Полезные материалы

Як прибрати темні кола (синці) під очима. Причини появи, способи видалення, фото

  1. Чому з'являються темні кола під очима?
  2. Як позбутися від синців під очима?
  3. Чи є пластична операція для видалення темних кіл?
  4. Профілактика освіти синюшности
  5. думки фахівців

Стан шкіри в периорбитальной області дуже сильно впливає на те, як виглядає наше обличчя. Легка набряклість і синюшність візуально старять і надають втомлений вигляд. А жінки, як правило, лише прикривають їх тональними засобами, не замислюючись про причини і серйозності проблеми.

Синці (темні кола) під очима - це не просто естетичний недолік. Найчастіше вони сигналізують про патологічних процесах в нашому організмі. Професійного косметолога цілком під силу з ними впоратися, але в деяких випадках необхідно буде звернутися ще й до терапевта, хірурга або ж просто відповідально підійти до перегляду свого способу життя.

Як і чому утворюються хронічні синці, чи можна прибрати їх раз і назавжди, які способи лікування найбільш ефективні? TecRussia.ru з'ясовує, а столичні косметологи діляться досвідом:

Чому з'являються темні кола під очима?

Відразу обмовимося, що мова не йде про синці в звичайному розумінні цього слова (гематомах, що виникають внаслідок травми судин). У нашому «естетичному» випадку судини не пошкоджені, але в них застоюється венозна кров, яка просвічує крізь тонку шкіру навколо очей, надає їй характерну синюшність і формує легку набряклість. Причин чому це відбувається досить багато:

  • хвороби внутрішніх органів - порушення в роботі нирок, печінки, щитовидної залози, серцево-судинної системи;
  • алергічні реакції;
  • порушення обміну речовин, особливо при жорстких і тривалих дієтах, неправильному харчуванні, різкої втрати ваги;
  • куріння, вживання алкоголю, гострих і солоних продуктів, деяких ліків;
  • спадкова схильність - наприклад, особливо тонка підшкірний жировий прошарок під очима або глибока очна западина;
  • вікове витончення підшкірно-жирового шару навколо очей;
  • перевтома очей читанням, переглядом телевізора, роботою на комп'ютері і т.д .;
  • недостатня кількість сну - робить шкіру обличчя більш блідою, а за рахунок цього кровоносні судини на її тлі стають більш помітними;
  • стреси і моральну напругу - ведуть до накопичення в тканинах токсинів, дефіциту вологи і кисню в шкірі, що також змінює її колір;
  • нестача вітаміну С і заліза - аналогічно до стресів;
  • реабілітаційний період після пластичних операцій на обличчі, особливо на очах, вилицях, носі часто супроводжується появою темних кіл через скупчення крові і тканинних рідин в периорбитальной зоні;

Крім того, темні кола можуть з'явитися через гиперпигментации шкіри під очима - зазвичай це є симптомом захворювань внутрішніх органів (серце, печінку, нирки).

Як позбутися від синців під очима?

Тим, хто стикається з цією неприємністю лише зрідка, після перевтоми очей, довгої вечірки або зловживання напередодні алкогольними напоями, сигаретами і разносолами - досить кілька днів вести здоровий спосіб життя і більше відпочивати, щоб вона зникла безслідно.

А ось хронічна синюшність - вже більш, ніж серйозний привід звернутися до медиків і пройти повне обстеження, щоб виключити або підтвердити наявність захворювань, що викликають цей симптом. Проводити естетичну корекцію в цей період особливого сенсу немає, оскільки для отримання довгострокового результату важливо як мінімум точно дізнатися, а в ідеалі - усунути першопричину появи темних кіл.

Оптимальним в лікуванні хронічних синців вважається комплексний підхід - проведення процедур для поліпшення обмінних процесів і робота над якістю шкіри

Якщо зі здоров'ям усе гаразд - значить проблема носить спадковий або віковий характер. У цьому випадку саме час записатися на прийом до косметолога. Існує чимало методик, здатних впоратися з синцями під очима, вибір яких залежить як від особливостей організму пацієнта, так і від його фінансових можливостей:

процедура
В чому суть?
Ліпофілінг Ін'єкції в область нижніх повік та очних западин власних жирових клітин пацієнта, зазвичай їх забирають з стегон або живота. Цей метод оптимально підходить для людей з истончен підшкірно-жировим шаром, а також для що мають спадкову схильність до утворення темних кіл. Філлери Аналогічно липофилинг, але замість жиру використовується гіалуронова кислота високої щільності. мікрострумова терапія Апаратна процедура, яка забезпечує лімфодренаж, відтік венозної крові і зменшення пігментації шкіри під очима. Підходить для більшості випадків утворення темних кіл. Фракційна лазерна корекція За допомогою точкового впливу лазера руйнуються старі клітини шкіри і стимулюється утворення нових. Підходить для людей з гіперпігментацією шкіри або близьким розташуванням кровоносних судин до поверхневих шарів шкіри. Лімфодренажний масаж Виконується різними способами, необхідний для зменшення набряклості і нормалізації лімфо і кровообігу мезотерапія Ін'єкції спеціальних вітамінних коктейлів, які активізують крово- і лімфообіг, знімаючи синюшність. Ще один варіант - працювати над поліпшенням якості шкіри, в цьому випадку використовуються інші склади - зазвичай на основі гіалуронової кислоти і натуральних екстрактів, які стимулюють поділ клітин. карбоксітерапіі Ін'єкції оксиду вуглецю стимулюють вироблення колагену, зміцнюють і освітлюють шкіру.

