Полезные материалы

Оцет винний готуємо в домашніх умовах

  1. Цікаві історичні факти
  2. Види винного оцту
  3. Рецепти для домашнього приготування
  4. Винний оцет з червоного виноградного вина
  5. Кулінарна приправа з виноградних відходів
  6. Оцет з натурального соку з медом

зміст сторінки

Оцет - затребувана в кулінарній справі приправа Оцет - затребувана в кулінарній справі приправа. Його можна знайти практично на будь-якій кухні. З різноманіття сортів, натуральний виноградний (винний) оцет найбільш популярний, він має приємний запах і хорошим смаком. Його не можна порівнювати зі звичайним водним розчином оцтової кислоти. Це складний природний продукт, корисний для організму людини.

У складі винного оцту чимало корисних речовин: органічні кислоти (аскорбінова, молочна, пантотенова, винна), нікотинамід, вітаміни (в тому числі А, С) мікроелементи (фосфор, залізо, магній, фтор, калій, кальцій).

Якісний оцет готують з натуральної сировини. Для додання особливого запаху і кольору перебродивший продукт довгий час дозріває в дубових ємностях. Потім його фільтрують, розливають в скляний посуд.

Цікаві історичні факти

Перші згадки датуються п'ятим тисячоліттям до нашої ери Перші згадки датуються п'ятим тисячоліттям до нашої ери. У ті далекі часи в вавилоняни, як і хмільні напої, робили оцет з фініків. Застосовували його не тільки для приправи, але і як засіб гігієни, надійний антисептик, а також як ліки від багатьох недуг.
Згадка про винному оцті є в Біблії. З давніх-давен цінується ця приправа в Китаї і Японії.

Батьківщиною приправи з виноградного вина прийнято вважати Францію. У 1864 році відомий французький мікробіолог і хімік Луї Пастер розкрив таємницю кислої рідини, довівши, що це продукт переробки спирту мікроорганізмами (ОЦТОВОКИСЛОГО бактеріями).

Види винного оцту

Кулінарам добре знайомі білий і червоний оцет. Але є й інші види цієї харчової добавки.

  1. Червоний (Red Wine Vinegar) - можна зробити тільки з сухого червоного вина. Цю приправу додають в томатні соуси, маринади для різних видів м'яса, їм заправляють салати.
  2. Білий (White Wine Vinegar) готують з сухого білого вина. У нього м'який солодкуватий присмак і легкий аромат. Його рекомендують до страв з птиці і риби.
  3. Бальзамічний (Balsamic Vinegar) або бальзамик можна віднести до делікатесів. Це фірмова продукція провінції Емілія-Романья (Італія), роблять його з рідкісних сортів винограду за особливим рецептом.
  4. Хересний (Sherry Vinegar) - виробляють з кріпленого напою. Класичний рецепт вимагає іспанського хересу. Щоб приготувати такий оцет - необхідно мати бочку для його обов'язкової витримки. Цей насичений ароматний продукт може бути приправою практично для будь-яких страв: від салатів і супів до різних кулінарних шедеврів з м'яса і риби.
  5. Шампанський (Champagne Vinegar) роблять з благородного шампанського вина. Його батьківщина - французька провінція Шампань. Це більш дорогий і якісний вид білого оцту, У шампанського ніжніший, м'який і багатий смак, особливий аромат. Він здатний поліпшити смак всіляких страв, додати їм неповторну «родзинку».

Відмінний винний оцет отримують з яблучних вин, в тому числі з сидру.

Рецепти для домашнього приготування

Зробити хороший виноградний оцет можна в домашніх умовах. При цьому можна приготувати будь-який з перерахованих вище видів, за винятком бальзамічного.

У домашніх умовах його роблять зі свіжих ягід, виноградного соку, вина, винної мезги. Для цього достатньо вибрати рецепт і строго виконувати всі етапи і дотримуватися рецептури.

Найчастіше виготовляють універсальний, з точки зору кулінарії, червоний оцет.

Винний оцет з червоного виноградного вина

Це популярний рецепт червоного оцту, який готують в домашніх умовах португальці Це популярний рецепт червоного оцту, який готують в домашніх умовах португальці. Інтенсивність кольору іоттенок визначає вибір вина. Для червоного найкращий вибір - каберне. Але можна використовувати будь-яке червоне вино. Хорошим винним оцтом вважається продукт, що містить близько 8% кислотності.

