Полезные материалы

Свій бізнес: як відкрити імідж-студію

Уміння красиво одягатися і виробляти вигідне перше враження, яке, як відомо, визначає думку про людину і в подальшому спілкуванні, - це справжній талант. Ті, кому не пощастило володіти цим талантом від народження, можуть звернутися до послуг професіонала - іміджмейкера. Стиліст-іміджмейкер - це відносно нова для нашої країни спеціальність, якої навіть поки що немає в загальноукраїнському класифікаторі професій. При цьому становлення і розвиток ринку послуг з підбору стилю йде в нашій країни стрімкими темпами. Профільної освіти в цій сфері, тому фахівці, як правило, проходять перекваліфікацію, прослуховують спеціальні курси і відразу приступають до роботи. На даний час немає чітких стандартів ні за змістом професії, ні за вимогами до фахівців, ні навіть за назвою спеціальності. Кожен називає так, як йому більше подобається - «стилістом», «стилістом-іміджмейкером», «імідж-консультантом», «шоппера», «лукмейкером» і т. Д. При цьому іміджмейкерів часто плутають з візажистами, перукарями і модельєрами. Але вони можуть виконувати і всі ці функції в тому числі, розробляючи для клієнта закінчені образи на всі випадки життя (повсякденний, діловий, святковий і т. Д.), Або ж спеціалізуватися на створенні образу для конкретного випадку (наприклад, фото-проекту) . Іміджмейкер допомагає клієнту підібрати підходящу йому і гармонійно поєднується між собою одяг, зачіску і макіяж. Але цим його обов'язки зовсім не обмежуються. Спеціаліст по іміджу може навчити правилам етикету, культури мовлення, дати навички грамотної самопрезентації та невербальних способів комунікації. Як заявляють самі стилісти, вони допомагають своїм клієнтам в кілька разів збільшити свою ефективність у всіх основних сферах життя.

Більшість назв цієї професії має англомовне походження, і це не випадково. За кордоном професія стиліста-іміджмейкера розвинена набагато більше, а їх послуги користуються попитом як серед знаменитостей і політиків, так і серед звичайних людей. Аналітики впевнені, що незабаром послуги зі створення індивідуального гармонійного образу людини будуть користуватися не меншим попитом і в нашій країні. Поки ж цей ринок перебуває на етапі становлення, а конкуренція серед імідж-студій зовсім невелика.

Отже, якщо ви хочете відкрити власну імідж-студію, вам необхідно буде отримати спеціальні знання та навички в сфері створення образу і стилю. Професіонали радять не витрачати час і гроші на навчання в Європі або США. Звичайно, рівень освіти там буде набагато вище, але застосовувати отриманий досвід в російських умовах поки занадто важко. Крім того, тимчасові і матеріальні витрати в даному випадку навряд чи швидко окупляться. Цілком вистачить короткострокових курсів, причому не тільки для іміджмейкерів. Стануть в нагоді курси ораторського майстерності, курси для візажистів, перукарів і навіть фотографів. Не обійтися без знань психології (хоча б на побутовому рівні) і PR. Це зовсім не означає, що ви будете самостійно займатися всіма питаннями - від консультування по стилю, питань макіяжу і зачіски до супроводу клієнтів по торговим центрам. Стиліст-іміджмейкер в нашій країні виступає скоріше в ролі організатора, збираючи навколо себе команду більш вузьких фахівців в різних сферах. Різнобічну освіту допоможе вам бачити клієнта «повністю», створюючи в результаті цілісний і гармонійний образ. Крім того, воно значно полегшить процес відбору співробітників для вашої команди і дозволить розмовляти з ними однією мовою.

Формат вашої імідж-студії залежить від багатьох факторів, включаючи ваше місце розташування і стартовий капітал, яким ви володієте. Якщо ви не впевнені в тому, що ваші послуги будуть затребувані або ж у вас недостатньо коштів для відкриття великої студії з найманими працівниками, можна спробувати попрацювати в перший час самостійно, напрацьовує власну базу клієнтів. Для цього вам потрібно буде зареєструватися в якості індивідуального підприємця. На це піде близько 7-10 днів. Паралельно займіться пошуком приміщення під студію. Воно може бути невеликим за площею. Витрати по оренді, як і в цілому в сфері послуг, складуть найбільш витратну частину вашого бюджету. В ідеалі ж приміщення має знаходитися у вашій власності. Якщо такого у вас немає, доведеться його орендувати. При виборі приміщення звертайте увагу на три складові: його місце розташування, його стан і вартість оренди. Оптимальне місце для розташування - центр міста. Відкривати імідж-студію в спальному районі не має сенсу, або це буде вже не імідж-студія, а салон краси. Вартість оренди в центрі буде вище, але ви зможете частково заощадити на рекламі, так як одна вже вивіска на фасаді буде привертати увагу потенційних клієнтів. При цьому звертайте увагу на наявність зручного паркування та проїзду до вашої студії. Щоб уникнути зайвих витрат, намагайтеся орендувати приміщення з ремонтом. До імідж-студії пред'являються ті ж вимоги до інтер'єру, що і у випадку з салонами краси. Вона повинна бути чиста, акуратна, з сучасним дизайном. Не забудьте про меблі та офісну техніку, дзеркала, стелажі для робочих матеріалів. Список робочих матеріалів та інструментів, які вам будуть потрібні, залежать від специфіки роботи. Наприклад, в імідж-консультуванні широко використовуються колірні палітри, зразки тканин різних відтінків, вимірювальні лінійки, програми, колажі та ілюстрації для візуалізації образів і стилів. Все це коштує досить недешево.