Швидше за все, косметолог порадить не концентруватися на одній методиці, а використовувати комплексний підхід, одночасно активізуючи кровообіг, покращуючи загальний стан шкіри в периорбитальной області і, при необхідності, висвітлюючи її. При цьому, важливо розуміти, що навіть найповніший і різнобічний курс не дасть «довічного» ефекту і для підтримки досягнутого процедури доведеться періодично повторювати.

Чи є пластична операція для видалення темних кіл?

Для корекції нижніх повік і прилеглих до них ділянок особи проводиться блефаропластика . Основне її завдання - підтяжка шкіри і видалення жирових відкладень, проводити її виключно заради позбавлення від синців недоцільно, але при наявності інших естетичних показань можна заодно прибрати і синюшність.

У цьому випадку проводиться особливий різновид операції - жіросохраняющая блефаропластика. Її відмінність від традиційної в тому, що внутріорбітальной жир не видаляється, а перерозподіляється в нижній подглазничной області. В результаті навіть при дуже тонкій шкірі судини вже не будуть настільки явно просвічувати крізь неї, тон стане практично рівним. На додаток, для посилення ефекту, часто проводиться липофилинг.

Профілактика освіти синюшности

Для запобігання появи темних кіл під очима в більшості випадків досить переглянути свій спосіб життя:

  • регулярно пропивати курс полівітамінів, частіше вживайте вітамін С або продукти, в яких він міститься;
  • зменшите кількість сигарет або взагалі киньте курити;
  • при значних навантаженнях на очі, намагайтеся давати їм невеличкий перепочинок кожні 30-40 хвилин;
  • майже всі імениті косметологічні бренди пропонують лінійки засобів для догляду за шкірою навколо очей (до складу зазвичай входять тонізуючі масла і екстракти, гіалуронова кислота) - саму проблему вони, звичайно, не усунуть, але можуть помітно відстрочити її появу
  • намагайтеся висипатися, уникайте стресів і сильних негативних емоцій;
  • якщо темні кола під очима вже з'являються час від часу, але ще не стали хронічними - прикладайте до них лід, щоб зменшити набряклість тканин і підтягнути шкіру;
  • також можуть допомогти легкий масаж обличчя, примочки з чайних пакетиків або ватяних дисків, змочених у відварі ромашки.

думки фахівців

Іванова Ірина Миколаївна
косметолог-дерматолог, лікар вищої категорії, клініка DoctorPlastic:

Для боротьби з темними колами гарні будь-які методи зняття венозного застою. Це і лімфодренажний масаж, і мезотерапія, і ЕЛОС-терапія. Головне - посилити мікроциркуляцію в цій зоні, а також поліпшити якість самої шкіри, зробити її більш щільною. З цим добре допомагають і плазмоліфтінг, і та ж ЕЛОС-терапія, і біоревіталізація. Існують і філери, які не викликають набряків, а значить можуть бути використані в цій зоні.

Якщо «синці» поєднуються з віковими змінами, непогано працюють спеціальні пілінги для зони навколо очей, лазерна фракційна шліфування, мезоніті. Однак треба розуміти, що радикальних методів не існує. Якщо фізіологічно ця зона схильна до набряків і застійних явищ, то ефект від будь-яких процедур буде зберігатися недовго. Тому з темними колами доводиться боротися постійно, проводячи відповідні курси терапії. А такого методу, щоб раз і назавжди позбутися від цієї проблеми, поки просто не існує, до нашого превеликий жаль ...

Павлова Анастасія Вікторівна
провідний косметолог клініки «Uniclinic»:

Я вважаю, що найкраще працюють ін'єкційні процедури: контурна пластика периорбитальной зони препаратами гіалуронової кислоти, мезотерапевтические методи, які і пропоную своїм пацієнтам.

Чому з'являються темні кола під очима?
Як позбутися від синців під очима?
Чи є пластична операція для видалення темних кіл?
Як і чому утворюються хронічні синці, чи можна прибрати їх раз і назавжди, які способи лікування найбільш ефективні?
Як позбутися від синців під очима?
Чи є пластична операція для видалення темних кіл?