму. Оскільки ширина нитки в такому денім непостійна, самі знебарвлені елементи знаходяться на більш тонких місцях нитки. Це і створює кілька сантиметрів світлих оброблених смуг, уздовж одиночній вертикальної синьою нитки.

види деніму

натуральний денім

Пряжа кільцевого прядіння, у всіх випадках буде нерівною, як в основі, так і в качці.

Polycore Denim

Часто зустрічаються в різних копіях джинсів, часто використовується в поєднанні міцного поліестеру і вантажного бавовни.

Кільцевий прядіння (Ring-spun Denim)

Кільцевий прядіння, традиційно використовувалося в денім до кінця 1970 року народження, але трохи пізніше на заміну прийшла дешева пряжа Open End. Дане прядіння, унікальне тим, що для створення пряжі не використовується веретено. При процесі використовується кільце, бігунок, і котушка, яка обертається на величезній швидкості. Це прядіння зраджує тканини ефект поношенности і штучного старіння. Завдяки кільцевому прядіння, денім стає більш щільним, м'яким і якісним.

Денім високої якості (Ring-Ring Denim)

У денім високої якості, кільцеве прядіння використовується в основній нитки і уточнив. Це один і основних методів виготовлення деніму. Також, можна використовувати метод кільцевого прядіння по основі і метод Опененд (Open End) по качці, так як це хороший спосіб, зробити денім більш щільним і якісним, але і в той же момент дешевшим.

Денім з крученими нитками по основі (Ring Denim)

Традиційний вид джинсової тканини, знайшов популярність в кінці 80-х на початку 90-х років, по основі даної тканини використовуються кручені нитки. Характерними ознаками є м'якість і зовнішня шорсткість.

Високоякісний денім з грубою поверхнею (Bull Denim)

Це денім з щільністю не нижче 14 унцій і діагоналлю 3/1. Також носить назву екрю і може бути прикрашений малюнком або забарвленим в будь-який колір.

Подвійне кільцеве прядіння (Dual ring spun)

Також має назву «ring X ring». Це, каже нам про те, що в візерунку застосовується кільцеве прядіння і на нитку основи і на нитку утка. Це робить тканину м'якше і еластичною, ніж в інших технологіях. Через високу вартість продукту, дане прядіння, можна знайти тільки в високоякісних виробах.

Чорний денім (Black-Black denim)

Основа тканини забарвлюється в чорний колір (качок залишається натуральним), після чого відрізи фарбуються в чорний колір. Саме тому, джинси мають більш темний відтінок, ніж сірий.

Відкритий енд денім (Open End denim)

Open End або пряжа О / E, була представлена ​​в 1970 році, вартість даної пряжі досить низька, через те, що в процесі прядіння пропущені кілька базових моментів, які присутні в інших технологіях виготовлення джинсової тканини. При використанні цього процесу, бавовняне волокно виходить пряжею помилкової крутки. Відмінною особливістю Open End є, то що денім більш об'ємний, грубий і темний, через те, що вбирає більше фарби. В цілому, тканина виходить гірше, ніж при кільцевому прядении.

Переплетений денім (Over Twisted Denim)

Тканина з характерною м'ятою поверхнею завдяки надмірно перекрученим ниткам, з яких вона зіткана.

Printed Denim

Це денім, який прикрашений візерунком, смугами або квітковим малюнком, зазвичай, це контрастні кольори і такі вироби розраховані на підлітків і молодих людей.

Reverse Denim

Це один з нових видів деніму, коли його перевертають навиворіт, щоб надати йому абсолютно новий вигляд.

Pinto Wash Denim

Продукт відомої фабрики «Cone Mills», США, це перший зразок вибіленого деніму. У 1969 році в Грінсборо в результаті повені затопило склади відомої фабрики «Cone Mills» з виробництва джинсової тканини. Мільйони метрів тканини намокли і почали гнити. Це було катастрофою, але офіс, який знаходився в Нью-Йорку прийшов до вирішення промити тканину в відбілюючому розчині, щоб отримати новий матеріал з нерівними патьоками і плямами. Pinto Wash Denim моментально стало популярним серед дизайнерів і покупців.

