Полезные материалы

Як правильно вишивати хрестиком: основи для початківців

  1. Основи вишивки хрестом
  2. Правила вишивки хрестом
  3. Як вишивати хрестом
  4. Як правильно вишивати хрестиком, якщо лицьові стібки не лягають в одному напрямку
  5. Як завершити вишивку
  6. Як випрати вишивку

Багато хто думає, що   така вишивка   проста до примітиву: роби собі хрестики, та роби - що тут модерного - будь-якій дитині під силу

Багато хто думає, що така вишивка проста до примітиву: роби собі хрестики, та роби - що тут модерного - будь-якій дитині під силу. Але все не так просто: важливо знати, як правильно вишивати хрестиком, якщо ви хоти отримувати на виході якісно виконану роботу з акуратною виворотом. Дізнаємося, в чому полягають тонкощі вишивання хрестиком, як потрібно виконувати стібки і як вишити відмінну роботу з ідеальною виворотом.

Зміст статті

Основи вишивки хрестом

Як закріпити нитку при вишивці

Для початку потрібно знати, як закріпити нитку при вишивці хрестом. Закріпку виробляємо таким чином, щоб вона не була видна ні на вивороті, ні на «обличчі» вишивки.

Закріплюємо нитку на лицьовій стороні, ведучи голку через тканинні нитки і просуваючись з правого боку в ліву до місця початку вишивального процесу (рисунок 1).

При роботі з канвою так само ведемо голку з муліне під вертикальними нитками в декількох клітинах. Потім ведемо її під горизонтальною ниткою в місце початку вишивання (малюнок 2) і робимо перший стежочек (рисунок 3).

Правила вишивки хрестом

Вишиваємо хрестиком, дотримуючись наступних правил:

  • Стежимо, щоб верхні стежочкі хрестів залишалися паралельними один одному.
  • Стежимо, щоб стібки на вивороті прямували в одну сторону і залишалися паралельними один одному.

Ці правила дійсні для будь-якої вишивки - прикладної і художньої. Не дотримавшись їх, ви отримаєте нерівну поверхню вишитого полотна або візерунка.

Поради:

Поради:

Як вишивати хрестом

Основні прийоми вишивки

Дізнаємося, як правильно вишивати хрестиком, щоб у вас виходили гарні акуратні роботи з рівною поверхнею:

  • Вишиваємо ряди. Просуваємося під час вишивання зліва направо. Спершу вишиваємо рядок косих стібків, нахилених в праву сторону - на вивороті вийдуть вертикальні стовпчики. Закінчивши ряд, рухаємося назад, виконуючи перехрещення справа наліво (малюнки а, б). На вивороті утворюються тільки парні стовпчики.

Якщо ви вишиваєте правильно, зворотний бік повинна складатися тільки з вертикальних стібків.

  • Вишиваємо додаткові хрести. В кожній схемою для вишивки повно додаткових хрестиків, розташованих вище основних рядів. Вишиваємо їх при першому ході нитки. Зробивши стежочек головного рядка, ведемо голку по вивороту знизу вгору (рисунок а) і робимо косою стібок паралельно стежочкам цього ряду (малюнок б).

Далі виконуємо перетинає стібок і, зробивши зверху вниз стібок на вивороті, продовжуємо вишивати головний рядок (малюнки в, г).

  • Вишиваємо куточок з хрестів. При вишивці куточків з хрестів над головним поруч, деякі стежочкі виходять невірними, повертаються в іншу сторону (рисунок а).

Щоб уникнути порушення загальної техніки при вишиванні перехресних стібків ведемо голку з муліне під «неправильними» стежочкамі (малюнок б).

Як правильно вишивати хрестиком, якщо лицьові стібки не лягають в одному напрямку

Буває, вишивка того чи іншого фрагмента не дає вишивати все лицьові стежочкі в однаковому напрямку. Розглянемо, як бути в такому випадку:

  • Виконавши перший рядок стібків, і роблячи останній стежочек нижнього ряду, переходимо в верхній рядок і заповнюємо пару правих клітин: стежочкі повернуться в іншу сторону.

Щоб не вибиватися із загального ритму, ведемо голку з муліне під вишитими стежочкамі.

  • Тим же чином вишиваємо другу клітинку і завершуємо рядок «правильними» стежками. Рухаючись назад, заповнюємо 3 крайні ліві клітини хрестами і, роблячи останній, переходимо в інший рядок.

Рухаючись назад, заповнюємо 3 крайні ліві клітини хрестами і, роблячи останній, переходимо в інший рядок

  • Вишиваючи останній хрест, переходимо з 3 рядка в 4 і вишиваємо інші ряди.

Вишиваючи останній хрест, переходимо з 3 рядка в 4 і вишиваємо інші ряди

Виконавши хрест в 5 рядку, рухаючись назад, заповнюємо перетинають стежочкамі всю частину малюнка.

Виконавши хрест в 5 рядку, рухаючись назад, заповнюємо перетинають стежочкамі всю частину малюнка

Як завершити вишивку

Дізнавшись, як вишивати хрестом і отшів одну нитку, як правильно її закріпити і заховати хвостик, адже нам потрібна ідеальна виворіт.

  • Якщо вишивка виконувалася на крупній канві вдвічі складеними муліне, закріплюємо нитку з вивороту.

Проводимо голку з ниткою під декількома вертикальними стежочкамі, щоб нитка злилася з ними в одну лінію.

  • Якщо ви вишиваєте на дрібній канві або товстою ниткою, полотно щільніше заповниться стежочкамі.

Проводимо хвостик нитки під декількома хрестами на «обличчі» вишивки.

Як випрати вишивку

Часто буває, що, як би ви не мили руки, канва все одно примудряється забруднитися, особливо, коли вишивається велика робота, що вимагає багато часу. В цьому випадку вишивка потребує акуратної ручному пранні. Прання видалить забруднення і розправить хрестики.

Як випрати вишиту картину? Використовуємо для прання теплу (не гарячу!) Воду і шампунь або посудомийне засіб. Стираємо вишивку акуратно, не допускаючи сильних непорозумінь - намагаємося прати тільки забруднену тканину.

Полощіть картину і, не віджимаючи, вішаємо для просушування, після чого, не чекаючи повного висихання, пропрасовуємо з вивороту через білу тканину.

Тепер ви знаєте, як правильно вишивати хрестиком і отримати ідеальну виворіт. вибирайте красиві схеми для вишивки хрестиком і чиніть на задоволення!

Якщо сподобалося, поділіться з друзями))

Інші цікаві статті:

Як випрати вишиту картину?