Полезные материалы

Стрижка «боб» - кому вона йде?

Говорячи про цю стрижці, так і хочеться сказати, що боб - він і в Африці боб. Як і в Америці, як і в Європі. Тільки в Росії наполегливо продовжують наполягати на імені «каре», яке нам звичніше, а також порівнювати «боб» і «каре», боязко цікавлячись відзнаками цих двох стрижок. Видання, які пишуть про моду говорять про те, що відмінності в довжині або в наявності чубчика у одного варіанту і його відсутність у іншого, але насправді все набагато простіше.

В англійському варіанті стрижка називається bob cut. Назва вона отримала після свого винаходу на початку XX століття, запозичивши його у капелюшки , Яка в той час прикрашала голови більшості модниць. Своєю появою на світ вона зобов'язана французькому перукаря Антуану де Парі, який, надихнувшись чином Орлеанської діви Жанни Д'Арк, створив однієї зі своїх клієнток таку ж стрижку, де волосся було підстрижене рівно по одній лінії, спускаючись трохи нижче мочки вуха. В салон майстра потягнулася черга з бажаючих отримати таку ж зручну стрижку. Також «боб» пов'язують з ім'ям Коко Шанель, яка, будучи законодавцем стилю, ввела цю стрижку в широку моду.

Постійна плутанина стрижок «боб» і «каре» - це не більше ніж данина лінгвістичним особливостям. Bob - так називалася капелюшок-дзвіночок, яку носили на початку XX століття. Стрижка майже повністю повторювала її обриси, з чубчиком, що обрамляє чоло, і волоссям, шапочкою вкривало голову, не опускаючись до рівня шиї. Зачіска була як би квадратної, звідси ім'я «каре» (франц. Carré - квадрат), яке прижилося у нас.

«Боб» сьогодні - це навіть не стрижка, а основа, на яку потім майстри нанизують свої власні бачення для кожного конкретного стилю і особи. Якщо говорити про класичний «бобі», то ми, щоб представити його, обертаємося в століття німого кіно і дивимося на зірок Голлівуду, хизуються в золотих сукнях з зачіскою, де волосся рідко досягають лінії підборіддя, лоб оформлений густий чубчиком, а на зачісці красується діадема .

«Боб» - це стрижка, яка пройшла випробування часом, витримавши суворий іспит на зорі свого існування, прийшовши до нас в таких варіантах, які не снилися навіть мадмуазель Шанель. У 2009 році «боб» відзначив 100-річчя і тому

му було б дуже дивно, якби в цьому році стрижка не вилізла знов на гребінь модної хвилі.

Кому йде «боб»? Гарне питання. «Боб» у своєму первісному рішенні, назвемо його, класичним, підходить для власниць вузьких або овальних осіб без видатного підборіддя, важкої щелепи і з досить стрункою, помірно довгою шиєю. Сучасна стрижка «боб», на яку може бути накладено маса перукарень вишукувань, за допомогою яких можна підкреслити достоїнства, приховавши недоліки, може бути підібрана практично будь-яку особу. Маленька ремарка: боб вигідніше виглядає на темних блискучих густих волоссі .

Сучасна мода говорить про повернення класики з її довжиною не нижче підборіддя і чубчиком. Та зачіска, яку ввела одного разу Вікторія Бекхем - асиметричний боб з коротким потилицею і подовженими пасмами в особи, швидше за все, почне здавати свої позиції.

Стилісти, роблячи прогноз на 2009 рік, кажуть про актуальність «бобу», яким прославилася Мірей Матьє: волосся шапкою покривають голову, трохи закруглюючись всередину. Сучасний «боб» піднімається все вище і у нього з'являється густа чубчик. Краї стрижки «боб» тепер дуже чіткі, филировка модному «бобу» ні до чого, а проріджування пасом чубчика або загальної маси зачіски потрібно при необхідності крадіжки важкості обличчя або його окремих особливостей.

У моду повернулася чубчик, звана французької - пряма, на сантиметр вище лінії брів. Разом з коротким чітким «бобом» така стрижка відсилає нас на Монмартр до його мешканці Амелі, яка в однойменному фільмі прославила цю зачіску.

«Боб» надзвичайно зручний тим, хто відчуває нестачу часу на укладку волосся, тому що це той варіант, коли можна, лише висушивши волосся, отримати готову зачіску без єдиного стайлінгу. Не рекомендується робити «боб», якщо у вас занадто кругле обличчя або важка квадратна щелепа, а також намічається або вже є друге підборіддя.

Євгенія Жіркіна


Статті по темі

Кому йде «боб»?