Полезные материалы

Що краще, римські штори або рулонні штори, порівняння, приклади та відмінності

  1. Римська фіранка
  2. Основні характеристики
  3. Типи римських фіранок
  4. Класична модель
  5. каскадна модель
  6. Де краще застосувати
  7. У вітальні
  8. В спальні
  9. На кухні
  10. Рулонні штори
  11. «Закритий» тип рольштор
  12. «Відкритий» тип рольштор
  13. Дизайнерські модифікації для рольштор
  14. Рольштор з фотодруком
  15. Рольштор «день-ніч»
  16. Вибір колірної гами
  17. Залежно від інтер'єру

Відомі нам сьогодні сучасні конструкції римських і рулонних штор з'явилися з середини ХХ століття, але подібні до них пристрої, використовувалися людьми різних країн багато століть назад. Їх проста функціональність і гарний зовнішній вигляд завойовують все більше сердець споживачів в заміну класичним тканим гардинам.

Римська фіранка

римських штор йдуть Відомі нам сьогодні сучасні   конструкції римських і рулонних штор   з'явилися з середини ХХ століття, але подібні до них пристрої, використовувалися людьми різних країн багато століть назад

Штора в людському побуті пройшла довгу еволюцію, зазнавши безліч дизайнерських метаморфоз, але її головне призначення не змінюється

Основні характеристики

Римські фіранки представляють собою карниз, на якому кріпиться полотно рівною тканини, горизонтально пронизане стрижнями управління, за допомогою яких утворюються характерні для розглянутих жалюзі складки. Спеціальний утяжелитель внизу фіранки закріплює її форму. Регулювання тканиною здійснюється за допомогою механізму ланцюжка або шнурового механізму: шляхом підняття фіранки від низу до верху, ніж утворюються акуратні і строгі складки. Як і у всіх тканинних жалюзі , В римських, також можна фіксувати бажаний рівень освітлення з вікна.

Як і у всіх   тканинних жалюзі   , В римських, також можна фіксувати бажаний рівень освітлення з вікна

Штора може кріпитися на стулку вікна або на весь проріз

Типи римських фіранок

Залежно від особливості розкриття складок при маніпуляції тканиною, що розглядаються жалюзі діляться на каскадні і класичні.

Класична модель

У даній модифікації, характерні горизонтальні складки утворюються тільки під час підйому тканини. Коли рулон опущений, то виглядає як рівне полотно. Лаконічний вид і в той же час вишуканість, що забезпечується візерунчастими рисунками, органічно підійдуть для будь-якого типу інтер'єру, і будь-якими габаритами приміщення.

Лаконічний вид і в той же час вишуканість, що забезпечується візерунчастими рисунками, органічно підійдуть для будь-якого типу інтер'єру, і будь-якими габаритами приміщення

Приклад класичної моделі

каскадна модель

Характерні складки, залишаються, навіть коли тканина повністю опущена, утворюючи собою своєрідні «каскади» драпірування. Добре виглядають в інтер'єрах витриманих під стиль арт-деко, кантрі або класику.

Добре виглядають в інтер'єрах витриманих під стиль арт-деко, кантрі або класику

Фото наочно демонструє нам каскадну модель в інтер'єрі

Де краще застосувати

Якщо бажаєте створити в кімнаті присмеркову обстановку - вибирайте фіранки з щільної тканини, яка забезпечить високу ступінь светоізоляціі; для яскравого інтер'єру краще підійдуть жалюзі з тонкого матеріалу.

Також, слід враховувати співвідношення фактури і забарвлення з цільової приналежністю кімнат.

У вітальні

Вітальню римська фіранка може прикрасити за рахунок органічною «подачі» світла. Наприклад, якщо кріпити кілька різних моделей тканих жалюзі одну за одною. Ближче до скла повісьте щільну завісу насиченого відтінку, а перед нею - модель з тонкої матерії зі світлими тонами (що додасть «легкості» навколишнього простору).

Ближче до скла повісьте щільну завісу насиченого відтінку, а перед нею - модель з тонкої матерії зі світлими тонами (що додасть «легкості» навколишнього простору)

Відкриваючи днем ​​жалюзі з щільної тканини, ви забезпечите кімнату яскравим світлом навіть в похмурий день, а опускаючи ввечері - надавати кімнатній атмосфері затишку

В спальні

Доречно обраний стиль фіранок в спальні може стати родзинкою в дизайні вашої оселі.

