Полезные материалы

Кредит на будівництво

Продовжую розглядати популярні програми банківського кредитування і сьогодні пропоную поговорити про кредит на будівництво. З цієї публікації ви дізнаєтеся, як банки видають кредити під будівництво будинку, які ключові умови кредитування, що потрібно для отримання кредиту, чи вигідно це чи ні, і т.д. Оскільки мова тут зазвичай йде про досить серйозні суми і зобов'язання, то для прийняття вірного фінансового рішення потрібно дуже ретельно зважити всі "за" і "проти".

Отже, кредити на будівництво, вже виходячи з назви, припускають конкретне цільове використання. А саме - оплату будматеріалів і будівельно-ремонтних робіт / послуг. Ще 10-15 років тому банки переважно контролювали цільове використання коштів, виданих за такими програмами, то зараз кредит на будівництво житла найчастіше дозволяють використовувати безконтрольно, тобто, надавати банку якісь квитанції, платіжки і інші підтверджуючі документи не знадобиться.

Однак, якщо мова йде про конкретну цільову програму кредитування під будівництво, то банк майже напевно буде контролювати процес будівництва в загальному плані, зокрема, по його завершенню необхідно буде надати документи, які підтверджують те, що будинок побудований і введений в експлуатацію. До того ж, співробітники банку можуть періодично візуально перевіряти, як просувається процес будівництва, а якщо будуть виникати прострочення в погашенні кредиту - то таких перевірок буде більше. І якщо при цьому буде виявлено факт нецільового використання коштів - у позичальника можуть виникнути серйозні проблеми, аж до підвищення процентної ставки або вимоги дострокового повернення кредиту (необхідно уважно вивчати кредитний договір , І дивитися, які умови там позначені з цього приводу).

Кредит на будівництво будинку зазвичай передбачає досить значну суму позики, і такі великі суми найчастіше видаються тільки під заставу. Раніше в багатьох банках існувала практика видачі кредитів на будівництво під заставу земельної ділянки, на якому передбачалося зводити об'єкт, з умовою подальшої обов'язкової передачі в заставу та самого нерухомого об'єкту, після того як він буде побудований і зданий в експлуатацію. Також окремі банки кредитували під заставу незавершеного будівництва, з метою його завершення. На сьогоднішній день подібні програми кредитування під будівництво якщо і збереглися, то їх дуже небагато, і умови там досить жорсткі.

Справа в тому, що механізми закладання земельних ділянок та незавершеного будівництва досить складні, а в багатьох випадках це взагалі неможливо, тому таке забезпечення по кредиту для банків небажано. Зате банки з задоволенням видадуть вам кредит на будівництво під заставу нерухомості, іншого, вже наявної у власності.

Таким чином, якщо вам необхідний кредит на будівництво будинку - не обов'язково шукати саме таку цільову програму. Ви з таким же успіхом можете взяти традиційний споживчий кредит під заставу нерухомості у великій сумі і витратити його на будівництво нового об'єкта.

Це буде цілком прийнятним рішенням, оскільки такі кредити видаються і на тривалі терміни, під досить низькі процентні ставки, і з досить лояльними вимогами до позичальника.

Пару слів про те, в якій формі краще брати кредит на будівництво. Тут найбільш цікавим варіантом буде не простий кредит, а невідновлювальна кредитна лінія. Тобто, кредит під будівництво вигідно брати траншами, необхідними для оплати тих чи інших товарів і робіт, в міру необхідності, так, щоб відсотки нараховувалися тільки на використану частину лінії, що дозволило б істотно заощадити на кредитних витратах. Тому як будівництво не здійснюється за 1 день або місяць, і якщо взяти відразу всю суму, то величезна її частина буде довгий час "пролежувати", в той час як відсотки на неї вже будуть нараховуватися.

Найкраще брати кредит на будівництво в формі невідновлюваної кредитної лінії.

Тепер давайте поговоримо про те, наскільки доцільно брати кредит під будівництво. На мій погляд, це один з тих небагатьох видів кредитів, які варто брати . Особливо - коли мова йде про періоди сильної інфляції і девальвації : В такі моменти ціни на будматеріали і будівельні роботи ростуть дуже швидко, а тому сплатити їх заздалегідь може бути вигідніше, ніж накопичувати власні кошти, навіть з урахуванням переплати по кредиту.

Однак, при цьому потрібно адекватно і об'єктивно оцінювати свої фінансові можливості. Йдеться про чималі суми, і погашенні кредиту протягом довгих років. Максимально можливі терміни кредитів під будівництво близькі до іпотечними кредитами , Хоча, як правило, дещо менше. Тобто, кредит на будівництво житла можна взяти, як мінімум, на 10 років, і ви повинні бути впевнені в тому, що однозначно зможете його погасити.

Оптимальним варіантом буде фінансування будівництва за рахунок не тільки позикових, а й власних коштів, причому, чим більше там буде частка власних, тим менше будуть ваші витрати по кредиту і менше ймовірність того, що ви не зможете його погасити.

Після завершення будівництва потрібно прагнути погашати кредит достроково з метою мінімізації витрат, а ось до завершення краще цього не робити, тому що завжди можуть з'явитися нові раптові витрати, на які може не вистачити коштів.

Ну і на закінчення традиційно дозволить обговорити основні переваги та недоліки кредитування під будівництво.

переваги:

  • Побудувати будинок, як правило, дешевше, ніж купити готовий;
  • Завдяки кредиту можна починати будівництво відразу, не накопичуючи гроші з побоюванням, що їх "з'їсть" інфляція і девальвація;
  • Умови кредитів на будівництво при наявності твердого забезпечення досить лояльні в порівнянні з багатьма іншими програмами кредитування.

недоліки:

  • Швидше за все, доведеться закладати нерухомість, нести на це відповідні додаткові витрати;
  • Є ризики втратити об'єкт застави при проблемах з погашенням;
  • Є ризики недобудови планований об'єкт (суми кредиту може не вистачити через що посилилася інфляції).

Тепер ви маєте уявлення про те, що таке кредит на будівництво будинку, і можете зробити висновки, наскільки вам цікаві подібні програми кредитування. Якщо ви зважитеся скористатися послугами банку, то дуже добре обдумайте це рішення і постарайтеся вибрати вигідний кредит з усіх наявних пропозицій (за посиланням можете почитати, як це зробити).

На цьому все. Підвищуйте свою фінансову грамотність і вчіться вигідно вибудовувати свої відносини з банками на сайті Фінансовий геній . Тут ви знайдете ще безліч інших корисних матеріалів, які допоможуть вам в цьому. До нових зустрічей на сторінках сайту!