Імідж-студії найчастіше об'єднуються з салонами краси або фотостудіями. Якщо ви не хочете працювати з партнерами, то вам знадобиться, як мінімум, одна професійна фотокамера з об'єктивами і спеціальне студійне обладнання. Для роботи та проведення презентацій для клієнтів підійде самий звичайний ноутбук, до якого можна підключити великий монітор для роботи і LCD-панель для демонстрації фотознімків клієнтам.

Стилісти-іміджмейкери, що працюють самостійно, як правило, надають консультації своїх клієнтів, дають їм рекомендації і допомагають вибрати потрібну їм одяг. Деякі обходиться і зовсім без офісу. Клієнтів вони шукають за оголошеннями в інтернеті і в друкованих виданнях, на форумах і в соціальних мережах. Одні виїжджають на будинок до клієнта, інші віддалено проводять експрес-консультації по Skype. І той, і інший варіант скоріше ближче до підробітку, ніж до бізнесу, так як більший прибуток від такої роботи не варто очікувати. Імідж-студії пропонують більший вибір послуг, які включають в себе створення образу, пошук стилю, формування гардеробу (аж до підбору аксесуарів), проведення фотосесій, візаж, створення зачіски і ін. Для успішної роботи вашої імідж-студії велике значення має те, які фахівці будуть з вами співпрацювати, на яких умовах і яку роботу вони будуть виконувати. Найвигідніше брати майстрів на оренді. Хороших спеціалістів знайти непросто, але вони самі по собі будуть залучати нових клієнтів, які будуть приходити до вас за рекомендаціями своїх друзів і близьких. Хоча від плинності кадрів теж ніхто не застрахований. При пошуку нових співробітників звертайте увагу не тільки на їх досвід і майстерність, а й на зовнішність і вміння спілкуватися з людьми.

Схема роботи імідж-студії може виглядати наступним чином. Спочатку іміджмейкер проводить першу консультацію з клієнтом, на якому з'ясовується, що останній чекає від відвідування стиліста і визначається порядок роботи. Потім клієнт направляється до перукаря і візажиста, йому підбирається одяг, взуття та аксесуари для створення закінченого образу. В кінці проводиться фотосесія, і даються загальні рекомендації по слідування обраному стилю. Це називається поетапної розробкою образу. При цьому за запитом клієнта той чи інший етап може опускатися. Наприклад, якщо людина, яка звернулася до іміджмейкеру, хоче навести порядок в гардеробі або знайти свій стиль в одязі, йому запропонують варіант експрес-консультації.

Робота стиліста-іміджмейкера пов'язана з певними труднощами. Перш за все, необхідно брати до уваги той факт, що подібні послуги зі створення цілісного образу - нове явище для нашої країни (особливо в невеликих містах), тому власникам імідж-студій доводиться вирішувати відразу два завдання. Перша полягає в тому, щоб розповісти споживачам про таку послугу, привернути їхню увагу і перетворити їх в своїх клієнтів. Зробити це не так просто, як здається, адже люди, в цілому, не так охоче платять за послуги, як за товари (які відчутні і більш «відчутні»). Крім того, часто люди не готові почути від фахівця, що вони виглядають не так добре, як могли б. Тому іміджмейкер повинен бути дуже тактовним і уважним, а також володіти великими знаннями в сфері PR, так як йому доведеться пояснювати потенційним клієнтам про те, чим він займається і навіщо це потрібно. Друга проблема в роботі іміджмейкера пов'язана з тим, що багато людей вважають, що все їхнє спілкування з фахівцем по стилю обмежиться однією-двома зустрічами-консультаціями. При цьому самі стилісти налаштовані на довгострокову роботу з клієнтами, стверджуючи, що змінити стиль і повністю перетворитися за 1-2 дня просто неможливо. На Заході іміджмейкери нерідко отримують статус сімейних фахівців (як сімейні лікарі або психологи), регулярно консультуючи своїх клієнтів, їх рідних і близьких.

Сума, яка буде потрібно для відкриття власної імідж-студії, залежить від багатьох факторів, які визначаються обраним вами форматом роботи. За попередньою оцінкою для створення повноцінної студії з повним набором послуг (від створення образу до проведення фотосесій) буде потрібно близько 3 млн. Рублів. Такі вкладення окупляться за 1,5-2 роки. При самостійній роботі без офісу з виїздом на будинок до клієнта можна вкластися в суму близько 50 тис. Рублів (необхідні робочі матеріали плюс реклама своїх послуг). Враховуйте, що ваша виручка буде сильно залежати від сезону, який триває з травня по серпень (весільний сезон) і з листопада по січень (новорічний сезон). До свят можна організувати продаж подарункових сертифікатів на проведення експрес-консультацій. Додаткове джерело доходу в інші місяці - проведення семінарів, тренінгів та курсів на тему краси, стилю, моди, організація фото- і відео файлів.

Сисоєва Лілія
(c) www.openbusiness.ru