Доречно обраний стиль фіранок в спальні може стати родзинкою в дизайні вашої оселі

Для інтимної та затишної атмосфери вибирайте римські фіранки з щільної тканини в пастельних і темних тонах

Для інтимної та затишної атмосфери вибирайте римські фіранки з щільної тканини в пастельних і темних тонах

Якщо ж, бажаєте додати в обстановку легкості, повісьте жалюзі з тонкої тканини зі світлими відтінками - м'яке світло з самого ранку вам буде забезпечений

На кухні

Для кухні, моделі вибирають з водовідштовхувального матеріалу, або ж тканини зі спец. просоченням, яка захистить фіранку від забруднення. З огляду на сьогоднішній попит, римські жалюзі вибирають саме саме для кухонь, адже тканини з даного виду фіранки легко чистити (досить пропилососити, або протерти м'якою стороною губки, головне не застосовувати жорстких приладів для чищення).

З огляду на сьогоднішній попит,   римські жалюзі   вибирають саме саме для кухонь, адже тканини з даного виду фіранки легко чистити (досить пропилососити, або протерти м'якою стороною губки, головне не застосовувати жорстких приладів для чищення)

Також, спеціальне просочення забезпечує мінімальне всмоктування запахів, води і жиру

Рулонні штори

Так само відомі як тканинні ролети. Прийнято вважати, що перші рольштори з'явилися в Арабського Халіфату (середньовічної мусульманської імперії), коли в сім'ях домінувало «самітництво жінок» і ревниві чоловіки не бажали, щоб їхні дружини стали об'єктом сторонніх поглядів з вулиці. Ці перші вироби були з дерева і грубого льону з рослинним розписом. Механізму регулювання в них не було, а головна функція полягала в тому, щоб зробити огляд будинку зовні неможливим.

Більш-менш сучасний вигляд, рулонні фіранки придбали в ХVIII столітті на виробництвах в Британії, де тканина для фіранок вибілювали, фарбували, накрахмалівалі і розгортали дерев'яними валами для надання форми. Процес обробки тоді займав в середньому 10 днів.

Сьогодні, конвеєрне виробництво дозволяє виготовляти десятки фіранок в день. Сучасні рольштори бувають двох типів: «закритого» і «відкритого».

«Закритий» тип рольштор

Закрита система рольштор підходить для вікон, де глибина штапика перевищує 15 мм. У закритій системі верхній вал зі шторою закритий спеціальним алюмінієвим коробом. Уздовж боків вікна кріпляться П-подібні планки, які забезпечують строгий вектор руху рулону без скосів і відхилень. За рахунок можливості установки «закритою» системи на віконний проріз, даний тип рулонних штор успішно гармонує з інтер'єром, як великих, так і невеликих кімнат.

За рахунок можливості установки «закритою» системи на віконний проріз, даний тип   рулонних штор   успішно гармонує з інтер'єром, як великих, так і невеликих кімнат

Приклад «закритою» конструкції рольштори

До «закритою» системі рольштор відносяться підсистеми «Уні» і «Профіль». Принципова різниця між ними, як правило, лише в тому, що «Профіль» монтується на дистанції від скла, займаючи тим самим трохи більше місця, візуально роблячи вікно більше опуклим.

«Відкритий» тип рольштор

Більш спрощена і дешева модель рулонних штор . Вал з тканиною тут не намотується, як в «закритому» системі, а згортається. Замість П-образних напрямних, в даному типі присутні паралельні струни, які притискають штору до стулок. Монтаж «відкритої» системи проводиться без механічного втручання, що забезпечує цілісність рами.

Монтаж «відкритої» системи проводиться без механічного втручання, що забезпечує цілісність рами

Типова конструкція «відкритої» рольштори

До «відкритого» типу рольштор відноситься підтип «Міні», який підходить для вікон з глибиною штапика менше 15 мм. У «Міні» відсутні короб і напрямні, тому рулон навіть в згорнутому стані залишається відкритим до простору (на відміну від рольштор підтипу «Уні» і «Профіль», де тканина згортається в закритий короб), власне від чого і походить назва самого типу - «відкритий».

Значну светоізоляцію «відкритий» тип забезпечити не може, тому що паралельні струни з часів дають скіс тканини, а через утворені щілини проникатиме сонячне світло.

Дизайнерські модифікації для рольштор

Крім класичних варіантів тканинних рулонних штор, в останні роки, стали з'являтися їх оригінальні різновиди. Найпопулярніші з них - штори з фотодруком і фіранки «день-ніч».

Рольштор з фотодруком

Деякі виробники виготовляють фіранки з уже роздрукованими зображеннями, але якщо ви маєте якісь особисті переваги, то можете здійснити і ексклюзивне замовлення.

Принцип виготовлення такої модифікації полягає в наступному. Зображення наноситься на рольштор за допомогою ультрафіолетового друку. Таке виробництво є екологічно безпечним і нешкідливим, а також забезпечує довговічність малюнка, його стійкість до тепла і сонячних променів.

Навіть якщо вікна виходять на сусідній будинок, з фотопечатнимі фіранками у вас найкраща панорама

Виробники, які займаються фотодруком на шторах , Можуть надати вам готовий каталог або втілити на тканини запропоноване вами зображення: різноманітну тематику морських пейзажів для фіранок у ванну; барвисті панорами міст, природи, сімейних фото в спальню або вітальню; улюблених мульт-героїв ваших дітей для фіранок в дитячу кімнату.

Рольштор «день-ніч»

Унікальність конструкції даного типу дозволяє регулювати рівномірний потік світла в приміщення без будь-яких зусиль або додаткової мороки. Рольштор «день-ніч »Добре підійде для тих, хто дотримується режиму денного сну.

Рольштор «день-ніч   »Добре підійде для тих, хто дотримується режиму денного сну

Спеціальна тканина, на якій прозорі смуги чергуються з темними, може забезпечити майже 100% светоізоляцію

Вибір колірної гами

Залежно від розташування по частинах світу

Там де вікна виходять на північ - фахівці з дизайну радять зміцнювати фіранки в світлих і теплих тонах (рожевий, кремовий, золотистий, жовтий), що буде сприяти сонячної, теплій обстановці.

У приміщеннях, де вікна виходять на південь або південний захід - сонячні промені підлягає затримуються в кімнаті, нагріваючи її, тому, в таких місцях радять краще використовувати «кольору холоду» - синій, зелений, блакитний, сірий (і їх можливі комбінації).

Також можна підбирати колір фіранок, орієнтуючись на проміжок часу в який сонце освітлює приміщення найбільше. Так якщо сонячне світло переважає вранці - доречно вибрати колір фіранки з холодними відтінками, а якщо променів сонця більше ввечері - відповідно теплих відтінків.

Залежно від інтер'єру

Обігравши контрасти предметів в кімнаті і кольору фіранки, ви можете зробити акцент на віконному отворі або, навпаки, на предметах інтер'єру.

Фахівці радять не підбирати жалюзі в тон до шпалер, оскільки це може привести до ефекту зливання стіни і кону, що зробить інтер'єр занадто простим і офіційним. Бажано, щоб фіранки були темніше або світліше по відношенню до кольору стін.

Фактура тканини (матовість, жорсткість, м'якість, блиск) для рольштор при вдалому поєднанні може підкреслювати вашу м'які меблі в кімнаті - подушки, дивани, крісла, додаючи контрастів всьому приміщенню.

Фактура тканини (матовість, жорсткість, м'якість, блиск) для рольштор при вдалому поєднанні може підкреслювати вашу м'які меблі в кімнаті - подушки, дивани, крісла, додаючи контрастів всьому приміщенню

Успішне поєднання фактури фіранки з навколишнім меблями та іншими елементами інтер'єру створює тонкі «нотки» вишуканості

Що стосується тканих жалюзі з фотодруком , То тут слід враховувати ставлення тематики і колірної гами до особливостей інтер'єру. Так, великі візерунки погано виглядають в маленьких кімнатах, на невеликих вікнах.

Також, якщо у вас невелике приміщення, не рекомендується створювати в ньому рясний колірної контраст. Дизайнери радять визначитися з одним головним кольором, під який зможуть гармоніювати інші предмети інтер'єру.