Прання виробів з деніму

Згодом з'явилися деякі зміни в дизайні джинсового одягу, після того, як перша пара джинсів була виготовлена ​​для золотошукачів під час Каліфорнійської золотої лихоманки Згодом з'явилися деякі зміни в дизайні джинсового одягу, після того, як перша пара джинсів була виготовлена ​​для золотошукачів під час Каліфорнійської золотої лихоманки. Розвиток ринку продажів джинсового одягу, дозволило поліпшити і створити кілька унікальних методів обробки одягу з джинса. Спочатку, джинси з'явилися на ринку, тільки, як одяг для робітників, тому головна увага приділялася їх практичності. І в той момент, коли не тільки робочі, а й звичайні покупці, дійсно, оцінили якість джинсів і розглядали їх, як повсякденний одяг, популярність джинсових виробів моментально зросла, вони стали модними і завдяки цьому спеціально були розроблені нові технології з метою зробити джинсовий одяг більш унікальною. Ці методи включали різні види прання одягу: прання за допомогою каменів, за допомогою каменів і хлору, холодна прання і прання з ферментом целюлози. В основному, всі ці методи мали на увазі обробку одягу в машинах барабанного типу.
Перша хвиля продажів джинсів з фарбуванням індиго, була не дуже вдала, так як матеріал з якого вони виготовлялися був грубим і носити такі речі було в край незручно. Зазвичай, перед тим, як відбувається стиснення деніму, його натирають крохмалем і спеціальним мастилом. Мінусом даного типу одягу, можна назвати те, що не було винайдено ніякої техніки, щоб зробити матюкав більш м'яким і еластичним. Часто трапляється так, що перед тим, як надіти нову пару джинсів, їх спеціально стирають один або два рази, для того, щоб тканина стала м'якше. Тканина деніму продовжують обробляти одним основним способом, але готові вироби з цього матеріалу, можуть пройти ряд нових обробок для поліпшення їх властивостей.

Слідом з'являється нове покоління джинсів, назва яких - pre-washed jeans. Тут важливо зазначити, що pre washed denim - це вже раніше фабрично випрані джинс. Цьому виду джинсів характерний злегка побляклий колір і досить відчутна м'якість, що є великою перевагою. Цей тип джинси, став досить популярним, тому покупці були проти заплатити трохи більше, щоб придбати цей товар. Покупцям більше не довелося турбується про усадки тканини або розмірах брюк, так як могли вибрати джинси, які вже ідеально підходять за розміром.
Не довго після того, як pre-washed jeans були виставлені на продаж, виникла ідея використовувати абразивні бруски з метою надати поношений вигляд тканини, так і пішла назва, як «stone washing», що означає «прання з камінням». Згодом, з'явилося хлорне відбілювання, яке додало тканини блідо-блакитного відтінку. Через деякий період часу, була винайдена холодна прання, де застосовуються пористі камені, які замочуються з сухою або ледь вологою одягом, як відбілюючого кошти. У цій технології немає конкретного назву, її називали, як: кислотна прання, полоскання зі снігом, біла прання, холодна і так далі. Насправді, термін «кислотна прання» - неправильний, адже самі кислоти ніколи не можна використовувати в даних технологіях.

При такому вигляді обробки як санфорізація, джинси не перуть, а замочують в розчині води, потім обробляють дуже гарячою парою під тиском, застосовують спеціальну механічну розтяжку і тільки після цього сушать. Оброблені таким способом джинси не схильних до усадки після прання.

Зовсім недавно з'явилася нова технологія із застосуванням ферменту целюлози. Вироби перуть зі спеціальним ферментом, частинки якого надають тканини ефект тертя, однак тертя не такий брутальний, як при пранні з камінням. Застосовувати таку прання можна, як правило, для більш делікатних джинсових тканин. Змінюючи концентрацію ферменту можна отримати безліч різних півтонів.

© 2016, Aquamir®.UA

При використанні матеріалу, зворотна активне гіперпосилання обов'язкове. Дякуємо.

Рекомендуємо до прочитання: