Полезные материалы

Види вовни для валяння

Кожна рукодільниця, яка вирішила зайнятися валянням, хоч раз задавалася питанням: як вибрати шерсть для валяння, яка підходить саме для її вироби?

Кожна рукодільниця, яка вирішила зайнятися валянням, хоч раз задавалася питанням: як вибрати шерсть для валяння, яка підходить саме для її вироби

Творчі задуми бувають різні: сумки, брошки, шарфи, іграшки, дитячі речі, і завдяки правильно підібраній вовни виріб виглядає особливо красивим. Найпопулярнішими в мистецтві фелтінга є натуральні волокна.

Розглянемо ж докладніше всі види вовни для валяння. Овеча шерсть використовується найчастіше і також має кілька різновидів:

Меринос. Цей тип вовни займає 80% світового виробництва і є найтоншим і дорогим. Приємна до тіла, еластична, м'яка, здатна тривалий час тримати форму і об'єм, мериносова шерсть є прекрасним матеріалом для виготовлення дитячих виробів, але підходить для будь-якого типу валяння.

Груба остевая шерсть, вона містить в собі жорсткі колючі волокна і застосовується для валяння сумок, килимів, валянок, так як всі ці вироби не мають контакту зі шкірою.

Слівер. Це неокрашенная шерсть без грубих волокон. слівер добре підходить для основи і набивання іграшок.

Кардочес або вовняна вата - волокна цієї вовни сплутані, завдяки чому вона найбільш часто використовується для сухого валяння.

Топс або гребінна стрічка . В цьому випадку волокна овечої вовни прочесали спеціальними гребенями, вирівняні в одному напрямку і укладені у вигляді акуратної стрічки. Гребеневі стрічки добре підходять як для мокрого, так і для сухого валяння.

Рівниця - це вовняна пряжа слабкого крутіння. З її допомогою декорують в'язані вироби, які згодом звалюють в пральній машині.

Крім усього цього різноманіття в Фелтинг використовуються і інші види вовни, наприклад шерсть ангорського кролика, що володіє особливою м'якістю. Однак ангорка дуже примхлива: її не можна мочити, а недостатньо добре закріплений ангорський пух тягне за собою стирання тканини.

Кашемір - волокно, що добувається з вовни гірської кози, дозволить вам створити воістину королівські вироби. Ця шерсть одна з найтепліших в світі, підходить для будь-якого типу валяння, а також для тих, хто боїться алергії на звичайну шерсть.

Найміцнішим з усіх виробів з вовни волокон вважається руно ангорських кіз або мохер. Відмітною властивістю мохеру є характерний блиск. Легко забарвлюється і підходить для будь-якого типу валяння.

Шерсть американської лами Альпаки відрізняється особливою міцністю, зносостійкість. Вона стійка до вологи, гіпоалергенна і має антистатичні властивості. Лами мають гарний природний забарвлення, тому руно альпаки налічує понад 22 відтінків природних кольорів.

Чи не обходять стороною майстри фелтінга і верблюже шерсть, хоча зустрічається вона рідше. Волокна верблюжої вовни тонкі, з м'якими завитками, дуже легкі. Усередині верблюжий волос порожнистий, тому поглинає велику кількість вологи. Цікавою особливістю верблюжої вовни є те, що вона не схильна до фарбування і здатна знімати нервову напругу. Не підходить для техніки нуно-фелтинг.

Для м'якої вивороту валяной одягу майстри використовують шерсть тибетського яка, яка збирається вичісуванням тваринного один раз на рік. Її волокна гігроскопічні, добре прилягають і невибагливі в шкарпетці.

Крім того в створенні унікальних валяних виробів (в основному в техніці нуно-фелтинг або для вовняної акварелі) в якості добавки застосовується соєве волокно, волокна шовку і льону , Кропива, коноплі, бананове і бамбукове волокно.

Використовуючи різні види вовни для валяння, ви можете добитися цікавих декоративних ефектів.

У чому відмінність одного виду вовни від іншого - часто задають питання покупці нашого магазину. відповідаємо:

Яка різниця між тонкої і напівтонкої шерстю?

тонка вовна відрізняється від напівтонкої тим, що в напівтонкої присутній так званий остевой волосся. Це така шерстинка, яка товщі і пряміше інших шерстинок)) Вся шерсть звалюється охочіше і швидше, ніж ці вперті шерстинки. Насправді, не фахівцеві на око не побачити відмінність між виробами з тонкою і напівтонкої вовни. До того ж, наприклад, полутонкая семеновская шерсть має кольору, без яких просто не обійтися. А при сухому валяння взагалі цей параметр шерсті не так важливий.

Яка різниця між Семенівської і Троїцької шерстю?

Багато умільці не знаходять скільки-небудь суттєвої різниці між ними. Але деякі помічають, що Троїцька шерсть світлих відтінків (наприклад суворий, салат, рожевий) звалюється швидше і краще за середні показники, а Семенівська шерсть темних відтінків (чорний, темно-синій, вишня) важче і довше за середні показники. Всі інші відтінки обох виробників валяються приблизно однаково.

Яка різниця між вітчизняною шерстю і шерстю від зарубіжних виробників?

У них різна тоніна (або, іншими словами, товщина волокна). У Троїцькій і Семенівської близько 23 мікрон, а у німецькій, наприклад, 19,5 мікрон. Звалюється швидше та, яка тонше. Виріб з більш тонкої вовни більш гладке. Крім того, вітчизняна шерсть програє за обсягом колірної гами і насиченості квітів.

Вдалого творчості!

Купити шерсть для валяння в Нижньому Новгороді , А також замовити шерсть для валяння з доставкою в будь-яке місто Росії ви можете в магазинах "Штучки".

Записатися на майстер-класи з валяння в наші майстерні: " Валяння з вовни, початківці " , "Валяння з вовни, що продовжують (іграшка)" , "Валяні квіти (мокре валяння)" , "Вовняна акварель" .

Замовити виїзний майстер-клас з валяння на ваш захід .

Кожна рукодільниця, яка вирішила зайнятися валянням, хоч раз задавалася питанням: як вибрати шерсть для валяння, яка підходить саме для її вироби?
Яка різниця між Семенівської і Троїцької шерстю?
Яка різниця між вітчизняною шерстю і шерстю від зарубіжних виробників?