Складові:

  • вино червоне сухе - 0,75 л .;
  • оцет виноградний - 50-100 мл;
  • дубова тріска.
  1. Щоб зробити відмінний оцет, необхідна хороша закваска. Оптимальний варіант - трохи готового винного оцту. Якщо такої можливості немає, то закваску треба приготувати самостійно.
  2. Для цього знадобляться стиглі ягоди винних сортів винограду. З них вичавлюють сік в скляний або емальований ємність, прикривають її полотном або марлею в кілька шарів, щоб забезпечити відтік бродильного газу. Ємність з виноградним соком повинна знаходитися в теплому приміщенні аж до утворення оцту (скисання соку).
  3. На першій стадії бродіння вийде вино. Якщо умови бродіння, що не ємність в більш прохолодне місце, то в результаті вийде оцет, який зіграє роль закваски.
  4. В ідеалі для виробництва такого оцту треба мати дубовий бочонок, але можна обмежитися і скляним посудом, в яку покласти невеликий шматочок дубової деревини.
  5. У дубову бочку або бутель налити червоне вино. Можна взяти домашнє вино зі своїх запасів або купити дешеве, але не підробку (!), В магазині. Додати закваску для активізації процесу бродіння. Цей рецепт передбачає вибір її кількості: чим кисліше вино, тим менше закваски. Якщо напій не має яскравого аромату, можна додати розрізану паличку кориці.
  6. Бродячу рідина залишити на 30 днів. Ємність повинна перебувати при температурі 20-240.
  7. Через місяць оцет буде готовий. Його фільтрують і бутилюють.

Є маленький секрет: якщо в почату пляшку регулярно доливати виноградне вино, то пляшка буде завжди наповнена винним оцтом.

Кулінарна приправа з виноградних відходів

У домашніх умовах можна поєднати виробництво вина і приготування оцту. Виноробам підійде цей рецепт, який дає можливість отримати якісний натуральний продукт з виноградної мезги.

Складові:

  • мезга (вичавки);
  • цукровий пісок;
  • вода (кип'ячена).
  1. Мезгу помістити в звичайну скляну пляшку (банку) з широкою шийкою. Заповнити ємність наполовину. Залити в банку кип'ячену воду (на 0,8 кг вичавок 1 л. Води).
  2. Насипати цукор. На кожен 1 л. води знадобиться від 50 до 100 г. цукру. Від його кількості буде залежати концентрація (кислота) оцту.
  3. Банку закрити марлею, перенести в тепле місце (від 200 і вище). На бродильно ємність не повинен падати світло.
  4. Суміш повинна бродити-15 діб. Процес треба контролювати і перемішувати масу кожен день. Цей процес насичує сусло киснем, покращує умови бродіння.
  5. Потім рідину злити, мезгу віджати через марлю (3-5 шарів).
  6. Отриману рідину відфільтрувати за допомогою чистої марлі, перелити в скляну ємність. Бутель заповнюють не більше ніж на 2/3.
  7. Додати чергову порцію цукру: від 50 до 100 м на 1 л. сусла. Рідина перемішувати поки цукор не розчиниться.
  8. Потім шийку закрити марлею, поставити в теплу кімнату для продовження бродіння. Цей процес може зайняти тривати від 40 до 60 діб.
  9. Сусло має стати світлим, прозорим.
  10. Готовий оцет відфільтрувати. Для цього використовують чисту марлю або спеціальні паперові фільтри. Після фільтрації готовий продукт можна бутильовану.

Цей рецепт виноградного оцту часто використовують винороби, т. К. При виготовленні вина в домашніх умовах завжди є необхідна сировина. Рецепт підійде для червоного і білого оцту.

Оцет з натурального соку з медом

Цей рецепт цікавий тим, що оцет готується на медової воді. Це надає продукту медовий присмак і запах, а також збагачує його корисними речовинами.

Складові:

  • 3 кг винограду;
  • 3 ложки темного меду;
  • 1 стакан (200 м) кип'яченої води;
  • 1 шматочок (30 р) житнього хліба.
  1. Мед розвести у воді.
  2. Виноградні кисті не мити. Ягоди треба відокремити від гілочок, покласти з емальовану ємність. Всі зіпсовані і гнилі виноградинки вибрати. Розчавити виноградини руками або за допомогою толкушки.
  3. Ягідну масу залити медовою водою. Ретельно перемішати і перелити в скляну пляшку. Туди ж покласти шматочок хліба. Ємність можна заповнювати більш ніж на 70% (приблизно 2/3 обсягу).
  4. Шийка обв'язати полотном або марлею і перенести в тепле місце, де суміш буде бродити чотирнадцять днів. Бутель треба періодично струшувати, щоб шапка з мезги, яка буде підніматися, не затверділа. За час бурхливого бродіння рідина повинна стати світліше.
  5. Через два тижні вміст проціджують, переливають в чисту сулію. Знову треба закрити горлечко і повернути в тепле місце. Сусло має бродити, поки рідина не стане світлою і прозорою.

Якщо приготування вина за рецептом закінчилося невдачі з нього завжди можна спробувати зробити винний оцет.